--Notification--

logo

slab dan za kolesarje

Komentarji

• 1 |-10+11

kar srh me spreleti...uf uf postaja precej hudo s prihodom zime in edina formula preživetja je da se vsak trenutek voziš z mislijo, da kot kolesar NIKJER AMPAK RES NIKJER NIMAŠ PREDNOSTI. ZATO OČI NA PECLJE, NI DRUGE. 

• 0 |-10+10

Sam se čudim, da ni še več nesreč in to po zaslugi kolesarjev. Sam sem kolesar, ampak mi gredo določeni izrodki prav na K. Ni ga dneva, ko grem zjutraj v službo iz centra Lj proti Domžalam, da mi vsaj ducat kolesarjev, pa sem rekel malo, ne pripelje iz neprednostnih ulic direkt čez prednostno, ne da bi sploh pogledali levo desno. To velja predvsem za center Lj, okoli kliničnega centra in železnisške postaje. V tem letnem času je situacija še toliko hujša, ker je zjutraj tema in vsaj 2/3 v temnih oblačilih in brez luči. Najhuje je pa na prehodih za pešče, kar direkt čez prednostno in pričakujejo, da se morajo vsi avtomobilisti ustaviti, ko gospodje in gospodične na kolesih pridejo na prehod krik

A kdo bolj podrobno pozna zakon, a si sploh kriv, če zbiješ kolesarja, ki vozi kolo čez prehod za pešče ?

• 0 |-10+10
    @bécane:

Sam se čudim, da ni še več nesreč in to po zaslugi kolesarjev. Sam sem kolesar, ampak mi gredo določeni izrodki prav na K. Ni ga dneva, ko grem zjutraj v službo iz centra Lj proti Domžalam, da mi vsaj ducat kolesarjev, pa sem rekel malo, ne pripelje iz neprednostnih ulic direkt čez prednostno, ne da bi sploh pogledali levo desno. To velja predvsem za center Lj, okoli kliničnega centra in železnisške postaje. V tem letnem času je situacija še toliko hujša, ker je zjutraj tema in vsaj 2/3 v temnih oblačilih in brez luči. Najhuje je pa na prehodih za pešče, kar direkt čez prednostno in pričakujejo, da se morajo vsi avtomobilisti ustaviti, ko gospodje in gospodične na kolesih pridejo na prehod krik

A kdo bolj podrobno pozna zakon, a si sploh kriv, če zbiješ kolesarja, ki vozi kolo čez prehod za pešče ?

Si kriv...ker nisi prilagodil vožnje razmeram na cesti ;)

• 0 |-10+10

presenečen

• 1 |-10+11
    @bécane:

Res je ... obupno 99 % kolesarjev ma niti trene ne s pogledom v levo, ko menjajo smer ali gre čez kolesarski prehod.. največ kar vidiš je roka v levo glava pa strogo naprej, pa če gre gre, če ne bo pa šofer kriv. Res idiotsko. 

• 0 |-10+10

Moram najti eno staro sodbo ispred nekaj let, mislim, da je bil voznik oproščen, ki je zbil vozečo kolesarko na prehodu za pešče.

Saj ne moreš biti kriv, če pelješ po predpisih in ti iza vogala hiše, kjer je od hiše do glavne ceste samo dva metra pločnika in ti kolesar brez, da bi se ustavil pripelje 15-20 na uro na glavno cesto. tukaj ne pomaga nobena prilagoditev hitrosti vožnje, ker je že reakcijski čas daljši. Morda edino, če vsi začnemo s polžjo vožjo cca 10km/h čez mesto krik

• 1 |-10+11

Ja, res je bila taka sodba.

Če se spomnim pravilno, je mama zavila na prehod za možem in otrokom. Voznik pa je že speljal, saj sta bila oče in otrok že mimo.

Nekaj takega skratka.

Opozorilo:

Ne glede na to, ali ste pešec, kolesar, ali v avtu, nujno poglejte, ko se prižge zelena, če je križišče prazno. V zadnjih dveh tednih sem dva mestna kolesarja rešil s "Pazi!", ker je šel avto v rdečo (in posledično hitro!).

• 1 |-10+11

Zavijal sem desno in med tem, ko sem preverjal ali se lahko varno vključim v promet je z moje desne po napačni strani pripeljala kolesarka. Želela me je obvoziti in nadaljevati čez prehod za pešce. Manever ji ni uspel in je padla. Ne glede na to, da se je nisem z vozilom niti dotaknil, sem se precej namučil na sodišču. Prevarantka je trdila, da sem jo jaz prevrnil. Sodili so mi za povzročitev težke telesne poškodbe iz malomarnosti.
    Zadevo je v moj prid rešil sodni izvedenec, ki je sodišču pojasnil, da kolesarka tam kjer je padla ni imela kaj početi. Tega, da je napačen obtožni predlog pa seveda moj pogoltni odvetnik Luka Vižintin ni opazil.
    Zadeva je bila v trenutku zaključena in jaz oproščen.

• 0 |-10+10

Kaj vse mora človek skozi dati zaradi ...krik

Da ne smetim, samo še to me zanima - a se lahko kolesar sploh vozi čez prehod za pešče ali mora dol s kolesa in lepo ob kolesu čez prehod ?

• 1 |-10+11
    @bécane:

Da ne smetim, samo še to me zanima - a se lahko kolesar sploh vozi čez prehod za pešče ali mora dol s kolesa in lepo ob kolesu čez prehod ?

Peš!! Ravno iz tega razloga se imenuje prehod za pešce.mežik

• 3 |-10+13

No, lepo...še "kolesarjem" gremo kolesarji na živce, jetra ali kak drug organ. Vsaka prometna pregreha kolesarja bode v oči, medtem ko so prekrški avtomobilistov zgolj kavalir-delikti.
    Je kdo pomislil, da več desetletij podrejanje ifrastrukture avtomobilom vsekakor ni prijazno, pravzaprav je šikanozno do kolesarjev?
    Primitivizem v prometu je odraz naše (ne)civiliziranosti, ne glede na to v ali na katerem prevoznem sredstvu smo, ampak medtem ko eni bentijo nad opraskanim odbijačem, drugi praskajo čreva s cestišča.  
    Kaj je rešitev? Gremo še kolesarji v avte in potem uživajmo v zastojih in iskanju parkirnih mest.  

• 1 |-10+11

@krawl ,ni da bi šlo kolesarjem oni na živce , gre za to da te napaka na kolesu stane življenja.

Če si malo pozoren na to kako se nekateri vozijo po cesti s kolesom , je še dobro da so živi.

Skoraj razumem voznike , zakaj bemtijo nad namikul

• 0 |-10+10

Ja tudi mnogo kolesarjev je zelo slabih "kolesarjev" in verjetno so tudi v avtu slabi vozniki. Kolikokrat sem videl frajerje na specialkah ki gredo čez rdečo, ne nakazujejo smeri.....itd.... Sploh pa so modeli mestni kolesarji ti pa so kamizake. Tako, da oči na peclje in imeti dogajanje kotv se da 100% pod kontrolo. Pa predvidevat kolikor se da.

• 1 |-10+11
    @bécane:

Ok, priznam, da se tudi jaz kje morda peljem čez prehod s kolesom. Ampak takrat ko je cestišče prazno ali pa če stojim s kolesom ob prehodu, pa me voznik pusti čez. Da pa bi se kar na pamet zapeljal čez in si mislil " ja saj imam prednost" mi pa na pamet ne pride. Tudi kot pešec ne delam tega. 

• 0 |-10+10

Kot si napisal je tudi pri meni in me prav nič ne moti, če se kolesar pelje čez prehod, če počaka, da je prosto ali pa gre skupaj s pešci ali mu avto ustavi Pritisk mi dvigne takrat, ko se kolesar, -ka pripelje in tebi nič kar lepo čez  ...

• 1 |-10+11

Tudi meni je že kak idiot priletel skoraj pod avto, ker ne samo da je vozil po pločniku in prehodu za pešce, ampak tudi v napačno smer, od koder ga res ne bi nikoli pričakoval. Tem norim kolesarjem, ki vozijo v napačno smer bodisi po kolesarski stezi ali pločniku, bi morali samo kazni dajat, dokler se ne nabere toliko, da morajo prodati kolo, da plačajo kazen. Ko se vozim po mestu se itak počutim kot Peter Segan, komolce ven pa da vidimo kdo upa na 10cm pridt. Sploh ko kolesar pride po kolesarski v napačno smer. Edinokrat ko sem se zaletel s kolesom je bilo prav v mestno kolesarko, ki je pripeljala v popolnoma nepregleden ovinek po (zelo ozki) kolesarski stezi s hitrostjo tam cca 20km/h, jz pa v pravilno smer s podobno hitrostjo. Sm se na srečo uspel ujeti(še danes ne vem kako točno)  in ostati na kolesu, zenska pa je  s kolesom odletela v samofor in se nato odkotalila na celovško cesto. Če bi takrat kakšen avto pripeljal, je danes ne bi bilo več na tem svetu. In potem se ženska še začne dreti name, kot da sm jz kriv. Na srečo je uspela izreči le par besed preden sem popizdil in  se tako zdru nanjo, da je samo tiho objokana odšla.

Ampak mislim da če boš z avtom zbil kolesarja, ko se ta pelje čez prehod za pešče, boš skoraj vedno kriv. Evo iz sodne prakse iz leta 2015.

Op. št. (9): V zvezi s tem pa opozorilo tudi na določbo drugega odstavka 45. člena Zakona o pravilih cestnega prometa (Uradni list RS, št. 109/2010, s kasnejšimi spremembami; ZprCP), v skladu s katero mora voznik, ki se približuje križišču, prehodu ceste čez železniško progo, prehodu za pešce, kolesarski stezi, prehodu za kolesarje ali drugi prometni površini, voziti posebno previdno. Voziti sme s takšno hitrostjo, da lahko varno ustavi in pusti mimo vozila in druge udeležence cestnega prometa, ki imajo na križišču prednost, da lahko varno ustavi pred prehodom za pešce, pred prehodom ceste čez železniško progo oziroma, da lahko vozilo ustavi. Prehod za pešce torej za voznika pomeni, da mora biti pripravljen (če bi z vožnjo preko njega ogrožal pešce in kolesarje) v vsakem trenutku pred njim ustaviti. Pri tem torej ne pešec, ki stopa po prehodu ali vstopa nanj, niti kolesar (pa čeprav postopa v nasprotju s prvim odstavkom 93. člena ZPrCP) zanj ne moreta predstavljati nepričakovane ovire.
    www.sodnapraksa.si/?q=id:2015 081111386742 &database%5BSOVS%5D=SOVS &database%5BIESP%5D=IESP &database%5BVDSS%5D=VDSS &database%5BUPRS%5D=UPRS &_submit=i%C5%A1%C4%8Di &page=0 &id=2015081111386742

Meni osebno se zdijo bolj problematična križišča, kjer fizično ločena kolesarska steza poteka v smeri vožnje cestišča, potem pa cestišče prednostno zavija desno, kolesarska steza pa nadaljuje naravnost. Kolesar pa je prepričan, da ima prednost ker se vozi po kolesarski stezi(in jo v vseh drugih primerih tudi ima po 58. členu), ampak v tem primeru pa kolesar nima prednosti (59.člen zprcp) ampak tega seveda ne ve. In piči čez, kot da ima prednost. Je pa tako da itak v Sloveniji prednost izsiljujejo vsi, od tovornjakov pa do avtomobilov. Pojdite enkrat ob štirih s kolesom čez krožišče žale, pa boste videli koliko ljudi vam bo dejansko dalo prednost(ki jo v skladu z zprcp tudi imate). Problem v Sloveniji je itak katastrofalno razumevanje CPP, kolesarjem neprilagojena infrastruktura in vozniki, ki imajo vsi po vrsti božji kompleks.

• 2 |-10+12
    Kot kolesar, ko sem na cesti vedno pričakujem nemogoče situacije in sem v glavnem pripravljen na možne "paciente"... kot voznik avtomobila pa enako od kolesarjev in pešcev, ker najbolj me je pa strah, da bi zbil kolesarja ali pešča kljub njegovi krivdi.... počasi in po pameti!
  • 0 |-10+10
    @bécane:

Kot si napisal je tudi pri meni in me prav nič ne moti, če se kolesar pelje čez prehod, če počaka, da je prosto ali pa gre skupaj s pešci ali mu avto ustavi Pritisk mi dvigne takrat, ko se kolesar, -ka pripelje in tebi nič kar lepo čez  ...

Predvidevam da je v tej temi govora o 95% kolesarjev v mestu Lj, ker sem ze tus sam dozivljal podobne scene, ampak le v Lj, drugod imajo dnevno mestni kolesarji malce bolj normalne mozgane in se zavedajo, da so ranljivi. V Lj pa zgleda, da se vedno mislijo, da so pristni lublancani nekaj vec, kot neka malomescanska kasta in da imajo prednost se pred bogom. Potem pa rata stala, v vseh primerih pa je krivec ze vnaprje dolocen.
    Ja, pa ob svojih voznjah tudi opazam, da kr veliko kolesarjev pozabi doma pustit tistega egota in se na cesti obnasajo temu primerno, kontra predpisom; tud ce je rdeca in prazno krizisce, ti luc na semaforju prepoveduje voznjo skozi..vsaj tk pravi zakon...in zdrava pamet

• 2 |-10+12
    Ošti predvidevam da nisi iz Lj. in si vwliko v Ljubljani ko toliko ves o nas....
  • 5 |-10+15
    @oschti:
    @bécane:

Predvidevam da je v tej temi govora o 95% kolesarjev v mestu Lj, ker sem ze tus sam dozivljal podobne scene, ampak le v Lj, drugod imajo dnevno mestni kolesarji malce bolj normalne mozgane in se zavedajo, da so ranljivi. V Lj pa zgleda, da se vedno mislijo, da so pristni lublancani nekaj vec, kot neka malomescanska kasta in da imajo prednost se pred bogom. Potem pa rata stala, v vseh primerih pa je krivec ze vnaprje dolocen.
    Ja, pa ob svojih voznjah tudi opazam, da kr veliko kolesarjev pozabi doma pustit tistega egota in se na cesti obnasajo temu primerno, kontra predpisom; tud ce je rdeca in prazno krizisce, ti luc na semaforju prepoveduje voznjo skozi..vsaj tk pravi zakon...in zdrava pamet

No ti si mi pa dal mislit. Vedno sem se spraševal kako smo lahko pristni lublančani tako nespretni udeleženci v prometu.
    Aha...50 % lublanskih biciklistov je štajerskega vaškega študentaraja, ki pred prihodom v naše lepo mesto, še nikoli ni videlo kolesarske steze...
    Še več je takih avtomobilistov, ki se pripeljejo vsakodnevno skozi trojane in drugih vukojebin in tukaj delajo gužvo. Ni čudno da drugje nimate problemov.
    A ne kako je lepo če se slovenčki obmetavamo s takimi stereotipi? 

• 2 |-10+12
    @ oscti.....tud ce je rdeca in prazno krizisce, ti luc na semaforju prepoveduje voznjo skozi..vsaj tk pravi zakon...in ..

Ta je..najboljša!

..Zakon in Pamet..no go! ;)

V Rdečo... pa NE..itak!
  • -1 |-11+10
    @mito1: Ošti predvidevam da nisi iz Lj. in si vwliko v Ljubljani ko toliko ves o nas....

Res je. V Lj. sem živel cca.5 let in spoznal navade pristnih meščanov, a ne mečem vseh vas v isti koš. A ko pa berem članke tule, se m ipa zdi, da se stanje slabša napram letom ko sem bil tam. Tudi kot voznik sem izkusil vzvišenost kolesarjev napram voznikom, češ:"Js mam prednost, ne ti". K sreči sem zmeren voznik, v nasprotenm primeru bi jih pa bilo veliko na havbi avta. Noben ni niti glave obrnil, da se prepriča, ali je varno peljati čez zebre, ki sekajo cestišče. No, in takrat so se govorice o vzvišenih malomeščanih pokazale za resnične.

@ken: ja, če je rdeča je rdeča, ane. no go kul

• 0 |-10+10

Rdeča v zadregiv zadregizarečeni kruh

• 2 |-10+12

Ker ima pretežni del odraslih kolesarjev tudi opravljen izpit za vožnjo motornih vozil predlagam samokritičen razmislek o samih sebi kot šoferjih; npr. kdo/kdaj/kako pri vožnji avta (sploh) uporablja smernike (blinkerje/žmigavce)?

• 1 |-10+11

no sej vsi ki nismo iz lj vemo kako so lj polni sebe sploh tisti v avtih. Ce je le mozno se izogibam voznje s kolesom po barju in okolici. Pac to zabar nebo razumel ker mu je taka voznja in obnasanje v prometu nekaj normalnega da prezivi med norci. Pa ne recem da so vsi isti

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Gonilka FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO

Gonilka FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO

Prodajam gonilko FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO, kompakt (50x34),dolžina gonilke 172,5mm rabljeno 2 meseca, večinoma na trenažerju. Skoraj brez sledi obrabe. Prodaja se izključno zaradi nakupa pow(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)

Cena: Po dogovoru
  • Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)

• Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

• kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• nanisimi je ocenil +1
    SQUIRT LUBE
  • SODROVC je ocenil +1
    DOS 2018
  • Nikita je ocenil +1
    DOS 2018
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DOS 2018
  • DOS 2018
  • slab dan za kolesarje

Oglas 300x250

• Prodajam
    Gonilka FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO
    Prodajam gonilko FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO, kompakt (50x34),dolžina gonilke 172,5mm rabljeno 2 meseca, večinoma na trenažerju. Skoraj brez sledi obrabe. Prodaja se izključno zaradi nakupa pow(...)
  • Prodajam
    Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc
    Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)
  • Prodajam
    Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij
    Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih