--Notification--
logo

Psihiči na naših cestah!!!!

Komentarji

• 0 |-10+10
    @tomyboy2:

www.pressdemocrat.com/news/49 72374-181/new-law-requires-bi c yclists-to

ni potrebna razlaga, američani nagubano čelo

samo zanima me kdo bo štel, kdaj se bo 5 avtov nabralo za njim...

• 0 |-10+10

sej pri nas moras tud spustit vozila naprej, edino prav

• 0 |-10+10

edino pravilno da se spusti vozila.. kdor tega ne pocne je samomorilec, lepo spustis kolono pa se lepo v miru odpeljas dalje pa vess da ni za ta bo kolona 20 avtov

• 0 |-10+10
    @picek.petelin:

Mrhovinarji. Samo čakate kako in za koliko boste nekoga obrali. Po moje se kar sami zmečete pod avtomobile.

To še nekako razumem , ne razumem pa tistega , ki se meče,  ko sploh avtov ni zraven in v bližini !

• 0 |-10+10

V priročniku za rekreativce in tekmovalce avtor svetuje, naj kolesar v križišču pred semaforjem zavzame pripadajoči meter cestišča od roba in v isti smeri prečka križišče, in šele na drugi strani ga bodo prehitevala motorn vozila v bolj varnih okoliščinah. Žal so to nasveti, ki ne ustrezajo našim pogojem. V Lj na primer, so v križiščih speljali kolesarske steze izven normalne smeri vožnje, ob prehode za pešce. Na MOLu so napisali razlago, da s tem omogočajo hitrejšo vožnjo motornih vozil čez križišče. Hitrost je po statistiki najpogostejši vzrok nesreč in križišča so najpogostejši kraji nesreč. Prometni policist mi je v pogovoru nadalje razlagal, da pač ne morem nadaljevati vožnje na drugi strani križišča, če vidim, da vozijo motorna vozila.

• 0 |-10+10

Sodrovc, a si kdaj imel podobnega kandidata? :)

youtu.be/P_nzPhbwqK0

• 0 |-10+10

Bolj na tole vižo: www.youtube.com/watch?v=DMPJ_ Gbic1c
    Sva bila ekrat (od večih voženj, jasno), z enim Kosovarjem na izpitni, pa sem moral ukrepati, sem pač zagrabil volan in ustrezno odvil. Pa me je odril po roki in rekel: "Pusti, sad ja vozim!"
    Enkrat drugič je un od komisije opazil, da tip "ful švica", pa mu je reku, da si loh pulover sleče, če želi. Ja, cesta je bila ravna, pa si je začel pulover kar med vožnjo slačt. No, ga je lepo počasi usmerjal nazaj proti izpitnem centru. Kot vedno... 

• 0 |-10+10

Sodrovc, ta s poloverjem je dobra. Pa kaj je tip mislil smeh

• 0 |-10+10

Pa samo je upoštevao, kaj mu je onaj is komisije reko. On je poslušan radnik.

• 0 |-10+10

Danes videno:  reševalno vozilo, ki ni bilo na nujni vožnji, je zaradi objestnega prehitevanja v škarjice skoraj zbilo kolesarja presenečenkrikkrikkrik

Bremzali smo vsi, da se je na koncu komaj izšlo, kolesar pa ravno da ni zapeljal za rob. Res ne moreš verjet, koliko nekomu pomeni 6 sekund, ko bo prej na cilju.

• 0 |-10+10

Bi si mislil, da bo vsaj kolesar/ka v avtomobilu lepo prehitel/a kolesarja, pa me je danes Peugeot karavan od BTC Ljubljana kolesarskega kluba (smer Horjul Dobrova) prehitel v nepreglednem ovinku pri polni črti in najbrž konkretno manj kot 1,5m od mene. Mislim, da je bila registrska LJ 620 UL in ena voznica. Slaba reklama. neodločen

• 0 |-10+10

Jest sem si pa ravno zaradi varnosti nabavil eno hudo zadnjo luč da bo utripala močno, kakor pri formuli u glavo norcam na cestah!

• 0 |-10+10
    Tudi mene so resevalna vozila ze veckrat po Ljubljani nevarno ogrozala ...Pacient je sploh nevaren...vozijo sami mulci!!
  • 0 |-10+10
    Tudi mene so resevalna vozila ze veckrat po Ljubljani nevarno ogrozala ...Pacient je sploh nevaren...vozijo sami mulci!!
  • 0 |-10+10

Tudi mene je ta vikend ogrožal en psihopat in sicer v Soboto popoldan sem se spuščal po Vrhniškem klancu proti Vrhniki. Letel sem cca 60km/h nakar mi v levem ovinku iza riti prigoni in potrobi Aurigo avtobus (iz GO verjetno smer Idrija-Lj). Skratka sam se vedno držim strogo desno, da ne motim prometa, ampak tale kao ''profesionalni'' voznik me je šokiral in obvozil na 0.5m razlike, sem se kar stresel na kolesu, sploh ko je malo večja hitrost in ovinek, temu je bil primeren tudi adrenalin.
    Skratka sram ga je lahko tega voznika, da je ogrožal mene, ker se mu ni dalo malo pobremzati... vsekakor nisem skoparil z sredincem (za svoje zadoščenje). Tko da je vedno treba bit pazljiv norcev ...Lp 

• 0 |-10+10
    @Raptile:

Tudi mene je ta vikend ogrožal en psihopat in sicer v Soboto popoldan sem se spuščal po Vrhniškem klancu proti Vrhniki. Letel sem cca 60km/h nakar mi v levem ovinku iza riti prigoni in potrobi Aurigo avtobus (iz GO verjetno smer Idrija-Lj). Skratka sam se vedno držim strogo desno, da ne motim prometa, ampak tale kao ''profesionalni'' voznik me je šokiral in obvozil na 0.5m razlike, sem se kar stresel na kolesu, sploh ko je malo večja hitrost in ovinek, temu je bil primeren tudi adrenalin.
    Skratka sram ga je lahko tega voznika, da je ogrožal mene, ker se mu ni dalo malo pobremzati... vsekakor nisem skoparil z sredincem (za svoje zadoščenje). Tko da je vedno treba bit pazljiv norcev ...Lp 

Ja prjatu ne rabiš reg. št. avtobusa , pojdi na PP Vrhnika  in ga prijavi , ve se kateri šofer je takrat bil na tem mestu !

• 0 |-10+10
    @copi:
    @gorann3:
    @copi:
    @gorann3: kva je z vam

Je bil morda kontakt med njima?

saj ce izsilis nekoga se ne pomeni, da naredis kontakt, pa vseeno pride do nesrece

a ce ne bi bilo kolesarske zraven in bi veljalo pravilo, da se mora kolesar vozit po cesti in ne plocniku, bi se vedno trdil svoje, ali bi pa priznal, da je avtomobilist kriv

www.promet.preporod.net/si/ko lesarji/

Zakon je zakon pa, pa če je še tako butast v podobnem primeru samo, da se je šlo za navadno križišče  in je bil kontakt z poškodbami kolesarja je dobil kazen kolesar  za voznika avtomobila ne vem lahko jo je tudi on dobil to ne vem, kolesar je 100% dobil kazen. Najmanj kar je bilo v tem primeru je bil prekršek obojestranski torej prekršek je storil tudi kolesar! 100% krivda voznika v avtu bi bila samo v primeru, če bi povozil ali izsilil kolesarja na kolesarski stezi!

Tle vašo dilemo rešuje licenca KZS , ki stane okoli 40 € na leto in si stalno na treningu , kjer ti ni treba voziti po kolesarski , razen na večpasovni cesti .

• 0 |-10+10
    @Maratonac:

Tle vašo dilemo rešuje licenca KZS , ki stane okoli 40 € na leto in si stalno na treningu , kjer ti ni treba voziti po kolesarski , razen na večpasovni cesti .

Mislim, da se motiš. Malo se pozanimaj na KZS, potem pa še na kakšni PM. 

• 0 |-10+10

Kronologija današnje krožne ture Kamnik-Visoko-Valburga-Vodice -Mengš-Kamnik:

1. Komenda-Križ: prehitevanje kolesarjev -modri Clio v škarje proti meni, voznik omladinac, ne vidi ne levo ne desno, kot fijakar pelje vmes po enopasovni cesti =>avtomobilski MF egoist 

2. Smednik-Vodice: pri Torovo enaka situacija, voznik belega kombija zavestno sili in leti med nami +90km =>avtomobilski MF egoist

3. kolesar na cestnem pred mano (bel dres z rjavim emblemom na hrbtu) lepo počasi in zavestno skozi rdečo v Vodicah, čeprav gori že najmanj 10 sek. prej ter vozi naprej po samomorilski Vodice-Moste...sj, zato pa zarad takih padamo kolesarji v slabo luč drugim udeležencem v prometu =>kolesarski MF egoist

4. zg.Jarše-Radomlje: rdeč Fiat Punto zavija levo s stranske na levi pas prednostne ceste, me gleda a vseeno pelje...in prideva skupaj, po logiki bi voznik dal malce placa pri vključevanju, a zavija proti robu ceste kot da me ni tam...bremzam...vse ok...ustavim in zapišem tablico...ženska pride do mene in se opravičuje da ni vidla...ok, ne bom javil tablic, ker se prišla opravičit, a naslednjič pa ziher => dementni MF egoist voznik

5. Radomlje-Kamnik: črn VW Touran, KR tablica, z otroci v avtu prehiteva cca.30cm od mojega komolca, prav lep zgled otrokom ki znajo ravnati podobno ko bodo za volanom => avtomobilski MF egoist aka, kdo je jači.

Tako, in koliko kazni bi se nabralo v državno kaso, če bi imeli zakon kot v Angliji, kjer javiš napravilnosti??? Ma, sj policajem se sploh ne bi blo treba okol vozit in iskat kršitelje pa bi dnar letel noter.

Ja, pa še tole. Sam v avtu furam po omejitvah, pa naj se zadaj vozečim cufa od nestrpnosti, briga me. Tudi s cestnim kolesom uporabljam kolesarske steze kjerkoli na poti že so, ker se počutim bolj varnega, pa še za svoj žep delam, ker mi država itak že požre svoj nezaslužen davek. Da delam prav, predvsem za za svojo varnost, pa sem o tem še bolj prepričam po branju bloga Fausta na spletni strani S kolesom na poti

• 0 |-10+10

@Fausto, dej link do bloga. Prosim. smeh

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

@Fausto, dej link do bloga. Prosim. smeh

skolesomnapoti.si/author/miro slavbraco/

• 1 |-10+11

Psihiči na cestah smeh dober naslov

Danes sem šel s kolesom na Roglo. Cesta ima vsaj v spodnjem delu precej nepreglednih ovinkov.
    Bil sem deležen ogromno prehitevanj čez nepregledne ovinke, prehitevanja v škarje parkrat bežal z ceste na muldo ker sem videl da se mu prehitevanje ne bo izšlo. Tudi ljudje ki vozijo kolesa na prtljažnikih gor niso dosti boljši.

Moram pa pohvalit vse 4 primere prehitevanj, ko je  voznik/ca v nepreglednem desnem ovinku raje počakal zadaj dokler ni videl da je prosto oz. sem mu pokazal da ima prosto pot. Žal je bil samo en Slovenec (MB) ostali trije pa so imeli rumene tablice.

Toliko o kulturi vožnje v SLO 

Mislim da bi bilo vsaj pri vožnji v klanec bolj varno da se kolesarjem dovoli uporaba celega pasu, ker se s tem tistega ki vozi za tabo prisili da počaka in pogleda da ima prosto in gre ob prehitevanju v celoti na drugo stran ceste .

• 0 |-10+10
    @airex:

Psihiči na cestah smeh dober naslov

Danes sem šel s kolesom na Roglo. Cesta ima vsaj v spodnjem delu precej nepreglednih ovinkov.
    Bil sem deležen ogromno prehitevanj čez nepregledne ovinke, prehitevanja v škarje parkrat bežal z ceste na muldo ker sem videl da se mu prehitevanje ne bo izšlo. Tudi ljudje ki vozijo kolesa na prtljažnikih gor niso dosti boljši.

Moram pa pohvalit vse 4 primere prehitevanj, ko je  voznik/ca v nepreglednem desnem ovinku raje počakal zadaj dokler ni videl da je prosto oz. sem mu pokazal da ima prosto pot. Žal je bil samo en Slovenec (MB) ostali trije pa so imeli rumene tablice.

Toliko o kulturi vožnje v SLO 

Mislim da bi bilo vsaj pri vožnji v klanec bolj varno da se kolesarjem dovoli uporaba celega pasu, ker se s tem tistega ki vozi za tabo prisili da počaka in pogleda da ima prosto in gre ob prehitevanju v celoti na drugo stran ceste .

Zanimivo, meni je pa Rogla lansko leto ostala v lepem spominu. Sem bil v Zrečah in sem šel 4 dni zaporedoma na Rogla. Niti enkrat kakšen stresne situacije.

Je pa res, da sem vsakič šel gor okoli 7. ure zjutraj, ko ni še nobene žive duše na tej cesti. Se pa promet kar konkretno poveča tam po 9. uri... 

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    @Dave:

Psihič krik . S kolesom po AC. 

www.avtofotomarket.si/druzabn o/2017/05/17/nezaslisan-posne t ek-s-kolesom-skozi-predor-dek a ni/

www.primorske.si/Novice/Kroni ka/S-kolesom-po-avtocesti

Tam cesta očitno malce "visi", ker ga je kar dobro tiščal.presenečen Verjetno Italijan.mežik

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    Felt B2 Pro, XL, ugodno
    Top Crono/TT s karbonskim krmilom (Frameset v vrednosti 5.599€- dokazilo račun) S tem kolesom je g. Baloh postavil svetovne rekorde:  "Mestece pri Bresci Montichiari ima zaprti velodrom in tam je ...
    Cena: 2.100,00 EUR
  • Prodajam
    OKVIR Cinelli XLR8R, 53
    Top karbonski frameset Cinelli XLR8R Brez najmanjše praske, kot nov! Top-Tube 53cm, Seat-Tube 53cm: 170-178cm Možna pedantna sestava (Grupa Athena 11r, 1600km, kot nova - 440€)        
    Cena: 490,00 EUR
  • Prodajam
    S-Works Stumpjumper, XXL
    redna cena 5600€ Kapitalen 29-er  XXL/23": 185-200cm Top alu frameset, baje lažji od karbonskega... Vilice RS Reba Grupa 1x11r: Sram X1, zavore Eliksir 7 SL Lahki obroči Miche 960 Karbonska gonil ...
    Cena: 1.690,00 EUR
  • Prodajam
    kolesarski sedež
    Prodam nov kolesarski sedež  Ritchey WCS Zeromax.
    Cena: 65,00 EUR
  • Prodajam
    FSA gossamer pro zavore
    Prodajam FSA gossamer pro zavore (obe skupaj), rabljene 5 mesecev. So kot nove nikoli v stiku s tlemi ali vožene v mokrem, lahko tudi menjam za zavore shimano 105 5800 ali ultegra 6800(z mojim do ...
    Cena: 40,00 EUR
  • Prodajam
    FSA omega compact
    Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima ...
  • Prodajam
    karbonski sedež Force Team
    Prodam karbonski sedež Force Team Carbon ! Sedež je kot nov, rabljen 3 mesece. - školjka: ogljikova vlaka - prevleka: umetno usnje - vodila: oglikova vlakna, ovalna 7 x 9,5 mm - velikost: 270 x ...
  • Prodajam
    sedež Syncros FL 2.0
    Prodam sedež Syncros FL 2.0 !   Sedež je praktično nov. Kmalu po nakupu novega kolesa sem ga namreč zamenjal z lažjim sedežem.   Model: FL 2.0 Št. modela: VL-3358 Nosilci: CrMO Dolžina: 275 mm Ši ...
    Cena: 20,00 EUR
  • Prodajam
    Krmilo in krmilna opora PRO Vibe 7s
    Prodam krmilo in krmilno oporo PRO Vibe 7s !   Komplet je malo rabljen (3 mesece). Prodajam, ker mi žal ne ustreza širina krmila.   Krmilo PRO Vibe 7s kompakt Material: Alu 7050 Širina: 40 cm (c- ...
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Polnilec DI2 SM-BCR2
    Prodam nov polnilec za DI2, SM-BCR2
    Cena: 60,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Problem s sedežem/hlačami?
  • Problem s sedežem/hlačami?
  • Lepa tura

Oglas 300x250

• Prodajam
    Felt B2 Pro, XL, ugodno
    Top Crono/TT s karbonskim krmilom (Frameset v vrednosti 5.599€- dokazilo račun) S tem kolesom je g. Baloh postavil svetovne rekorde:  "Mestece pri Bresci Montichiari ima zaprti velodrom in tam je ...
    Cena: 2.100,00 EUR
  • Prodajam
    OKVIR Cinelli XLR8R, 53
    Top karbonski frameset Cinelli XLR8R Brez najmanjše praske, kot nov! Top-Tube 53cm, Seat-Tube 53cm: 170-178cm Možna pedantna sestava (Grupa Athena 11r, 1600km, kot nova - 440€)        
    Cena: 490,00 EUR
  • Prodajam
    S-Works Stumpjumper, XXL
    redna cena 5600€ Kapitalen 29-er  XXL/23": 185-200cm Top alu frameset, baje lažji od karbonskega... Vilice RS Reba Grupa 1x11r: Sram X1, zavore Eliksir 7 SL Lahki obroči Miche 960 Karbonska gonil ...
    Cena: 1.690,00 EUR
  • Kupim
    Cestno kolo - okvir
    Kupim karbonski okvir za cestno kolo. Velikost 56/58. Cena do cca. 500 EUR.Ponudbe na ZS.   
  • Kupim
    Giant TCR advanced karbonsko vilico
    Zdravo !Ker so mi moderatorji izbrisali post v izbi "Kolesa in oprema", objavljam tule oglas.Kupim morda tudi alternativo, ki bi pasala na okvir kolesa. Detajle moram še pogledat, preferenčno bi ...
  • Kupim
    Čelada
    Kronometer čelada

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih