Autosaved at 100a a00ada

Naključen izdelek

SIS geli 6x60ml

10 € Redna cena:
8 € BC naročnik

Presna prehrana

Komentarji

• 0 |-10+10
    Kako bi izgledal otrok, ki ga nihče ne bi učil hoditi, govoriti ali jesti s priborom, če mu ne bi nihče razložil osnov higiene in ga ne varoval pred vsem kar ga slabega lahko doleti? Tu zraven pa seveda spada tudi privajanje na raznoliko hrano. Lahko pa nekdo preizkusi v praksi in dovoli svojemu otroku, da počne samo tisto kar sam hoče, me prav zanima koliko časa bi to trajalo.
  • 0 |-10+10
    Zajebanec je napisal:

Citat:

Z dravniki: Vegetarijanstvo pri dojenčkih odsvetovano, veganstvo prepovedano.

>
    Citat:
    "Otroci naj bodo dojeni, lahko so izključno dojeni do 6. meseca starosti. V primeru, ko dojenje ni mogoče, naj starši dojenčke hranijo s tako imenovanimi mlečnimi formulami, nikakor pa ne s kravjim, kozjim ali riževim mlekom. Po četrtem ali najkasneje šestem mesecu starosti naj začnejo otroke hraniti tudi z zelenjavo, sadjem in mesom," je priporočila slovenskega in Evropskega združenja za pediatrično gastroenterologijo, hepatologijo in prehrano strnil doc. dr. Rok Orel, predstojnik kliničnega oddelka za gastroenterologijo, hepatologijo in nutricionistiko pediatrične klinike.

Citat:
    "Člo vek je v osnovi vsejedo bitje"

"Včasih starši pri načinu prehranjevanja ne upoštevajo priporočil in tako škodujejo otroku," opozarja Orel, ki trdi, da je človek je v osnovi vsejedo bitje, kar dokazuje že sama zgradba človeškega organizma. Pri vegetarijanstvu, če ima posameznik dovolj znanja in časa za pripravo hrane, je po Orlovih besedah še mogoče zagotoviti vnos vseh potrebnih snovi, pri veganstvu je to nemogoče, zato je škodljivo in ga odsvetuje.

To je res, kar se tiče dojenčka,...

Ampak, da je človek vsejedo bitje, je tudi res, NI PA NUJNO!!!

Potem Boasson Hagen nebi zmagal nobene etape, če bi bilo vegeterjanstvo tako kritično slabo in nestabilno, budalo. 8)
  • 0 |-10+10
    Ni potrebe biti žaljiv.

Vedno, ko na nekoga kažemo s prstom, trije prsti kažejo na nas! ;)
    Smo ogledalo drug drugemu.
  • 0 |-10+10
    Gregaria, bom bolj na kratko, ker nimam namena kogarkoli v karkoli prepričevati, saj ima vsak po svoje prav.

V šoli za starše, ki se je odvijala v porodnišnici v Ljubljani, so nam dajali napotke zdravstveno podkovani ljudje, ki imajo opravka izključno z dojenčki in otroci. Predvidevam, da imajo oni največ izkušenj z njimi in tudi dejansko najbolj vedo kakšne potrebe imajo dojenčki in otroci (seveda se lahko te potrebe od otroka do otroka razlikujejo, saj vemo, da je danes že kup alergij, kar potem posledično prinese k temu da se določenega otroka obravanava drugače). In na teh predavanjih ni bilo ne duha ne sluha o tem, kako naj bi otroka do prvega leta starosti pitali z mesom. ;)

Kar se tiče hitrih ugibanj in obsojanj, sem pa jaz po naravi takšna, da si nočem prehitro delati predstav o nečem, dokler mi niso poznana vsa dejstva. Mediji so pač žal narejeni tako, da je pomembno le, da vržejo kost, ki se jo nato lahko čimdlje gloda.
    Povsem jasno pa je, kar sem tudi že v prejšnjih postih napisala, da so primeri zlorab nedopustni in da jih je potrebno tudi primerno sankcionirati. Posebno kadar gre za nemočne otroke je pomembno, da odgovorne inštitucije ne zatajijo.

Nihče pa si ne more dovoliti, da bi trdil, da je ta mali revež od otroka, umrl zaradi veganstva, pač pa zaradi malomarnosti staršev, saj ga niso pravočasno zdravstveno oskrbeli. In prav nihče me ne bo prepričal, da pri desetih mesecih otrok živi od mesa in da je to vzrok za njegovo smrt, kot napihujejo mediji.
    Vse skupaj je dejansko tržna niša, saj je treba vendar poskrbeti, da bo država služila na račun živalorejcev.
  • 0 |-10+10
    Imaš prav, obstaja veliko različnih prepričanj, pa naj si bodo to etična, verska,... pa dajva tu zraven tudi prehranjevalne navade, ki so očitno del tozadevnih prepričanj. No, če ti je to jasno, potem ti mora biti jasno tudi dejstvo, da obstajajo slaba prepričanja, zaradi katerih umirajo 10-mesečni dojenčki in tista dobra, iz katerih se potem razvije primerno prehranjen in razvit otrok. (Pri slednjem je meso skoraj neizbežno vključeno, pri prvem pa velikokrat žal izključeno).

In da razčistiva takoj glede ''ugibanj in prehitrih obsojanj''. Žal se vsakodnevno zaradi narave študija srečujem s takšnimi primeri in mi lahko verjameš, da neprimerno bolje poznam okoliščine smrti tega otročka kot ti. No, če te je slučajno zanimalo - tu postrani ni bilo nobenih prirojenih bolezni ali karkoli drugega. Najhuje pri tej tragediji je to, da verjetno zaradi psihiatričnih motenj mami oz. staršema ne bodo sodili.

Da citiram Gregario.
    Najhuje pri vsem se mi zdi, da ti ljudje sploh ne vedo, kako izkoriščajo družbo, v kateri živijo.
    Seveda, najlepše se je odpovedati družbi in državi v kateri živiš, si posameznik in se na vse ostalo poserješ. Vse v redu in prav, dokler ne izveš podatka, da sta pa zahtevala nadomestilo za tega otroka od družbe, ki je ne priznavata, poleg tega pa še nadomestilo za porodniški dopust iz sredstev vseh nas - davkoplačevalcev.
    Sorry RKC.
  • 0 |-10+10
    Foxy lady je napisal:
    In na teh predavanjih ni bilo ne duha ne sluha o tem, kako naj bi otroka do prvega leta starosti pitali z mesom. ;)

Ker so ta predavanja itak brezvezna,to je isto,ko gredo pari,ki se hočejo cerkveno poročit v cerkev,da jim tam pamet soli pop.
    Sicer pa lahko malo pogledaš tukaj o prehrani dojenčka,in ne trdi nekaj kar ne drži. klik ;)
    Na linku v tabeli lahko lepo vidiš,da se otroci od petega meseca naprej lahko že prehranjujejo z zelenjavno/mesno kašo,da pa vam tega na predavanju niso omenili,pa ti ne verjamem.
  • 0 |-10+10
    Zajebanec je napisal:
    Foxy lady je napisal:
    In na teh predavanjih ni bilo ne duha ne sluha o tem, kako naj bi otroka do prvega leta starosti pitali z mesom. ;)

Ker so ta predavanja itak brezvezna,to je isto,ko gredo pari,ki se hočejo cerkveno poročit v cerkev,da jim tam pamet soli pop.
    Sicer pa lahko malo pogledaš tukaj o prehrani dojenčka,in ne trdi nekaj kar ne drži. klik ;)
    Na linku v tabeli lahko lepo vidiš,da se otroci od petega meseca naprej lahko že prehranjujejo z zelenjavno/mesno kašo,da pa vam tega na predavanju niso omenili,pa ti ne verjamem.

Foxy srček, kaj hudega so ti storili tvoji starši, da iščeš poduk od tujcev in ne zaupaš običaju, ki naj bi ga v družini prenašali iz roda v rod. To, da si hranila psa pod mizo še ne pomeni, da ti je tvoja mati namerno povzročala težave. V večini primerov nastane problem pri zavračanju določene hrane takrat, ko otrok ni bil od vsega začetka hranjen z vsem po malem, da se je lahko navadil na različne okuse in pa strokturo živil. Tako postanejo otroci ljubitelji sladkarij, ki jih seveda možgani preferirajo in jih manj atraktivni okusi ne zanimajo. V vsakem časovnem obdobju se najdejo pametnjakoviči, ki solijo pamet po novem. Tradicija pa ne velja nič. Toda vsi mi smo dokaz, da to ni res!!
  • 0 |-10+10
    Lahk bi že novo temo odprl.. 'kdaj začeti otroka hraniti tudi z mesom oz. ali sploh ga' :|
  • 0 |-10+10
    SkotiPipen je napisal:
    Lahk bi že novo temo odprl.. 'kdaj začeti otroka hraniti tudi z mesom oz. ali sploh ga' :|
    Kakšen visoko ali še višje izobražen kreten moraš biti, da ti ne kapne, da je vse v k..cu, če ima tvoj dojenec pri desetih mesecih manj kot štiri kilograme. Temu zblojencu bi bilo potrebno določiti dijeto na osnovi otrobov in po "Dachau sistemu" dozirati iz dneva v dan vse do konca.
  • 0 |-10+10
    Foxy lady je napisal:
    Gregaria, bom bolj na kratko, ker nimam namena kogarkoli v karkoli prepričevati, saj ima vsak po svoje prav.

V šoli za starše, ki se je odvijala v porodnišnici v Ljubljani, so nam dajali napotke zdravstveno podkovani ljudje, ki imajo opravka izključno z dojenčki in otroci. Predvidevam, da imajo oni največ izkušenj z njimi in tudi dejansko najbolj vedo kakšne potrebe imajo dojenčki in otroci (seveda se lahko te potrebe od otroka do otroka razlikujejo, saj vemo, da je danes že kup alergij, kar potem posledično prinese k temu da se določenega otroka obravanava drugače). In na teh predavanjih ni bilo ne duha ne sluha o tem, kako naj bi otroka do prvega leta starosti pitali z mesom. ;)

Kar se tiče hitrih ugibanj in obsojanj, sem pa jaz po naravi takšna, da si nočem prehitro delati predstav o nečem, dokler mi niso poznana vsa dejstva. Mediji so pač žal narejeni tako, da je pomembno le, da vržejo kost, ki se jo nato lahko čimdlje gloda.
    Povsem jasno pa je, kar sem tudi že v prejšnjih postih napisala, da so primeri zlorab nedopustni in da jih je potrebno tudi primerno sankcionirati. Posebno kadar gre za nemočne otroke je pomembno, da odgovorne inštitucije ne zatajijo.

Nihče pa si ne more dovoliti, da bi trdil, da je ta mali revež od otroka, umrl zaradi veganstva, pač pa zaradi malomarnosti staršev, saj ga niso pravočasno zdravstveno oskrbeli. In prav nihče me ne bo prepričal, da pri desetih mesecih otrok živi od mesa in da je to vzrok za njegovo smrt, kot napihujejo mediji.
    Vse skupaj je dejansko tržna niša, saj je treba vendar poskrbeti, da bo država služila na račun živalorejcev.

No, če si bila na tem ''pouku'' v Ljubljanski porodnišnici, potem dam roko v ogenj, da so ti jasno in glasno povedali, da se otroka med 6. in 7. mesecem starosti začne navajat na gosto hrano, ki vključuje praktično vsa živila, ki jih zaužijemo odrasli, le v pasirani obliki (brez prekomernih in/ali močnih začimb). Od enega leta dalje pa otroček kmalu preide na neobdelano hrano.

Kar se tiče medijev - tudi oni morajo od nečesa živeti. In bolj kot smo ljudje naivni, bolje gre medijskim
    hišam. Najhuje pri vsem tem je pa to, da zadeva ni (pre)daleč od resnice. Prirejeno je do te mere, da je javnost na nogah - dovolj, da tudi na tem forumu, ki nima nobene veze s tem, o tem debatiramo. Zato na tem mestu opravičilo ostalim forumovcem za off-topice, tebi Foxy pa brez zamere in vse lepo z mlado družinico.
  • 0 |-10+10
    andrej74 je napisal:
    SkotiPipen je napisal:
    Kakšen visoko ali še višje izobražen kreten moraš biti, da ti ne kapne, da je vse v k..cu, če ima tvoj dojenec pri desetih mesecih manj kot štiri kilograme. Temu zblojencu bi bilo potrebno določiti dijeto na osnovi otrobov in po "Dachau sistemu" dozirati iz dneva v dan vse do konca.

Ja pa sej je valda usem jasn, da sta tedva starša za dobr ošamarit -po zidarsko, da se zbudita..Pa način prehrane tak al pa tak. Pi.da otrok je v 10 mescih manj dubu na kilaži, k sosedov mops pa jih morjo skor da povabt v zdravstven dom..?!!

Sam dejmo pustit zdej ta tragičen dogodek in ostat raj pr vaših izkušnjah s presno prehrano..
  • 0 |-10+10
    andrej74 je napisal:
    SkotiPipen je napisal:

Čustven, tragičen dogodek, res. Se strinjam. Ampak dejmo se zdej spet o presni prehrani pogovarjat.
  • 0 |-10+10
    Hehehe, prava kulturbundovska tema.

Gregaria je napisal:
    ... No, če ti je to jasno, potem ti mora biti jasno tudi dejstvo, da obstajajo slaba prepričanja, zaradi katerih umirajo 10-mesečni dojenčki in tista dobra, iz katerih se potem razvije primerno prehranjen in razvit otrok. (Pri slednjem je meso skoraj neizbežno vključeno, pri prvem pa velikokrat žal izključeno).

Malo sem na hitro pregledal umrljivost dojenčkov v Sloveniji.
    Naletel sem na leto 2008, takrat naj bi umrlo 30 dečkov in 22 deklic. Število umrlih dojenčkov na 1000 živorojenih iz leta 2007, ko jih je bilo 2,8, se je v letu 2008 spustilo na 2,4. Deset let pred tem naj bi bilo med umrlimi 93 dojenčkov (vir: Surs).

Glede na to, da so mediji takoj po tej smrti dojenčka začeli izpostavljati prehrambene navade njegovih staršev in posledično vsesplošno obsojanje (torej še preden je bila narejena bilokakšna autopsija dojenčka oz raziskava vzroka njegove smrti - pri tem ni izostal niti en zdravnik, kar se mi zdi prava sramota) in so pri tem še posebej poudarjali, da so v Sloveniji domnevno umrli zaradi vegetarjanske prehrane od leta 1998 trije dojenčki, sprašujem.

Torej na eni strani trije umrli zaradi domnevno napačne prehrane in na drugi strani v istem obdobju kakih 800 umrlih dojenčkov, ki so pa vsi bili pravilno t.i. "znanstveno" hranjeni.

Sprašujem:

Kako to, da je v istem obdobju umrlo kar cca 800 pravilno in "znanstveno" hranjenih dojenčkov in samo 3 napačno in "neznanstveno" hranjenih dojenčkov?
    A bi bilo v istem obdobju mogoče manj umrlih dojenčkov, če bi jih njihovi starši hranili na manj "znanstveni" način?

Tole spodaj je že ena t.i. znanstvena trditev, človeka, ki je takoj začel z "modrovanjem" o pravilni prehrani dojenčkov še preden je sploh bila izvršena kakršna koli raziskava vzroka smrti:

"Človek je vsejedo bitje, kar dokazuje že sama zgradba človeškega organizma. Zobovje je oblikovano, da seka rastlinsko in živalsko hrano," trdi Rok Orel.

... če dodam v zgornjem t.i. znanstvenem duhu:
    Človek bi moral hoditi po svetu nag in ne oblečen. To dokazujejo dlake na človeški koži.
  • 0 |-10+10
    kwarkje je napisal:
    Najhuje pri vsem se mi zdi, da ti ljudje sploh ne vedo, kako izkoriščajo družbo, v kateri živijo.
    Seveda, najlepše se je odpovedati družbi in državi v kateri živiš, si posameznik in se na vse ostalo poserješ. Vse v redu in prav, dokler ne izveš podatka, da sta pa zahtevala nadomestilo za tega otroka od družbe, ki je ne priznavata, poleg tega pa še nadomestilo za porodniški dopust iz sredstev vseh nas - davkoplačevalcev.
    Sorry RKC.

Ne vem sicer kaj ima tukaj zraven RKC, vem pa da je to priljubljena tarća slovenskih levičarskih ateističnih verskih fanatikov v iskanju "unutrašnjeg" sovražnika.
    Pomoč države za vsakega otroka je zakonsko določena (vsaj včasih je bilo tako), pomoč se nanaša na otroka ne na starše, pomoč dobivajo vsi otroci državljanov ne glede na to ali so cigani, budisti ali anarhisti. Pomoč je namenjena za novega bodočega državljana, bodočega davkoplačevalca, brez novih državljanov bi vsaka država propadla ali pa bi morala "uvoziti" nove državljane npr. iz Sri Lanke ali celo iz Srbije. ;)
    Pomoč dobivajo celo otroci uslužbencev v javni upravi, ki so večinoma ateistični priviligiranci bivše partije.
    Vsak dan je na bolniški cca 1850 javnih uslužbencev (verjetno se preveč "znanstveno" prehranjujejo, ali pa so enostavno leni), na račun vseh nas davkoplačevalcev.
    Sorry Anti-RKC.
  • 0 |-10+10
    Zanimivo je, da vse živali dobijo prehrano v naravi in je ne rabijo kakorkoli predelat, skuhat, spečt, ipd..... je tudi ne rabijo masovno gojit. Mesojede živali jedo surovo meso.

Torej narava ni poskrbela samo za človeka, ki ubogi revež mora še vse dodatno predelat, toplotno obdelat začinit, itd............

Zakaj nihče recimo ne poje krave s kožo, dlako, ne pa samo mišičevje. Vse to seveda surovo.

Pa ne mi prosim podajat odgovora, da je človek inteligenten in se je znašel glede tega.
    Ker vidim koliko je inteligenten. Bil je postavljen v raj in si je izmislil službo in zasužnjanje samega sebe.
  • 0 |-10+10
    Vsem, ki ste v dvomih, da je moje navajanje o temi prehranjevanja v Lj. porodnišnici neresnično, priporočam, da se sami udeležijo teh (vsakomesečnih) predavanj in preverijo ali sem kaj preslišala oziroma zamolčala ali ne. Tam vas ne bo nihče preverjal, če ste bodoči starš in se vam ni potrebno najaviti, tako da vam naj ne bo nerodno priti. ;)

@andrej74, ne razumem zakaj bi mi morali moji starši kaj hudega storiti, ker pač moje prepričanje v nečem odstopa od njihovih. To še ne pomeni, da odstopa v vseh njihov prepričanj, pa tudi če bi, ne vidim nič slabega, če ni otrok čista kopija staršev. ;) To je kot bi jaz zahtevala od svojega otroka, da obožuje kolesarjenje, kar se mi zdi skrajno smešno, saj ima pravico, da si svoje hobije izbere sam.

Pa dovolj o tem. Tema je dejansko namenjena presni prehrani. ;)
  • 0 |-10+10
    Naš do 2. leta starosti ni jedel mesa in se je razvil v povsem zdravega človeka.
    Kar se tiče pa človeka, ki je vsejed... človek ima v primerjavi z zvermi predolg prebavni trakt in se meso ˝pajsa˝predolgo v črevesju. Če bi kdo rad videl kaj vse se vlači po človeškem črevesju lahk gre na kolonoskopijo, da ne govorimo, da je največ raka na dbelem črevesju razvije ravno zaradi prekomernega uživanja mesa.
  • 0 |-10+10
    fuego je napisal:
    Naš do 2. leta starosti ni jedel mesa in se je razvil v povsem zdravega človeka.
    Kar se tiče pa človeka, ki je vsejed... človek ima v primerjavi z zvermi predolg prebavni trakt in se meso ˝pajsa˝predolgo v črevesju. Če bi kdo rad videl kaj vse se vlači po človeškem črevesju lahk gre na kolonoskopijo, da ne govorimo, da je največ raka na dbelem črevesju razvije ravno zaradi prekomernega uživanja mesa.

Kar se tiče raka na debelem črevesju.
    "Zadnje večje mednarodne prospektivne študije ne potrjujejo značilne statistične povezave za nastanek raka na debelem črevesu in danki v povezavi z uživanjem mesa, nasičenih maščobnih kislin, zelenjave in sadja, vlaknin, antioksidantov. "
  • 0 |-10+10
    fuego je napisal:
    da je največ raka na dbelem črevesju razvije ravno zaradi prekomernega uživanja mesa.

..presenetliva so zadnja opažanja in dognanja: najbolj pogosto se rak debelega črevesa pojavi pri vegetarijancih.. ..in glede na to, da ta moda niti ni tako stara se bo šele v prihodnje pokazalo katere hibe oz. bolezni prinaša..
  • 0 |-10+10
    Vegetarijanci nimajo dost drugačne prehrane kot vsejedci. Nekateri jejo ribe pa se imajo za vegetarijance.

Ne gre se samo za meso. Ne smemo pozabiti na sol in pa predvsem sladkor!
  • 0 |-10+10
    Nadaljevanje teme , zanimivi komentarji. Da se jim ljubi enim in drugim . Je isto kot naša politika ( levi -desni)

http://www.rtvslo. si/zdravje/vegetarijanstvo-oz- veganstvo-zdrav-nacin-zivljenj a-ali-modna-muha/264159#commen ts
  • 0 |-10+10
    slavko1 je napisal:
    Izgleda da so mediji tole pošteno napihnili, v bistvu natrosili kar nekaj laži. Starši so bili z otroci v Dalmaciji, in so se vrnili iz morja. Otrok je bil prijavljen na upravni enoti, bil je tudi zdravstveno zavarovan. Imel je celo potni list. Redno jih je obiskovala patronažna sestra. Obstaja možnost, da se je otrok zastrupil na Hrvaškem. Torej velika laž novinarjev, da se za otroka uradno sploh ni vedelo. Torej najbolje je počakati, na uradne ugotovitve. Torej nekdo spet ni opravil svojega dela, in se debal olaže javnosti. Ali so to spletne strani ali pa novice, to so bo hitro zvedelo. Novinarji bi res lahko bolj vestno opravljali svoje delo.....:roll:

VIR: slo novice
    Evo sedaj bom citiral samega sebe. Danes smo 2.9, in danes so objavili v istih novicah spet drugo zgodbo. Ena starejša zdravnica pravi, da otrok ni imel zdravstvenega kartona, niti izbranega pediatra. Niti naj nebi bil nikoli nič cepljen. Torej kaj sedaj. Enkrat objavljajo tako, drugič spet drugače. Nekdo se prav svinjsko laže, in to kljub smrti otroka! :roll: Sicer naj bi umrl zaradi sepse, toda ta zdravnica meni, da je veliko krivde tako v starših, kot tudi v samem zdravstvenem sistemu. Imam občutek, da bo tole še ena zadeva, ki bo spet pometena pod preprogo. Nekdo laže ter zavaja, da se kar kadi. Sej ne moreš verjeti...:evil: Me pa zanima kaj je Policija dognala, če bodo sploh uspeli kaj skupaj spacati!
  • 0 |-10+10
    matic20 je napisal:
    fuego je napisal:

"Zadnje večje mednarodne prospektivne študije ne potrjujejo značilne statistične povezave za nastanek raka na debelem črevesu in danki v povezavi z uživanjem mesa, nasičenih maščobnih kislin, zelenjave in sadja, vlaknin, antioksidantov. "
    Kaj sedaj se že omenja sadje ter zelenjava? Kaj a sploh lahko še kaj jemo, ali naj bi ljudje živeli le od nekih jebenih oreščkov, ter vode? :mrgreen: Ajde, ne rečem za meso. Toda zraven omenjati še zelenjavo ter sadje...Sicer pa ta teden razen osliča, drugega mesa še nisem jedel. In moram reči da ga sploh ne pogrešam. Pa še fajn je ker imam nočno, torej ne hodim v službo na malico. Ugotovil sem, da se tudi s kakšnim jabolkom, hruško, banano, ter jogurtom, da prežvet tudi ob napornem delu. :D No res je da nisem fizičar (lopata/ kramp), toda kljub vsemu. :lol:
  • 0 |-10+10
    slavko1 je napisal:
    matic20 je napisal:
    fuego je napisal:

Kaj sedaj se že omenja sadje ter zelenjava? Kaj a sploh lahko še kaj jemo, ali naj bi ljudje živeli le od nekih jebenih oreščkov, ter vode? :mrgreen: Ajde, ne rečem za meso. Toda zraven omenjati še zelenjavo ter sadje...Sicer pa ta teden razen osliča, drugega mesa še nisem jedel. In moram reči da ga sploh ne pogrešam. Pa še fajn je ker imam nočno, torej ne hodim v službo na malico. Ugotovil sem, da se tudi s kakšnim jabolkom, hruško, banano, ter jogurtom, da prežvet tudi ob napornem delu. :D No res je da nisem fizičar (lopata/ kramp), toda kljub vsemu. :lol:
  • 0 |-10+10

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    Leader fox carbtec
    Prodam gorsko cross country kolo: leader fox carbtec.Kolo je staro 1 leto ter zelo malo vozeno,zato se tudi prodaja. Kolo ima shimano xt menjalnik ter prestavne ročice, deore sprednji menjalnik,S ...
    Cena: 750,00 EUR
  • Prodajam
    trenažer elite mag alu 2010
    Prodam trenažer ELITE MAG ALU, kupljen l. 2010, rabljen dve zimi. V paketu še podstavek za sprednje kolo in pnevmatika za trenažer za gorsko kolo.
    Cena: 90,00 EUR
  • Prodajam
    Cestni čevlji DMT (št. 40)
    Prodam lepo ohranjene cestne kolesarske šprintarice DMT Št. 40.Znaki obrabe se vidijo le na podplatu, kar je vidno na zadnji sliki (še najbolj spraskani so blokeji)Prodaja se brez blokejev, razlo ...
    Cena: 30,00 EUR
  • Prodajam
    met
    met stradivarius cesta kolesarska čelada m, bela, rabljena041474822
    Cena: 15,00 EUR
  • Prodajam
    michelin xcr dry
    michelin xcr dry 26x 2.0 par ( novo ) parwww.sportniksi.com/pnevmatika -michelin-xcr-dry-2-tubeless-2 6x2-0.html   041474822
    Cena: 49,00 EUR
  • Prodajam
    Karbonsko Cestno Kolo Shimano 105
    Prodaja se rabljeno cestno karbonsko kolo s Shimano 105 opremo po želji tudi z oblačili (hlače,majico), čevlji in čelado. Kolo je v odličnem stanju. Možna je tudi menjava za moško gorsko kolo z d ...
    Cena: 1.300,00 EUR
  • Prodajam
    Wilier Cento1 Superleggera Super Record 11
    Prodam vrhunsko cestno kolo Wilier Cento1 Superleggera s komplet grupo Campagnolo Super Record 11. Kolo je voženo 3 sezone. Brez enega samega padca. Kolo je brezhibno in redno servisirano. Opravl ...
    Cena: 2.190,00 EUR
  • Prodajam
    Sidi ergo 2
    Prodam odlicno ohranjene,malo rabljene karbonske kolesarske cevlje sidi ergo 2,sive barve z sivimi blokeji,številka 46....
    Cena: 100,00 EUR
  • Prodajam
    krmilo in opora
    prodam krmilo širine 42 mm in oporo dolžine 110mm,rabljene tri mesece,kot novo...cena 1O0 €...
    Cena: 100,00 EUR
  • Prodajam
    P : KOLESARSKA KNJIGA s kolesom do sanj - NOVO 5 eur
    VEČ NA BOLHA.COM :   www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a/ostala-kolesarska-oprema/kol esarska-knjiga-s-kolesom-do-sa nj-kk-adria-1285185131.html?ac lct=1392061841 ...
    Cena: Po dogovoru
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• team issue je ocenil +1
    Nakup MTB Hardtail 29''
  • kenz76 je ocenil +1
    Nakup MTB Hardtail 29''
  • copi je ocenil +1
    Nakup MTB Hardtail 29''
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• CE runda MTB
  • CE runda MTB
  • Razlika 50/34 in 53/39

Oglas 300x250

• Prodajam
    Leader fox carbtec
    Prodam gorsko cross country kolo: leader fox carbtec.Kolo je staro 1 leto ter zelo malo vozeno,zato se tudi prodaja. Kolo ima shimano xt menjalnik ter prestavne ročice, deore sprednji menjalnik,S ...
    Cena: 750,00 EUR
  • Prodajam
    trenažer elite mag alu 2010
    Prodam trenažer ELITE MAG ALU, kupljen l. 2010, rabljen dve zimi. V paketu še podstavek za sprednje kolo in pnevmatika za trenažer za gorsko kolo.
    Cena: 90,00 EUR
  • Prodajam
    Cestni čevlji DMT (št. 40)
    Prodam lepo ohranjene cestne kolesarske šprintarice DMT Št. 40.Znaki obrabe se vidijo le na podplatu, kar je vidno na zadnji sliki (še najbolj spraskani so blokeji)Prodaja se brez blokejev, razlo ...
    Cena: 30,00 EUR
  • Podarjam
    Podarim revije Bicikel
    Podarim komplet po dolgem in počez prebranih revij Bicikel in sicer vse od 3/2013 pa do 5-6/2014 ter 7-8/2011, ki mi je ostala iz prejšnje serije. Najraje mlajšemu nadobudnemu kolesarju. Prevzem ...
  • Podarjam
    Kolesarski tekstil
    Nekaj kosov kolesarskega tekstila:- bandane- Castelli dres M (potrebno všiti novo zadrgo) - višji cenovni razred- klubske hlače L (rahlo podrajsane - bližnji stik z asfaltom) + dres- še se bo naš ...
  • Podarjam
    Podarjam star sedež Selle SMP Stratos
    Podarjam star rabljen sedež Selle SMP Stratos, ogrodje (nosilci in plastični del sedeža) je v celoti in odlično ohranjeno, zgornji del (usnje in podloga) pa je razpadel in če se komu da renovirat ...

Anketa

Kolo med dopustom
št. glasov: 346

- pustim doma. [74]
- najamem kjer se to da. [4]
- je reden del prtljage. [213]
- moram pustiti doma. [55]
Arhiv anket
V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih