--Notification--

logo

Težave s koleni: sobno kolo ali spinner

Komentarji

• 0 |-10+10
    @propel:

Zanima me kako je z ravnotežjem na valjih.Hvala za odgovor.

Ne sme te bit strah in se boš peljal po 15 minutah...pa na začetku poskrbi da boš imel trdno oporo za eno roko.. moje izkušnje :-)
  • 1 |-10+11
    @IZO:
    @SODROVC:

Hmm, ne vem, zakaj ljudje kupujejo sobna kolesa. TACX trenažer se dobi že za 90€. Vanj se vpne zadnje kolo specijalke ali pa mtb kolesa, in to je TO. Sobno kolo vedno zavzema prostor, trenažer ga pa zelo malo. Kolo je pa lahko čez leto za raznvorstne kolesarske aktivnosti vedno na voljo.

Ker kolo na trenažerju uničuješ?

Če pedala vrtiš, namesto potiskaš, nimaš kaj uničevati smeh

• 0 |-10+10
    @propel:

Ni problema , le nekaj hitrosti , kot na kolesu. Le sestop je fajn da maš oporo.

• 0 |-10+10
    @StaraKost:
    @IZO:

Ker kolo na trenažerju uničuješ?

Če pedala vrtiš, namesto potiskaš, nimaš kaj uničevati smeh

Sem strojnik in poznam osnove fizike (vzvoda/ročice), ter utrujanje materiala. ČE bi čebula....vendar v praksi ni tako. To ve vsak, ki trenira. Če samo vrtiš, je vseeno, če ne. Razen, če ni recovery day.
    Ko si pa dovolj utrujen, ode tehnika...

• 0 |-10+10

Nekateri uporabljajo karbonska kolesa, pa po par letih nimajo z okvirjem še nobenih težav. Jaz vozim večino alu, pa mu tudi še nič ni. Prave treninge delam na cesti, ko gremo na rundo. ;)

• 0 |-10+10

Nimam namena nikogar prepričevat. Vsak je svoje sreče kovač. Navedel sem samo dejstvo.

• 0 |-10+10

Vozim karbonca in aluninij, in sta oba kar se obrabe tiče neuničljiva,kar sicer za moje kile ni čudno ampak mislim da do 120 kil ni problemov.

• 0 |-10+10
    @IZO:

Nimam namena nikogar prepričevat. Vsak je svoje sreče kovač. Navedel sem samo dejstvo.

Testiranja so pokazala, da je okvir na cesti bolj obremenjen, kot na trenažerju. Predvsem zato, ker na trenažerju ne voziš tako, kot na cesti. 

• 0 |-10+10

@propel:

Noben problem.Prvi trening prvih 10 min ti bo malo neznanka, pol gre.

Leta 2005 sem prodal (dal) valje "Homemade" in kupil trenažer.

Letos sem se odločil, da si zopet nabavim valje...in evo zaenkrat ne GREM VEČ na trenažer,ker

sem na valjih presrečen.Danes pravkar uro in 15 minut sukanja, noge nič zbite, roke delajo, bolj

zanimivo vse skupaj, kolker je pač lahko v prostoru.Trening narediš pa boljši.

Hvala Elite .

• 0 |-10+10

Treningi na valjih so odlična vaja, potem te v skupini ne matra važnja naravnost, ker jo že obvladaš.

• 0 |-10+10
    @StaraKost:

Testiranja so pokazala, da je okvir na cesti bolj obremenjen, kot na trenažerju. Predvsem zato, ker na trenažerju ne voziš tako, kot na cesti. 

Okvir je projektiran, da vse te sile prenaša. Obremenitev te vrste, kot so na trenažerju, ali ko so vilice vpete na avtomobilski prtljažnik, pa ne! In da, strinjam se:"Predvsem zato, ker na trenažerju ne voziš tako, kot na cesti. "

Edit, takole se zmeniva: če bi želel poškodovati/odlomiti/omehča ti zadnji trikotnik...kam bi okvir vpel in kje bi ga obremenil in vlekel sem ter tja? Rabim še kaj dodat?kul

• 0 |-10+10
    @IZO:
    @StaraKost:

Okvir je projektiran, da vse te sile prenaša. Obremenitev te vrste, kot so na trenažerju, ali ko so vilice vpete na avtomobilski prtljažnik, pa ne! In da, strinjam se:"Predvsem zato, ker na trenažerju ne voziš tako, kot na cesti. "

Edit, takole se zmeniva: če bi želel poškodovati/odlomiti/omehča ti zadnji trikotnik...kam bi okvir vpel in kje bi ga obremenil in vlekel sem ter tja? Rabim še kaj dodat?kul

IZO z vsem dolžnim spoštovanjem ampak glede vpetja kolesa v trenažer mislim, da okvir ( trikotnik) ni tako močno na udaru kot praviš.
    Kot prvo, vpetje zadnjega kolesa v okvir postane čvrsto in togo ko zapenjalec na kolesu zapremo. S tem dobimo zelo tog in čvrst del.
    Ko je kolo vpeto v trenažer gre premica skozi eno vpenjalo na trenažerju nato skozi zapenjalec kolesa ter nato skozi vpenjalo trenažerja na drugi strani.
    Ker sta fiksna dela vpenjal na trenažerju precej oddaljena eden od drugega dobimo dolgo premico. S tem dobimo kot bi bil zapenjalec veliko daljši, oziroma kot bi bilo kolo vpeto v trenažer in ne na okvir kolesa.
    Ampak poudarjam še enkrat, če bi bil zapenjalec slabo zaprt na okvir potem zgubimo togost vpetja oziroma togost okvirja.
  • 1 |-10+11
    @IZO:

Sem imel focusa izalcota z okvirjem sem naredil 75000km ter par 100ur na trenažerju...kolo sem prodal pred 4 leti, še danes se vozi

• 0 |-10+10
    @peciklist:
    @IZO:

Sem imel focusa izalcota z okvirjem sem naredil 75000km ter par 100ur na trenažerju...kolo sem prodal pred 4 leti, še danes se vozi

Ja, Focus je res mašina, preverjeno! nasmeh
    Ampak stvari niso črno bele. Treba bi bilo vedeti kakšni so to kilometri in po vsem tem, kako se kolo še pelje, ne samo da se.
    Spominjate me na kadilce, ki vsi po vrsti trdijo, da jim cigareti ne škodijo. Nekateri so kadili vse svoje življenje. Nekateri od njih so celo dolgo živeli, večina pa...zapečateno

Ampak kot rečeno, se ne mislim prerekat. Vi samo harajte. Kolesa se še prodajajo. Pa čedalje dražja so! nasmeh

• 1 |-10+11
    @IZO:
    @peciklist:
    @IZO:

Ja, Focus je res mašina, preverjeno! nasmeh
    Ampak stvari niso črno bele. Treba bi bilo vedeti kakšni so to kilometri in po vsem tem, kako se kolo še pelje, ne samo da se.
    Spominjate me na kadilce, ki vsi po vrsti trdijo, da jim cigareti ne škodijo. Nekateri so kadili vse svoje življenje. Nekateri od njih so celo dolgo živeli, večina pa...zapečateno

Ampak kot rečeno, se ne mislim prerekat. Vi samo harajte. Kolesa se še prodajajo. Pa čedalje dražja so! nasmeh

Nič ni to prerekanje, samo povem. V adrii, rog ljubljana vozijo profiji kolesa 2 sezoni dirkajo, trenirajo, trenažer non stop pred dirko po dirko, takšno kolo gre nato v uporabo za nižje selekcije kjer je še par let ter nato v odprodajo..
  • 0 |-10+10

Jaz se zavedam, da ima @IZO v veliki meri prav. Ko sam  gonim na trenažerju vidim, kako se cev gonolnega ležaja premika levo-desno. Ko trenira sin, se to še bolj nazorno vidi, ker ja pač mlajši in pedalira na trdo, pa z veliko močjo izvaja vrtilni moment na gonilko.
    Sicer pa, a je kdo že kdaj objavil, da je na trenažerju poškodoval okvir? Da mu je npr. počila zadnjavilica? 
    Najbolej bo, da od zdaj naprej uporabljam(o) za trenažer titan okvir. zarečeni kruh  Bomo brez skrbi. Al kako...

• 0 |-10+10

Glede valjev me zanima še ena stvar,namreč če lahko simuliraš vzpon.Torej če spredaj dvigneš valje.Ali to potem ima efekt.

• 0 |-10+10

fizika pravi, da ja

• 0 |-10+10
    @peciklist: Nič ni to prerekanje, samo povem. V adrii, rog ljubljana vozijo profiji kolesa 2 sezoni dirkajo, trenirajo, trenažer non stop pred dirko po dirko, takšno kolo gre nato v uporabo za nižje selekcije kjer je še par let ter nato v odprodajo..

Pred nekaj dnevi je znan servis objavil fotko popravila omenjenih okvirjev...no comment!smehsmeh

• 0 |-10+10

Se nic ne vidi, so pa obrazi dovolj zgovorni :)

youtu.be/xS6xIhroTpI?t=17m24s

• 0 |-10+10
    Tkole je....lom ga k svina sploh če še mal aufzicaš.Ker pa ima večina med nami več koles uporavljaš pa tistega ki ti ga je najmanj škoda.Je pa res da po vseh letih matranja na trenažerju nisem opazil kakšnih poškodb na okvirju kar me kar malo čudi...uporabljam pa bianchia malo starejši model alu.Novega karbonca pa osebno raje nebi.
  • 1 |-10+11

Da me ne bo kdo narobe razumel! Ne pravim, da se bo okvir kar razpadel, ampak skušam dopovedat, da se material utruja s "svetlobno hitrostjo". In želel sem samo sugerirat, da je ob pogosti uporabi pri večji intenzivnosti, smiselno nabaviti low budget kolo posebej za uporabo na trenažerju. Ali pa spiner/sobno kolo, če omogoča nastavitev enako kolesu, ki se sicer uporablja. Še boljši so pa valji, pa je par mahov na eno muho... :D

• 1 |-10+11
    Ne moreš trenirat moči na valjih..valji so za razpeljavo..sej gledate kej pisto..ane..? :)zraven paše kadenca in trakcija..Za moč rabiš tranazer in sponzorska kolesa.. ;)
  • 0 |-10+10
    @ken: Ne moreš trenirat moči na valjih..valji so za razpeljavo..sej gledate kej pisto..ane..? :)zraven paše kadenca in trakcija..Za moč rabiš tranazer in sponzorska kolesa.. ;)

53/11 na valjih 10x5 minut boš imel kar nekaj v nogah. Za moč pa malo teka v hrib ali hoja v strm klanec.

• 0 |-10+10

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Čelada MET

Čelada MET

Prodam novo čelado MET. Nikoli nošena, vel. 54-61. Inf. 041 597-767

Cena: 20,00 EUR
  • Opora krmila;EASTON;

Opora krmila;EASTON;

Prodam oporo krmila dolžine 10 cm. Aluminij.Cev vilice 1-1/8" 28.6mm. Krmilo 25.4mm.

Cena: 15,00 EUR
  • GAERNE

GAERNE

Prodam čevlje;GAERNE; št. 44. Mob. 041 597767

Cena: 40,00 EUR
  • obroči Shimano WH-RS330

obroči Shimano WH-RS330

Prodam obroče Shimano WH-RS330 !   Obroči so novi, sneti z novega kolesa.   Tip: Clincher Račna: Shimano Road 8-/9-/10-/11-speed Višina: 30mm Napere: 16/21   Alternativa obročem kot so Mavic Cosm(...)

Cena: 150,00 EUR
  • gonilka Shimano FC-RS500 52/36T

gonilka Shimano FC-RS500 52/36T

Prodam gonilko Shimano FC-RS500 52/36T !   Gonilka je nova, sneta z novega kolesa. Dolžina 172,5 mm.   Cena 70 EUR ali po dogovoru.

Cena: 70,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• ZigaK je ocenil +1
    Lepe kolesarke
  • matjaz1 je ocenil +1
    Črna gora s kolesom
  • SODROVC je ocenil +1
    Črna gora s kolesom
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    Čelada MET
    Prodam novo čelado MET. Nikoli nošena, vel. 54-61. Inf. 041 597-767
    Cena: 20,00 EUR
  • Prodajam
    Opora krmila;EASTON;
    Prodam oporo krmila dolžine 10 cm. Aluminij.Cev vilice 1-1/8" 28.6mm. Krmilo 25.4mm.
    Cena: 15,00 EUR
  • Prodajam
    GAERNE
    Prodam čevlje;GAERNE; št. 44. Mob. 041 597767
    Cena: 40,00 EUR
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih