Autosaved at 100a a00ada

Naključen izdelek

Kolesarska jakna z dolgimi rokavi - toplejša

90 € Redna cena:
80 € BC naročnik

Prehrana za kolesarje - 1. del

Komentarji

• 0 |-10+10
    Zanimivo... čakamo nadaljevanje... ;)
  • 0 |-10+10
    Bravo , hvala ,bomo brali ter spremljali. 8)
  • 0 |-10+10
    čokoladno mleko torej
  • 0 |-10+10
    Uporabni nasveti, vsekakor bom čekiral večkrat. Hvala
  • 0 |-10+10
    odlično in zanimivo branje
    hvala :D
  • 0 |-10+10
    odlično in zanimivo branje
    hvala :D
  • 0 |-10+10
    jst jem vse zivo ob vseh zivih urah :) mam 75kg.. zdej cez zimo lenarim... pa se vsako leto nazgem ene 8-10k km.. nevem kaj izumljate toplo vodo.. profiji so pa cisto nekaj drugega
  • 0 |-10+10
    Porto, a nisi ti enkrat pisal, da tudi pozimi kolesariš? Ne vem, v celotnem postu se nekaj ne ujema. Upam da ti števec prav kaže. :mrgreen: Sicer pa kje pa piše, da se pravilno prehranjujejo lahko samo profiji? V bistvu bi se morali zaradi lastnega zdravja, pravilno prehrenjevati vsi, še najbolj pa tisti, ki ne izgledajo ravno švoh. :D No da se posujem, tudi sam sem velik grešnik. :ups: :( :cry: :lol:
  • 0 |-10+10
    pozimi sem vozil lani kolikor sem lahko... zdej tole zimo pa se nisem imel prilike ker delam nocne do 8 zjutraj in spim prakticno do 15 ure.. pa nima smisla it na kolo za eno urco ker je prej tema.. tko da.. meni stevec dela za tvojga pa ne vem...
  • 0 |-10+10
    Porto, če si eden tistih srečnežev z odličnim metabolizmom, ki jim za obdržat 75 kg ni potrebno niti pomisliti na to, še ne pomeni da imaš zato pravico tukaj pametovati, ker vsi nimamo te sreče! Mogoče, boš pa že čez par let okusil, da je pomembno kdaj in kaj damo v usta. Do takrat pa na teme ki te ne zanimajo, pač ne odgovarjaj. Mogoče pa le nisi najpametnejši na forumu!
  • 0 |-10+10
    peterr je napisal:
    Porto, če si eden tistih srečnežev z odličnim metabolizmom, ki jim za obdržat 75 kg ni potrebno niti pomisliti na to, še ne pomeni da imaš zato pravico tukaj pametovati, ker vsi nimamo te sreče! Mogoče, boš pa že čez par let okusil, da je pomembno kdaj in kaj damo v usta. Do takrat pa na teme ki te ne zanimajo, pač ne odgovarjaj. Mogoče pa le nisi najpametnejši na forumu!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0 |-10+10
    hehe ma kdo se kaj dela pametnega.. samo povedal sem kako je :) meni je vseeno in se ne rabis vsajat... mislim da clovek ce ima neko sluzbo in obveznosti nima casa se ukvarjat z tem kako hrano bo jedel.. jst osebno v sluzbi dobis kar je na voljo.. tko da si ne predstavljam da bi jedel neko predpisano hrano razen da bi jo vleku sabo
  • 0 |-10+10
    Ja sej kako pa misliš da resni fitneserji pridobivajo na mišični masi oziroma definiciji, s sabo si na šiht nosijo en kup hrane.
  • 0 |-10+10
    porto je napisal:
    hehe ma kdo se kaj dela pametnega.. samo povedal sem kako je :) meni je vseeno in se ne rabis vsajat... mislim da clovek ce ima neko sluzbo in obveznosti nima casa se ukvarjat z tem kako hrano bo jedel.. jst osebno v sluzbi dobis kar je na voljo.. tko da si ne predstavljam da bi jedel neko predpisano hrano razen da bi jo vleku sabo

Res pa je tudi, da kuharji o prehrani nimajo pojma, saj so učeni iz hrane izdelovati izdelke (okus in videz) in ne vedo ničesar o hranilnih vrednostih. Brez slabih mislih ali zamer o kuharjih ampak tako je, saj niso niti imeli možnosti se v šoli naučiti kaj o vrednostih prehrane, ker tam tega znanja ni.
    Slepo predajanje kuharjem je torej enako, kot da bi nesel zlomljeno kolo popravit dizajnerju in ne mehaniku.
    Dietetika je zelo mlada veda in marsikatero prehranjevalno navado bomo še spreminjali...
    lp
  • 0 |-10+10
    Še dobro, da je človeštvo do sedaj preživelo...
  • 0 |-10+10
    pelvis je napisal:
    porto je napisal:

Res pa je tudi, da kuharji o prehrani nimajo pojma, saj so učeni iz hrane izdelovati izdelke (okus in videz) in ne vedo ničesar o hranilnih vrednostih. Brez slabih mislih ali zamer o kuharjih ampak tako je, saj niso niti imeli možnosti se v šoli naučiti kaj o vrednostih prehrane, ker tam tega znanja ni.
    Slepo predajanje kuharjem je torej enako, kot da bi nesel zlomljeno kolo popravit dizajnerju in ne mehaniku.
    Dietetika je zelo mlada veda in marsikatero prehranjevalno navado bomo še spreminjali...
    lp
    Se popolnoma strinjam. Ko bi vi vedeli, kakšne pomije včasih dobimo pri nas v službi. :roll: Zadnjič sem vzel kurčevo čičeriko, ki je bila čisto nerazkuhana. Seveda sem potem pojedel samo omako. Samo osel bi pojedel tisto čičeriko. Potem je velikokrat hrana preslana, celo kepe soli se dobijo v solati, pa velikokrat tudi premastna. Meso.. :mrgreen: :mrgreen: To je poglavje zase! Vsak dan meso, včasih tuidi pogret od naslednjega dneva. Zadnjič je imel meso okus po ribah. Kar pomeni, da so ga pekli na olju, v katerem so očitno nekaj delali ribe. Nekateri so zavračali hrano, nekateri itak požrej ovse, kar dobijo. Najhuj je tisto, ko ti dajo en suh meso, pa tenstan krompir ki to ni! Mi ne verjamete? Verjemite mi. Pri nas je hrana za en drek, vsaj en minu dnevno. Imamo pa srečo, da je veliko izbire. Zato sam velikokrat dobro preštudiram kaj vzamem. Riže ne vzamem nikoli več. Čičerike raje sploh ne omenjam!

Kaj ti pomaga odličen golaž, če pa premal očasa kuhajo čičeriko. To kar delajo ti kuharji ki kuhajo za Kranjsk oIskro, to je velik greh in ponižujoče, za kuharski posel. Moram priznati, da imam še najraje nočno. Takrat vsaj vem kaj prinesem za jesti. 8) Pa pice ki jih dobijo doli. :lol: :lol: Kot bi jedel kruh z kečapom. :mrgreen: Sam je še nisme vzel niti enkrat, ker mi je nagnusna.

Očitno je danes kuhar lahko že vsak, ki ima pet minut časa. Seveda pa se najde tudi velikokrat kaj dobrega za pojesti, toda res moraš skrbno izbrati, kaj boš vzel. Sem že nesel celo malico nazaj, ker jo nebi niti pes požrl. Dobro nekdo bo rekel da smo razvajeni. Toda jaz vedno pravim folku, včasih je bolje biti lačen, kot pa jesti sranje. Potem pa ni čudno, da je toliko ljudi bolanih na želodcu. Zato res previdn okaj vzamete v teh menzah. Sam sem se že pošteno sprl tam v menzi, ker očitno še sami ne vedo, kaj ponujajo. Od nekod pripeljejo hrano, in potem jo le raztalajo. Nebi se čudil, če bodo nekoč začeli voziti sam opomije od prašičev. :lol: :lol: Samo da se čimbolj poceni pride skozi. :ups:
  • 0 |-10+10
    Sej res pice. Kako vem da so velikokrat za en drek. Prvo že ko tisto sranje vidim, mi gre na bruhanje. Drugič pa tisti ki jih redno jedo (moji sodelavci), vedno jamrajo čez njih. Samo a ni čudno. Redkokdaj je dobra, pa kljub vsemu jih vzamejo. Kar se vidi tudi po tem, da pice vse poidejo, druga "kvalitetna" hrana, pa ostane. Očirno so eni resno zasvojeni s picami. :roll: Pravijo kakšni starši takšni otroci. Upam samo, da takih pomij ne dajejo tudi doma otrokom. :ups: :ups:

Ne boste verjeli. Ampak v 19ih letih se ne spomnim, da bi kdaj dobili pravilno pripravljen pražen krompir. Gre za nekakšen suh zmečkan krompir. Malo soli notri in to je za njih to! :roll: Tistega ki naredi tak pražen krompir, bi ga takoj ruknu iz kuharskega posla. Sumim pa, da kuhajo to bolj študenti. Ne verjamem da bi taprav kuhar pripravljal tako sranje. Upam da gre res za študente ki komaj vedo kje sploh raste krompir, in kako se ga pripravi, kajti sicer je kuharstvo popolnoma razvrednoteno. :ups:

@Porto, če je hrana res slaba, potem je res bolej da kaj prineseš s seboj. Sadje, jogurt, kakšen namaz itd... Samo ponoči jem pač to, včasijh si prinesem tudi čokoladno mleko, in ga pogrejem. To je za nočno več kot dovolj. Gledaš le, da ni vsak dan isto. Recimo nekateri moji sodelavci, vsak večer natepavajo samo sendviče. Sploh moj prijatelj Srečko (Štojerc), obožuje sendviče pa salame. :lol: Pa fajn si je malico razporediti na več obrokov. Ker če se ponoči naenkrat fajn nabašeš, potem se ti začne spati. 8) Samo kaj ko se v službi ne spi. :ups: :mrgreen:
  • 0 |-10+10
    Pa jebala te čičerika ! Mogoče je bila kuhana al dente ! :P
    Kolk pa ti posplošuješ glede kuharjev, da glava peče !
    Pol pejd pa ti 1x nardit pražen krompir za 100+ ljudi, pridem jaz pol na tisti tvoj šmorn od krompirja ... vse pojem, sigurn !
  • 0 |-10+10
    DusanK je napisal:
    Pol pejd pa ti 1x nardit pražen krompir za 100+ ljudi, pridem jaz pol na tisti tvoj šmorn od krompirja ... vse pojem, sigurn !

:lol: :lol: :lol: Jokam
  • 0 |-10+10
    DusanK je napisal:
    Duško ne se hecat. Kuhar ki obvlada svoj posel, zna narediti tudi za nekaj sto ljudi užitno hrano. Ne vem če se sploh zavedaš, kaj lahko pomeni skoraj neužitna hrana, za firmo. Velikokrat so zaposleni ki so se prehranjevali po menzah, že množično zbolevali. Morda ti bo tako bolje razumljivo. Če bi imel jaz tak odnos do dela, kot ga imajo očitno nekateri kuharji/ kuharce, bi verjetno že zdavnaj ostal brez službe. Kot sem zapisal. Nekateri so res lahko v sramoto, določenemu poklicu. Res je pa tudi, da so krivi tudi ljudje sami. Če se pač folku ne da dopovedati, da je mastna, preslana, ter nerazkuhana hrana slaba za njih, potem bomo pač verjetno še naprej imel itakšno ponudbo po raznih menzah. Morda je pa tudi zato vedno več avtomatov, v katerih najdemo hitre prigrizke. Pri nas jih je vedno več.

Opažam še nekaj. Sicer smo popolnoma zašli iz teme, toda kljub vsemu je povezano nekako s prehrano. V nekem oddelku v naši firmi, se je butast folk navadil tako, da raje vzame sendvič iz avtomata, in ga ob delu poje kar na delavnem mestu. Skratka bebce so navadili tako, da jih veliko sploh normalno več ne je, kot si zasluži normalni človek. Če je malica je malica! Zato pa ni čudno da je toliko debeluharjev še posebno v firmah, kjer poteka proizvodnja. Ljudje so očitno neozaveščeni, oziroma pojedo kar jim naložijo na krožnik.

Nekateri jedo meso tudi po večkrat na dan. Še bolj mi gre pa na jetra to, ker moramo potem vsi plačevati za te njihove grehe, ko hodijo na bolniške. Ljudje so prenažrti z nezdravo prehrano, to je dejstvo! Posledice pa pridejo slejkoprej. Čudi me tudi, da se vodilni v podjetjih, tega problema niti ne zavedajo. 8O Potem ti pa še delajo razne tečaje kot so varstvo pri delu, prva pomoč...Lahko bi naredili še kakšen tečaj, o malo bolj zdravi prehrani. Recimo na sosednjem oddelku imamo eno 150 kilsko babo, ki se še naprej veselo masti in prenažira. Pa taka oseba sploh nebi smela jesti, to kar je večina tistih, ki hodi v menzo.

Toda kaj ko vse stremi le k dobičku. Najcenejša je jasno najslabša hrana. Dolgoročno so pa posledice lahko strašanske. :ups:
  • 0 |-10+10
    pelvis je napisal:
    Zdravo,
    čla nica našega društva je objavila članek na temo prehrane, ki je namenjen naši kolesarski ekipi a je verjetno zanimiv tudi za vse ostale.

Članek je <span class="bb-url">& lt;a rel="external" href="http://anitakos.co m/2010/12/21/%C2%BBabeceda-pre hranjevanja%C2%AB-za-sovicine- kolesarje/" title="http://anitakos.c om/2010/12/21/%C2%BBabeceda-pr ehranjevanja%C2%AB-za-sovicine -kolesarje/"> objavljen na <span class="bb-url">& lt;a rel="external" href="http://www.anitako s.com">http://www.anit akos.com</a></span> ; kjer bodo tudi nadaljevanja.

lp
    Iz tega kar sem napisal dosedaj, bi apeliral tudi na vas, da morda uredite v sodelovanju z vodstvi podjetij, tudi kakšne seminarje po raznih firmah. Ura kakšnega seminarja, bi verjetno lahko marsikomu koristila. Sam sicer ljudi opozarjam na vse to, toda žal ljudje pač zadev ne jemljejo resno, dokler resno ne zbolijo. Pa kako je pomembna rekreracija pa to. ;) Res bi tale Anita Kos morala priti k nam v firmo, in na kakšen seminar povabiti zaposlene po oddelkih. Če imajo ljudje čas za prenažiranje in čikpavze, potem bi moral VDD zapovedati obvezno udeležbo njenega seminarja. 8)
    http://anitakos.com/201 0/11/14/%c2%bbdanes-hrana-ni-v ec-to-kar-je-vcasih-bila%c2%ab -2/
  • 0 |-10+10
    Slavko, ko se že pizdiš na tenstanim krompirjem, češ kuharji so užah. Ja jaz pa mislim da kuharji tu nimajo kaj dosti. Še največ ima tu zraven firma ki hoče za čim manj denarja nardit čim več malic. Konkretno tenstan krompir. Vsi ki ga doma delamo vemo kaj je dober tenstan krompir. Najboljši je na zaseki. Ampak tudi samo na prepraženi čebuli je zelo dober. A problem nastane ko ti kuharji dajo premalo čebule v tenstan krompir, ali kot ti praviš je očitno ne dajo nič. Torej še večji profit za firmo, gostilno. Če jaz doma pripravljam tenstan krompir za recimo 4 osebe, zrežem in prepražim eno veliko čebulo. Zdaj si pa predstavljaj, koliko čebul bi kuhar porabil, če bi hotel narediti tako dober tenstan krompir za vas, kot ga jaz. Ja precej verjetno.
    Ni problem v znanju in sposobnostih kuharjev, ampak v politiki, komandi nadrejenih nad kuhaji. IMO. ;)
  • 0 |-10+10
    Nadaljevanja tega članka še ni... je pa nekaj o dehidraciji med zimskim časom napisala v reviji Bicikel.
  • 0 |-10+10
    porto je napisal:

delno se strinjam s tabo. sam se sicer trudim jest čimbolj zdravo, pa ne zaradi kolesarjenja in treningov. itak vse skurim. včasih se pregrešim. lih kar sem pojedel dva hamburgerja :) je pa res problem pri nas, ki imamo službo na terenu. nimam hladilnika da bi si hrano nosil s sabo, niti je nimam kje pogret. tak da na koncu ostane to kar pač lahko dobim v oštariji. purana na žaru, ki se utapla v olju.
  • 0 |-10+10
    porto je napisal:

delno se strinjam s tabo. sam se sicer trudim jest čimbolj zdravo, pa ne zaradi kolesarjenja in treningov. itak vse skurim. včasih se pregrešim. lih kar sem pojedel dva hamburgerja :) je pa res problem pri nas, ki imamo službo na terenu. nimam hladilnika da bi si hrano nosil s sabo, niti je nimam kje pogret. tak da na koncu ostane to kar pač lahko dobim v oštariji. purana na žaru, ki se utapla v olju.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    4ZA cirrus pro 50mm carbon clincher + powertap 2.4+
    Prodam carbon clincher 50mm 4ZA cirrus pro obroče z merilcem moči powertap 2.4+Slika je simbolična. Resnim kupcem pošljem prave slike na mail.Cena po dogovoru. Kontakt 041 414 920, martin1825@gma ...
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Kmrilo in krmilna opora
    Prodam krmilo in krmilno oporo podjetja PZ Racing. Krmilo je iz karbona in aluminija. Krmilo je široko 420mm. Več si lahko pogledate na strani: www.pzracing.com/En/wfm10103. aspx?id=7 Krmilna op ...
    Cena: 110,00 EUR
  • Prodajam
    Tubular gume Continental Gatorskin 622-22
    Prodam zelo malo rabljene tubular gume Continental Gatorskin, dimenzije 22-622, vožene samo 300km gume, en par. Odprodam samo kot par, ne posamezno. Menjave ne pridejo v poštev. Razlog prodaje je ...
    Cena: 35,00 EUR
  • Prodajam
    SCOTT FOIL 20
    Prodam nov okvir Scott Foil 20, velikost 61(XXL) in 56 (L).  V ceni je krmilni ležaj .   www.youtube.com/watch?v=PnCAi d-SL0o
    Cena: 850,00 EUR
  • Prodajam
    SCOTT GENIUS 10
    NOV GENIUS 10,CUSTOM MADE!!  Okvir karbon, velikost L. Obročniki Mavic,vilica RS Revelation, menjalnik in ročice SRAM XO 20 prestav, zavore Avid Elixir...
    Cena: 1.700,00 EUR
  • Prodajam
    SCOTT GAMBLER 10
    MODEL 2014, VELIKOST L,VILICA BOXXER WC,PESTA HOPE, OBROČI MAVIC UST,GONILKA DESCENDANT, MENJALNIK XO, VOŽEN 2X.....
    Cena: 2.800,00 EUR
  • Prodajam
    FSA K-FORCE
    sedežna opora FSA K-FORCE 3k Carbon, 31,6mm/350mm/SB 25mm, nova
    Cena: 100,00 EUR
  • Prodajam
    kolesarska čelada kask
    Prodam popolnoma novo nerabljeno vrhunsko čelado KASK velikosti M ZA OBSEG GLAVE 48-56 CM z odsevnimi telesi na zadnjem delu čelade. TEŽA SAMO 220 G.
    Cena: 130,00 EUR
  • Prodajam
    KOLESARSKI ČEVLJI SHIMANO
    Prodam zelo dobre, odlično ohranjene kolesarske čevlje, ki sem jih naročila iz tujine.Novi so me stali okrog 130€. Res lepi za kombinacijo z belo rdečim kolesom in dresom.
    Cena: 60,00 EUR
  • Prodajam
    KOLESARSKE HLAČE - KRILO CASTELLI
    Prodam zelo lepe in skoraj nove kolesarske hlače oz. krilo znamke Castelli. Novo so stale 80€. Tega modela, v tej barvi, več ni za dobit.Povezava do novih: www.kalahoo.eu/zenske/Kratke- hlace/Ca ...
    Cena: 45,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• ŠENTJURSKA runda
  • CE runda MTB
  • CE runda MTB

Oglas 300x250

• Prodajam
    4ZA cirrus pro 50mm carbon clincher + powertap 2.4+
    Prodam carbon clincher 50mm 4ZA cirrus pro obroče z merilcem moči powertap 2.4+Slika je simbolična. Resnim kupcem pošljem prave slike na mail.Cena po dogovoru. Kontakt 041 414 920, martin1825@gma ...
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Kmrilo in krmilna opora
    Prodam krmilo in krmilno oporo podjetja PZ Racing. Krmilo je iz karbona in aluminija. Krmilo je široko 420mm. Več si lahko pogledate na strani: www.pzracing.com/En/wfm10103. aspx?id=7 Krmilna op ...
    Cena: 110,00 EUR
  • Prodajam
    Tubular gume Continental Gatorskin 622-22
    Prodam zelo malo rabljene tubular gume Continental Gatorskin, dimenzije 22-622, vožene samo 300km gume, en par. Odprodam samo kot par, ne posamezno. Menjave ne pridejo v poštev. Razlog prodaje je ...
    Cena: 35,00 EUR
  • Podarjam
    Podarim revije Bicikel
    Podarim komplet po dolgem in počez prebranih revij Bicikel in sicer vse od 3/2013 pa do 5-6/2014 ter 7-8/2011, ki mi je ostala iz prejšnje serije. Najraje mlajšemu nadobudnemu kolesarju. Prevzem ...
  • Podarjam
    Kolesarski tekstil
    Nekaj kosov kolesarskega tekstila:- bandane- Castelli dres M (potrebno všiti novo zadrgo) - višji cenovni razred- klubske hlače L (rahlo podrajsane - bližnji stik z asfaltom) + dres- še se bo naš ...
  • Podarjam
    Podarjam star sedež Selle SMP Stratos
    Podarjam star rabljen sedež Selle SMP Stratos, ogrodje (nosilci in plastični del sedeža) je v celoti in odlično ohranjeno, zgornji del (usnje in podloga) pa je razpadel in če se komu da renovirat ...
  • Kupim
    KUPIM 8 ali 9 redno grupo za cestno kolo
    Kupim 8 ali 9 redno grupo za cestno kolo: - Shimano Dura Ace / Ultegra - Campagnolo Record / Chorus / Athena   ponudbe na pm.   lp
  • Kupim
    Cestni obroči do 400€!
    Kupim cestne obroče do max 400€
  • Kupim
    Trenažer
    Kupim trenažer za cestno kolo z vso pripadajočo opremo.Pogoj za nakup je, da je trenažer malo rabljen in odlično ohranjen, znamka ni pomembna, cena pa naj ne presega 150€ (iščem nekaj v cenovnem ...

Anketa

Kolo med dopustom
št. glasov: 345

- pustim doma. [74]
- najamem kjer se to da. [4]
- je reden del prtljage. [212]
- moram pustiti doma. [55]
Arhiv anket
V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih