--Notification--

logo

MAXISPORT Čerin

Komentarji

• 0 |-10+10
    @rs1975:
    @fuego:
    @gregor12345:

Pri tujih straneh, morate še upoštevat razliko v davku :) pa tudi komu ga plačaš ?? nedolžen

A si ti sploh že kdaj naročal iz tujine? Ko se prijaviš npr. v bike24 je avtomatsko višja cena, ker imajo Nemci 19% DDV.

Kolikor mi je znano je samo bike24 taka trgovina, kjer ti preračunajo v naš davek. Drugje tega nisem zasledil. Pa bike24 sploh ni poceni trgovina, imaš malo morje drugih. Sam v večini uporabljam angleške, ker so še bolj prijazni glede stroškov dostave. Od cca. 60 EUR dalje jih ni...

Dajmo enkrat za vedno razčistiti tole s cenami po- in pred- registracijo: poenostavljeno: Po EU direktivah, mora podjetje pri poslovanju s fizičnimi osebami v svoji državi plačati DDV. Pri prometu s fizikalci v "tretjih državah" znotraj EU mora oddvajati DDV, kakršen je v veljavi v državi dobave. Ko promet z določeno državo znotraj EU preseže določen prag (35-100.000€ odvisno od države) mora prodajalec v državi dobave zaprositi  za lokalno davčno številko.
    Bike24 ima recimo SI51713721, wiggle SI13672835. V kolikor tega ni, je podjetje v prekršku. Tako po EU kot lokalni zakonodaji.
    Tako da .. cene se ne spreminjajo zato ker vas nekdo želi nategnit.

• 0 |-10+10
    @piciklist:

Mislim da se motiš, ko domnevaš, da je krivda na strani trgovca. Krivda je na strani proizvajalca, ki ne more (oz. noče) postaviti cenovne politike, ki bi zaščitila trgovce in uvoznike na manjših trgih.
    Dejstvo je, da je v veliko primerih nabavna cena slovenskega trgovca višja od prodajne cene nemškega internetnega prodajalca (ki pa seveda proda več kot vsi slovenski trgovci skupaj). Potrošnika te težave seveda ne zanimajo in kupuje vedno več preko interneta v tujini, slovenskim trgovcem pa počasi in vztrajno promet pada.
    To je splošna in najbolj pogosta situacija v sloveniji.

Ni ravno tako. Ponavadi ti pri večji nabavi tudi raste rabat - torej lahko posledično kupcu ponudiš boljši popust. Gre v bistvu za začaran krog.

Nižja / Višja nabavna cena je posledica tega, da več / manj kupujejo pri dobavitelju.

Več / Manj kupujejo - ker več / manj prodajo

Več / manj  prodajo - ker je drugje ceneje / dražje.

Rešitev?  V drugih branžah se to rešuje z letno kvoto nakupa. Torej vsak točno ve koliko mora kupiti pri dobavitelju in v kateri razred rabata pade...

Pa če pogledamo drugače..na splošno - samo naj nekdo reče da ti ne more na nek izdelek ( ki ni ravno 50-100€) ponuditi nekih 10-15% popusta ( pri čemer mu še poveš da ne boš kupil ker je drugje ceneje). Če nima toliko razlike v ceni, naj raje zapre trgovino.

• 0 |-10+10
    @Bugo:
    @piciklist:

Mislim da se motiš, ko domnevaš, da je krivda na strani trgovca. Krivda je na strani proizvajalca, ki ne more (oz. noče) postaviti cenovne politike, ki bi zaščitila trgovce in uvoznike na manjših trgih.
    Dejstvo je, da je v veliko primerih nabavna cena slovenskega trgovca višja od prodajne cene nemškega internetnega prodajalca (ki pa seveda proda več kot vsi slovenski trgovci skupaj). Potrošnika te težave seveda ne zanimajo in kupuje vedno več preko interneta v tujini, slovenskim trgovcem pa počasi in vztrajno promet pada.
    To je splošna in najbolj pogosta situacija v sloveniji.

Ni ravno tako. Ponavadi ti pri večji nabavi tudi raste rabat - torej lahko posledično kupcu ponudiš boljši popust. Gre v bistvu za začaran krog.

Nižja / Višja nabavna cena je posledica tega, da več / manj kupujejo pri dobavitelju.

Več / Manj kupujejo - ker več / manj prodajo

Več / manj  prodajo - ker je drugje ceneje / dražje.

Rešitev?  V drugih branžah se to rešuje z letno kvoto nakupa. Torej vsak točno ve koliko mora kupiti pri dobavitelju in v kateri razred rabata pade...

Pa če pogledamo drugače..na splošno - samo naj nekdo reče da ti ne more na nek izdelek ( ki ni ravno 50-100€) ponuditi nekih 10-15% popusta ( pri čemer mu še poveš da ne boš kupil ker je drugje ceneje). Če nima toliko razlike v ceni, naj raje zapre trgovino.

Koliko misliš, da naši kolesarski trgovci, konkretno Čerin, ki ima ekskluzivo za Pinarello, kupuje pri dobavitelju? Naš kolesarski trg, sploh pa trg Pinarello koles, ni tak kot trg špagetov iz ponudbe najboljšega soseda.

Kot drugo pa z izjemo mogoče dveh tujih spletnih trgovin (ki mimogrede ne pošiljajo v SLO) Pinarello koles ne dobiš ceneje kot pri Čerinu, poleg tega pa je vsaj meni, ob vsakem nakupu, bilo danega še med 15-20% rabata na prvotno ceno, brez vprašanj. 

• 0 |-10+10
    Kolk si pa potem dobil, ko si vprašal?
  • 0 |-10+10

A naredimo en test? dajte / dajmo vsi, ki sodelujemo v tej razpravi okoli cenovne politike prodajalcev napisat koliko na leto zapravimo za kolesarsko opremo.  za zadnjih 3-5 let. Se bojim da so najglasnejši tisti, ki zapravijo najmanj. 

• 0 |-10+10

Malo višje je bil konkreten primer... Feltne Bora one si je zaželel @Pinocio.

Cena na bike24= 1660EUR

Cena pri Čerinu iz 2.117€ na 1.719,00 €.

Razlike 60EUR torej Čerin

1) noče ponuditi

2) ne more ponuditi ( ker mogoče pa res nima tolk dobrih nabavnih cen - kar sicer dvomim ampak ok )

Torej dali so -15% skonto, pa še vedno nekonkurenčno...

In to sem hotel komentirati...

• 4 |-10+14
    @Bugo:

Cena na bike24= 1660EUR

1) noče ponuditi

2) ne more ponuditi ( ker mogoče pa res nima tolk dobrih nabavnih cen - kar sicer dvomim ampak ok )

Glede na ceno domnevam da gre za feltne Bora One 35, ne?

Danes so na Bike24 1.660€. Ko se prijaviš in ko ti preračuna na cene za slovenijo je ta cena potem že 1.702€. Plačaš še stroške poštnine si že na 1.710€.
    In če me vprašaš iskreno, če greš zaradi 9€ razlike zadevo kupit na netu, potem si idiot. 

• 6 |-10+16
    Ne kupujem veliko pri Čerinu, jih pa lahko samo pohvalim, vedno odzivni in ko rečejo,da pokličejo nazaj (če morajo preveriti kakšno info) tudi pokličejo nazaj, kar ne velja za vse prodajalne!

Pa še element presenečenja, ki so mi ga pripravili: letos sem kupoval feltne Fulcrum Speed, vzeli so si čas zame, smo malo podebatirali, če bo to ok zame, etc. Cena na bike24 je bila nižja cca 80 eur v danem trenutku, zato sem se odločil, da vzamem pri Čerinu, ker mi itak morajo še menjati iz starih felten na nove (meni se s tem ne da ukvarjati) to pa tudi ni zastonj in mi je bila razlika v ceni sprejemljiva. Feltne naročim in ko pridejo čez dober teden, pripeljem kolo in na blagajni cena nižja kot oglaševana, dobil še nekaj popusta, pa sploh nisem spraševal zanj. Na koncu je bila razlika morda za ceno pice in pira,ampak sem bil postrežen kot kralj, pa še prstov si nisem mazal z menjavo felten, gumic in plaščev. Čerin, samo tako naprej, še se vidimo.
  • 0 |-10+10
    si pac nafehtal popust tko kot si v vebu dobil za colnagota

ko bojo tud drugi delezni enakih popustov bojo tud hvalil nc bat

• 0 |-10+10
    @Tecumseh:
    @Bugo:

Cena na bike24= 1660EUR

1) noče ponuditi

Danes so na Bike24 1.660€. Ko se prijaviš in ko ti preračuna na cene za slovenijo je ta cena potem že 1.702€. Plačaš še stroške poštnine si že na 1.710€.
    In če me vprašaš iskreno, če greš zaradi 9€ razlike zadevo kupit na netu, potem si idiot. 

saj cerin ma tud spletno trgovino in v cem je razlika ali kupis na bike24 ali pri njemu
    fantje morte vedet da dost nas nima niti 10eur da bi lahko rekel eh kaj je to 10eur
    gledas na vsak eur da dobis ceneje
  • 1 |-10+11
    @gorann3:saj cerin ma tud spletno trgovino in v cem je razlika ali kupis na bike24 ali pri njemu
    fantje morte vedet da dost nas nima niti 10eur da bi lahko rekel eh kaj je to 10eur

Glej potem pa je stvar taka,zakaj pa bi potem tak,ki nima 10€ kupil obroče,ki stanejo 1600 ali 1700€.

A že vem,da se lahko pederiše,ker ima pač obroče,ki stanejo 1700€...zame navaden kreten,zraven pa še idiot na kubik.kul

• 0 |-10+10

gre se za to, da zakaj ne bi podpiral nase trgovce ne se zdj obesat na feltne

mas prou ce se pederise, sam smo pa prsli do tega, da lahk tud cerin da nizje cene ocitno

• 3 |-10+13
    @gorann3: si pac nafehtal popust tko kot si v vebu dobil za colnagota

ko bojo tud drugi delezni enakih popustov bojo tud hvalil nc bat

Ti pa si model, veš ne smeš izhajat iz sebe in nato misliti, da smo vsi enaki mežik Jaz ne hodim po trgovinah in fehtam popusta, ne glede kaj kupujem. Še v živlenju nisem fehtal po dodatnih popustih na objavljene cene, ki jih imajo trgovine. Že moja prababica, ki je bila preprosta ženica in ni imela prav dosti pod palcem, mi je kot otroku razložila razliko med prosjakom in gospodom. Če si pa česa ne morem privoščiti, si tistega pač ne kupim in posežem po cenejšem. Pri meni je od vekomaj tako in se ne vtikam v tiste, ki si lahko privoščijo več od mene.

Ena mojih prvih služb je bilo delo v trgovini in ko bi vedel kako smo se rogali tistim, ki so uleteli v trgovino, še dober dan niso rekli, ampak takoj: "kok pa daste popusta" in nato težili s tistim popustom do onemoglosti. Imeli smo določen % s strani poslovodstva koliko se gre lahko dol za določene izdelke, ampak pri takih modelih nisem popustil tudi za 1%. Zanimivo, da so bili taki bolniki tudi že v prejšnjem sistemu, danes so se pa zgleda multiplicirali.

PS: No sedaj vidiš, da eni dobimo tudi še boljšo ceno od objavljene, morda samo zato, ker nismo nasilni in težimo za tistih nekaj procentov. Že ko me prodajalec vidi, oceni, da sem kul in ne spet en težak, ki teži s popusti kul Itak je pa tko, da tisti, ki najbolj talajo popuste, najprej ceno dvignejo in nemalokrat kupec kupi dražje, kot v drugi trgovini brez popusta, ampak popust je pa le bil :)

PS2: si morda pomislil, da če ne skačeš iz cveta na cvet, pardon, iz trgovine v trgovino in si zvest določeni trgovini leta ter ne tečeš v drugo trgovino za nekaj € (da tudi to se dogaja) in si naprimer v določeni trgovini skozi leta nabavil že kar nekaj koles in druge opreme, opravil redne servise pri njih, etc., da te ne bodo drugače obravnavali kot nekoga, ki samo uleti in koliko popusta date in če je npr. servis kolesa 5 eur ceneje pri sosedu, bo takoj tja tekel.

Očisti pred svojim pragom, in ne se toliko obremenjevati z drugimi.

• 0 |-10+10

dj da se ne bos razpocil zdj za brezveze

zapečateno

• 0 |-10+10
    @Tecumseh:

A naredimo en test? dajte / dajmo vsi, ki sodelujemo v tej razpravi okoli cenovne politike prodajalcev napisat koliko na leto zapravimo za kolesarsko opremo.  za zadnjih 3-5 let. Se bojim da so najglasnejši tisti, ki zapravijo najmanj. 

pa sej je logicno skrtari oz gleda za vsak evro tisti ki nima veliko denarja in gleda da bo prisparal tudi pri zracnici

• 0 |-10+10

becane: No enkrat se pa strinjam s tabo...:) Res je..imaš ljudi, ki nonštop hodijo po trgovinah in sprašujejo za cene pa nikoli nič ne kupijo. Sam delam v trgovini in pri stalni stranki se bom vedno potrudil, da dobi najboljšo možno ceno, tudi če kdaj ne bom naredil neke razlike v ceni, bom pa obdržal stranko. Imaš res tipe, ki jim je važen samo popust pa nimajo pojma koliko kaj stane. Iz svojih izkušenj so taki kupci po večini ponavadi tisti, ki imajo malce več pod palcem in se čutijo pomembni. Ko se do njega obnašaš kot do carja in mu daš še dober popust je zadovoljen, ker je dosegel svoje. Ponavadi se manj cenkajo tisti z manj denarja. Tisti, ki z arogantnim pristopom vkoraka v trgovino pri meni nič ne doseže. Kadar sem pa sam v vlogi kupca pa itak preverim cene prej na spletu preden stopim do trgovine. Se pa izogibam trgovin z arogantnimi prodajalci, čeprav bi morda v kateri izmed teh dobil kak procent ceneje. Sploh Harvey Norman je ena takih trgovin, vsaj v Celju.

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @gregor12345:

Pri tujih straneh, morate še upoštevat razliko v davku :) pa tudi komu ga plačaš ?? nedolžen

A si ti sploh že kdaj naročal iz tujine? Ko se prijaviš npr. v bike24 je avtomatsko višja cena, ker imajo Nemci 19% DDV.

no saj.. lepo si povedal :)

• 0 |-10+10
    @pek123:
    @Tecumseh:

pa sej je logicno skrtari oz gleda za vsak evro tisti ki nima veliko denarja in gleda da bo prisparal tudi pri zracnici

Model, zračnica stane max 5€ in verjemi da ne boš ufehtal 0,5€ popusta na tej ceni. Če se ti pa res da fehtarit za 2x 1€ pa "be my guest". 
    Špara se tam kjer lahko kaj prišparaš, ne pa tam kjer zabjaš cajt. Ker tudi cajt nekaj stane. 

• 1 |-10+11
    @gorann3:
    @Tecumseh:
    @Bugo:

Cena na bike24= 1660EUR

1) noče ponuditi

saj cerin ma tud spletno trgovino in v cem je razlika ali kupis na bike24 ali pri njemu

če gledaš na 10€ pri feltnah za 1.700€, potem ne vem... potem verjetno niti ne veš zakaj jih kupuješ oziroma čemu so namenjene. 

• 0 |-10+10

sem ze visje gor napisal, da je point drugje ne tocno ta primer s feltnami
    pa kot sem razumel so bile feltne drazje in mu je prodajalc spustu ceno dodatno da je potem prislo do podobne cene

kako bos pa dobil tolk popusta prek spleta, ko narocujes? 
    folk vidi ceno na bike24 in ceno pri cerinu in ce je razlika 100eur, pa ce kupuje prek spleta je res vseeno, saj kupujes od doma

• 0 |-10+10

#DrivoChallenge Sodulejte in z dobrimi nogami lahko brezplačno pridete do trenažerja Elite Rampa! Ostale nagrade in potek si lahko ogledate na naši spletni strani:

maxisport.si/novice/drivochal lenge/

• 0 |-10+10
    Jaz imam s Čerinom dobre izkušnje.
  • 0 |-10+10

Pozdravljeni,

še vedno si lahko prikolesarite svoj trenažer!

maxisport.si/novice/drivochal lenge/

• 0 |-10+10
    @boyan64: Jaz imam s Čerinom dobre izkušnje.

Tudi jaz.

• 0 |-10+10

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Mavic Ksyrium WTS obroči

Mavic Ksyrium WTS obroči

Set je nov + pnevmatike širine 25 mm, Račna Shimano 10/11   info: www.bike24.com/1.php?menu=100 0%2C4%2C123%2C30;search=mavic + ksyrium+elite+wts;content=8;p r oduct=190165

Cena: 299,00 EUR
  • Kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp

Kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp

Prodam kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp, vzet z novega kolesa. Več na: www.evanscycles.com/bontrager -montrose-comp-road-saddle-EV2 22811  

Cena: 30,00 EUR
  • MTB čevlji Northwave lizzard 43

MTB čevlji Northwave lizzard 43

Prodam lepo ohranjene gorsko kolesarske čevlje Northwave lizzard, številka 43, skupaj z spd blokeji.    

• Shimano PD-R550 SPD-SL Pedala

Shimano PD-R550 SPD-SL Pedala

Cena: 40,00 EUR
  • FIZIK R7,črn,nov kolesarski sedež

FIZIK  R7,črn,nov kolesarski sedež

Prodam nov kolesarski sedež Fizik Antares R7,vzet z novega kolesa, črne barve...

Cena: 55,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• bodygeometry je ocenil +1
    Camino s kolesom iz Slovenije
  • KAVITATOR+ je ocenil +1
  • -BLAŽ- je ocenil +1
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Camino s kolesom iz Slovenije
  • Biciklistika
  • Katere led luci

Oglas 300x250

• Prodajam
    Mavic Ksyrium WTS obroči
    Set je nov + pnevmatike širine 25 mm, Račna Shimano 10/11   info: www.bike24.com/1.php?menu=100 0%2C4%2C123%2C30;search=mavic + ksyrium+elite+wts;content=8;p r oduct=190165
    Cena: 299,00 EUR
  • Prodajam
    Kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp
    Prodam kolesarski sedež Bontrager Montrose Comp, vzet z novega kolesa. Več na: www.evanscycles.com/bontrager -montrose-comp-road-saddle-EV2 22811  
  • Prodajam
    MTB čevlji Northwave lizzard 43
    Prodam lepo ohranjene gorsko kolesarske čevlje Northwave lizzard, številka 43, skupaj z spd blokeji.    
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih