--Notification--

logo

Sam svoj mojster

Komentarji

• 0 |-10+10

En kratek video o nastanku enega sestavnega dela sedežne opore: www.youtube.com/watch?v=wWC_u u_2fYk

In pa kot zanimivost, po parih letih nas je Trek uspel skopirati ;)
    www.trekbikes.com/us/en_US/eq uipment/cycling-components/bik e-saddles/bontrager-carbon-xxx -saddle/p/14235/

• 0 |-10+10

Berk pa naj skopira in nadgradi (v boljši/nižji teži) Specializedov Power :) Pa smo na istem ;) :)

Kako kaže s tistimi obroči? Se ni kakšno leto, ali celo dve nazaj govorilo da so o nastajanju?

• 12 |-10+112

Pozdravljeni!

Res je že nekaj mesecev, kar sem se nazadje mudil na tem forumu, se bom potrudil v prihodnje to popravit. :)

Se pa je v tem času precej zgodilo na mojem področju izdelave jeklenih koles.

Aprila sem se predstavil na Bespoked sejmu, to je sejem za ročno izdelana kolesa, s tem izdelkom:

image

Več slik: www.flickr.com/photos/9702895 6@N04/sets/72157687924332736

Kolo je bilo poslikano za BikeRadar, naredili pa so tudi tale video:

Sejem je bila res odlična izkušnja, sploh srečanja in pogovori z ostalimi izdelovalci.

Sedaj pa sem končal svoje prvo pravo dirkališčno kolo:

image

Več slik: www.flickr.com/photos/9702895 6@N04/sets/72157685554489463

Uredil sem si tudi spletno stran: www.karussellcycles.com/

Najbolj ažurno posodabljam svoj instagram, tam lahko zasledite tudi razne slike procesa izdelave: www.instagram.com/d.karuso/

LP David

• 2 |-10+12

Hudo.kul

image

image

• 1 |-10+11
    Karussel bravo!
    Berk čevlji pa udobno kot copati, bravo Berk.
  • 1 |-10+11
    hudo :)
  • 0 |-10+10

Jaz pa imam vprašanje za Berka oziroma nekoga, ki se spozna na karbon.

Kako je z obstojnostjo karbona (glede možnosti loma...), če imaš karbonsko kolo naprimer 10 let shranjeno v kleti in ga ne uporabljaš. Gre se za kolo v alu-karbon kombinaciji.

• 0 |-10+10

Ce je kolo na neki normalni temperaturi je enak kot dan ko je odsel iz tovarne

• 0 |-10+10

Hvala!
    Za kombinacijo alu/karbon ni tako enostavno - če je spoj med karbonom in alu neprimerno pritrjen, torej da se karbon in alu neposredno dotikata, to tvori galvanski člen, in alu počasi razpada. To se preprečuje s slojem steklene tkanine (na spoju alu/karbon), če pa gre za direktno lepljenje pa s časom zagotovo propada ta spoj. Zelo očitno je to na nekaterih kolesih ki so še bolj izpostavljeni slani vodi ali močnim čistilom, velikokrat začne odstopati barva, ali še huje, popusti sam spoj. Seveda odvisno od okvirja (če je primerno narejen)

• 8 |-10+18

Nekaj delavniških slik zadnjega obdobja :)

Pred:

image

Po:

image

Pred:

image

Po:

image

LP David

• 0 |-10+10

lepo in veliko uspeha v bodocenasmeh

• 0 |-10+10

Noro lepo!

• 15 |-10+115

Pozdravljeni!

Za začetek leta predstavljam kolo, ki v kratkem začenja štirimesečno pot po Afriki, od Kaira do Cape Town-a, skupno 12000km.

Nekaj glavnih stvari je jermenski pogon v kombinaciji z Rohloff pestom, spredaj dinamo pesto z USB polnenjem na "top capu", vzmetena vilica, mehanske disk zavore (BB7), tubeless, Jones-H bar, vse skupaj na po meri izdelanem Karussell step-through ("ženskem") okvirju saj ima kolesar težave s kolki in težko dvigne nogo čez sedež pri klasičnem kolesu...

image

image

image

Leto 2018 bo zame prelomno saj sem se odločil za izdelovanje koles in njihovih delov, kot svojo primarno dejavnost! :) Kmalu pokažem nove izdelke in kreacije, do takrat pa lep pozdrav.

Veliko varnih km, lepih razgledov ter čimanj defektov in težkih dni v 2018!

• 0 |-10+10

karuso, te spremljam in le pogumno naprej! Bravo!

• 0 |-10+10

bom kar tu vprašal, sigurno mi lahko kdo pomaga:

-ali karbonski okvirji po npr. 5 letih redne uporabe "odlužijo" in zgubijo kakšne prvotne (vozne) lastnosti? S njim sem prevozil 22k+ km... samo 1 malo hujši padec prvo sezono, ter dva "amaterska" v naslednjih letih...

Lahko bi kupil novo kolo, pa sem preveč navezan na tegale ;) Tako da razmišljam, da bi denar raje investiral v kakšno posodobitev, npr. powermeter :) 

Sicer imam scottov premium hmx karbon... nekaj bistveno boljšga tudi danes ne more biti, vsaj ne pod stroškom 2000€...

Sem pa vsako leto zamenjal kakšno komponento, tako da, se mi ga niti ne splača prodajat, pa še duša bi me bolela :)

• 0 |-10+10

22k km ni nic za en okvir.. mislim da jih ene 100k nardis brez problema z enim okvirjem. Tak okvir je prakticno se nov ce ga nisi pocil ob padcu

• 0 |-10+10

ne nisem ;) padec se je zgodil prvo sezono, v petih letih se bi nepravilnosti že pokazale :)

Nekaj celo razmišljam, da bi raje kot novo kolo.. kupil novo sram force 22r grupo (v akciji s britanije 615€), ter quarqdzero (spider) powermeter... nekje skupaj bi naneslo 1200. Obroče sem lani zamenjal.... če to sestavim, bom spet imel praktično novo super-duper kolo...

Prodati ga pa s ostnovnimi obroči itak tudi za 800€ ne morem, če kupim pa novega s tem karakteristikam, pa tudi ne bo pod 3k :)
    dileme dileme ;) ;)
    hvala za odgovor! ;)

• 0 |-10+10

moj predlog. Vozi tole se sezono 2. Prisparaj nekaj denarja. Kupi novo kolo. Tole upgradanje starih koles par sezon se nikoli ne obnese! 

• 12 |-10+112

image

"Vsakodnevna kronometrca z MTB balanco"smeh

www.flickr.com/photos/9702895 6@N04/albums/72157692532968674

LP David

• 0 |-10+10

Hard Pron.  nasmeh

• 0 |-10+10

Nisi sam, si pa MOJSTER  nasmeh

• 0 |-10+10

karuso, koliko je pa cena takega kolesa? :)

• 0 |-10+10

Odlične fotke! Ambient fotografiranja izbran z obilico občutka za prezentacijo krasnega kolesa

• 0 |-10+10

Hvala vsem za pozitivne odzive!

Barvna shema je inspirirana iz sveta železnic, tako da je bilo edino pravično kolo poslikati na železniški postaji :)

@Cwetko od tega kolesa bi se ločil za 2k€. Sam okvir in vilice pa bi na novo izdelal s pomočjo TIG postopka za občutno manj kot pa tega na slikah, fillet brazing tehnika je zahtevna iz stališča časa, tako pač je!

LP David

• 0 |-10+10

Čimprej objavi cenik, da vem, koliko našparat :)

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • FSA omega compact

FSA omega compact

Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima(...)

Cena: 40,00 EUR
  • Obroči Specialized Axis 2.0

Obroči Specialized Axis 2.0

Prodam Specialized Axis 2.0 set obročev, vzetih iz novega kolesa, račna shimano   prevzem možen v mb 051 372 784 David cena 100€

Cena: 100,00 EUR
  • Ženski kolesarski čevlji-Shimano

Ženski kolesarski čevlji-Shimano

Prodam ženske kolesarske čevlje Shimano SPD-SL številka 41. Čevlji so nenošeni, ker smo kupili premajhne. Ogled možen na relaciji Mislinja-Velenje-Celje

Cena: 80,00 EUR
  • TRENAŽER+GUMA+OBROČ+KASETA

TRENAŽER+GUMA+OBROČ+KASETA

VSE SKUPAJ 120€ guma je nova, obroč je nov, kaseta Sh10r, trenažer ne zavira...  

Cena: 120,00 EUR
  • GIANT XTC1, 26"

GIANT XTC1, 26"

GIANT XTC1, velikost XL/20"; 178-188cm Praktično novo - brez sledi uporabe r. cena 1450€ - dokazilo račun Okvir ALU XXSL Fluid Kvalitetna oprema: Rock Shox Reba - motion control Shimano SLX, XT (...)

Cena: 725,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• StaraKost je ocenil +1
    Forum bicikel.com
  • bine1 je ocenil +1
    Forum bicikel.com
  • SODROVC je ocenil +1
    Forum bicikel.com
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Jani Brajkovič
  • Jani Brajkovič
  • Lepa tura

Oglas 300x250

• Prodajam
    FSA omega compact
    Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima(...)
    Cena: 40,00 EUR
  • Prodajam
    Obroči Specialized Axis 2.0
    Prodam Specialized Axis 2.0 set obročev, vzetih iz novega kolesa, račna shimano   prevzem možen v mb 051 372 784 David cena 100€
    Cena: 100,00 EUR
  • Prodajam
    Ženski kolesarski čevlji-Shimano
    Prodam ženske kolesarske čevlje Shimano SPD-SL številka 41. Čevlji so nenošeni, ker smo kupili premajhne. Ogled možen na relaciji Mislinja-Velenje-Celje
    Cena: 80,00 EUR
  • Podarjam
    P: absoluteBLACK verižniki, ovalni
    absoluteBLACK, oval, 52-36, za Ultegra 6800 ali Dura-Ace 9000.Voženi 500km. Prodajam ker nimam več cestnega kolesa. (slika)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih