--Notification--

logo

NOVO, ZANIMIVO, HIGH-TECH, VREDNO OGLEDA, itd...

Komentarji

• 1 |-10+11
    @FMK:

video k mojem postu- na koncu se vidi staljena sredica...:

www.tour-magazin.de/service/s o_testet_tour/video-praxistes t -scheibenbremsen/a30097.html

2014!!!!

• 0 |-10+10
    @jeti:
    @FMK:

www.tour-magazin.de/service/s o_testet_tour/video-praxistes t -scheibenbremsen/a30097.html

2014!!!!

Soon to be 2017.

uploaded

• 0 |-10+10

sorry vsem prizadetim. res je post zelo zelo star- celi dve leti. v tem času se je zgodilo mnogo kvantnih preskokov v tehnologiji zaviranja z diski. obljubim, ne bom več pisal o tako prastarih tehnoloških dognanjih. lp

• 0 |-10+10

v 2014 so bli diski še leseni

• 0 |-10+10
    FKK, pazi drugič!
  • 0 |-10+10
    @FMK:

sorry vsem prizadetim. res je post zelo zelo star- celi dve leti. v tem času se je zgodilo mnogo kvantnih preskokov v tehnologiji zaviranja z diski. obljubim, ne bom več pisal o tako prastarih tehnoloških dognanjih. lp

Sej ne da ima v ruzaku 20kil kamna, na gruštu pa še utež za katero "pozabi" povedat kolk vaga. In iz takega testa naj bi vlekli zaključke? :)
  • 0 |-10+10

Ne moreš testirati kolesa s človekom, ki ima 60 kg, saj to ni merodajno. Merodajno je s "človekom" težkim 110 kg oz. s toliko težkim, kot je najvišja dovoljena obremenitev kolesa. Zato tudi verjetno uteži na kolesu...

• 4 |-10+14

Ob nepravilni uporabi se vsaka stvar lahko uniči. brez problema. Če bi en šoferđija s polno naloženim šleparjem po klancu navzdol vzdrževal primerno hitrost samo z zavorami bi kar hitro končal v prepadu. Pa zato še nisem nikogar slišal, da je treba te zavorne sisteme menjati ali prepovedati ali ne vem kaj...

Tak kot oni znajo uporabljat vozilo, ki se mu reče tovornjak, bomo menda biciklisti znali uporabljati vozilo, ki se mu reče bicikel.

Kaj prestavnega sistema se ne da uničit na 1-2-3, pa dosečt, da ti zadnji menjalnik vrže med šprikle, pa se zaradi tega razbiješ kot kanta? Bojo obroči zdržali, če se na polno peljem preko 15 cm visokega betonskega robnika? Od kod ideja, da so zavore namenjena zlorabljanju?

Mislim... keri argumenti.

Vsak material ima svoje prednosti in slabosti, pa seveda tudi omejitve. Če se giblješ znotraj teh okvirjev, nima kaj bit. Če pa se ne, pač tvegaj in prevzami odgovornost.

• 0 |-10+10

Tovornjakar lahko dodatno bremza z motorjem, kolesar pa s peto...

• 0 |-10+10

Tovoranjakar ZNA UPORABLJATI svoj stroj...

• 0 |-10+10
    @kolesarrr:

Ne moreš testirati kolesa s človekom, ki ima 60 kg, saj to ni merodajno. Merodajno je s "človekom" težkim 110 kg oz. s toliko težkim, kot je najvišja dovoljena obremenitev kolesa. Zato tudi verjetno uteži na kolesu...

ok, človek je imel 100kil z utežmi v nahrbrtniku + uteži na kolesu za katere ne povejo koliko jih je bilo, ampak glede na kišto, ki je bila filana s peskom bi rekel, da vsaj še ene 30kil zraven. 

• 0 |-10+10
    @FMK:

hahaha, tak bo moj naslednji bidon. smehsmehsmeh

• 0 |-10+10

to ni bidon, je swat box ;)

• 1 |-10+11

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
  • 0 |-10+10

• 0 |-10+10

• 0 |-10+10
    @tomyboy2:

gonilka lepša kot pa nova DA :)

• 1 |-10+11
  • 0 |-10+10
    @paraplegicar:

vsi tanovi okvirji imajo kable di2 lepo skrite da jih prakticno ne vidis. Recimo Vias ima speljane kable skozi fajfo direkt v okvir. 

zato ker ima tako speljane pa navadne (Vbrake) zavore ne delajo :D  plus in minus :D 

• 0 |-10+10
    @FAUSTO:
    @biemsi: Poante ni v wireless-u, v elektroniki, v diskih itd itd. Ja to je cena razvoja. Nekomu pase eno drugemu drugp, spet tretji mora imat vse top sit, hi-end itd itd. Mene wireless in elektronika toliko ne motita kot recimo diski s cistega estetskega vidika... Ampak tako pac je. Naredi pa E-tap kolo zelo "cisto"...
    Kako se obnse v praksi bi pa tudi rad zvedel. No morda nam Fausto lahko kaj zaupa...

A nisem že stokrat pisal o eTapu?

Vozil sem ga skoraj celo sezono in ugotavljam, da je vse ostalo pač zgodovina. Ok, vem, da bodo tudi ostali sledili brez žic, kar samo pove, da je to pač prihodnost. Ker bolj spdam med ljubitelje vizualne lepote, kot pa tehničnih dovršenosti, sta me najprej najbolj pritegnili zavorno prestavni ročici! Zame najlepši izdelek v zgodovini kolesarstva. Ne drugi najlepši:) Ok. tretji. Najlepši vseh časov so Campine delata čeljusti, na drugem mestu je pa Concor:) Na tretjem pa eTap ročici, vsekakor. No, zdaj sem zabredel v razmišljanja.

Če pa skupino eTap pogledaš skupaj z menjalnikoma, ki sta druga najpomembnejša igralca v tej igri, je pa druga zgodba. Nič več tiste pletenične zanke na koncu medverižne cevi!!?? Če to ni krasno!! Najgrše kar je na specialki je ravno ta zanka. To je bil zame vedno najgrši detajl, ki se ga pač ni dalo ogniti. Pred tem so bili edino košarice z usnjenim paščkom grše ali šimanovi prestavni pletenici pred fajfo...

eTap je oblikovno tako lep izdelek, da se človek sploh ne sprašuje o tehničnem delovanju. Moja prva vožnja z njim je bila enako krasna kot zadnja. Sem pač ljubitelj električnih menjačev. To pogruntavščino inačim z avtometskim menjalnikom v avtu. Zakaj bi imel mehanskega?

Delovanje eTapa je brezhibno. Gumbič oz. stikalce na ročici je tako hitro, da na začetku kolesar dobi očutek, da zadnji menjalnik zamuja. Vse ostalo pa je tako kot pri Di2, vse je tekoče in hitro. Polnil sem ju dvakrat v celi sezoni. Nemogoče je, da bi šel na cesto s prazno baterijo, ker signalizirata porabo baterije. Če povem naravnost, letos sploh nisem vedel, da imam menjalnika na kolesu. Samo predtavljam si dan, ko ne bom več pisal v dvojini. Sram se namreč pripravlja samo na zadnji menjalnik, pokopal naj bi prednjega...za vedno.

Ne dolgo nazaj ali pred kratkim ali par dni nazaj ali prejšnji mesec:) sem ob sebi imel Campo EPS, najbolji model in še Di2 najjači model in še eTap. Ker sem celo sezono vozil eTAP sem izkoristil priložnost, da bi naravnost doživel razliko. Campa mi je pri srcu zaradi tradicije, Dura Ace zato, ker so prvi šli v elektriko serijsko, eTap zato, ker nima žic. Zmagal bi seveda Sram! Zakaj? Ker nima žic, jasno! In zaradi najlepših ročic! Kateri najbolje deluje? Zaradi stikala na ročici bi prvo mesto dal zopet eTapu. Campin je grozen, Shimanov je kul.

Zaradi neposrečene menjave zobnikov oz. neprilagojenih obročev, se ni dalo stoodstotno nastaviti zadnjega menjalnika, zato mi je na sredinskem zobniku veriga ružila. Sem imel občutek, da je to Sramova rak rana lahkega zobnika, vendar tokrat ni bil krivec. Kriva je bila namestitev zobnika na obročnikovo regljo. Ko sem to ugotovil in mi je serviser popravil je vse skupaj neslišno. To je bil tudi edini problem v celem letu.

Torej, priporočam predvsem zaradi brezžičenja:) in izgleda.

plus: brezžičevje

minus: ni bil odkrit

ocena: 5

Fausto Brezžični

Fausto sam mim grede ko si napisal da minusa nisi odkril na eTap sistemu ti lahko jst povem dva :D 

prvo stvar ki jo pogresam je da lahko kaj nastavljas v sistemu kako etube pri shimano prav tako za odkrivanje napak. (ps. beri da delam na DI2 in eTap kolesih 400dni na leto kot mehanik in sem bil tudi na obeh usposabljanjih)
     druga stvar je baterija je se tako nedodelana da se je ze veckrat zlomila in to vejo vsi in Sram trenutno razvija boljso baterijo ampak trenutno se ni informacije.

LP

• -1 |-11+10
    @lukapav:

Tovoranjakar ZNA UPORABLJATI svoj stroj...

Tak kot pravi kolesar bicikl,ostali pa sprašujejo bedarije tukaj na bicikel.com.

• 1 |-10+11

Lep ta...Cannondale Synapse 2018.kaže jezik

image

image

image

image

• 0 |-10+10

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Fuji Newest 1.0

Fuji Newest 1.0

Prodam tripla, moško kolo, ki sem ga vozila ženska, zato ženski sedež. Shimano Tiagra, aluminijast okvir, karbonske vilice. Redno servisiran Maxišport Čerin. V vseh letih prevoženih cca 3000 kilo(...)

Cena: 452,00 EUR
  • AVID ELIXIR zavorne ploščice-obloge

AVID ELIXIR zavorne ploščice-obloge

Prodajam nove odlične  organske zavorne ploščice za Avid Elixir CR, Elixir R, Elixir in Sram XX, proizvajalca Clarks ( ne Kitajc). Naročil sem si žal napačne.  LJ

Cena: 9,00 EUR
  • Prodam plašč Continental Race King 29x2.0

Prodam plašč Continental Race King 29x2.0

Prodam nov plašč Continental Race King 29x2.0Cena 20 EURPrevzem Ljubljana

Cena: 20,00 EUR
  • P: gorsko kolo Kona Caldera (deore XT, Rock shox, Hayes diski)

P: gorsko kolo Kona Caldera (deore XT, Rock shox, Hayes diski)

rodam gorsko kolo Kona Caldera: Velikost okvirja: M Vilice: Rock Shox J4 Menjalnik: Deore XT (27 prestav) Disk zavore: Hayes nine Na kolesu je bi ravnokar narejen mali servis in je pripravljeno z(...)

Cena: 350,00 EUR
  • FULCRUM SPEED XLR odlično ohranjeni

FULCRUM SPEED XLR odlično ohranjeni

Naprodaj so vrhunski obročniki v odličnem stanju,   gre za višji rang karbonski obročnikov, ki jih uporabljajo tudi Pro Tour ekipe in tudi svetovni prvak Rui Costa - jih je vozil (pro tour ekipa (...)

Cena: 550,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• matejS je ocenil +1
    Tour de France 2017
  • kwarkje je ocenil +1
    Tour de France 2017
  • peciklist je ocenil +1
    Tour de France 2017
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Izbira tipa kolesa
  • SAVINJSKA runda
  • Tour de France 2017

Oglas 300x250

• Prodajam
    Fuji Newest 1.0
    Prodam tripla, moško kolo, ki sem ga vozila ženska, zato ženski sedež. Shimano Tiagra, aluminijast okvir, karbonske vilice. Redno servisiran Maxišport Čerin. V vseh letih prevoženih cca 3000 kilo(...)
    Cena: 452,00 EUR
  • Prodajam
    AVID ELIXIR zavorne ploščice-obloge
    Prodajam nove odlične  organske zavorne ploščice za Avid Elixir CR, Elixir R, Elixir in Sram XX, proizvajalca Clarks ( ne Kitajc). Naročil sem si žal napačne.  LJ
    Cena: 9,00 EUR
  • Prodajam
    Prodam plašč Continental Race King 29x2.0
    Prodam nov plašč Continental Race King 29x2.0Cena 20 EURPrevzem Ljubljana
    Cena: 20,00 EUR
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Kupim
    29'' wheelset
    Pozdravljeni,Kupim nov ali malo rabljen 29'' wheelset za Trail/AM:- 21 do 26mm notranje širine obroča- IS6 pritrditev rotorja- spredaj 15/100mm- zadaj 12/142mm- račna: Sram XD- material: alu ali (...)
  • Kupim
    MTB Vilico 26"
    Kupim vilico za 26" kolo z diski :) POnudbe lahko na telefon 040646188 ali email puhek1@gmail.com
  • Kupim
    Pony 2 dolgi
    Kupim okvir PONY 2 , dolgi , to je Poni z izvedenim zadnjim prtljažnikom v samem okvirju , s ćim več delov in brez koles . Takšen okvir na sliki , barva ni važna niti njena ohranjenost . (slika) (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih