--Notification--

logo

Vaše najbolj extremne ture!

Komentarji

• 0 |-10+10
    sh4rk je napisal:
    Tux je napisal:
    Kje si pa štartal, sh4rky? ;)
    Ker se iz zemljevida to ne vidi najbolje. Zgleda pa huda tura ja, nisi ti od muh. ;)

Kar se mene tiče, bi se težko odločil med turo okrog Triglava in turo okrog Gran Canarie, obe imata okrog 200km in 3000+ višincev in sta vsaka po svoje zajebani do amena...

Štartal sem pa v Vodicah. Drugač si v bikemapu proge sestavlam in potem se odločm kero grem prevozt za vikend :). Tole bom šov kratkem odvozt http://www.bikemap.net/ro ute/884963#lat=46.17222&ln g=13.83316&zoom=10&typ e=2 al pa tale http://www.bikemap.net/ro ute/852453 sam za tole pa še mal cvikam :) mogu bi še lučke kupt, ker bi mogu vozt še ponoč.

Aha, saj zdej pa vidm un znak kje si štartal. A si potem si šel na Tržič in se vračal prek Škofje Loke, če je un trikotnik prav obrnjen?

Kar se pa druge ture tiče, to je skor kot Mad_One tour. ;)
    Če želiš kako šlepanje, sporoč kdaj boš odpeljal. Če bom v Bovcu, te lahko potegnem nekje do Mosta na Soči. ;)
  • 0 |-10+10
    Moja najdaljša tura je bila lani in sicer od Hodoša do Izole.
  • 0 |-10+10
    Tux je napisal:
    sh4rk je napisal:
    Tux je napisal:
    Ker se iz zemljevida to ne vidi najbolje. Zgleda pa huda tura ja, nisi ti od muh. ;)

Kar se mene tiče, bi se težko odločil med turo okrog Triglava in turo okrog Gran Canarie, obe imata okrog 200km in 3000+ višincev in sta vsaka po svoje zajebani do amena...

Štartal sem pa v Vodicah. Drugač si v bikemapu proge sestavlam in potem se odločm kero grem prevozt za vikend :). Tole bom šov kratkem odvozt http://www.bikemap.net/ro ute/884963#lat=46.17222&ln g=13.83316&zoom=10&typ e=2 al pa tale http://www.bikemap.net/ro ute/852453 sam za tole pa še mal cvikam :) mogu bi še lučke kupt, ker bi mogu vozt še ponoč.

Aha, saj zdej pa vidm un znak kje si štartal. A si potem si šel na Tržič in se vračal prek Škofje Loke, če je un trikotnik prav obrnjen?

Če želiš kako šlepanje, sporoč kdaj boš odpeljal. Če bom v Bovcu, te lahko potegnem nekje do Mosta na Soči. ;)

Na tržič sm šel ja pa potem cez škofjo loko nazaj. Sam maš prov ja je zelo podobn mad_one tour-u. Drgač pa hvala za ponudbo :D sam sm trmast fnt in naj rajš kr sam vse odvozm ;) tok da se čim bl matram :D hehe.
  • 0 |-10+10
    sh4rk je napisal:
    Tux je napisal:
    sh4rk je napisal:
    Tux je napisal:

Na tržič sm šel ja pa potem cez škofjo loko nazaj. Sam maš prov ja je zelo podobn mad_one tour-u. Drgač pa hvala za ponudbo :D sam sm trmast fnt in naj rajš kr sam vse odvozm ;) tok da se čim bl matram :D hehe.

Ni problema, saj se mi je zdelo, da taka tura šteje samo, če jo sam odpelješ... ;)
  • 0 |-10+10
    Res je :P hehe ;).
  • 0 |-10+10
    Prihajajo daljši dnevi in s tem tudi daljše ture. Ena exstremna za cel dan je lahko osmica iz Ljubljane preko K. Gore in Vršiča na Log pod Mangartom in seveda po tem na Mangart. Po spustu na Predel in navzdol mimo Trbiža v K. Goro. Od Jesenic na Bled in preko Soriške planine v Š. Loko ter od tam nazaj v Ljubljano. Verjamem, da se že veselite in komaj čakate primeren dan za ta izlet.
  • 0 |-10+10
    Evo še jst, najdaljša moje je bila lani iz Postojne pa do Pirana oz. Lucije in še nazaj, kjer sm se še v vodo malo vrgu;) Štartal dopoldan, vrnil pa ob mraku.

Naneslo je 180km, s tem da sm šel z gorcem s krmprcami.
  • 0 |-10+10
    andrej74 je napisal:
    Prihajajo daljši dnevi in s tem tudi daljše ture. Ena exstremna za cel dan je lahko osmica iz Ljubljane preko K. Gore in Vršiča na Log pod Mangartom in seveda po tem na Mangart. Po spustu na Predel in navzdol mimo Trbiža v K. Goro. Od Jesenic na Bled in preko Soriške planine v Š. Loko ter od tam nazaj v Ljubljano. Verjamem, da se že veselite in komaj čakate primeren dan za ta izlet.

Meni se zdi nekoliko boljša varjanta te ture sledeča:
    Ljubljana - Soriška planina - Goreljek - Vršič - (opcija za najbolj zagrizene še na Mangart in nazaj) - Kladje - Pasja ravan - Praproče - Ljubljana.
  • 0 |-10+10
    mpm je napisal:
    andrej7 4 je napisal:

Meni se zdi nekoliko boljša varjanta te ture sledeča:
    Ljubljana - Soriška planina - Goreljek - Vršič - (opcija za najbolj zagrizene še na Mangart in nazaj) - Kladje - Pasja ravan - Praproče - Ljubljana.
    V čemu je ta trasa boljša ali lepša ne vem? Vračati se po že prevoženi poti ni nekaj, kar bi polepšalo dan. Kakšna je razlika v dolžini je na hitro težko oceniti.Če je cilj narediti vso stvar neizvedljivo je klancev v bližini še kar nekaj. V mislih imam kolesarjenje brez luči in v oblačilih, ki so primerna za vso traso. Brez neke posebne dodatne opreme. Komur je tristo in nekaj kilometrov premalo za en dan (od zore do mraka), to pač ni zanj!
  • 0 |-10+10
    do zdaj najdalša, vročina nenormalna pa veter da velikrat nisem vedel a se sploh premikam, al sem na miru :lol:
    http://connect.garmin.c om/activity/41329294
  • 0 |-10+10
    Moja najdaljša: leto 2010

Lj.-Postojna-Il. Bistrica-Opatija-Pula-Premant ura-povprečna nekaj čez 31km/h

Čez štiri dni pa še v kontra- povprečna 32km/h

Skupaj skoraj 500km
  • 0 |-10+10
    Ena moja zanimiva: Ormož- Ljubljana-Koper-Ljubljana-Orm
    560 km. Krenil ob polnoči, nazaj domov prišel ob 21.20. Sam z nahrbtnikom.

Lani pa sem vozil 14 dni: Avstrija- Lichtenstein-Švica-Francija- Belgija-Nizozemska-Nemčija-Av strija-Slovenija
    3044 km, sam z nahrbtnikom Potopis se ravno sedaj počasi končuje v Štajerskem tedniku.
    Lp
  • 0 |-10+10
    muzikant je napisal:

Lani pa sem vozil 14 dni: Avstrija- Lichtenstein-Švica-Francija- Belgija-Nizozemska-Nemčija-Av strija-Slovenija
    3044 km, sam z nahrbtnikom Potopis se ravno sedaj počasi končuje v Štajerskem tedniku.
    Lp

Ker nahrbtnik si pa mel? A pa te je kj zulil k si ga nosu tolk cajta? :)
  • 0 |-10+10
    badluck4u je napisal:
    do zdaj najdalša, vročina nenormalna pa veter da velikrat nisem vedel a se sploh premikam, al sem na miru :lol:
    http://connect.garmin.c om/activity/41329294

Poznam ta filling :D
  • 0 |-10+10
    No, še moja kar zanimiva tura: Jesenice-Kr.Gora- Vršič-Bovec-Most na Soči-Petrovo brdo-Sorica-Bohinj-Pokljuka čez Goreljek-Jesenice. Solidnih 200 km s kar nekaj višinci.
  • 0 |-10+10
    sh4rk je napisal:
    ...

http://connect.garmin .com/activity/81002456
    .. .

Ali, glede maksimalne kadence v podatkih, gre za napako ali pa si v nekem trenutku res gonil z 212 rpm ?
  • 0 |-10+10
    sh4rk je napisal:
    Zanima me katere so vaše naj bolj extremne ture ki ste jih odvozili do zdaj... pa da ste potem bli uničeni do amena :).

Rogaška Slatina ------- Dubrovnik....brez vmesnega spanja oz. daljšega postanka.
    To je bila organizirana skupinska tura s strani KK Rogaška.
    Mene je začelo matrati nekje pri Makarski. "Mašina" mi je pa odpovedala tam pri Neum-u, kjer so me dali v spremljevalno vozilo. Zadnjih 10km pa sem prišel k sebi, sem šel spet na kolo do cilja :

...iz arhiva:
    23 -- 24 junij 2001
    razdalja: 581 km
    povp.: 27,6 km/h
    čas: 21h 4min
    višinci: ni podatka :(
    ___________________________ _________
    Sicer sem imel lani najdaljšo turo tisto od RS do Portoroža(Lucije) in nazaj....na dan kolesarjenja v spomin Jureta Robiča.
    Vmes sem šel tudi z vlakom (Koper -- CE)
    Sem se pa drugače relativno kar dobro počutil...sem bil teden dni pred tem na Balohovem brevetu :)

...iz arhiva:
    9.oktober.2010 ob 00h 52min
    prihod v LJ: ob 05h (temp. 2"C :( )
    skupinski odhod iz LJ:: ob 06h
    razdalja: 327km
    čas: 12h 4min
    povp: 27,1 km/h
    višinci: 2200m

Lp. Jernej
  • 0 |-10+10
    manamana je napisal:
    sh4rk je napisal:
    ...

http://connect.garmin .com/activity/81002456
    .. .

Ali, glede maksimalne kadence v podatkih, gre za napako ali pa si v nekem trenutku res gonil z 212 rpm ?

Am ta glitch nastane ko gonš gonš pedela potem pa jih zavrtiš kontra in takrat pol tako kadenco nabije :)
  • 0 |-10+10
    To je moja poletna tura za prek noci, ni ogromno, je pa lepo (ob enih ponoci z Ucke gledat lucke na morju), pa z gorcem ravno se znosno :)

http://www.bikemap. net/route/60258
  • 0 |-10+10
    Moja najbolj ekstremna je dosedaj bila definitivno kar DOS 2010 :), po njej sem se kar en cajt pobiral (http://mitjarok.com/dos- ras/dos-2010/).

Drugače pa mi je v spominu ostal tudi turing po Hrvaški, Štart doma v grahovem potem pa po vseh večjih otokih, vse dol do Dubrovnika. Nabralo se je okrog 2500km in en kup višincev. Tura je trajala 13dni, na pot pa sem se odpravil z gorcom in ruzakom :). Definitivno do sedaj najbolj usekan (toda FENOMENALEN) izlet :P
  • 0 |-10+10
    Web je napisal:
    Moja najbolj ekstremna je dosedaj bila definitivno kar DOS 2010 :), po njej sem se kar en cajt pobiral (http://mitjarok.com/dos- ras/dos-2010/).

Drugače pa mi je v spominu ostal tudi turing po Hrvaški, Štart doma v grahovem potem pa po vseh večjih otokih, vse dol do Dubrovnika. Nabralo se je okrog 2500km in en kup višincev. Tura je trajala 13dni, na pot pa sem se odpravil z gorcom in ruzakom :). Definitivno do sedaj najbolj usekan (toda FENOMENALEN) izlet :P

A to si sov kr sam al kako? Kva pa siht? :D Drgac pa full hudo, morem tud jst kj tazga uspict en dan ^^
  • 0 |-10+10
    Jap solo varianta. 14 dni dopusta se pa ja da zmenit ane :P. Vse kar je treba je da se ne sekiraš, a imaš ene 2-3 kompelte za flikanje sabo, brisačo pa spalko :D. Vse ostalo je nepomembno! Kaj pol dogaja to.... he he he lepi spomini :P
  • 0 |-10+10
    sh4rk je napisal:
    muzikan t je napisal:

Lp

Ker nahrbtnik si pa mel? A pa te je kj zulil k si ga nosu tolk cajta? :)

Nič ni žulil, me je samo prvi dan križ bolel ker sem imel prekratko naštimane jermene. Imam pa Mckinley impact 28
  • 0 |-10+10
    Hudo :D sam si mi dal kr dobro idejo ^^ verjamem ja da so lepi spomini ostal :D kva pa regeneracija pa to? vsak dan skor po 200 delat ... te kr mal zjebe? al si ze tolk natreniran bil da ti ni blo nek velik problem tok delat na dan?
  • 0 |-10+10
    sh4rk je napisal:
    Hudo :D sam si mi dal kr dobro idejo ^^ verjamem ja da so lepi spomini ostal :D kva pa regeneracija pa to? vsak dan skor po 200 delat ... te kr mal zjebe? al si ze tolk natreniran bil da ti ni blo nek velik problem tok delat na dan?

Ma če ti povem da sem pred to turo imel 250km mi itak ne boš verjel :). En dan sem si izmislil ta izlet (bila je sreda) in v petek sem že pognal pedala proti Dubrovniku. Nobenega pretiranega planiranja. Kupil sem si Camelback 25l nahrbtnik eno nepremočlivo vetrovko, kot sem že prej rekel nekaj setov za flikanje in gasa na pot. Pot je bila najprej mišljena kar direktno po magistralki, ko sem videl da mi gre odlično sem že 1 dan zavil na Krk.

Pot pa je zgledala nekako tako prve 3 dni je še kar šlo od 180 - 220km dnevno, potem pa je malo padlo, samo itak cel dan lepo mlinčkaš po otokih gor in dol in se sprašuješ zakaj za boga nisi šel v Alpe, ker tam ziher ni toliko višincev :D. Ene 2× sem bil že tako fino na koncu da več kot 50km ni ratalo prebrcat, takrat sem se malo bolj nafutral, malo še poplaval, fotografiral okolico in drugi dan je spet letelo. Tako je šlo fajn da ko sem prevozil Rab in šel nižje sem se odločil da zminimiziram stroške in vzamem samo najkrajši trajekt (cenejši), prevozil otok po dolžini in obiščem najvišjo še kolikor toliko dostopno točko.

Najbolj sta mi v spominu ostala Mljet (fuuuuuuul lep otok) in Brač (totalna gora - razgled pa fenomenalen).

Dubrovnik se mi po vsem skupaj ni zdel nič posebnega, ladja s katero sem planiral it nazaj mi je odpeljala pred nosom, tako da sem se odločil da tudi nazaj odkolesarim. Po toliko km v nogah sem domov takrat pribrcal v slabih 3 dneh :D (to pa pač po magistralki).

THA BEST POLETJE EVER!

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Cestno kolo Scott Addict RC

Cestno kolo Scott Addict RC

Prodam odlično ohranjeno cestno kolo Scott Addict RC, letnik 2013, 1.lastnik, velikost 56 ( L ). Oprema je Shimano Ultegra 10 redna.Več na :www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/ces(...)

Cena: 880,00 EUR
  • Zračnica Continental Race 28 ( 700C ), 80mm ventil

Zračnica Continental Race 28 ( 700C ), 80mm ventil

Prodam 3 nove in zapakirane zračnice Continental, 80mm dolg Presta ventil. Cena posamezne zračnice je 5 €. Možen prevzem v Kočevju oz.po dogovoru ali po pošti.

Cena: 5,00 EUR
  • čelada MAVIC Plasma SLR

čelada MAVIC Plasma SLR

Prodam leto dni rabljeno čelado Mavic Plasma SLR,atraktivnega videza,rumene barve... Velikost čelade je M (54-59) Prodaja se skupaj z original zaščitno vrečo,primerno za hranjenje,original škatl(...)

Cena: Po dogovoru
  • Kolesarski čevlji Scott Road Pro

Kolesarski čevlji Scott Road Pro

Prodam nove kolesarske čevlje znamke Scott, model Road Pro, št. 42, črne barve.    

Cena: 75,00 EUR
  • Zavorne gumice Mavic Exalith (2kom)

Zavorne gumice Mavic Exalith (2kom)

Prodam nove zavorne gumice Mavic Exalith (2 kom). Zraven dam še komplet malo rabljenih Swiss Stop-ovih (identični).

Cena: 20,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Garmin edge 510 ali edge 520
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!

Oglas 300x250

• Prodajam
    Cestno kolo Scott Addict RC
    Prodam odlično ohranjeno cestno kolo Scott Addict RC, letnik 2013, 1.lastnik, velikost 56 ( L ). Oprema je Shimano Ultegra 10 redna.Več na :www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/ces(...)
    Cena: 880,00 EUR
  • Prodajam
    Zračnica Continental Race 28 ( 700C ), 80mm ventil
    Prodam 3 nove in zapakirane zračnice Continental, 80mm dolg Presta ventil. Cena posamezne zračnice je 5 €. Možen prevzem v Kočevju oz.po dogovoru ali po pošti.
    Cena: 5,00 EUR
  • Prodajam
    čelada MAVIC Plasma SLR
    Prodam leto dni rabljeno čelado Mavic Plasma SLR,atraktivnega videza,rumene barve... Velikost čelade je M (54-59) Prodaja se skupaj z original zaščitno vrečo,primerno za hranjenje,original škatl(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros širine 42 cm.   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih