--Notification--

logo

Psihiči na naših cestah!!!!

Komentarji

• 0 |-10+10
    @copi:
    @gorann3:
    @copi:
    @gorann3: kva je z vam

Je bil morda kontakt med njima?

saj ce izsilis nekoga se ne pomeni, da naredis kontakt, pa vseeno pride do nesrece

a ce ne bi bilo kolesarske zraven in bi veljalo pravilo, da se mora kolesar vozit po cesti in ne plocniku, bi se vedno trdil svoje, ali bi pa priznal, da je avtomobilist kriv

www.promet.preporod.net/si/ko lesarji/

Zakon je zakon pa, pa če je še tako butast v podobnem primeru samo, da se je šlo za navadno križišče  in je bil kontakt z poškodbami kolesarja je dobil kazen kolesar  za voznika avtomobila ne vem lahko jo je tudi on dobil to ne vem, kolesar je 100% dobil kazen. Najmanj kar je bilo v tem primeru je bil prekršek obojestranski torej prekršek je storil tudi kolesar! 100% krivda voznika v avtu bi bila samo v primeru, če bi povozil ali izsilil kolesarja na kolesarski stezi!

Tle vašo dilemo rešuje licenca KZS , ki stane okoli 40 € na leto in si stalno na treningu , kjer ti ni treba voziti po kolesarski , razen na večpasovni cesti .

• 0 |-10+10
    @Maratonac:

Tle vašo dilemo rešuje licenca KZS , ki stane okoli 40 € na leto in si stalno na treningu , kjer ti ni treba voziti po kolesarski , razen na večpasovni cesti .

Mislim, da se motiš. Malo se pozanimaj na KZS, potem pa še na kakšni PM. 

• 0 |-10+10

Kronologija današnje krožne ture Kamnik-Visoko-Valburga-Vodice -Mengš-Kamnik:

1. Komenda-Križ: prehitevanje kolesarjev -modri Clio v škarje proti meni, voznik omladinac, ne vidi ne levo ne desno, kot fijakar pelje vmes po enopasovni cesti =>avtomobilski MF egoist 

2. Smednik-Vodice: pri Torovo enaka situacija, voznik belega kombija zavestno sili in leti med nami +90km =>avtomobilski MF egoist

3. kolesar na cestnem pred mano (bel dres z rjavim emblemom na hrbtu) lepo počasi in zavestno skozi rdečo v Vodicah, čeprav gori že najmanj 10 sek. prej ter vozi naprej po samomorilski Vodice-Moste...sj, zato pa zarad takih padamo kolesarji v slabo luč drugim udeležencem v prometu =>kolesarski MF egoist

4. zg.Jarše-Radomlje: rdeč Fiat Punto zavija levo s stranske na levi pas prednostne ceste, me gleda a vseeno pelje...in prideva skupaj, po logiki bi voznik dal malce placa pri vključevanju, a zavija proti robu ceste kot da me ni tam...bremzam...vse ok...ustavim in zapišem tablico...ženska pride do mene in se opravičuje da ni vidla...ok, ne bom javil tablic, ker se prišla opravičit, a naslednjič pa ziher => dementni MF egoist voznik

5. Radomlje-Kamnik: črn VW Touran, KR tablica, z otroci v avtu prehiteva cca.30cm od mojega komolca, prav lep zgled otrokom ki znajo ravnati podobno ko bodo za volanom => avtomobilski MF egoist aka, kdo je jači.

Tako, in koliko kazni bi se nabralo v državno kaso, če bi imeli zakon kot v Angliji, kjer javiš napravilnosti??? Ma, sj policajem se sploh ne bi blo treba okol vozit in iskat kršitelje pa bi dnar letel noter.

Ja, pa še tole. Sam v avtu furam po omejitvah, pa naj se zadaj vozečim cufa od nestrpnosti, briga me. Tudi s cestnim kolesom uporabljam kolesarske steze kjerkoli na poti že so, ker se počutim bolj varnega, pa še za svoj žep delam, ker mi država itak že požre svoj nezaslužen davek. Da delam prav, predvsem za za svojo varnost, pa sem o tem še bolj prepričam po branju bloga Fausta na spletni strani S kolesom na poti

• 0 |-10+10

@Fausto, dej link do bloga. Prosim. smeh

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

skolesomnapoti.si/author/miro slavbraco/

• 1 |-10+11

Psihiči na cestah smeh dober naslov

Danes sem šel s kolesom na Roglo. Cesta ima vsaj v spodnjem delu precej nepreglednih ovinkov.
    Bil sem deležen ogromno prehitevanj čez nepregledne ovinke, prehitevanja v škarje parkrat bežal z ceste na muldo ker sem videl da se mu prehitevanje ne bo izšlo. Tudi ljudje ki vozijo kolesa na prtljažnikih gor niso dosti boljši.

Moram pa pohvalit vse 4 primere prehitevanj, ko je  voznik/ca v nepreglednem desnem ovinku raje počakal zadaj dokler ni videl da je prosto oz. sem mu pokazal da ima prosto pot. Žal je bil samo en Slovenec (MB) ostali trije pa so imeli rumene tablice.

Toliko o kulturi vožnje v SLO 

Mislim da bi bilo vsaj pri vožnji v klanec bolj varno da se kolesarjem dovoli uporaba celega pasu, ker se s tem tistega ki vozi za tabo prisili da počaka in pogleda da ima prosto in gre ob prehitevanju v celoti na drugo stran ceste .

• 0 |-10+10
    @airex:

Psihiči na cestah smeh dober naslov

Danes sem šel s kolesom na Roglo. Cesta ima vsaj v spodnjem delu precej nepreglednih ovinkov.
    Bil sem deležen ogromno prehitevanj čez nepregledne ovinke, prehitevanja v škarje parkrat bežal z ceste na muldo ker sem videl da se mu prehitevanje ne bo izšlo. Tudi ljudje ki vozijo kolesa na prtljažnikih gor niso dosti boljši.

Moram pa pohvalit vse 4 primere prehitevanj, ko je  voznik/ca v nepreglednem desnem ovinku raje počakal zadaj dokler ni videl da je prosto oz. sem mu pokazal da ima prosto pot. Žal je bil samo en Slovenec (MB) ostali trije pa so imeli rumene tablice.

Toliko o kulturi vožnje v SLO 

Mislim da bi bilo vsaj pri vožnji v klanec bolj varno da se kolesarjem dovoli uporaba celega pasu, ker se s tem tistega ki vozi za tabo prisili da počaka in pogleda da ima prosto in gre ob prehitevanju v celoti na drugo stran ceste .

Zanimivo, meni je pa Rogla lansko leto ostala v lepem spominu. Sem bil v Zrečah in sem šel 4 dni zaporedoma na Rogla. Niti enkrat kakšen stresne situacije.

Je pa res, da sem vsakič šel gor okoli 7. ure zjutraj, ko ni še nobene žive duše na tej cesti. Se pa promet kar konkretno poveča tam po 9. uri... 

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    @Dave:

Psihič krik . S kolesom po AC. 

www.avtofotomarket.si/druzabn o/2017/05/17/nezaslisan-posne t ek-s-kolesom-skozi-predor-dek a ni/

www.primorske.si/Novice/Kroni ka/S-kolesom-po-avtocesti

Tam cesta očitno malce "visi", ker ga je kar dobro tiščal.presenečen Verjetno Italijan.mežik

• 0 |-10+10
    @nWo: Pozdravljena druščina!
    Ne boste verjeli kaj se je meni danes zgodilo. Seveda je bil dan več kot odličen za kolo, a vendar žal malo hladen, amak to me ni ustavilo, da se grem peljat mal na okrog.

Fajn je letelo, vse do Letuša (iz Braslovške) smeri, nato pa pride ta most čez Savinjo, seveda je letelo fajn skoraj 40km/h, a v tistem momentu mi iz leve (tisto parkirišče) prečka cesto črn terenc in se zapelje v smeri Šmartnega, sem si mislil ok, damo dej po gasu da se nebi kam zaletel. A glej ga zlomka, še v tistem momentu, ko je prečkal cesto je že zavijal levo (tist trenutek nisem opazu smerokaza), pa še postavljen je bil čisto ob desni rob, tako da ga nikakor nisem mogu obvozit po desni. Pohodim bremze na polno, kar počrez me je prineslo proti zadku, na srečo se vstavim 5cm pred avtom. Opazim da je v avtu neka ženska, joj kako me je razkurlo, se zaderem, baba zmešana, kaj me nisi vidla, da sem na cesti, nekaj zamomla, in reče da je dala smerokaz. Tist trenutek res zasveti (kot da bi ga vklopla tist moment). Ves jezen ji z malo višjim glasom rečem, da naj bolj gleda, pa če je slepa. Nato se peljem naprej cel adrenalinski.

Se peljem še ne pol minute, začutim da se mi približuje avto. Pogledam nazaj.....isti terenc (mislim da črn Nisan), začne trobit, bremzat, me prehiti zapre pot, skoraj padem, še enkrat zapre pot pohodim bremze, spet na špuro, se komaj vstavim da se nisem zaletel. Se zaderem pa ka si nor si zmešan, ven stopi čist odštekan dec, se začne dret name kaj se derem na njegovo mamo, pa kaj si mislim da sem, me začenja grabit za krvatlc, me hoče potegn iz kolesa, me tako malo cota,... se jaz nazaj postavim mu rečem, da naj mal bl pazi njegova mama pa, da mi je izsilila prednost, on se še kr dere me cota, reče a ti veš kdo sem, pa jaz ja ne vem ane, povej,... se še kr dere pa neki preklinja, jaz nazaj da me naj pusti primir pa kaj si gre (zadaj kolona 4 avtomobilov) Jaz začnem nakazovat prvem avtu naj policijo pokliče, ženska je samo stran pogledala pa speljala. Me spet začne grabit pa cufat, pogleam njega, pa on spet a ti veš s kerim se zajebavaš, pa kdo sem jaz. Mu rečem, pa boli mene K***C kdo si ti, pa reče on reče da je 4 leta sedel, pa jaz še kr nazaj, ja pa ka dej a zato misliš da si nekaj več ":roll:" ,pa je nato le nekak opazu, da nisem cviknu in da se mu ne bom pustil, pol me spusti, pa se še kr neki dere, jaz za njim P***A ti M*****A poln K***C mam takih kot si ti, ko si mislijo da če ma avto, da je car na cesti, pa da mi je njegova mama izsilila prednost, pa da sem se skor zaletel,....pol se je kr pobral v avto spelu na brzino (bla gužva že zadi), jaz pa sem si lepo zapomnu tablico Črn nobl Terenc (mogoče nisan) SG C7-864, pol se jaz peljem naprej razkurjen kot hudič, tuhtam kaj bi naredu, študiram, da bi policijo klical, si mislim ah to bo trajal predolgo, pa sem pohodu pedala (pulz do Velenja ni padu pod 170) do policijske postaje. Sem jim povedu, kaj se je zgodil, samo podatkov nisem hotu dat, ker se nikol ne ve kak psihič je res ta človek/žival in da ni za razkirat. Sem jim tudi reku, da ga naj obiščejo in ga malo opozorijo, čeprav dvomim, da bodo to res naredili
    ":roll:"

No tak, da vas mal opozorim pred norci blizu Letuša, da ne bo kdo 60kg kolesar naletel na take psihiče, ker se lahko zgodi, da ne bo tako dobro odnesu, še posebej če bo tiho in se ne bo postavil po robu ";)"

Neverjetno 10min sem rabu, da sem se zavedal, da se je to res zgodilo, joj kak me žere pa jezi, še zdej ""

PS: Kako in kaj bij vi ukrepali, če bi slučajno prišli v tako situacijo???

Se opravičujem za napake, ker sem pisal res brzinski

LP

Ko te je vprašal če veš kdo je, bi mu moral reči, da je Frodo iz gosodar prstanov

• 0 |-10+10
    @Vertigo: Je tukaj kakšen pravnik?

Nam lahko razloži pravne in postopkovne vidike ravnanja v primeru ogrožanja kolesarjev s strani voznikov motornih vozil?

Hvala.

Vem samo to, da če padeš na cesti (če ti kdo izsili prednost itd) je kazaen na strani kolesarja, ker si udeleženec v prometu...

• 0 |-10+10
    Ko pades in se potolces ter gres na urgenco nikar povedat da si padl s kolesom ker klicejo polcijo in ti napisejo kazen.
    Kar se tice prijave pa gres na policijo in prijavis krsitelja voznika in ga grejo baje kaznovat s kaznijo predrzne voznje.Ce se pritozi si stranka v postopku in te klicejo na sodisce kot prico.Ob prvi priliki predrzne voznje se posluzim tega ukrepa seveda ce bom imel moznost videti tablico avta.
  • 0 |-10+10

ma dobr je no, ce te kdo izsili ne mors bit ti kriv, drugo je ce pades sam po tleh zarad taksnih ali drugacnih razlogov, potem pa bolje rect da si padu ko si laufal po hribu dolzapečateno

• 1 |-10+11

Ne razumem kako vam sploh paše kolesarit po glavnih cestah, kjer kar mrgoli avtov. Ne rečem, da moraš prevozit kak odsek ampak, ko vidim ljudi, ki tečejo ob glavnih cestah itd.. Pa kaj ni lepše it v naravo? Sam se raje vozim po stranskih cestah po bolj prometnih samo, če nimam druge izbire. Sploh v Savinjski imaš stranskih cest kolikor hočeš. Še posebej, ko vidim, kaj vse se dogaja na cestah pa me čedalje bolj vleče na MTB. Ni lepšega, kot kolesarjenje poleti v senci skozi gozd po kakšni lepi potki. Nobenega prometa in živciranja...marsikaj lepega lahko vmes vidiš, poslušaš zvoke narave...Nirvana..:)

• 0 |-10+10
    Jaz sem pa MTB popolnoma ukinil, ker se mi v hosti ni dalo več ukvarjati s psihiči, včasih tudi z njihovimi odvezanimi psi in če bi vztrajal, bi verjetno kakšnega kar počil, tako glupega "gozdnega sprehajalca" kot nevzgojenega psa. Na cestaku še nisem imel situacij, vsaj z ljudmi ne, kakšen pes je pa res že laufal za mano :)
  • 0 |-10+10

Ne vem iz katerega konca si ampak pri nas v okolici Celja teh problemov ni. Mogoče smo bolj tolerantni. Proti Celjski koči imamo itak narejeno gorsko - kolesarsko pot, na Srčni poti me ni še noben nazjal, lepo pozdraviš, rečeš kakšno pa ni problema. V okolici Celja imamo precej gozdnih ravninskih poti in vzponov pa tudi precej makadamskih poti. Zaenkrat nobenih problemov. Vseeno se pa raje prevrnem v gozdu kot pa da me na cesti zbije avto.

• 2 |-10+12
    @fuego:

Ne razumem kako vam sploh paše kolesarit po glavnih cestah, kjer kar mrgoli avtov. Ne rečem, da moraš prevozit kak odsek ampak, ko vidim ljudi, ki tečejo ob glavnih cestah itd.. Pa kaj ni lepše it v naravo? Sam se raje vozim po stranskih cestah po bolj prometnih samo, če nimam druge izbire. Sploh v Savinjski imaš stranskih cest kolikor hočeš. Še posebej, ko vidim, kaj vse se dogaja na cestah pa me čedalje bolj vleče na MTB. Ni lepšega, kot kolesarjenje poleti v senci skozi gozd po kakšni lepi potki. Nobenega prometa in živciranja...marsikaj lepega lahko vmes vidiš, poslušaš zvoke narave...Nirvana..:)

V temi o kolesarjenju po kokošji glavi sem zadnjič opisal turo po Hrvaški. Tudi, da sem moral tako v Varaždin (mislim, da kar precej večje mesto od Sobote) in Čakovec (primerljivo s Soboto). Prometa je bilo veliko, skozi obe mesti pa ne moreš samo po kolesarskih stezah (te so za razliko zunaj mest pač bolj klasične... po pločnikih) in moram povdariti, da nisem imel nobenega problema. Noben me ni prehiteval v škarje, nihče ni hupal ali kako drugače izgledal v avtu nervozen.

Mi se tako radi delamo norca iz sosedov... pa so v mnogočem korak pred nami. Hrvati vsaj... v kolesarskih stezah, kjer so te del ceste, ločene samo s črto. Kdaj bomo mi spoznali, da je to najvarneje?

• 0 |-10+10
    @gorann3:

ma dobr je no, ce te kdo izsili ne mors bit ti kriv, drugo je ce pades sam po tleh zarad taksnih ali drugacnih razlogov, potem pa bolje rect da si padu ko si laufal po hribu dolzapečateno

No tako je bolj prav ..res
  • 0 |-10+10
    @mito1:
    @gorann3:

sam ne hodit v kolesarskih cotah na urgenco:D:D:D:D

• 0 |-10+10
    @lancearmstrong:
    @mito1:
    @gorann3:

sam ne hodit v kolesarskih cotah na urgenco:D:D:D:D

... v kakšnih pa, če me je rešilec pobral direkt iz jarka... Sicer bo tega mislim da že 12 let, pa vseeno, he, he...

• 0 |-10+10

V dveh dneh ko sem bil na kolesu se skoraj 2x pristal na havbi nasproti vozečega voznika in 1x voznice, ko sta prehiteva kolono pred seboj, jaz pa nasproti. Očitno tale vročina slabo vpliva na slabovidnsot voznikov.

• 0 |-10+10

Vrocina slabo vpliva na vecino ljudi, vozniki avtomobilov niso izvzeti. Pa tudi kolesarji, priznajmo, na kolesih nismo v vrocini enako zbrani kot sicer.

Zato pamet v glavo, na glavo pa celado. In sekunde ter rekorde se lovi v hladnejsih dneh! ;)

• 0 |-10+10

Danes sem se spet prepričal, da so največji psihiči kolesarji. Ko sem danes zavijal na glavno cesto,  je šla po njej ena kolesarka čez rdečo po levi koolesarski, drug kolesar čez rdečo po desni kolesarski, tretji se je peljal po pločniku. Aja, jaz sem se peljal s kolesom, ne po kolesarski, ampak kar tam, kjer je za avtomobile, ker je tudi v moji smeri za kolesa že bila rdeča luč.

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

Kaj se ne oglasiš

'

• 1 |-10+11
    @Maratonac:
    @SODROVC:

Kaj se ne oglasiš

'

Plači brezo bijela, i ja ču sa tobom,otišla je "Danijela"nije rekla zbogom.  mežik

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • FSA omega compact

FSA omega compact

Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima(...)

Cena: 40,00 EUR
  • Obroči MAVIC Cosmic Carbon SL Exalith

Obroči MAVIC Cosmic Carbon SL Exalith

Prodam obroče Mavic Cosmic SL z alu - exalith zavorno površino v odličnem stanju. Obroči so voženi cca. 2500 km, so kot novi, nikoli centrirani, delujejo v nulo, brez ene same praske... Možnja me(...)

Cena: 650,00 EUR
  • Endura Pro SL Bibshort II hlače nove M

Endura Pro SL Bibshort II hlače nove M

Prodam omenjene hlače, sem kupil malenkost prevelike, imajo široko oblogo, za stole širine 140mm in nad. Le enkrat nosene in nato oprane, etiketo sem odstranil, zato jih ne morem zamenjat za manj(...)

Cena: 110,00 EUR
  • Fuji TransonicSL 2016

Fuji TransonicSL 2016

Prodam karbonsko kolo Fuji Transonic SL 2016, velikost 58.  Grupa je Sram red 22 z dura ace zavorami. Prodaje se z original oporo krmila Oval 777SL in sedežem Oval 900. Teža kolesa je le malo čez(...)

Cena: Po dogovoru
  • SHIMANO DURA-ACE ZAVORNE ČELJUSTI

SHIMANO DURA-ACE ZAVORNE ČELJUSTI

Naprodaj so zavorne čeljusti SHIMANO DURA-ACE BR-7800 v odličnem stanju , očiščeno, vsi gibljivi deli na sveže podmazani gratis 4 še v vrečkici- neodprte SHIMANO DURA-ACE zavorne gumice spletna c(...)

Cena: 70,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• SODROVC je ocenil +1
    Primož Roglič dobil etapo na Dirki po Franciji
  • areh je ocenil +1
    Primož Roglič dobil etapo na Dirki po Franciji
  • MatMat je ocenil +1
    Lepa tura
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• W- Izoard xp priložnost
  • Izbira tipa kolesa
  • SAVINJSKA runda

Oglas 300x250

• Prodajam
    FSA omega compact
    Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima(...)
    Cena: 40,00 EUR
  • Prodajam
    Obroči MAVIC Cosmic Carbon SL Exalith
    Prodam obroče Mavic Cosmic SL z alu - exalith zavorno površino v odličnem stanju. Obroči so voženi cca. 2500 km, so kot novi, nikoli centrirani, delujejo v nulo, brez ene same praske... Možnja me(...)
    Cena: 650,00 EUR
  • Prodajam
    Endura Pro SL Bibshort II hlače nove M
    Prodam omenjene hlače, sem kupil malenkost prevelike, imajo široko oblogo, za stole širine 140mm in nad. Le enkrat nosene in nato oprane, etiketo sem odstranil, zato jih ne morem zamenjat za manj(...)
    Cena: 110,00 EUR
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Kupim
    MTB Vilico 26"
    Kupim vilico za 26" kolo z diski :) POnudbe lahko na telefon 040646188 ali email puhek1@gmail.com
  • Kupim
    Pony 2 dolgi
    Kupim okvir PONY 2 , dolgi , to je Poni z izvedenim zadnjim prtljažnikom v samem okvirju , s ćim več delov in brez koles . Takšen okvir na sliki , barva ni važna niti njena ohranjenost . (slika) (...)
  • Kupim
    Žensko cestno kolo cca 50-52
    Kupim žensko cestno kolo/specialko za višino kolesarke 160 cm.

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih