--Notification--

logo

bike fitting

Komentarji

• 2 |-10+12

Jaz sem med vrsticami prebral, da skoraj sigurno sodeluje z eno ekipo, ki vozi Spešlajzde. Če to drži, se je še enkrat več izkazalo da je tale spešlajzd bodi fiting tako lupljenje rekreativcev kot Herbalife.

• 2 |-10+12
    @-BLAŽ-:

Jaz sem med vrsticami prebral, da skoraj sigurno sodeluje z eno ekipo, ki vozi Spešlajzde. Če to drži, se je še enkrat več izkazalo da je tale spešlajzd bodi fiting tako lupljenje rekreativcev kot Herbalife.

To se je lepo izkazalo v predzadnji številki revije Tour, kjer so primerjali rezultate iz treh ali štirih bike fitting-ov. Med njimi je bil tudi ta tako opevani Specialized-ov bf. Izkazalo se je, da je ne le najdražji, temveč tudi za največ odstopa od mediane. Preostali "konkurenti" so namreč dali zelo primerljive rezultate. Se pa seveda zelo lepo sliši, ko ti oseba, ki opravlja bf, govori oh in sploh tujk, tehnik in ne vem kaj še vse. Valda je potem to to... Ali? 

• 1 |-10+11

Mene sta pa oba (Retul in BG) fitterja zelo dobro nastavila in se lahko relativno udobno in ne prepočasi vozim na daljše razdalje ...smeh

• 4 |-10+14

Morda se tole splača prebrat? 

www.joefrielsblog.com/2013/03 /keep-it-simple-bike-skills.ht ml

Ah, pa saj verjetno ta možakar nič ne ve...kul 

• 1 |-10+11
    @Maj_ex:

Mene sta pa oba (Retul in BG) fitterja zelo dobro nastavila in se lahko relativno udobno in ne prepočasi vozim na daljše razdalje ...smeh

A si zelo drugače nastavljen, kot če bi bil "po starih" preverjenih pravilih/nasvetih ?

Seveda ta stara pravila veljajo, če kupiš ustrezen okvir svoji velikosti, gibljivosti in drugim morebitnim telesnim neskladnostim primerno  nasmeh Verjamem, da tisti, ki so naokoli prenešeni ali pa kupijo neprimerno, ker je v akciji ali zaradi barve, potem res potrebujejo fiterja, da vsaj malo rešijo kar se rešiti da.

• 3 |-10+13
    @bécane:
    @Maj_ex:

A si zelo drugače nastavljen, kot če bi bil "po starih" preverjenih pravilih/nasvetih ?

Seveda ta stara pravila veljajo, če kupiš ustrezen okvir svoji velikosti, gibljivosti in drugim morebitnim telesnim neskladnostim primerno  nasmeh Verjamem, da tisti, ki so naokoli prenešeni ali pa kupijo neprimerno, ker je v akciji ali zaradi barve, potem res potrebujejo fiterja, da vsaj malo rešijo kar se rešiti da.

Malo drugače, ampak "vrag je v detajlih". mežik

• 0 |-10+10

Najbolj pomembno, da si zadovoljen mežik, ampak ker je vse v detaljih, gre lahko še bolje kot je šlo prejšnjič, si siguren, da si dobro nastavljen kaže jezik hudiča, fiting je kot tista o jari kači in steklem polžu nasmeh

• 1 |-10+11

tisti osnovni fiting bi mogu bit ze preden gres vn iz trgovine.. vsak malo bolj zagrizen rekreativec pa priblizno bi si ze moral sam znat izbrat kolo + nastavit vse ostale zadeve

• 1 |-10+11

Počak naslednji korak, zavarovalnice bodo ponujale nižje premije pri zavarovanju koles tistim z bike fitingom. Manjša nevarnost padca, ker je kolo bolj obvladljivo nasmeh

Mladi vozniki pa brez fitinga in pridobljenega potrdila ne bodo mogli nabaviti cestnega kolesa, samo treking kaže jezik

• 1 |-10+11
    @Lopata:
    @-BLAŽ-:

To se je lepo izkazalo v predzadnji številki revije Tour, kjer so primerjali rezultate iz treh ali štirih bike fitting-ov. Med njimi je bil tudi ta tako opevani Specialized-ov bf. Izkazalo se je, da je ne le najdražji, temveč tudi za največ odstopa od mediane. Preostali "konkurenti" so namreč dali zelo primerljive rezultate. Se pa seveda zelo lepo sliši, ko ti oseba, ki opravlja bf, govori oh in sploh tujk, tehnik in ne vem kaj še vse. Valda je potem to to... Ali? 

nekj na uč nikol ne bo tako dobro kot je fiting s senzorji in s kamero in ne vem s cim se

bo pa priblizek 

• -1 |-11+10
    @gorann3:
    @Lopata:
    @-BLAŽ-:

nekj na uč nikol ne bo tako dobro kot je fiting s senzorji in s kamero in ne vem s cim se

bo pa priblizek 

Jaz pa pravim, da BF ni vse. Je zagotovo odlična investicija za vsakega kolesarja, ampak tisti najmanjši detajli pa se po mojem mnenju spreminjajo in nastavljajo skozi izkušnje in občutke, ki jih dobi kolesar tekom let kolesarjenja. Lep primer tega je recimo tudi Brajkovič, ko so mu v času, ko je še vozil za Astano, nastavili optimalno pozicijo z vidika aerodinamike in izkoristka moči na kolesu za kronometer. Ampak izkazalo se je, da občutki niso bili pravi, posledično pa tudi ne rezultati. 

• 2 |-10+12

Bistvo bike fittinga je v tem, da te fitter opazuje, ko kolesariš in vidi da se da kaj popravit. Ti sam sebe ne vidiš. 

• 1 |-11+12

@fuego je zadel bistvo.
    Dodal bi še, da bi sicer to lahko naredil kakšen kolega, ki je izkušen kolesar, ampak izkušen kolesar ni isto kot izkušen bike fitter, s tem mislim nekdo, ki na leto opravi nekaj sto fittingov in ima že izurjeno oko za pomanjkljivosti. Opazi rudi telesne značilnosti, ker leva stran večine ljudi ni simetrična desni in jih z nastavitvijo zmanjša ali pa odpravi.

V vsakem primeru pa svetujem bike fitting začetnikom. Drugo smo stari junci, ki pa itak mislimo, da vse vemo kul.

• 2 |-10+12

Bom poskusil nekako odgovoriti vsem, ki dvomite v postopke nastavitev oz. v "bike fitting"

Dokler bomo profesionalnim kolesarjem z dolgo kilometrino v WorldTour-u spreminjali postavitev sedeža/krmila za več kot 2 cm in se bo taisti kolesar oglasil ponovno čez 1 leto ali prej ker se mu je odprl nov svet poganjanja pedal in bo super zadovoljen, bom trdil, da izkušnje lahko varajo. Telo je tako prilagodljivo, da bo občutek vedno najboljši v položaju katerega smo vajeni. Vprašanje pa je, če je ta občutek najbolj učinkovit/udoben/varen/ekono mičen/aerodinamičen.

Je pa odločitev za opravljanje fittinga individualna stvar in niso vsi fittingi enaki. Ne glede na opremo, ki jo fitter uporablja, je le-ta dobra zgolj toliko, kot človek, ki z njo ravna. Če se na kolesu počutite dobro, brez bolečin in ste zadovoljni s svojimi rezultati, očitno res nimate razloga za opravljanje fittinga. Če bi pa delil zgodbe, ki mi jih pišejo kolesarji na email glede počutja in bolečin, bi verjetno razumeli, da ima veliko ljudi na kolesu težave - takšne, da ne morejo kolesariti dlje kot 20 minut. 

Lp,
    Borut 

• 0 |-10+10

sam nisem toliko časa na kolesu, da bi lahko potreboval fitting....seveda zadeva je dobra in bi jo sam priporočal vsakumur, ki se veliko ali pa tudi malo ukvarja z cesto ali pa z koreninami....skratka...če imaš bolečine in jih sam ne moreš odpraviti je rešitev tudi to...če pa še fitting ne pomaga...potem mogoče pa je potreben pogovor z Zdravnikom o svojih Fizičnih težavah...

• 0 |-10+10
    @Lopata:
    @-BLAŽ-:

...no glede specijevega BF...mgoče je pač to bilo slučajno samo...Niko v CE  naredi prekleto dobr fitting vsaj kolkr mi prjatli pravjo...

• 1 |-10+11

Zdravnik pa bo rekel, počasi se daleč pride, ne pa da po fitingu netrenirano telo takoj za 2h+ v akcijo nasmeh

• 3 |-10+13

zanimivo pa je, da ko clovek shujsa na neko normalno kilazo, da skoraj vsi problemi pri kolesarjenju izginejozapečateno

• 0 |-10+10

Zdravo.

Mene pa zanima kaksno mnenje imate fitterji o dolzini gonilke? Standardne so nekje 170mm+, kaj pa za manjse kolesarje? Razkorak imam ~74cm, po nekaterih izracunih/formulah, naj bi imel precej krajso gonilko.

• 1 |-10+11

...pri razkoraku 74cm bi se tekmovalec verjetno nagibal 170mm dolgi gon. ročici,

rekreativec 165-167,5 odvisno od telesne teže, starosti, načina vožnje, kadence idr...

Na začetku sezone raje krajša, da se prilagodijo križne vezi, v formi 2,5mm daljša.

Najbolje je preizkusiti obe dolžini in uskladiti občutke med 'težaškim' vrtenjem, utrujenostjo kolen s pričakovanjem - izkoristki oz. rezultati (podobno velja tudi pri odločitvah za prestavna razmerja in verižnike gonilke: race 53/39, midi 52/36, compact 50/34)

V vsakem primernu velja: večje 'matranje' - boljši rezultat, kar nazorneje izkaže vožnja s krono kolesom.

• 1 |-10+11

Najbolje je še malo zrasti :)

• 0 |-10+10
    Kaj pa za razkorak 85cm?
  • 0 |-10+10
    za razkorak 85 cm je 172,5 mm
  • 0 |-10+10
    @Roronoa:

Zdravo.

Mene pa zanima kaksno mnenje imate fitterji o dolzini gonilke? Standardne so nekje 170mm+, kaj pa za manjse kolesarje? Razkorak imam ~74cm, po nekaterih izracunih/formulah, naj bi imel precej krajso gonilko.

Tovarniško sestavljeno kolo ima gonilko primerno velikosti okvirja. Torej manjši okvir/krajša gonilka.

• 1 |-10+11
    @vambomzepokazu:
    @Roronoa:

Zdravo.

Tovarniško sestavljeno kolo ima gonilko primerno velikosti okvirja. Torej manjši okvir/krajša gonilka.

Saj podobno je tudi z oporo krmila, pa veš da je to za nekatere fiterje vsaj tako razburljiv projekt kot poslati sondo na saturnovo luno.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • P: set verižnikov Ultegra 53/39

P: set verižnikov Ultegra 53/39

Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz novega kolesa) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 90€ oz. po dogovoru. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp

Cena: 90,00 EUR
  • OKVIR SCOTT ADDICT RC (NOV!) M (54)

OKVIR SCOTT ADDICT RC (NOV!)  M (54)

Prodam naslovni okvir,ki je popolnoma nov,s pripadajočo vilico in objemko za sedežno oporo....dobil sem ga za nagrado.Velikost 54.Več inf.  041 410 731.

Cena: 570,00 EUR
  • Specialized allez E5

Specialized allez E5

Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (replica Peter Sagan)   Kolo je staro oz. voženo 4 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 pr(...)

Cena: 650,00 EUR
  • Karbonski obroči

Karbonski obroči

Prodam karbonske obroče višine 50mm skupaj s tabularji continental competition...račna za shimano sram....vec info na zs....

Cena: 480,00 EUR
  • Kaseta campagnolo corus 25-11

Kaseta campagnolo corus 25-11

Prodam malo vozeno kaseto

Cena: 50,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• Lopata je ocenil +1
    Lepe kolesarke
  • Pinocio je ocenil +1
    Luči na kolesu
  • mihowc je ocenil +1
    Luči na kolesu
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Jani Brajkovič
  • MAXISPORT Čerin
  • MAXISPORT Čerin

Oglas 300x250

• Prodajam
    P: set verižnikov Ultegra 53/39
    Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz novega kolesa) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 90€ oz. po dogovoru. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp
    Cena: 90,00 EUR
  • Prodajam
    OKVIR SCOTT ADDICT RC (NOV!) M (54)
    Prodam naslovni okvir,ki je popolnoma nov,s pripadajočo vilico in objemko za sedežno oporo....dobil sem ga za nagrado.Velikost 54.Več inf.  041 410 731.
    Cena: 570,00 EUR
  • Prodajam
    Specialized allez E5
    Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (replica Peter Sagan)   Kolo je staro oz. voženo 4 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 pr(...)
    Cena: 650,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih