Autosaved at 100a a00ada

Naključen izdelek

Skrivna dirka

25.45 € Redna cena:
21 € BC naročnik

Treking vs. Gorsko kolo

Komentarji

• 0 |-10+10
    Je res da je gorsko kolo bolj primerno za lezt v klanec ( asfalt) kot pa treking? Ne vem, men se to ne zdi logično. Treking ma tanše gumice, lažji je kot gorsko kolo,...................
  • 0 |-10+10
    skrivnost je v prestavnih razmerjih, ne v kolesih..
    na trekingih imaš ponavadi spredaj večje verižnike (28-38-48 ), medtem ko pa na gorskih (22-32-44), odzadaj pa so kasete iste..
    če boš pobrskal po bicikel.comu boš nekje našel ene enačbe, kako se ta razmerja izračunajo in lahko primerjajo..

Jaz sem še vedno zagovornik gorskih koles, trekingi so nek kompromis med cestnim in gorskim; ne nudijo pa prednosti nobenega - so pa verjetno prijetni za rekreativne ture..
  • 0 |-10+10
    Jaz imam vsa tri kolesa (Scalpela, Colnaga in treking Wheller) in za v klanec je najslabši treking.
    Trekingi imajo geometrijo, ki omogoča lagodno turistično vožnjo (dolgotrajno), pri kateri sediš dokaj pokonci. Zaradi tega ne moreš tak pritisnit v klanec kot pri cestnem ali gorcu, kjer geometrija omogoča bolj agresiven položaj.
    To je moje osebno mnenje ki se nanaša na treking kolo WHELLER 4600. Je pa to kolo bilo best buy, kupil sem rabljenega pred 4 leti za 50ksit, vsako leto naredim na njem servis(zamenjam bovdne, zajle, nastavim zavore in menjalnike) in kolo dela ko noro. Nobenih stroškov (na scalpelu letni servis amortizerjev 60eur), pa še zelo trpežno je, saj prevozim z njim vsaj 1/3 po takšnem ali drugačnem makadamu. Letno delam z njim 1000 do 2000 službenih k, (turistično vodenje)\":mrgreen:\"

www.helia.si
  • 1 |-10+11
    Razlika je se v gumah. Treking imajo 28", gorci 26". Kar se tudi pozna pri prenosu.
    Treking je kompromis. Kompromisi so praviloma slabi. Vzemi specialko za asfalt in kratek utrjen makadam, hollanda za v mesto, gorca za vse ostalo. Pa seveda, ce hoces, lahko za gorca kupis gladke gume, da ne ropotas po asfaltu in tako postanes konkurencen trekingu \";)\"
  • 0 |-10+10
    hvala

Sicer mam in treking in gorca ( v bistvu je fotrov, sam ga nč ne nuca), bo treba še specialko kupt \":D\" \":D\" \":D\" . Me je sem zainimal ker v bistvu ni razlike pri hitrosti, vsaj pri meni - mogoče sam pa samo lev, hehe. Sem pa že par folka videl kako so z gorci švigali mimo mene na klancih, res pa je da so verjetno bili tudi dost bolj pripravljeni.

Sicer je specialka že nekaj cajta moja velka želja, sam to stane, niti na pamet mi pa ne pride da bi kupil specialko za 100 jurijev, ker je to navaden šit
  • 0 |-10+10
    mogoče se ne tiče tolk teme ampak dons ko sm na en hrib lezu, zaslišm nek zvok ... kot da bi mi šel tank nasprot... pol pa vidm, da je en ata na gorcu k se spušča dol...
  • 0 |-10+10
    juventino je napisal:
    Je res da je gorsko kolo bolj primerno za lezt v klanec ( asfalt) kot pa treking? Ne vem, men se to ne zdi logično. Treking ma tanše gumice, lažji je kot gorsko kolo,...................
    To pa ne vem če je res ,saj imam bivšega šefa ki je v penziji in on ima treka ! ko greva recimo na jezersko moram kar pošten opritiskati .kolesi ima pa tako veliki pa tudi prestavno razmerje ima dobro , da je hiter v klanec k hudič.Pol je pa še žilav kot konj \":lol:\"
  • 0 |-10+10
    No jaz pa sem letos prešaltal na treking in moram rečt da je občutna razlika pri hitrosti po ravnem in po klancu navzdol v prid trekinga v klanec pa nisem opazil razlik.
  • 0 |-10+10
    Točno se ve za kaj služi MTB in za kaj treking...primerjave niso relevantne.
  • 0 |-10+10
    ROTOR je napisal:
    Točno se ve za kaj služi MTB in za kaj treking...primerjave niso relevantne.

samo veliko ljudi si kupi MTB, potem gredo pa največ na Jezersko, v Kamniško Bistrico.... \":|\"
  • 0 |-10+10
    Večina, ali vsaj veliko jih (nas) dela napako pri nakupu.
    Itak pa večina po letu ali dveh ugotovi kako in kaj in temu primerno kupi kolo \":lol:\"
  • 0 |-10+10
    Tako na splošno si pod treking kolesom vsak predstavlja kolo v rangu 400 EUR. Neroden okvir z visoko balanca, zelo pokončna drža, slabe predstave (21, redko 24), slaba prednja vilica (Nex), slabe gume - samo za asfalt, pa še kaj slabega bi se našlo \":cry:\" .

Vendar, imamo tudi treking kolesa ranga 800 EUR. Odličen - gorski okvir z nizko balanco, odlične predstave (27 XT), zelo dobra vilica (Ncx), super gume - tako za asfalt in za makedam, pa še kaj dobrega bi se našlo \":D\" .

Konkretno imam v mislih Scotta Sportsterja P2 (P1) \"\"
  • 0 |-10+10
    ja to kar si opisal dejansko tudi je treking, no vsaj do zdaj je bil. To na sliki pa je spet nekaj vmes med mtb in trekingom, se pravi da naredi malo zmede, tako kot so mnogi naredili na drugih področjih.
    Na pravem trekingu mora bit visoka belanca, saj je namenjen bolj na izi kruzanju. Če jaz dam mojemu fotru tega "trekinga" na sliki, me po 1 uri uporabe pomoje ubije, ker bi ga križ bolel
  • 0 |-10+10
    Sam vozim gorca, ki si ga občasno na hitro predelam v treking varianto (menjam kolesa z slick gumami 1,35 cole). Pred tem sem si na gorcu že zamenjal sprednje zobnike v varianto 48, 36, 26. Kolo mi dela ko šus in se lahko vozim zelo hitro (tudi po utrjenem makadamu) al pa po največjem blatu.
  • 0 |-10+10
    Slavomir je napisal:
    ...Vendar, imamo tudi treking kolesa ranga 800 EUR. Odličen - gorski okvir z nizko balanco, odlične predstave (27 XT), zelo dobra vilica (Ncx), super gume - tako za asfalt in za makedam, pa še kaj dobrega bi se našlo \":D\" .

Konkretno imam v mislih Scotta Sportsterja P2 (P1) \"\"

scotti mi gredo zadnje case na zzivce s temi zadnjimi menjalniki XT in ostalo opremo 2 ranga nižje.

Potem pa nekateri samo zadnji menjalnik gledajo in recejo: " glej ima odlične prestave".

Za odlične prestave se smatra, da je recimo XT menjalnika, XT gonilka, XT kaseta, XT veriga, kar je najbolj pomembno so sifterji, torej XT prestavne ročice itd. Od sifterja je odvisna natancnost prestavljanja!!!

konkrektno za Scott 07 Sportster P2.

Vilice: Suntour NCX-D LO,lock-out Susp. fork 1 1/8, 50mm travel, integr. 700C
    Zadnji menjalnik: Shimano Deore XT RD-M761 27 Speed
    Prednji menjalnik: Shimano Deore FD-M531 31.8mm
    Prestavno zavorne ročke: Shimano Deore SL-M511 Rapidfire plus w/gear indicator
    Zavore: Avid SD 3 w cartridge pads
    Gonilka, zobniki: Shimano FC-M 470 48/38/28T w-chainguard
    Nosilec krmila: Rocket Stem Eco Scott 40mm adjustable NVO
    Pedala: Wellgo 998 S
    Sedežna podpora: Scott Comp 26.8mm
    Sedež: Scott Sportster
    Prednje pesto: Scott SCO 31
    Zadnje pesto: Shimano Deore FH-M530
    Veriga: Shimano CN-HG 53
    Kaseta: Shimano HG-50-9 11-32T
    Napere: CN 2.0 mm silver stainless
    Obroči: Alex SUB 700C 32H black anodized cnc
    Pnevmatike: Continental Double Fighter 2 700x37C
    Teža: 12,4 kg
  • 0 |-10+10
    Čadež je napisal:
    mogoče se ne tiče tolk teme ampak dons ko sm na en hrib lezu, zaslišm nek zvok ... kot da bi mi šel tank nasprot... pol pa vidm, da je en ata na gorcu k se spušča dol...

\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" Poznam to ja \":roll:\" .

PS.: Ce imas namen kamorkoli, kadarkoli it nekam brez skrbi, potem je treking vsekakor prava izbira \"8)\" .
    Ce pa si malo bolj picajzlast in imas nekoliko vec pod palcem, pa si lahko privoscis tudi gorca in specialko. Ne bo mi pa eden pameti solil sam specialka al pa sam gorc, ceprov vem da je uzitek po asfaltu s specialko. Ne mors pa it kamorkol z njo, ker poznam kolikokrat poka guma kolegom tudi na asfaltu. Z gorcm po asfaltu sm pa zmeri dušo spustu. Zaenkrat je treking zakon zame \":D\"
  • 0 |-10+10
    pismo

sm se enkrat furu s frendom po strmem vzponu. in oba imel 6 km/h. on ( ima gorca) je lagano obračal pedala, jest pa sm se muču kot zmešan da sm držu teh prekletih 6 km/h s trekingom

in pol se sprašujem - pa kako za vraga naj jest pridem s specialko na vrh težkega vzpona. tm je verjetn še težje kot na trekingu,
  • 1 |-10+11
    men se tut zdi najbolsa vaiante to kar je ze ZZYZX opisov. gorc z dvema setoma gum.ok, bol bi blo imet specialko, sam je tkole mck cnej \":)\"
  • 0 |-10+10
    Jaz specialke še nikoli nisem vozil. Zato imam eno vprašanje za tiste, ki imajo dva kolesa. Jaz imam gorca GT avalanche 1.0, gume dokaj gladke širina1,9. Zanima me, kakšni bi bili moji časi, če bi z enako kondicijo in enakim naporom naslednje relacije vozil s specialko? Npr: Celje - Celjska koča (asfalt) 32 min, Zreče - Rogla (asfalt) 1:15, Prebold - Mrzlica (asfalt+makadam) 1:25, Celje - Mozirje (asfalt) 1:15.
  • 0 |-10+10
    od oka, v uri dobis 1 minuto na 2kg teze manj
  • 0 |-10+10
    _BraneK je napisal:
    od oka, v uri dobis 1 minuto na 2kg teze manj

Kolk pa je priblična razlika v teži med povprečnim gorcem in povprečno specialko? Res nimam občutka. A je to 2 kg, ali je to 5 kg? Niti za svoj GT ne vem, koliko je težak.
  • 0 |-10+10
    lahek treking je okrog 13kg brez navlake(če ima vilico z vzmetenjem) sicer malo manj

najlažje specjalke so okrog 6kg, sicer pa nekje okrog 8-10kg

se pravi okrog 5kg razlike - 2,5min
  • 0 |-10+10
    Trekking za 1000 Eur je cca 12/12,5 Kg.
    Specialka za 1000 Eur je cca 9/9,5kg.
    Torej dobre 3 kile.
    LD
  • 0 |-10+10
    s trekingom tudi na mtb dirke ne moreš- tudi če so po nezahtevni podlagi, ker niso s pravili dolvoljeni
  • 0 |-10+10
    Jaz sem letos presedljal iz gorca na specjalko in morem reči, da mi niti malo ni žal. Pozna se, predvsem pri prestavnih razmerjih in uporu. Ogromno pridobiš po ravnini, kjer se tudi precej manj utrudiš. V klanec navzgor, pa ni takšne razlike. Menim, da se kilogrami ne poznajo toliko, kot razlika v uporu in prestavnim razmerjem obeh koles.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    Zipp SUB-9 disk + Powertap (MERILEC MOČI)
    Več na: www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/zip p-sub-9-disk-powertap-merilec- moci--1291895641.html
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Otroški sedež Jockey Comfort
    Prodam odlično ohranjen otroški sedež za na kolo. 
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    Cestno kolo Orbea
    Kolega prodaja Orbea cestno kolo z opremo Shimano 105. Kolo je letnik 2009 in ima karbonske vilice in alu okvir.
    Cena: 800,00 EUR
  • Prodajam
    Scott Plasma 30, letnik 2014
    Prodajam praktično novo kozo, Scott Plasma2 30, 2014.Vse o kolesu in kar mu pripada je na tej povezavi. Kolo prodajam zaradi osebnih razlogov (familija) in ga ne menjam. Na voljo imam še nov, ner ...
    Cena: 2.290,00 EUR
  • Prodajam
    Karbonska gonilka Karbona Ex Inter 53/39 170mm
    Prodam odlično ohranjeno, pol sezone voženo karbonsko gonilko znamke Karbona, model Ex inter, skupaj z gonilnim ležajem BSA (tak kot se ga uporablja za Shimano gonilke):www.karbonabikes.com/road- ...
    Cena: 90,00 EUR
  • Prodajam
    Pas za srčni utrip ANT+
    Prodam lepo ohranjen in dobro delujoč pas za srčni utrip, ki deluje po protokolu ANT+ in zato združljiv z večino naprednih HR monitorjev in kolesarskih števcev. www.bolha.com/rekreacija-spor t/k ...
    Cena: 20,00 EUR
  • Prodajam
    Velocity Veloplugs čepi za obroč
    Prodam 59 kosov neuporabljenih čepov za obroč, alternativa običajnim trakovom za obroče. Izredno lahki, 1,1g/10komadov - prihranek 20-25g na posamezen obroč!www.bolha.com/rekreacija-spor t/koles ...
  • Prodajam
    Wilier Cento1 Superleggera Super Record 11
    Prodam vrhunsko cestno kolo Wilier Cento1 Superleggera s komplet grupo Campagnolo Super Record 11. Kolo je voženo 3 sezone. Brez enega samega padca. Kolo je brezhibno in redno servisirano. Opravl ...
    Cena: 2.190,00 EUR
  • Prodajam
    4ZA cirrus pro 50mm carbon clincher + powertap 2.4+
    Prodam carbon clincher 50mm 4ZA cirrus pro obroče z merilcem moči powertap 2.4+Slika je simbolična. Resnim kupcem pošljem prave slike na mail.Cena po dogovoru. Kontakt 041 414 920, martin1825@gma ...
  • Prodajam
    Kmrilo in krmilna opora
    Prodam krmilo in krmilno oporo podjetja PZ Racing. Krmilo je iz karbona in aluminija. Krmilo je široko 420mm. Več si lahko pogledate na strani: www.pzracing.com/En/wfm10103. aspx?id=7 Krmilna op ...
    Cena: 110,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• ŠENTJURSKA runda
  • CE runda MTB
  • CE runda MTB

Oglas 300x250

• Podarjam
    Podarim revije Bicikel
    Podarim komplet po dolgem in počez prebranih revij Bicikel in sicer vse od 3/2013 pa do 5-6/2014 ter 7-8/2011, ki mi je ostala iz prejšnje serije. Najraje mlajšemu nadobudnemu kolesarju. Prevzem ...
  • Podarjam
    Kolesarski tekstil
    Nekaj kosov kolesarskega tekstila:- bandane- Castelli dres M (potrebno všiti novo zadrgo) - višji cenovni razred- klubske hlače L (rahlo podrajsane - bližnji stik z asfaltom) + dres- še se bo naš ...
  • Podarjam
    Podarjam star sedež Selle SMP Stratos
    Podarjam star rabljen sedež Selle SMP Stratos, ogrodje (nosilci in plastični del sedeža) je v celoti in odlično ohranjeno, zgornji del (usnje in podloga) pa je razpadel in če se komu da renovirat ...
  • Kupim
    KUPIM 8 ali 9 redno grupo za cestno kolo
    Kupim 8 ali 9 redno grupo za cestno kolo: - Shimano Dura Ace / Ultegra - Campagnolo Record / Chorus / Athena   ponudbe na pm.   lp
  • Kupim
    Cestni obroči do 400€!
    Kupim cestne obroče do max 400€
  • Kupim
    Trenažer
    Kupim trenažer za cestno kolo z vso pripadajočo opremo.Pogoj za nakup je, da je trenažer malo rabljen in odlično ohranjen, znamka ni pomembna, cena pa naj ne presega 150€ (iščem nekaj v cenovnem ...

Anketa

Kolo med dopustom
št. glasov: 345

- pustim doma. [74]
- najamem kjer se to da. [4]
- je reden del prtljage. [212]
- moram pustiti doma. [55]
Arhiv anket
V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih