--Notification--

logo

Biciklistika

Komentarji

• 2 |-10+12

image

• 0 |-10+10
    Lepo lepo!!

Kosmata....ljepo da si se oglasila ;)
  • 0 |-10+10

V tej temi je toliko lepih jeklenk, pa me zanima, a od tega, ko tle gor lepte se daj kaj dobiti pri nas ? Pegoretti, Scapin, Cinelli, ipd. je treba direkt do dobaviteljev ali se kdo pri nas s tem ukvarja ?

Ker gre v tem primeru za bolj ko ne custom variante in če je treba nabaviti v tujini, kako zadeti pravo številko? Sam se namreč še nikoli nisem meril v centimetre natančno, kajti pri sloaping je vse lažje.

• 1 |-10+11

Pri nas je zelo aktiven Karuso. Poglej na instagram, pod Carusell bikes. Je bil tudi že izbran v kategorijo najlepših koles, mislim da na rastavi v Londonu. Dela pa obe varianti, lugged in flletbrazed okvirje. In vilice tudi.

www.google.si/search?q=karuss ell+bikes &rlz=1C1FLDB_enIT562IT562 &tbm=isch &tbo=u &source=univ &sa=X &ved=0ahUKEwiAgs7uwYDaAhXO hqQKHQKDAygQsAQINQ &biw=1280 &bih=635

Jeklene okvirje s TIG tehniko varjenja pa dela Greza Zabav.

www.facebook.com/grega.zabav

• 0 |-10+10

Opažam čedalje več koles z diski.

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10

Ker že Fausto ni omenil, kar sam dodajam: mi Panoramci pa menjajmo na 10 let, al' pa sploh ne, če gre za Biciklistiko.

• 0 |-10+10
    @Pinocio:

Kolko se vas najde.smeh

je tri leta stara specialka stara

Ja saj zato pa vsak misli, da 3 leta stara specialka ni vredna več kot 900€....čeprav je bila nova vredna 2,5. Ko pa kupiš kitaro pa vrednost z leti še naraste, ne pada...Sicer pa roko na srce...tudi cene novih koles so pretirane. Ko sem začel kolesarit si takrat za 200 jurjev ( sedaj okrog 800€) dobil precej dobro kolo. Danes je ta meja 2.000€. Ampak dokler kupujemo vse kar nam kolesarska industrija prodaja potem bo to tako. Isto je z mobiteli. Včasih je najdražji stal 500€ danes že jurja.

• 1 |-10+11

Roko na srce,vrednost narašča samo tistim kitaram, ki so že v osnovi chef-d'œuvre, štancam ne narašča vrednost, pa naj gor piše Fender, Gibson, PRS, Taylor, Martin, etc. Custom zgodbe so druga priča ...

3 leta stara specialka itak ni več vredna (čeprav bi želel drugače:-)) kot 900 eur, če je bila nova tam okoli 3 jurje. Že samo da jo pripelješ iz štacune gre vrednosdt dol cca 15%, potem pa še 25% letno, če ne gre za ravno nekaj posebnega. Se pa dobi za cca jurja še vedno dobro kolo, samo pač ni karbon in 105+

Ovce smo itak uporabniki* ( z mano vred :)) ker kupujemo za več. Če bi ignorirali top cene telefonov, ipd., bi tudi cene ne naraščale tako agresivno in bi se povpraševanje/ponudba obrnilo v drugo smer.

*Žal smo za luksuzne dobrine pripravljeni dati več kot so vredne, lahko pa da je šel samo standard toliko gor, da si lahko to privoščimo .... Žal jih je še vedno preveliko, ki si še vedno ne morejo privoščiti dati jurja za bicikl!

• 1 |-10+11
    @bécane:

*Žal jih je še vedno preveliko, ki si še vedno ne morejo privoščiti dati jurja za bicikl!

Škoda, da ta izjava res drži. Zato sem jaz svojo specijalko raje za male solde prodal kar prijateljevi hčerki. Ker ve, kaj je dobila in ker jaz vem, da ga ne bo uničila že prvo leto. Pač, kolesarimo skupaj že več kot 10 let. 

• 0 |-10+10
    @bécane:

Roko na srce,vrednost narašča samo tistim kitaram, ki so že v osnovi chef-d'œuvre, štancam ne narašča vrednost, pa naj gor piše Fender, Gibson, PRS, Taylor, Martin, etc. Custom zgodbe so druga priča ...

3 leta stara specialka itak ni več vredna (čeprav bi želel drugače:-)) kot 900 eur, če je bila nova tam okoli 3 jurje. Že samo da jo pripelješ iz štacune gre vrednosdt dol cca 15%, potem pa še 25% letno, če ne gre za ravno nekaj posebnega. Se pa dobi za cca jurja še vedno dobro kolo, samo pač ni karbon in 105+

Ovce smo itak uporabniki* ( z mano vred :)) ker kupujemo za več. Če bi ignorirali top cene telefonov, ipd., bi tudi cene ne naraščale tako agresivno in bi se povpraševanje/ponudba obrnilo v drugo smer.

*Žal smo za luksuzne dobrine pripravljeni dati več kot so vredne, lahko pa da je šel samo standard toliko gor, da si lahko to privoščimo .... Žal jih je še vedno preveliko, ki si še vedno ne morejo privoščiti dati jurja za bicikl!

Če kupiš kitaro za 2 ali 3 jurje boš po treh letih še vedno dobil za njo skor toliko kot si plačal. Ameriški standard stane nov 1200€ pa je ne dobiš rabljene za manj kot 800€. Kaj pa je narobe s 3 leta starim kolesom? Če ga redno servisiraš dela isto kot nov. Kot da je kolo neka znanstvena fantastika. Okvir, gonilka, ketna ter par obročev. Kaj se lahko v treh letih tako obrabi? Kot je že rekel Šodrovc...ga potem rajši dam za male pare nekomu, ki ga bo vesel, kot da bi ga nekomu prodajal izpod cene, če vem, da je kolo v top stanju.

• 0 |-10+10

Tri opombe:

- z leti se težje dobi rezervne dele

- po mojih izkušnjah se zavornoprestavne ročke obrabijo

- na obročih se obrabi zavorna površina

V mislih imam daljše obdobje. Sam imam kolo 14 let in okoli 50.000 km.

• 0 |-10+10

Vmes se ročke in z.menjalknik menja. Po potrebi (in potreba je pri tripli), tudi prednjega. Obroče oz. prednje in zadnje kolo se v tem času tudi že zamenja. Pa ne le zaradi obrabe zavorne površine.

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

Vmes se ročke in z.menjalknik menja. Po potrebi (in potreba je pri tripli), tudi prednjega. Obroče oz. prednje in zadnje kolo se v tem času tudi že zamenja. Pa ne le zaradi obrabe zavorne površine.

Po treh letih?

• 0 |-10+10

Ma ne, "en preveč" je napisal 14 let in 50.000 km. presenečen  Sem pa mislil tudi na moje že prodano kolo. Saj ne, da 9-redne ultegra ročke niso bile še v redu, vendar je bila 10-redna grupa pred časom preveč mamljiva, da ne bi menjal.

• 1 |-10+11
    @becane
    Bruce Springsteen je kupil svojo prvo kitaro za 18$...za naslednjo mu je pomagala pri nakupu mama...
    Vzporednice s kolesi obstajajo...
    Zavedanja tega teh današnjih kolesarjev pa so nazalost "omejena" ;) ;)
  • 0 |-10+10

Ko ravno omenjaš inštrumente: poceni inštrument, npr. klarinet, lahko rečem le-to, da ima lahko kasneje glasbenik (otrok), kar nekaj časa probleme. ABS material hitro zapoje, ampak otrok se ne nauči pravilne tehnike pihanja v inštrument. Lesenega potem težko "zapopade" oz. osvoji, ker ni navajen delati s prepono.

• 0 |-10+10
    Bl mislim..na "veselje" :)
  • 2 |-10+12

Hja, veselje, ja. Glede na to, da so bila včasih vsa kolesa žlezna (težka jekla), je bilo vsako kolo dobro in smo se veselili vsake vožnje. Sploh pa po gmajnah oz, na gozdnih poteh. Kasneje, ko so se dobila že lažja jeklena kolesa iz Češke ali pa Italije, pa že ne več, ker smo že vedeli, da se da z njimi lažje in bolje peljati. In veselje voziti se na maratoncu ni bilo več tako veliko.
    Se pa še spomnem, da je star ata vedno kupoval kolesa v Italiji. Je že vedel, zakaj. zarečeni kruh

• 3 |-10+13

Tolk ko je danes koles na razpolago...nobeno kolo okol 1000 eur ne more biti slabo za navadnega rekreativca. Pustmo tekmovalce. Potem so samo še nijanse. Ampak navaden rekreativc ne bo nič boljši če bo imel top obroče, top opremo... Je pa res, da je občutek boljši, ko si kupiš boljše kolo. Včasih se pa res ni nič dobilo. Sam sem imel kot otrok Rog Juniorja na 5 prestav. Kupil sem rabljenega od enega soseda. Mater se mi je zdelo, da leti. Prej sem imel Pony-ja in podobna jajca. Potem mi je oče kupil leta 84 prvega aluminijca na 10 prestav. Uf kak je to šlo. Sem kot 12 letnik prvič šel z njim iz Celja v Rimske Toplice k teti. Kak se mi je fajn zdelo, da sem se lahko sam peljal. Prometa takrat na cestah še ni bilo. Svoboda. Potem sem si v srednji šoli kupil prvega Scott-a. Gorsko kolo s kramparcami a brez vzmetenja na vilci. Se mi je dopadlo, ker sem se lahko vozil vsepovsod, tudi po travniku. Potem so prišla nora leta in kasneje družina, ko se nisem par let nič rekreiral. No potem pa sem začel z gorcem in šele pred 10-imi leti, ko se je kar naenkrat začela poplava cestnih koles, sem si tudi sam omislil cestno kolo. Še vedno več km prevozim s cestnim sem si pa lansko leto kupil še trdaka in spet uživam v vožnji po gozdu, makadamu...Ampak industrija je odkrila , da lahko prodaja vse živo tako imamo danes en cel kup različnih koles: CX, XC, gravel, aero, endurance, AM, trail..Ni da ni. Včasih si si kupil kolo in si ga vozil dokler ga nisi prerasel ali pa dokler res ni bil že prestar. Popravljal sem ga sam doma. Zamenjal zajle, gumice, lagerje na obročih.. Edino centriral nisem nikoli sam. Danes pa menjujemo kolesa in avtomobile kot po tekočem traku. Vedno se nekaj upgrade-a. Ni konca. Namesto, da bi krepili telo, upgrade-amo opremo.

• 1 |-10+11
    www.albioncycling.com/2017/02 /interview-angus-morton/

Sam še tole nas lahko reš pred dolgočasnim kolesarjenjem ala Nergač.. ;))
  • 0 |-10+10

"But we are about as close to the Sex Pistols as we are the 60km hour."

"However I don’t believe you can measure the human psyche and so to rely only upon data is also foolish. It’s a balancing act, knowing your body, knowing what’s sustainable for you and knowing when its the time to pay close attention to it and when to turn it off and go by feel."

...in spet 95% A+ napisanega ne bo (hotelo) razumeti.....

• 0 |-10+10

Glede na to, da smo na slovenskem forumu bi lahko pisal v maternem jeziku. Ne vem zakaj tako radi lepite angleške dialoge?

• 0 |-10+10

Lachlan Morton

• 0 |-10+10

Sex Pistols kulmežikzapečateno

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodam krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420

Prodam krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420

Prodam novo krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420 vzeto iz novega kolesa Scott Foil 10. www.syncros.com/ca/en/product s/265563/syncros-creston-1-5- c ompact-handlebar

Cena: 40,00 EUR
  • Prodam nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil

Prodam nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil

Prodam popolnoma nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil / 110, vzeto iz novega kolesa Scott foil 10. www.syncros.com/ca/en/product s/241888/syncros-aero-foil-st e m

Cena: 40,00 EUR
  • Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T

Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T

Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T,172,5mm vzeto iz novega kolesa Scott Foil 10.

Cena: 160,00 EUR
  • sedežna opora REPARTO CORSE

sedežna opora REPARTO CORSE

Prodam karbonsko sedežno oporo REPARTO CORSE, širine 31,6. Opora je brez prask! Več info na ZS ali 031 311 675

Cena: 35,00 EUR
  • Dereze

Dereze

Prodam nove dereze za mestno uporabo št. 37 - 45. Cena je 15 Eur.

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• bécane je ocenil +1
    Assos
  • ken je ocenil +1
    Assos
  • SODROVC je ocenil +1
    Doping in ergogena sredstva
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• višina sedeža na cestnem kolesu
  • Assos
  • Assos

Oglas 300x250

• Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    Campagnolo Record 10v ročke
    Iščem Campagnolo Record 10 redne ergopower ročke. Gumice na ročkah ni panike, če so že malo obrabljene, bi bilo pa fino, da je vse ostalo v čim lepšem stanju.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)
  • Kupim
    Syncros sedež
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih