--Notification--

logo

slab dan za kolesarje

Komentarji

• 0 |-10+10
    @tomyboy2:
    @fuego:

Jaz se specialko sploh ne vozim po kolesarskih ker so polne šudra....

Si ja lokalc, ti voziš tukaj po glavni?

uploaded

Res nesrečen splet okoliščin, zakaj je na tej stezi nesrečnik sploh zapeljal v jarek, ter da je lahko prišlo do tako usodnih poškodb, kljub travni površini.

Tukaj se redko vozim, ker grem raje čez Arjo vas... napisali so pločnik zato mi ni bilo jasno...

• 1 |-10+11
    @boyan64:
    @fuego:
    @Roko460:

Ko sem šel jaz mimo so bili še vedno tam, ampak kolo je bilo v jarku in se ga je težko videlo iz ceste. Kolo je imel spredaj aerobare in temne barve, kot nekakšno staro Scott kolo. Še sedaj imam kocine pokonc!!!!

Se pravi je šlo za rekreativca....potem verjetno ni imel čelade, če je podlegel poškodbam?
    Pol pa naj še nekdo reče, da čelada ne rešuje....:( 

Pa ni mi jasno, če se je peljal proti Levcu po desni strani, kako je lahko zapeljal levo v jarek??? Tu nekaj ne drži.... 

ravno včeraj sem popenil nad šodrom na kolesarski stezi. a je to sploh steza? . zaradi ostrega peska sem prebodel gumo, pa sem prav pazil. na stezah je vsa nesnaga iz ceste. ne grem več na stezo,  dokler ne spucajo. 

In nič če boš dosegel na ta način. Poglej, politiki, lokalni župani se na vse pretege hvalijo, ja, tu smo naredili kolesarsko stezo, tu smo cestišče zožili in narisali stezo za kolesa (npr. v Soboti), a noben ne poskrbi, da bi se tudi te površine pometale, počistile.

Verjemi, boli njih k...c, če se midva, pa drugi, ne bomo vozili po njih. Vmes bodo tudi plavi kaj pokasirali in karavana... bo šla naprej.

Po mojem... dandanes obstaja toliko lokalnih, regionalnih spletnih strani... treba je opozarjati, opozarjati, opozarjati... in upati, da bo kaj zaleglo?

• 0 |-10+10

Nam so tudi uredili pločnik, po 45. letih obljubljanja. Ampak,k o zapade sneg, gor naorjejo sneg. In, kje je zdaj poanta pločnika? krik

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @boyan64:
    @fuego:
    @Roko460:

Ko sem šel jaz mimo so bili še vedno tam, ampak kolo je bilo v jarku in se ga je težko videlo iz ceste. Kolo je imel spredaj aerobare in temne barve, kot nekakšno staro Scott kolo. Še sedaj imam kocine pokonc!!!!

Se pravi je šlo za rekreativca....potem verjetno ni imel čelade, če je podlegel poškodbam?

Pa ni mi jasno, če se je peljal proti Levcu po desni strani, kako je lahko zapeljal levo v jarek??? Tu nekaj ne drži.... 

ravno včeraj sem popenil nad šodrom na kolesarski stezi. a je to sploh steza? . zaradi ostrega peska sem prebodel gumo, pa sem prav pazil. na stezah je vsa nesnaga iz ceste. ne grem več na stezo,  dokler ne spucajo. 

In nič če boš dosegel na ta način. Poglej, politiki, lokalni župani se na vse pretege hvalijo, ja, tu smo naredili kolesarsko stezo, tu smo cestišče zožili in narisali stezo za kolesa (npr. v Soboti), a noben ne poskrbi, da bi se tudi te površine pometale, počistile.

Verjemi, boli njih k...c, če se midva, pa drugi, ne bomo vozili po njih. Vmes bodo tudi plavi kaj pokasirali in karavana... bo šla naprej.

Po mojem... dandanes obstaja toliko lokalnih, regionalnih spletnih strani... treba je opozarjati, opozarjati, opozarjati... in upati, da bo kaj zaleglo?

Poklicati je potrebno na 113 in povedat, da naj vzdrževalec oćisti cesto oz. kolesarsko stezo. To bi sicer morali početi sami vzdrževalci cest, pa kljub temu. Nič ne stane, Sem prepričan, da bodo stvar resno vzeli.

Pesek na cesti je ovira, podobno kot olje, zemlja.... 

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @Roko460:

se napisal sem, da je bila celada na pokritem truplu, kako potem ni imel celade

tudi v zivo je zgledalo nemogoce, da bi zaradi padca na travnato povrsino v jarku zaradi poskodb umrl

ce se prav spomnim, je bilo malce naprej od lezecega policaja, tam je nesrecnik lezal-verjetno so ga ozivljali na cesti potem

• 0 |-10+10
    @gorann3:
    @fuego:
    @Roko460:

tudi v zivo je zgledalo nemogoce, da bi zaradi padca na travnato povrsino v jarku zaradi poskodb umrl

ce se prav spomnim, je bilo malce naprej od lezecega policaja, tam je nesrecnik lezal-verjetno so ga ozivljali na cesti potem

Na internetu je bilo malo informacij. Po ogledu fotografije si sedaj lažje predstavljam... mogoče mu je pred kolo skočila kakšna žival in je sunkovito zavil levo, lahko je bil kriv ležeči policaj...lahko je marsikaj.
    Sam sem enkrat pred leti na nekem spustu zletel s ceste pri 50km/h. Polomil sem si 3 rebra in razbil čelado. Bil sem v šoku in sploh nisem vedel kaj se je zgodilo. Celo prekolesaril sem še 20km do doma potem pa je začelo bolet. Verjetno je adrenalin popustil. Zato mi ni jasno kako se je lahko na ravnem sam tako poškodoval. Lahko da mu je padel sladkor... v medijih so skopi opisi.

Kar se tiče pa peska na pločnikih... ni variante, da bodo spucali pred koncem zimske sezone, to je pri nas proti koncu aprila. Pozimi pa itak počistijo samo pločnik za pešce, kolesarji pa se nimamo kaj za vozit, dokler so zimske razmere. Ponekod so še znaki , ki nakazujejo, da je nekje kolesarska steza razen v času zimskih razmer. Kolesarska steza jim služi za odloganje snega, ki ga skidajo s cest. 

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @gorann3:
    @fuego:
    @Roko460:

Na internetu je bilo malo informacij. Po ogledu fotografije si sedaj lažje predstavljam... mogoče mu je pred kolo skočila kakšna žival in je sunkovito zavil levo, lahko je bil kriv ležeči policaj...lahko je marsikaj.
    Sam sem enkrat pred leti na nekem spustu zletel s ceste pri 50km/h. Polomil sem si 3 rebra in razbil čelado. Bil sem v šoku in sploh nisem vedel kaj se je zgodilo. Celo prekolesaril sem še 20km do doma potem pa je začelo bolet. Verjetno je adrenalin popustil. Zato mi ni jasno kako se je lahko na ravnem sam tako poškodoval. Lahko da mu je padel sladkor... v medijih so skopi opisi.

Kar se tiče pa peska na pločnikih... ni variante, da bodo spucali pred koncem zimske sezone, to je pri nas proti koncu aprila.

..mislim, da spucajo konc marca ponavadi po Celu..
    lpa 

• 0 |-10+10

Areh: Bomo vidl...še dober da mam Rubino plašče na specialki, ki so res bulletproof za naše ceste.

• 1 |-10+11

Mene od lani ne moti več pesek na pločnikih mežiklpA

• 1 |-10+11

Kaj pa od letos?nasmeh

• -1 |-11+10

Kap - Levec

• 0 |-10+10
    @eustahija:

Kaj pa od letos?nasmeh

Tudi ne. Evo Fuego, poločnike so spucal.
    lpa 

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10

pri nas bi kazen dobilizapečateno

• 0 |-10+10

POP TV včeraj:...težave povzročajo kolesarji...in policijski oberšef omeni kolesarko, ki se je vozila s coffe-to-go. Ni kaj, največja prometna zločinka, lahko bi kakega avtomobilista zbila do smrti. Kako avti prehitevajo kolesarje pri nasprotnem prometu pa nič...

• 0 |-10+10
    @krawl:

POP TV včeraj:...težave povzročajo kolesarji...in policijski oberšef omeni kolesarko, ki se je vozila s coffe-to-go. Ni kaj, največja prometna zločinka, lahko bi kakega avtomobilista zbila do smrti. Kako avti prehitevajo kolesarje pri nasprotnem prometu pa nič...

Ko je že ravno priložnost bom omenil današnji pripetljaj v Dobrovi. Nepopisno umsko prizadet posestnik BMW x5 mi je v ovinku pripeljal nasproti tako, da mi je ostala samo še bankina za umik. Prehiteval je skupino vozil in mu niti na misel ni prišlo, da bi mi pustil vsaj malo ceste. Razmišljal sem, da mu v naslednjih dneh omogočim srečanje v smislu "pleh na pleh", pa me je jeza bolj kot ne že minila. Kljub vsemu bi pa gospoda z veseljem srečal. Redko se vozim po tistih koncih, zato ne vem kako so razpoloženi lokalni šerifi, ki jim gre v nos vse česar si ne morejo privoščiti. Idiot, ki kupi takšen avto za prehitevanje v škarje po lokalni cesti ne more biti zdrav. V glavi seveda!

• 0 |-10+10
    @krawl:

Takšna kolesarka med vožnjo tudi telefonira. Ko bo pa koga zbila z vozilom bo pa halo. Tisti, ki je ignorantski na biciklu je tudi v vozilu! Če smo na biciklu in med bolj izpostavljenimi oz.  ogroženimi udeleženci še ne pomeni, da si lahko vse privoščimo. Ne glede na to s kakšnim prevoznim sredstvom smo, nam manjka malo ZKP (beri Zdrave kmečke pameti). Kolesarji, ki ne upoštevajo predpisov, mečejo slabo luč na vse ostale, žal.

• 0 |-10+10

Urejenost in obnašanje v prometu je zelo dober pokazatelj civiliziranosti - in tu si moramo priznati, da smo balkanci.

Kar sem želel poudariti: neumnosti kolesarjev grejo vsem zelo v nos, do ostalih pa smo neskončno tolerantni.

• 0 |-10+10
    @CKR.SI:
    @krawl:

Ko je že ravno priložnost bom omenil današnji pripetljaj v Dobrovi. Nepopisno umsko prizadet posestnik BMW x5 mi je v ovinku pripeljal nasproti tako, da mi je ostala samo še bankina za umik. Prehiteval je skupino vozil in mu niti na misel ni prišlo, da bi mi pustil vsaj malo ceste. Razmišljal sem, da mu v naslednjih dneh omogočim srečanje v smislu "pleh na pleh", pa me je jeza bolj kot ne že minila. Kljub vsemu bi pa gospoda z veseljem srečal. Redko se vozim po tistih koncih, zato ne vem kako so razpoloženi lokalni šerifi, ki jim gre v nos vse česar si ne morejo privoščiti. Idiot, ki kupi takšen avto za prehitevanje v škarje po lokalni cesti ne more biti zdrav. V glavi seveda!

Če se le da se biciklanju zahodno on Lj izognem še posebej med tednom. Čeprav so nas navajeni vozniki v tistih krajih je kar precej pestro in ni primerjave s cestami, ki vodijo na vzhod.
    Recimo v soboto pri Horjulu se mi je kmet privoščlivo režal iz traktorja ko sem spoznal, da po asfaltni cesti na katero je on navozil gnoj pač ne bom mogel peljat... ja pa mi je žal ker nisem policije poklical. 

• 0 |-10+10

Zakaj pa ga nisi? Zato pa potem je tko. Policaji tovornjakarje j... za vsak kamenček. Ko mi je pripeljal kamion peska, je z metlco pomedel vse blatnike itd.

Da ti pa takole zasvinja cesto, ajd če je kaj+k kos tu pa tam ni krize, ampak..če je pa res slamparija bi ga pa mirno prijavil.

• 0 |-10+10
    @x12345:

Zakaj pa ga nisi? Zato pa potem je tko. Policaji tovornjakarje j... za vsak kamenček. Ko mi je pripeljal kamion peska, je z metlco pomedel vse blatnike itd.

Da ti pa takole zasvinja cesto, ajd če je kaj+k kos tu pa tam ni krize, ampak..če je pa res slamparija bi ga pa mirno prijavil.

Pri svojih letih moram že malo živce šparat. Če bi jih imel  30 bi drugače skočil...mežik. Na mladih svet stoji.

• 0 |-10+10
    @CKR.SI:
    @krawl:

Čakaj, a nimajo lastniki BMW pravice za to ( pa parkiranje na invalidskih mestih itd.)? A potem za brez veze šparam za BMW?

• 0 |-10+10
    @mark:
    @CKR.SI:
    @krawl:

Čakaj, a nimajo lastniki BMW pravice za to ( pa parkiranje na invalidskih mestih itd.)? A potem za brez veze šparam za BMW?

BMW sam po sebi še ne pomeni nič slabega. Problem nastane, ko kakšen cepec misli, tako kot si napisal, da je kot lastnik takšnega vozila nekaj posebnega. Po tej logiki imam jaz prednost pred veliko večino kolesarjev kjerkoli že na cesti. Morda je celo vozil stara jajca, ki ne dosegajo cene mojega kolesa? Kako takšni frajerji parkirajo pa lahko med drugimi dnevno vidite na parkirišču v Fužinah ob novem lokalu v sklopu Spara. 

• 8 |-10+18
    @krawl:

Urejenost in obnašanje v prometu je zelo dober pokazatelj civiliziranosti - in tu si moramo priznati, da smo balkanci.

Kar sem želel poudariti: neumnosti kolesarjev grejo vsem zelo v nos, do ostalih pa smo neskončno tolerantni.

Da si malo sposodim tole: Se zelo strinjam z napisanim Krawl. 

Če kdo od kolesarjev misli, da ima od pravico početi na cesti karkoli in da ga zakon kot takšnega ščiti, se zelo moti. Namreč, dokler se bodo kolesarji obnašali kot da so carji na cestah in počeli neumnosti, vse do tedaj bomo osovraženi s strani ostalih uporabnikov cest. Da osvetlim to, si poglejte lanski dokumentiran posnetek Krof runde na youtube pri vožnji skozi križišče na Vir-u. Če bi tam prišlo do dotika z avtom, kdo bi bil kriv? Kje je označen prehod skozi križišče? Tam, kjer se kamerman pelje ziher ne. Nadalje, včeraj v nedeljo, ob 13:40 v Vodicah, dva kolesarja, eden v živorumeni, drugi v oranžni vetrovki zavestno prevozita rdečo luč na semaforju v smer Skaručne kot da zakoni CPP za njih ne veljajo. Mislim, halo! Pa sj ni čudno, da nas vozniki sovražijo, no.  Dajte so obnašat CPP primerno in ne mislit d ste carji. Vendarle imajo avtomobilisti 4 bremze, 4 širorka kolesa, kletko, varnostni pas, mi pa le eno bogo čelado, dve bremze in zelo tanke gume in smo na cestah še kako prekleto ranljivi, smrtno ranljivi. Ko boste to premaknili  v svojih glavah, ko boste  tudi cestaki uporabljali kolesarske steze ob lepih cestah, upoštevali CPP…potem pa znamo v očeh ostalih udeležencev dobiti kak +. Vse do tedaj pa bo stanje kakršno je. Sam s cestnim piciklom uporabljam kolesarke steze, nakazujem smer zavijanja, upoštevam CPP in tudi zadnja utripajoča luč je od letos stalno prižgana. Djte no, sj ni tk težko, le ego-ta je treba mal potlačit pa bo.

• 0 |-10+10
    @oschti:
    @krawl:

Da si malo sposodim tole: Se zelo strinjam z napisanim Krawl. 

Če kdo od kolesarjev misli, da ima od pravico početi na cesti karkoli in da ga zakon kot takšnega ščiti, se zelo moti. Namreč, dokler se bodo kolesarji obnašali kot da so carji na cestah in počeli neumnosti, vse do tedaj bomo osovraženi s strani ostalih uporabnikov cest. Da osvetlim to, si poglejte lanski dokumentiran posnetek Krof runde na youtube pri vožnji skozi križišče na Vir-u. Če bi tam prišlo do dotika z avtom, kdo bi bil kriv? Kje je označen prehod skozi križišče? Tam, kjer se kamerman pelje ziher ne. Nadalje, včeraj v nedeljo, ob 13:40 v Vodicah, dva kolesarja, eden v živorumeni, drugi v oranžni vetrovki zavestno prevozita rdečo luč na semaforju v smer Skaručne kot da zakoni CPP za njih ne veljajo. Mislim, halo! Pa sj ni čudno, da nas vozniki sovražijo, no.  Dajte so obnašat CPP primerno in ne mislit d ste carji. Vendarle imajo avtomobilisti 4 bremze, 4 širorka kolesa, kletko, varnostni pas, mi pa le eno bogo čelado, dve bremze in zelo tanke gume in smo na cestah še kako prekleto ranljivi, smrtno ranljivi. Ko boste to premaknili  v svojih glavah, ko boste  tudi cestaki uporabljali kolesarske steze ob lepih cestah, upoštevali CPP…potem pa znamo v očeh ostalih udeležencev dobiti kak +. Vse do tedaj pa bo stanje kakršno je. Sam s cestnim piciklom uporabljam kolesarke steze, nakazujem smer zavijanja, upoštevam CPP in tudi zadnja utripajoča luč je od letos stalno prižgana. Djte no, sj ni tk težko, le ego-ta je treba mal potlačit pa bo.

Kolesar je tam imel prednost, ki mu jo je voznik hotel vzeti. Pred tem, ko je začel spreminjati smer vožnje bi moral ugotoviti ali to namerava storiti tudi kolesar. Prav bi bilo, da bi zmanjšal hitrost in omogočil neovirano nadaljevanje vožnje kolesarja naravnost.
    Seveda pa se nam kolersarjem takšen način vožnje in uveljavljanje prednosti lahko hitro maščuje.
    Zavijanje desno ob rdeči luči prakticiram vedno, ko ni nikogar v neposredni bližini.                                                         

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Specialized epic ht pro wc mozna menjava za cestno kolo

Specialized epic ht pro wc mozna menjava za cestno kolo

Kolo je bilo kupljeno 12/2016, vozeno na 2 mtb maratonih in na par treningih(cca.600km). Oprema je sram x0 eagle, obroci pa so karbonski roval control in tubless ready. Prodam zaradi nakupa cestn(...)

Cena: 2.200,00 EUR
  • grupa SHIMANO 6800 11redna

grupa SHIMANO 6800 11redna

Prodam NOVO kompletno grupo SHIMANO 6800 11 redna, demontirano iz novega kolesa. Več info na ZS ali 031 311 675.

Cena: 550,00 EUR
  • Kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp

Kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp

Prodam kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp, vzet z novega kolesa. Več na: www.evanscycles.com/bontrager -montrose-comp-road-saddle-EV2 22811  

Cena: 30,00 EUR
  • MTB čevlji Northwave lizzard 43

MTB čevlji Northwave lizzard 43

Prodam lepo ohranjene gorsko kolesarske čevlje Northwave lizzard, številka 43, skupaj z spd blokeji.    

• Fizik Antares R3 K:ium 2017 Large

Fizik Antares R3 K:ium 2017 Large

Prodam kolesarski sedež Fizik Antares R3 K:ium 2017 Large v črni barvi z belimi napisi. Mere sedeža so 274 x 152 mm (10 mm širši sedež od standardne verzije), teža približno 205 gramov, K:ium nos(...)

Cena: 100,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Biciklistika
  • Katere led luci
  • Katere led luci

Oglas 300x250

• Prodajam
    Specialized epic ht pro wc mozna menjava za cestno kolo
    Kolo je bilo kupljeno 12/2016, vozeno na 2 mtb maratonih in na par treningih(cca.600km). Oprema je sram x0 eagle, obroci pa so karbonski roval control in tubless ready. Prodam zaradi nakupa cestn(...)
    Cena: 2.200,00 EUR
  • Prodajam
    grupa SHIMANO 6800 11redna
    Prodam NOVO kompletno grupo SHIMANO 6800 11 redna, demontirano iz novega kolesa. Več info na ZS ali 031 311 675.
    Cena: 550,00 EUR
  • Prodajam
    Kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp
    Prodam kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp, vzet z novega kolesa. Več na: www.evanscycles.com/bontrager -montrose-comp-road-saddle-EV2 22811  
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih