--Notification--
logo

slab dan za kolesarje

Komentarji

• 0 |-10+10
    @robizo:

Ponovno žalostna novica www.rtvslo.si/crna-kronika/v- nesreci-pri-hrastniku-umrl-ko esar/418953

Ne vem, če se mi samo dozdeva ali je res, da je letos že več kolesarjev umrlo na cestah kot prejšnja leta.

neodločen pismo , tole presega počasi vse meje www.24ur.com/novice/crna-kron -ta-je-umrl.html

• 0 |-10+10
    @bécane:

Groza.

Najbolj se bojim tistih voznikov, -nic, ki bulijo v telefon i.e. pišejo SMS-e, socilna omrežja, web, etc. Z mislimi povsod, samo na cesti ne in se sploh ne zavedajo, kako hitro pride do nesreče, in tako uničijo življenje tako drugim kot sebi.

Ne vem, kakšen je zakon in kaj predpisuje, vendar bi morali poosteje nadzirati telefoniranje med vožnjo. Ne pa, da čakajo izza vsakega vogala, če pelješ tistih pet na uro hitreje.

V današnjem času, ko vse to tehnika omogoča ne bi bilo narobe, da se postavijo mobilne kamere in se snema, slika... ko bi bilo na teden izrečenih kakšnih petsto kazni in bi bila o tem obveščena javnost... verjemite, marsikje bi se telefoniranje zmanjšalo na minimum.

Tako pa je to pač v Sloveniji nacionalni šport... tudi, ker bi takoj kakšno civilno gibanje zagnalo vik in krik zaradi po njihovem kršenja zasebnosti, svobode in ne vem še česa. Butale država!

• 0 |-10+10

70 letna voznica.. ti to pove vse.. kaj taka kripa sploh se dela v avtu

• 3 |-10+13
    @m13:

Ne zameri, ampak si žaljiv.

Tudi ti boš en dan ostarel... slabše videl, imel reflekse starosti primerno in še kaj.

Vedno sem govoril, da je treba najkasneje po petinpetdesetm letu uvesti ponovno preverjanje znanja o CPP (pa ni mogoče treba, da tako natančno, kakor kadar delaš prvič izpit) in uvesti še obvezen zdravniški pregled. Vse to morda prvič na pet let, potem kaj jaz vem, vsaj na vsaki dve leti.

Tako pa sedaj imamo prometno nesrečo, podrobnosti nisem bral in ne vem kdo je kriv, kjer je mogoče res ta sedemdesetlenica nesposobna za vožnjo in nihče ne bo odgovarjal. Mogoče vozi čisto normalno, pa je pač naredila napako, kar se lahko zgodi vsakomur?

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @bécane:

Groza.

Najbolj se bojim tistih voznikov, -nic, ki bulijo v telefon i.e. pišejo SMS-e, socilna omrežja, web, etc. Z mislimi povsod, samo na cesti ne in se sploh ne zavedajo, kako hitro pride do nesreče, in tako uničijo življenje tako drugim kot sebi.

Ne vem, kakšen je zakon in kaj predpisuje, vendar bi morali poosteje nadzirati telefoniranje med vožnjo. Ne pa, da čakajo izza vsakega vogala, če pelješ tistih pet na uro hitreje.

V današnjem času, ko vse to tehnika omogoča ne bi bilo narobe, da se postavijo mobilne kamere in se snema, slika... ko bi bilo na teden izrečenih kakšnih petsto kazni in bi bila o tem obveščena javnost... verjemite, marsikje bi se telefoniranje zmanjšalo na minimum.

Tako pa je to pač v Sloveniji nacionalni šport... tudi, ker bi takoj kakšno civilno gibanje zagnalo vik in krik zaradi po njihovem kršenja zasebnosti, svobode in ne vem še česa. Butale država!

Morda ne bi bilo nesmiselno uvesti opremo za postoročno telefonirnje kot obvezni del opreme vsakega vozila. Tako, ki omogoča telefonski pogovor - ne pa SMS, interneta, itd, skratka tistega, kar zahteva pogled na telefon. Če lahko to ponuja npr. Lidl v akciji za okoli 20 EUR, ni vrag, da bi "država" zmogla isto čez celo leto za recimo manj kot 50 EUR - kar je manj, kot naj bi bila najnižja kazen za telefoniranje med vožnjo. Tistega, ki potem SMSa in surfa med vožnjo, pa s kaznijo tako "odreti", da si bo to zapomnil za dooolgo časa.

Zadnjič je bila v temi "Slišalke na kolesu" ( nalašč ponavljam napako v naslovu teme ) objavljena čelada, ki kolesarjem omogoča varno telefoniranjev gornjem smislu - z rokami na balanci, kjer so vse komande za telefon. Se strinjam, da je telefon med vožnjo najbolje in najlepše izklopiti - a vsi si danes žal ne morejo/mo več privoščiti tega "luksuza". 

• 1 |-10+11

Vprašanje kaj je bilo. Večkrat omenjam, kako so tudi kolesarji nespametni. Včeraj eden ( na mestnem kolesu) se pelje po vižmarskem klancu navzdol. Malo sem malo tja. Potem pred semaforjem zavije na kolesarsko in čez semafor ( imel je zeleno) ne da bi pogledal v levo in se prepričal, da ga jo šofer avtomobila opazil. Kaj če ga šofer ne bi videl? Lepo bi ga nabil. Dobro imel je prednost, samo to mu morda ne bi pomagalo da bi se razbil. 
    Jaz čisto vedno pogledam nazaj v levo na vsakem uvozu križišču itd....pa če slišim avto ali pa ne. To je kar navada. Včasih mi kdo v vožnji v grupi reče, zakaj velikokrat pogledam nazaj. Pač zato, ker tudi v avtu spremljam vožnjo in promet v ogledalih , tako pa s pogledi tudi na kolesu.
    Pa nakazujem tudi z roko. Kot v avtu z žmigavcem. Stara šola kaj hočeš. Izpit pa sem delal na fičkotu :) 

• 0 |-10+10
    @boyan64:

Vprašanje kaj je bilo. Večkrat omenjam, kako so tudi kolesarji nespametni. Včeraj eden ( na mestnem kolesu) se pelje po vižmarskem klancu navzdol. Malo sem malo tja. Potem pred semaforjem zavije na kolesarsko in čez semafor ( imel je zeleno) ne da bi pogledal v levo in se prepričal, da ga jo šofer avtomobila opazil. Kaj če ga šofer ne bi videl? Lepo bi ga nabil. Dobro imel je prednost, samo to mu morda ne bi pomagalo da bi se razbil. 
    Jaz čisto vedno pogledam nadaj v levo na vsakem uvozu križišču itd....pa če slišim avto ali pa ne. To je kar navada. Včasih mi kdo v vožnji v grupi reče, zakaj velikokrat pogledam nazaj. Pač zato, ker tudi v avtu spremljam vožnjo in promet v ogledalih , tako pa s pogledi tudi na kolesu.
    Pa nakazujem tudi z roko. Kot v avtu z žmigavcem. Stara šola kaj hočeš. Izpit pa sem delal na fičkotu :) 

Identično danes na prehodu za pešce ki vključuje še prehod za kolesarje, sam čakam kdaj se bo kdo od voznikov spomnil ustavit ...prileti od zadaj z biciklom direkt na cesto ne pogleda ne levo ne desno, zavpijem naj pazi, pa me je skozi sive brke še oštel da imajo avtomobili za pazit na njega. Res puding v glavah je neizmeren....

• 0 |-10+10
    @kovit:
    @boyan64:

Jaz čisto vedno pogledam nadaj v levo na vsakem uvozu križišču itd....pa če slišim avto ali pa ne. To je kar navada. Včasih mi kdo v vožnji v grupi reče, zakaj velikokrat pogledam nazaj. Pač zato, ker tudi v avtu spremljam vožnjo in promet v ogledalih , tako pa s pogledi tudi na kolesu.

Identično danes na prehodu za pešce ki vključuje še prehod za kolesarje, sam čakam kdaj se bo kdo od voznikov spomnil ustavit ...prileti od zadaj z biciklom direkt na cesto ne pogleda ne levo ne desno, zavpijem naj pazi, pa me je skozi sive brke še oštel da imajo avtomobili za pazit na njega. Res puding v glavah je neizmeren....

Ja taki so. Potem se pa čudimo da so nesreče. Pa sive brke je imel, torej bi moral imeti tudi kaj pameti. 

• 0 |-10+10
    @m13:

pederajs, zakaj se pa nisi usajal ko je rešilec ubil motorista

ali pa ko je lani šmrkavec v Trebnjem ubil 2 kolesarja

• 0 |-10+10

motorist 180 v krizisce.. raje ga je ubil resilc kot pa cez par tednov motorist koga drugega 

• 0 |-10+10
    @m13:

motorist 180 v krizisce.. raje ga je ubil resilc kot pa cez par tednov motorist koga drugega 

Kako si pa to izračunal? presenečen
    Kako se vsaj približno izračuna čas, ki ga do križišča potrebuje nasproti vozeči, če ta vozi trikrat hitreje kot je dovoljeno?presenečen
    Sreča v nesreči je, da sta voznik in spremljevalec ostala nepoškodovana.

• 0 |-10+10

Če bi pri nas uvedli obvezno telefoniranje med vožnjo, bi ga bilo manj. Egoizem! Ti boš men guvoru, kva nej.

• 0 |-10+10
    @LoTa:

Če bi pri nas uvedli obvezno telefoniranje med vožnjo, bi ga bilo manj. Egoizem! Ti boš men guvoru, kva nej.

Če prav razumem namiguješ, da je voznik rešilca uporabljal mobilca. Kdor vozi po pameti se lahko tudi v takšnem primeru izogne najhujšemu. Mislim, da od 80-90km/h do praktično nič ni tako dolga pot, da bi bile posledicer kaj večje od odrgnin. Pri nekaj nižji hitrosti bi celo lahko odvil desno na stransko cesto.

• 1 |-10+11

Narobe si razumel, sploh ni bil rešilec v mislih, ampak na splošno, ker so že redki brez trelefona na ušesu. Da pa vidiš smrklo brez tel. na ušesu, je pa tombola!

• 0 |-10+10
    @m13:

Poznam enga 67 let starga "Bingota", ki te s kolesom strese kadar hočeš! 

• 0 |-10+10
    @LoTa:

Narobe si razumel, sploh ni bil rešilec v mislih, ampak na splošno, ker so že redki brez trelefona na ušesu. Da pa vidiš smrklo brez tel. na ušesu, je pa tombola!

In ker to vemo moramo določene kikse močnejših predvidevati in temu prilagoditi vožnjo. Seveda lahko še vedno gre marsikaj narobe, vendar je verjetnost krepko manjša.

• 1 |-10+11

Tole je zanimivo za prebrati siol.net/avtomoto/novice/ga-j ne-kazni-video-438767  .Tip je dobil 15 let zapora, ker je namerno zapeljal proti motoristu.

Pri nas na  eni vožnjii s kolesom zagotovo  pride do situacije, ko te kakšen avto skoraj zrine s ceste. Ampak se ne bi niti pod razno zgodilo, da bi kdo pri nas dobil tako kaznen, tudi če bi policija to posnela. Oziroma sploh kakršno koli kazen.

• 1 |-10+11
    @robizo:

Tole je zanimivo za prebrati siol.net/avtomoto/novice/ga-j ne-kazni-video-438767  .Tip je dobil 15 let zapora, ker je namerno zapeljal proti motoristu.

Pri nas na  eni vožnjii s kolesom zagotovo  pride do situacije, ko te kakšen avto skoraj zrine s ceste. Ampak se ne bi niti pod razno zgodilo, da bi kdo pri nas dobil tako kaznen, tudi če bi policija to posnela. Oziroma sploh kakršno koli kazen.

Zna bit, da bi fasal še tožbo povzročitelja zaradi snemanja v javnosti brez njegove privolitve. Ja, pa na sodišču bi itak da vse padlo zaradi neprištevnosti/neprisebnosti . Nabit kazni uporabe gsm med vožnjo v višave, npr. 500 jurjov ter 5 let zapora in zelo pogosto delovanje policije na terenu, pa tudi upoštevanje verodostojnih videoposnetkov dogajanja vseh na cesti. Da se naredi red, je treba folk orenk usekat po denarnicah, in to vse uporabnike cest, brez izjem.

• 0 |-10+10

V javnosti sicer lahko snenamamo na način, da ne kršimo zasebnosti ljudi. Torej snemamo dogodke, kar je povsem dovoljeno. Verjetno smo že srečali ljudi, ki slikajo vse živo, mimogrede pa posnamejo še koga v "akciji",

• 0 |-10+10
    @robizo:

V Sloveniji načrtno zbiješ kolesarja, zbežiš iz kraja nesreče, potem na policijski postaji priznaš, da si ga namenoma zbil in celo to, da si vedel kdo je ta oseba, ki kolesari in da si ga zato povozil. Nato razložiš, da ne morejo dokazati, da si ga res poskusil ubiti, ker če bi ga želel ubiti, bi uporabil večjo hitrost oziroma se po nesreči ustavil in ga udaril še z orodjem, ki si ga imel v avtu. Sodni izvedenec ugotovi, da si pred nesrečo pospeševal in ob trku s kolesarjem vozil z hitrostjo 66km/h, po trku pa nisi zaviral. Dobiš 3 leta zapora. Se pritožiš, ker bi raje imel pogojno obsodbo. 
    To je slovenska realnost. Žal.
    siol.net/novice/slovenija/za- poskus-uboja-skofjeloskega-zup ana-tri-leta-zapora-438520

• 0 |-10+10
    @mark_b93:
    @robizo:

V Sloveniji načrtno zbiješ kolesarja, zbežiš iz kraja nesreče, potem na policijski postaji priznaš, da si ga namenoma zbil in celo to, da si vedel kdo je ta oseba, ki kolesari in da si ga zato povozil. Nato razložiš, da ne morejo dokazati, da si ga res poskusil ubiti, ker če bi ga želel ubiti, bi uporabil večjo hitrost oziroma se po nesreči ustavil in ga udaril še z orodjem, ki si ga imel v avtu. Sodni izvedenec ugotovi, da si pred nesrečo pospeševal in ob trku s kolesarjem vozil z hitrostjo 66km/h, po trku pa nisi zaviral. Dobiš 3 leta zapora. Se pritožiš, ker bi raje imel pogojno obsodbo. 
    siol.net/novice/slovenija/za- poskus-uboja-skofjeloskega-zu p ana-tri-leta-zapora-438520

v tem primeru ne gre za napad na kolesarja amapk na amatersko izveden napad na politika. 

• 0 |-10+10

rabil bi ruski sistem, vsak avto ima kamero spredaj, snema tudi ko ne vozi, še tatvine rešujejo

• 0 |-10+10
    @Tecumseh:
    @mark_b93:
    @robizo:

siol.net/novice/slovenija/za- poskus-uboja-skofjeloskega-zu p ana-tri-leta-zapora-438520

v tem primeru ne gre za napad na kolesarja amapk na amatersko izveden napad na politika

Oprosti, samo jaz ne vidim razlike. Razen tega da gre v tem primeru za naklepno dejanje in če za takega dobiš le 3 leta, kaj šele za kaj drugega. V mojih očeh gre za kolesarja, ki je bil načrtno zbit. Kdo je ta človek bil, kaj je delal, pa kar se mene tiče nima čisto nič veze, dejstvo je da je bil na kolesu in na njem ga je nekdo načrtno zbil(načrtno tudi ponavadi se zbije ljudi, ki jim nekaj zameris, ne kar random nekega kolesarja). Verjetno nas je na tem forumu kar nekaj takih za katere lahko vsakdo ugotovi kje živimo s kratkim pogledom na AJPES in tudi če bo nekoga od nas nekdo načrtno počakal v bližini doma in zbil, ko se vračamo s kolesarjenja, bo to zame napad na kolesarja in ne na direktorja/družbenika nekega podjetja ali politika. Ko si na kolesu si zame kolesar in ne pravim, da razlogi za napad niso relavatni, vendar v mojih očeh bo vedno šlo za napad na kolesarja. Vedno. 

• 1 |-10+11
    @mark_b93:
    @Tecumseh:
    @mark_b93:
    @robizo:

v tem primeru ne gre za napad na kolesarja amapk na amatersko izveden napad na politika

Oprosti, samo jaz ne vidim razlike. Razen tega da gre v tem primeru za naklepno dejanje in če za takega dobiš le 3 leta, kaj šele za kaj drugega. V mojih očeh gre za kolesarja, ki je bil načrtno zbit. Kdo je ta človek bil, kaj je delal, pa kar se mene tiče nima čisto nič veze, dejstvo je da je bil na kolesu in na njem ga je nekdo načrtno zbil(načrtno tudi ponavadi se zbije ljudi, ki jim nekaj zameris, ne kar random nekega kolesarja). Verjetno nas je na tem forumu kar nekaj takih za katere lahko vsakdo ugotovi kje živimo s kratkim pogledom na AJPES in tudi če bo nekoga od nas nekdo načrtno počakal v bližini doma in zbil, ko se vračamo s kolesarjenja, bo to zame napad na kolesarja in ne na direktorja/družbenika nekega podjetja ali politika. Ko si na kolesu si zame kolesar in ne pravim, da razlogi za napad niso relavatni, vendar v mojih očeh bo vedno šlo za napad na kolesarja. Vedno. 

Nisem pravnik, upam da se oglasi Lopata, moje mnenje pa je tako, da se motiš.

To je bil načrtovan napad na politika. Če bi bil v avtu ne bi mogel reči, da je napadel voznika avtomobila? Da je napadel kmeta, ker nekateri naši politiki tudi kmetujejo, vrtnarijo, so v vinogradih. Politiki so pač javne osebe in tako jih vsaj jaz tretiram.

Mene so jebali zaradi nekega nedolžnega zapisa na tem forumu, verjetno tudi zato izgubil službo, dočim nekdo, kateri zbije človeka, kateri zanj ni bil neko naključje, ampak osovraženi politik, dobi 3 leta zdaj ne vem zapora, ali kakšne vikend kazni oz. bo zunaj verjetno v največ dveh letih?

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @mark_b93:
    @Tecumseh:
    @mark_b93:
    @robizo:

Nisem pravnik, upam da se oglasi Lopata, moje mnenje pa je tako, da se motiš.

To je bil načrtovan napad na politika. Če bi bil v avtu ne bi mogel reči, da je napadel voznika avtomobila? Da je napadel kmeta, ker nekateri naši politiki tudi kmetujejo, vrtnarijo, so v vinogradih. Politiki so pač javne osebe in tako jih vsaj jaz tretiram.

Mene so jebali zaradi nekega nedolžnega zapisa na tem forumu, verjetno tudi zato izgubil službo, dočim nekdo, kateri zbije človeka, kateri zanj ni bil neko naključje, ampak osovraženi politik, dobi 3 leta zdaj ne vem zapora, ali kakšne vikend kazni oz. bo zunaj verjetno v največ dveh letih?

Ok, ubistu imaš prav, ja. Res gre za napad na politika(ki je sicer tudi kolesar in verjetno se ta napad ne bi zgodil, če pač ne bi bil na kolesu ampak v avtu...vsaj tako razberem iz izjave storilca) ampak še vedno enostavno ne morem mimo tega, da se mi zdi 3 leta zaporne kazni bistveno premalo za takšno hladnokrvno dejanje. 

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    sedeži fizik, syncros
    Syncross RR 1.0 (wide standard) www.bike24.com/1.php?content=8;product=109910;menu=1000,4 ,37;page=1 100 € NOV     syncross RP 1.0 carbon (wide standard) 100 € NOV   fizik volta R1 www.bike24.co ...
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Otroški cestni čevlji št. 38
    Prodam praktično nove cestne kolesarske čevlje Northwave kupljene lani jeseni, zdaj že premajhni.
    Cena: 40,00 EUR
  • Prodajam
    Scott cevlji ROAD RC 2017
    scott road RC 2017 www.bike24.com/1.php?content=8;product=208004;menu=1000,18 ,154;page=2 barva: rumeno-črnavelikost: 43,5  (slika)
    Cena: 150,00 EUR
  • Prodajam
    POWER METER STAGES DURA-ACE
    Prodam power meter stages dura-ace dolžina je 175 mm 
    Cena: 500,00 EUR
  • Prodajam
    Kolesarska čelada Las Victory Limited - (53-59cm)
    Več na bolhi :)www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/celade-ostala-zascitna-oprem a/kolesarska-celada-las-victor y-limited-53-59cm--1316881992. html
    Cena: 60,00 EUR
  • Prodajam
    Integrirano karbonsko krmilo cinelli ram 2
    Prodam, Več tukaj: www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/int egrirano-karbonsko-krmilo-cine lli-ram-2-1317708540.html?aclc t=1491848504 & ...
    Cena: 120,00 EUR
  • Prodajam
    Fondriest tf3 1.2
    Prodam odlično ohranjeno kolo fondriest tf3 1.2 z opremo campagnolo centaur carbon, velikost M (za višino od 172 do 185cm). Redno servisirano. Obroči fulcrum zero letnik 2016.
    Cena: 1.650,00 EUR
  • Prodajam
    Pinarello Surprise
    Prodam cestno kolo Pinarello Surprise, letnik 1999,okvir - 53, odlično ohranjen, oprema campagnolo chorus - 9 redni.Gsm; 040458466Marko 
  • Prodajam
    Trek domane 5.2 WSD
    Trek domane 5.2 WSD, številka 50, izredno lepo ohranjen in malo vožen. Letnik 2013, dodatno nadgrajen na DI2. Ostala oprema standardna (link)archive.trekbikes.com/us/en/2 013/Trek/domane_5_2_wsd ...
  • Prodajam
    Cannondale Caadx
    Ciklokros kolo Caadx ultegra, redno vzdrževano, idealno zimsko, cx, gravel kolo...Oprema ultegra 6800 11 redna, obroči Maddux CX 2.0 Disc, gonilka FSA Gossamer Cross, BB30, 46/34 (poleg priložim ...
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Fausto.....
  • Iz Ljubljane proti Štajerski
  • Ženska Velo runda (začasno ime)

Oglas 300x250

• Prodajam
    sedeži fizik, syncros
    Syncross RR 1.0 (wide standard) www.bike24.com/1.php?content=8;product=109910;menu=1000,4 ,37;page=1 100 € NOV     syncross RP 1.0 carbon (wide standard) 100 € NOV   fizik volta R1 www.bike24.co ...
  • Prodajam
    Otroški cestni čevlji št. 38
    Prodam praktično nove cestne kolesarske čevlje Northwave kupljene lani jeseni, zdaj že premajhni.
    Cena: 40,00 EUR
  • Prodajam
    Scott cevlji ROAD RC 2017
    scott road RC 2017 www.bike24.com/1.php?content=8;product=208004;menu=1000,18 ,154;page=2 barva: rumeno-črnavelikost: 43,5  (slika)
    Cena: 150,00 EUR
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Podarjam
    9 redno kaseto
    podarjam. 9 redno kaseto ultegra 12_23 odlično ohranjeno.    

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih