--Notification--
logo

Sv.Jure-Biokovo 1762 m.

Komentarji

• 0 |-10+10
    @areh:
    @fuego:
    lpa

Ka ti je treba tega pri 40-ih? smeh

..da ne boš šou ti pr 50 gormežik..takrat ko bom jz od športa samo še sportske novosti čital..
    lpA

Takrat bo električni pogon že tak serijski pa ne bo problema. smeh

• 0 |-10+10

v ozadju Brač in Hvar...

image

serpentine tik pod vrhom:

image

• 1 |-10+11

pa še z vrha...

image 

• 0 |-10+10
    26.7 sem ga prevozil :) startal sem iz Brele, recem pa lahko, da je vzpon vreden vsakega atoma porabljene energije. V glavnem opasno :). Sem pa imel sreco, da so na vrhu imeli maso in so samo domacini lahko sli z avti do vrha, tako da ni blo problema s prometom. Drugo leto ponovimo vajo.
  • 2 |-10+12

Sem bil lansko leto takšen čas približno. Najbolje je štartati čimprej, recimo ob 6h zjutraj. .saj je le prvih recimo 10 km malo sence potem pa je vedno bolj golo in skalnato. Za sam vzpon je dovolj liter pijače. .pa vzpon ni tako zajeban ;) ni treba pretiravat. Res je najhuje zadnji kilometer, a če prideš do tja nikar ne stopaj s kolesa. . ta klanec je za treniranje vztrajnosti in PSIHE :)

P.S.: odpeljal iz Baške Vode in se ravno prav ''ogreješ'' do Makarske. Tam se počasi vzpenja (kot Lubnik recimo) do vstopa v park, kjer se začne 24km klanec. Od makarske pa je 32 km. .

Vsem zares priporočam. .pa naj vas ne bo sram na vrhu zavriskat.

• 0 |-10+10
    @Ht5: 26.7 sem ga prevozil :) startal sem iz Brele, recem pa lahko, da je vzpon vreden vsakega atoma porabljene energije. V glavnem opasno :). Sem pa imel sreco, da so na vrhu imeli maso in so samo domacini lahko sli z avti do vrha, tako da ni blo problema s prometom. Drugo leto ponovimo vajo.

Si kaj srečal cestarja?
    No morda pa si ga falil med tem, ko se je v cerkvi zahvaljeval bogu za vso podporo, ki mu jo je namenil in ga tako ovekovečil med "tufgaji".

• 0 |-10+10

mene zanima če ima kdo namen it nasledn vikend kej tja dol, če ima plac za 1 osebo in bicikl al pa če je kdo interesent da bi šu recimo u petek al pa soboto. Mam že neki cajta v planu. lp.

• 1 |-10+11

Bil sem tam 14.9. 

Vse je kot pišejo pred mano.

Startal iz Brele po zajtrku.

Se pogovarjam na vhodu, pa zvem, da bo nekaj dni slabega vremena, pa se kar na hitro odločim ( kljub temu, da sem imel samo še pol litra vode). Po nekaj km ujamem nekega nizozemca in malo poklepetava in potem naprej. Pri Vrata Biokova ujamem dva srba in se pritožita Koji đavo nas tera ovamo gore, pa kar naprej. Ob naslednji "gostilni" si omislim pol litra vode ( 10 kun) in dalje gre cesta malo gor, pa malo dol, dokler ne pridem do znamenitih vrvi.  Tik pod vršno piramido ujamem še dva mlada avstrijca. Po serpentinah do vrha. Na vrhu kar hladno, pa samo nekaj avtomobilov nekaj planincev in jaz. Nekaj slik, pojem energijsko ploščico, popijem nekaj pijače. Pa prideta avstrijca, pa nizozemec, pa nekaj fantov iz BK Marjan.  Nakar pazljivo navzdol. Luknje na cesti, ovinki, pesek, motoristi nasproti, pa avti. Ob vhodu v park malo pavze in pogovor z gorskim reševalcem (tri klime - ena ob morju, ena ob vhod v park in ena na vrhu). Spust do Makarske prava poezija - široka gladka cesta, malo vozil ! Nazaj proti Breli veter v prsa ampak "zmagovalcev Svetega Jure" to ne moti. Naslednje tri , štiri dni je bil vrh v gostih oblakih in šele 18. ko sem kolesaril za Biokovim (Makarska - Vrgorac - Šestanovac - Brela) je bil vrh spet brez gostih oblakov.

Če povzamem sploh ni tako hudo kot je kdo pred mano strašil.

Priporočam!

• 0 |-10+10

V začetku septembra bom v Tučepih, planiram vzpon na Sv. Jure z MTB kolesom.
    Če bo še kdo dole v istem terminu se lahko slišimo, malo družbe ne škodi :D

• 0 |-10+10

Tudi jaz se imam namen podati na Sv. Jure, če bo le mogoče. Predvsem me moti, da je tako daleč in če že greš na tisti konec, moraš vsaj za kak teden, dopusta pa zaenkrat tam okoli ne planiram.

Mogoče se bom kdaj odpravil tja na "priprave". Kdaj je že brez snega in dovolj toplo, da se lahko podaš gor s specialko?

Vsi večinoma pišete o 30 km dolgem vzponu in 1762m višine. Meni je Google zemljevid nameril 26,5km, pri višini pa je treba upoštevati, da cesta ne pripelje prav na vrh hriba in tudi pri obali ne začneš iz ničle ampak nekaj metrov višje. Ocenil sem, da je vsega tega približno za 12m, tako da se v resnici dvigneš za približno 1750m. Pri teh podatkih je povprečni naklon 6,6%.

Začetek sem predvidel ob obali, kjer se ta cesta prične dvigati. Štartal bi pri Marketu Studenac in končal pri ograji na vrhu.

• 0 |-10+10

Kaj boš zdej komliciral zaradi tistih 12 m pri premaganih 1750m/nm smeh ?V glavnem, vzpon je vrhunski, odpelji ga čim prej, ne bo ti žal. Potem ti ostaneta še Alan in Zavižan na Velebitu mežik .
    lpA 

• 0 |-10+10
    @Milk-:

Tudi jaz se imam namen podati na Sv. Jure, če bo le mogoče. Predvsem me moti, da je tako daleč in če že greš na tisti konec, moraš vsaj za kak teden, dopusta pa zaenkrat tam okoli ne planiram.

Mogoče se bom kdaj odpravil tja na "priprave". Kdaj je že brez snega in dovolj toplo, da se lahko podaš gor s specialko?

Vsi večinoma pišete o 30 km dolgem vzponu in 1762m višine. Meni je Google zemljevid nameril 26,5km, pri višini pa je treba upoštevati, da cesta ne pripelje prav na vrh hriba in tudi pri obali ne začneš iz ničle ampak nekaj metrov višje. Ocenil sem, da je vsega tega približno za 12m, tako da se v resnici dvigneš za približno 1750m. Pri teh podatkih je povprečni naklon 6,6%.

Začetek sem predvidel ob obali, kjer se ta cesta prične dvigati. Štartal bi pri Marketu Studenac in končal pri ograji na vrhu.

A ti ni prišlo na misel, da bi zadevo odpeljal dvakrat in tako naklepal tri jurje in pol?zarečeni kruh

• 0 |-10+10

Meni je ta vzpon zelo všeč, sem ga prevozil že večkrat. Lani vzel samo za Jureta s seboj tudi specialko. Vsak drugi dan na dopustu sem šel gor. Mislim da sem za celo turo porabil manj kot štiri ure . Baško polje-Sv. Jure.

Leto prej sem imel samo gorca. Za ta vzpon nujno specialka

Sedaj se ne bo kmalu ponovilo, ker letos Baško polje(Makarska) odpade jok

lp

• 1 |-10+11
    @primož29:

Meni je ta vzpon zelo všeč, sem ga prevozil že večkrat. Lani vzel samo za Jureta s seboj tudi specialko. Vsak drugi dan na dopustu sem šel gor. Mislim da sem za celo turo porabil manj kot štiri ure . Baško polje-Sv. Jure.

Leto prej sem imel samo gorca. Za ta vzpon nujno specialka

Sedaj se ne bo kmalu ponovilo, ker letos Baško polje(Makarska) odpade jok

lp

ni nujno le za specjalke... mežik 
    obstaja izredno lepa makadamska pot navzgor skozi vasico Gornje Igrane - ne zaviješ v nacionalni park, ampak greš naprej po cesti do prve naselbine in tam levo, pripelje pa te na Vrata Biokova, od koder gre naprej po cesti. Pa še kak "planinarski dom" lahko obiščeš z mtb... nasmeh 

• 0 |-10+10

Jaz sem bil lani. Res čudovita narava in lep 'prijazen' vzpon. Edino pri spustu je treba pazit, ker je podlaga slaba in cesta ozka. Predvsem pa te turisti znajo stisnit ob stran ko se bojijo da bodo konjička pošobali.

• 0 |-10+10
    @CKR.SI:

A ti ni prišlo na misel, da bi zadevo odpeljal dvakrat in tako naklepal tri jurje in pol?zarečeni kruh

Mi je, ampak jaz grem ponavadi trikrat gor in dol. Če bi šel tja za več dni, bi verjetno šel trikrat, za en dan pa bi bilo vseeno preveč. Jaz bi raje videl, da bi bila razdalja pol krajša in bi bil dvakrat večji naklon.

• 1 |-10+11

Danes od 15.30 dalje, Eurosport 2
    Tour of Croatia
    2. etapa: Trogir - Biokovo – (Sveti Jure) 123 km

• 0 |-10+10

No way! Je sneg zgoraj. Znižali bodo cilj.
    lpa 

• 0 |-10+10
    @kenz76:

Danes od 15.30 dalje, Eurosport 2
    Tour of Croatia
    2. etapa: Trogir - Biokovo – (Sveti Jure) 123 km

Verjetno prenaša tudi Š1 in več kakor sigurno... RTV Hrvaške. In to verjetno še prej?

• 0 |-10+10
    @areh:

lpa 

Cilj je že prestavljen na 860 nm.

• 0 |-10+10
    @ari.berni:
    @areh:

lpa 

Cilj je že prestavljen na 860 nm.

Ve se, da nisem ravno strokovnjak za profi dirkanje, prej nasprotno. Mene bolj pritegne sam prenos, prikazovanje čudovitih dobesedno nasmehov narave, njenih kreacij. Več ali manj iz zraka, kar tile prenosi Eurosporta in lokalno-državnih televizij omogočajo.

Dirka po Hrvaški je verjetno ena najbolj fantastičnih prikazovanj lepot narave. Sama dirka ni predolga, da bi se je naveličal, nudi kontinentalni relief, drugi dan mediteranski, tretji nekaj vmes oz. kakor bi lahko bila danes, že gorskega.

Škoda, da se je vreme tako poigralo z organizatorji... in tudi nami oz. meni podobnimi.

• 0 |-10+10

Poskusi prestavit TV na Geografic channel. To bi blo za tebe, ne pa Eurosport smehlpa

• 1 |-10+11
    @areh:

Poskusi prestavit TV na Geografic channel. To bi blo za tebe, ne pa Eurosport smehlpa

Ti nešto zezaš, a?

Hoćeš li batine?

Dobar sam čovjek... možeš da biraš: manji intenzitet sa većom jaćinom udaraca li veoma jak intezitet šamaranja?

Šalo na stran, gledam tudi tiste kanale. Mene take zadeve pač zanimajo.

Kar se tiče 1. maja je Mirko že napisal oz. odprl temo in jasno in glasno napisal, da je proga samo za gorska kolesa. Lepo vožnjo želim!

• 0 |-10+10

Sedaj pa se je Areh nekam skril? zapečateno

Gledal sem etapo, čeprav sta komentatorja na HRT2 kar navijala o težavnosti trase... pa je to bilo bolj tako, tako. Škoda, da je vreme tako ponagajalo.

• 0 |-10+10

Tu sem. Za 1.5. zastopim. Za batine pa tudi :-D. Pridn bod, dokler se ne vidima. Zdaj pa nehajva smetit.
    lpa 

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    Stojalo za serviseranje koles
    Prodam stojalo Unior za servisiranje koles. Stojalo je čisto novo.
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    sedeži fizik, syncros
    Syncross RR 1.0 (wide standard) www.bike24.com/1.php?content=8;product=109910;menu=1000,4 ,37;page=1 100 € NOV     syncross RP 1.0 carbon (wide standard) 100 € NOV   fizik volta R1 www.bike24.co ...
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Scott cevlji ROAD RC 2017
    scott road RC 2017 www.bike24.com/1.php?content=8;product=208004;menu=1000,18 ,154;page=2 barva: rumeno-črnavelikost: 43,5  (slika)
    Cena: 150,00 EUR
  • Prodajam
    Selle Italia SLR KIT Carbonio Flow ter SLR Team Edition Flow
    Prodam nova sedeža Selle Italia SLR KIT Carbonio Flow 120g za ceno 150eur te SLR Team Edition Flow 170g za ceno 100eur
  • Prodajam
    WHEELSET ZA CESTNO KOLO MAVIC KSYRIUM SSC odlični, rabljeni
    Naprodaj so vrhunski obročniki za cestno kolo MAVIC KSYRIUM SSC + original zapenjalce ljubiteljsko voženo opravljen je celoten servis ( scintrirano u nulo ), podmazani ležaji , očiščeni račna : C ...
  • Prodajam
    Kovček za kolo IRON Case
    Prodam kovček za kolo Iron Case proizvajalca Tricosports (www.tricosports.com/iron_case .html ). Dimenzije 27 x 120 x 78 cm, teža 14 kg. Za okvirje koles velikosti do 63 cm. Vanj poleg kolesa pr ...
    Cena: 260,00 EUR
  • Kupim
    Komplet grupo sram red ali dura ace
    Kupim eno ali drugo grupo... Lahko 10 ali 11 redno, v brezhibenem stanju... Ponudbe na ZS... Prodam pa campagnolo centaur carbon 10 redno...
  • Prodajam
    Grupa campagnolo centaur carbon
    Prodam super ohranjeno, lepo delujočo komplet grupo campagnolo centaur carbon 10 redno....
  • Prodajam
    Integrirano karbonsko krmilo cinelli ram 2
    Prodam, Več tukaj: www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/int egrirano-karbonsko-krmilo-cine lli-ram-2-1317708540.html?aclc t=1491848504 & ...
    Cena: 120,00 EUR
  • Prodajam
    Fondriest tf3 1.2
    Prodam odlično ohranjeno kolo fondriest tf3 1.2 z opremo campagnolo centaur carbon, velikost M (za višino od 172 do 185cm). Redno servisirano. Obroči fulcrum zero letnik 2016.
    Cena: 1.650,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• slavko1 je ocenil +1
    Slavkotov brlog
  • Tecumseh je ocenil +1
    Fausto.....
  • nanisimi je ocenil +1
    Tripla ali compact
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Tripla ali compact
  • Tripla ali compact
  • Fausto.....

Oglas 300x250

• Prodajam
    Stojalo za serviseranje koles
    Prodam stojalo Unior za servisiranje koles. Stojalo je čisto novo.
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    sedeži fizik, syncros
    Syncross RR 1.0 (wide standard) www.bike24.com/1.php?content=8;product=109910;menu=1000,4 ,37;page=1 100 € NOV     syncross RP 1.0 carbon (wide standard) 100 € NOV   fizik volta R1 www.bike24.co ...
  • Prodajam
    Scott cevlji ROAD RC 2017
    scott road RC 2017 www.bike24.com/1.php?content=8;product=208004;menu=1000,18 ,154;page=2 barva: rumeno-črnavelikost: 43,5  (slika)
    Cena: 150,00 EUR
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Podarjam
    9 redno kaseto
    podarjam. 9 redno kaseto ultegra 12_23 odlično ohranjeno.    

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih