--Notification--
logo

višina sedeža na cestnem kolesu

Komentarji

• 1 |-10+11

3-5mm maš ublazinjenje hlače, pomojem je to.

sitost 4x na dan 250g pišč.prsa, 4x 50g riža, 2x 500g brokoli, 2x 6 beljakov
    al pa to 5x na dan 200g riba, 5x 50g sladek krompir,5x 150g šparglji, 2x 6 beljakov

image

• 0 |-10+10
    @max164:
    @DaisyDejzi:
    @max164:
    @Cestar:

Drugače pa poizkusi še nastavitev po spodnji povezavi:
    www.ebicycles.com/bicycle-too ls/saddle-height/road-bike
    pa poročaj...

Sem šel preverit moje kolo, po tem izračunu je točno, kot po BF nasmeh

Katero formulo naj uporabim, da ugotovim koliko sem lačen?

uporabi tole, vendar pazi na limite, da se ne prenaješ "n" je tvoja teža kul

uploaded

No tukaj me malce hecaš, kajne?

• 0 |-10+10
    @EndorphinS:

3-5mm maš ublazinjenje hlače, pomojem je to.

sitost 4x na dan 250g pišč.prsa, 4x 50g riža, 2x 500g brokoli, 2x 6 beljakov
    al pa to 5x na dan 200g riba, 5x 50g sladek krompir,5x 150g šparglji, 2x 6 beljakov

image

To kar lahko tukaj vidimo zadošča našemu celotnemu krdelu za pol tedna.

P.S.
    Poglej mojo figuro! 

• 0 |-10+10
    @DaisyDejzi:
    @max164:
    @DaisyDejzi:
    @max164:
    @Cestar:

Drugače pa poizkusi še nastavitev po spodnji povezavi:
    www.ebicycles.com/bicycle-too ls/saddle-height/road-bike
    pa poročaj...

Sem šel preverit moje kolo, po tem izračunu je točno, kot po BF nasmeh

Katero formulo naj uporabim, da ugotovim koliko sem lačen?

uploaded

... moje mnenje je, ni pa nujno, da se ga sprejme oz. je sploh logično, da če se za take zadeve uporabljajo take formule, take zadeve... ni čudno, da svet gre k vragu. Da veliko ljudi dela dela, katera so sama sebi namen, torej v tem primeru napiše/izmisli/uzakoni neke formule, katere lahko razvozla pač samo Einstein oz. kakšen matematik.

• 2 |-10+12
    Fantje ali dekleta, ne vem kdo je kdo pod nickom.
    Forum je namenjen konstruktivnim debatam, seveda je kakšen šaljiv prispevek vedno dobrodošel.
    Poglejte si nazaj vaše objave, se vam zdijo primerne odrasli osebi(predvidevam, da ne sodelujemo mlajši od 16 let).
    Hvala za razumevanje!
  • 0 |-10+10
    @DaisyDejzi:
    @max164:

uploaded

mežik

• 0 |-10+10
    @Anquetil.J: Fantje ali dekleta, ne vem kdo je kdo pod nickom.
    Forum je namenjen konstruktivnim debatam, seveda je kakšen šaljiv prispevek vedno dobrodošel.
    Poglejte si nazaj vaše objave, se vam zdijo primerne odrasli osebi(predvidevam, da ne sodelujemo mlajši od 16 let).
    Hvala za razumevanje!

Kvaliten odgovor na vprašanje kako nastaviti sedež je bil že pred časom podan. Vse od tam naprej pa so jajca, ki so plod dolgočasenja in egocentričnosti.

• 2 |-10+12
    @DaisyDejzi:

Ostaja vprašanje o izračunu za višino sedeža. Kateri izračun je pravi, da se bom dobro počutil med kolesarjenjem. 

Ga ni izračuna, ki bi ti zagotovil dobro počutje med kolesarjenjem. Za dobro počutje moraš poskrbeti sam. Če ne gre, je treba najti malo dobre družbe, pa je!
    Izračun pomaga le v toliko, da si precej natančno nastavimo višino sedeža. Pol pa čez čas ugotovimo, da nam nekaj vseeno ne štima. Se zgodi tudi dosovcem, pa res veliko časa prebijejo na kolesu. Izračun višine je "samo dober približek" nastavitve, ki nam bo najbolje ustrezala.

• 0 |-10+10
    @SODROVC:
    @DaisyDejzi:

Ostaja vprašanje o izračunu za višino sedeža. Kateri izračun je pravi, da se bom dobro počutil med kolesarjenjem. 

Ga ni izračuna, ki bi ti zagotovil dobro počutje med kolesarjenjem. Za dobro počutje moraš poskrbeti sam. Če ne gre, je treba najti malo dobre družbe, pa je!
    Izračun pomaga le v toliko, da si precej natančno nastavimo višino sedeža. Pol pa čez čas ugotovimo, da nam nekaj vseeno ne štima. Se zgodi tudi dosovcem, pa res veliko časa prebijejo na kolesu. Izračun višine je "samo dober približek" nastavitve, ki nam bo najbolje ustrezala.

To je to kar sem tudi jaz hotel povedati.

• 0 |-10+10

Zaključek: Za optimalno višino sedeža še niso iznašči ustrezne matematične formule. Kdor jo iznajde dobi Nobelovo nagrado za matematiko.

• 0 |-10+10
    Zdravo! Si bom sposodil tole temo. Pred dvema letoma sem začel kolesarit( specialko). Delal nisem neke kilometrine.
    To sezono sem se odločil, da bom malo več kolesaril. Sedaj pa imam problem, da me po kakšnih dveh urah kolesarjenja začne malo v medznožju vse bolet
  • 0 |-10+10
    @Ban:

Zaključek: Za optimalno višino sedeža še niso iznašči ustrezne matematične formule. Kdor jo iznajde dobi Nobelovo nagrado za matematiko.

Abelova ne Nobelova. kaže jezik

• 1 |-10+11
    @Tomazn: Zdravo! Si bom sposodil tole temo. Pred dvema letoma sem začel kolesarit( specialko). Delal nisem neke kilometrine.
    To sezono sem se odločil, da bom malo več kolesaril. Sedaj pa imam problem, da me po kakšnih dveh urah kolesarjenja začne malo v medznožju vse bolet

boli ali imaš omrtvičeno ?

IMHO, če boli, si morda prehitro prešel na 2 uri kolesarjenja, če si prej delal bistveno krajše ture in verjetno imaš tudi neprimerno širino sedeža (preozek). Če pa imaš omrtvičeno, sigurno pomaga kakšen sedež z večjo "luknjo". Sam sem imel te probleme, ko sem uporabljal sedež brez luknje, ko sem prešaltal na tistega z lukno so problemi z omrtvičenjem izginili. Če imaš probleme z omrtvičenjem priporočam, da testiraš Selle Italia sedeže s Superflow, Specialized Romin, ipd.

• 0 |-10+10
    Ja umrtvici mi in nekaksni mravlinci skratka ni prijetno. Nisem toliko podalsal turce ampak so dalse...

Večina mi svetuje tole:
    www.bl-sport.com/izdelek/romi n-evo-comp-gel/
    Se nagibam da preizkusim.
  • 0 |-10+10

Romin je super, glej samo, da si zmeriš širino svojih kosti, doma na kartonu in s kredo ali v trgovini z ass-metrom. Romin je bolj "ukrivljen" in ti ga priporočam, če si bolj negibljiv, s Selle Italia SLR superflow ne moreš faliti, če ti je 130 - 143 mm sedež ustrezen.

• 1 |-10+11

Med samim kolesarjenjem je treba vsake toliko tudi aufzicat to veliko pomaga

• 0 |-10+10

to delam skos :) drugače bi rit že zdavnej bila hin hehe...

• 0 |-10+10

Pri merjenju višine razkoraka je potrebno upoštevati 'pribitek' zaradi pritiska telesne teže na perineum t.j. živčni splet/sedalno površino, pri vsakemu različno konfigurirano. Predvsem zaradi tega razloga ima večina sedež pozicioniran ca. 15-25mm prenizko, s tem občutno zmanjšano potezno moč, za klance (ali kronometriste) ključnega pomena. Razkorak zato lahko izmerite kar obuti, odčitano mero (npr. hrbtišča knjige v razkoraku) pomnožite z 0.883-0,885. Dobljeno mero nadalje interpolirate z odbitki ali pribitki (v mm) upoštevajoč: dolžino noge, dolžino gonilne ročice, trdoto oz. posedek sedeža, pozicijo gležnja pri vrtenju, debelino vložka v hlačah, debelino podplata obstoječega kol. čevlja (karbonski je tanjši od kompozitnega), pozicijo blokejev, vrsto in debelino pedal idr., s čimer fiziologijo &psihometrijo natančneje prilagodite geometriji kolesa oz. pre-sestavi komponent...

• 0 |-10+10

Če si razkorak meriš doma s knjigo zna res biti v večini primerov malo premalo, če greš pa v trgovini na kozo in ti vzame malček sape, ko ti na bogastvo pritisne cev, je pa odčitek bolj natančen.

Doma sem si zmeril razkorak 86, v trgovini na kozi je bil 88 cm.

• 0 |-10+10
    @bécane:

Romin je super, glej samo, da si zmeriš širino svojih kosti, doma na kartonu in s kredo ali v trgovini z ass-metrom. Romin je bolj "ukrivljen" in ti ga priporočam, če si bolj negibljiv, s Selle Italia SLR superflow ne moreš faliti, če ti je 130 - 143 mm sedež ustrezen.

širina zica in luknja sta dva hudo različna in ne nujno povezana parametra. za širino je pomemben razmak med Ischiumoma. Če voziš preozek sedež, si ga moraš na koncu ture iz riti potegnit, če pa imaš preširokega pa ti je neudobno, ker sediš dobesedno na konicah dveh kosti in to zna boleti. 
    Če rabiš v sedežu še luknjo, pa odloča predvsem velikost Pubisa (sramne kosti) in kako agresivno / naprej nagnjeno držo si misliš narediti na kolesu. Bolj si nagnjen naprej bolj sramna kost pritiska na sedež. In če ti pritisne na tapravi živec, boš imel vse premoženje omrtvičeno.  

• 0 |-10+10

Drži za vse nas - širina sedeža mora biti prava našim "ritnim kostem", mrtvičenju pa se ognemo z luknjo v sedežu, čim večja je, bolje je smeh

Tudi sam sem šel skozi proces napačnih sedežev. Prva vgradnja so ponavadi ozki in neprimerni za mojo tazadnjo. Prišel do prave širine in rit nehala boleti, mrtvičenje ostalo, v tretje gre rado in nabavil še sedež z luknjo ob pravi širini in sedaj je mir i.e. ni boleče riti* in omrtvičenja.

*ko pretiravam svojim sposobnostim, pa tam po dveh urah rit še vedno malo boli, ampak to jemljem kot normalno. Malo vstaneš vsake toliko in pomaga, ni pa tako, ko imaš preozek zic, ko sploh vstati več ne moreš, bolj boli, ko se je treba dvigniti, kot nazaj sesti nasmeh

• 0 |-10+10

rit je in bo vedno bolela na kolesu.. lahko caras kar hoces.. po 2h .. kupis dobre hlace, krema pa seveda prava nastavitev.. nogo moras imet stegnjeno ko se s peto dotikas pedala.. to je nekje od oka pravilna visina

• 0 |-10+10
    @m13:

rit je in bo vedno bolela na kolesu.. lahko caras kar hoces.. po 2h .. kupis dobre hlace, krema pa seveda prava nastavitev.. nogo moras imet stegnjeno ko se s peto dotikas pedala.. to je nekje od oka pravilna visina

Vse je lahko res, le tista trditev o obvezni bolečini je zgrešena.zarečeni kruh

• 0 |-10+10

meni osebno ustreza Lemondova metoda izračunavanja višine sedeža glede na višino razkoraka...

.....čeprav še vedno nosim zraven ključ da kdaj pa kdaj kaj spremenim...

• 1 |-10+11
    @ckr.si.:
    @m13:

Vse je lahko res, le tista trditev o obvezni bolečini je zgrešena.zarečeni kruh

Kolesarju vedno piha veter v prsa in ga boli rit... :)

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    FUJI SST 2.0.
    Ugodno prodam zelo ohranjeno karbonsko cestno kolo FUJI SST 2.0. Kolo je bilo kupljeno 2012, je zelo malo voženo in redno servisirano. Prodaja se zaradi neuporabe. Okvir: C-4 UD Full CarbonVeliko ...
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    krmilna opora COLNAGO NEMESIS
    Prodam krmilno oporo COLNAGO NEMESIS, dolžine 100mm. Opora je kot nova. Več podatkov:   www.veb-company.si/izdelek/30 54/opora-krmila-colnago-nemesi s-black.html   Info na ZS ali 031 311 675 ...
  • Prodajam
    TT/Crono Scott Plazma Team, 55, kot nov
    za ljubitelja, pedantneža - ca. 1000km - kot novo in brez praske! Velikost L/55; 176-188cm (za razkorak do 905mm oz. višino sedeža do 810cm; na sliki je višina sedeža na 790mm + 20mm gre še gor) ...
    Cena: 1.150,00 EUR
  • Prodajam
    Felt B2 Pro, XL
    Top Crono/TT s karbonskim krmilom (Frameset v vrednosti 5.599€- dokazilo račun) S tem kolesom je g. Baloh postavil svetovne rekorde:  "Mestece pri Bresci Montichiari ima zaprti velodrom in tam je ...
    Cena: 2.390,00 EUR
  • Prodajam
    obroči SHIMANO rs
    Novi cestni obroči z novimi plašči,zračnicami,zapenjal ci.. Vzeti z novega kolesa,prodam ....
    Cena: 150,00 EUR
  • Prodajam
    Kolesarski čevlji Scott Road Pro
    Prodam nove kolesarske čevlje znamke Scott, model Road Pro, št. 42, črne barve.   Lastnosti: - Wrap Fit je način izdelave in uporabe materialov zgornjega dela, ki daje občutek druge kože, - podpl ...
    Cena: 95,00 EUR
  • Prodajam
    Karbonski nosilci za bidon 4ZA ultralight (par)
    Prodam malo rabljena karbonska nosilca za bidon, znamke 4ZA Cirrus Pro, črne barve, teža 28g. Prodajam zgolj v kompletu.
    Cena: 75,00 EUR
  • Prodajam
    Kolesarski cestni čevlji Sidi Kaos
    Prodam rabljene cestne čevlje znamke Sidi, model Kaos. Voženi so bili sezono in pol, št. 43. Podplat je karbonski.
    Cena: 75,00 EUR
  • Prodajam
    GPS navigacija za kolo
    Prodam gps števec za kolo i-gotU GT 820 Pro, lahko tudi pošljem.Opis na :www.ideo.si/sportne_ure/GPS_s a_I_GOTU
    Cena: 45,00 EUR
  • Prodajam
    otroški sedež polisport Wallaby Evolution deluxe
    (slika) (slika) (slika) (slika)  
    Cena: 65,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Prehrana med kolesarjenjem

Oglas 300x250

• Prodajam
    FUJI SST 2.0.
    Ugodno prodam zelo ohranjeno karbonsko cestno kolo FUJI SST 2.0. Kolo je bilo kupljeno 2012, je zelo malo voženo in redno servisirano. Prodaja se zaradi neuporabe. Okvir: C-4 UD Full CarbonVeliko ...
  • Prodajam
    krmilna opora COLNAGO NEMESIS
    Prodam krmilno oporo COLNAGO NEMESIS, dolžine 100mm. Opora je kot nova. Več podatkov:   www.veb-company.si/izdelek/30 54/opora-krmila-colnago-nemesi s-black.html   Info na ZS ali 031 311 675 ...
  • Prodajam
    TT/Crono Scott Plazma Team, 55, kot nov
    za ljubitelja, pedantneža - ca. 1000km - kot novo in brez praske! Velikost L/55; 176-188cm (za razkorak do 905mm oz. višino sedeža do 810cm; na sliki je višina sedeža na 790mm + 20mm gre še gor) ...
    Cena: 1.150,00 EUR
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Podarjam
    9 redno kaseto
    podarjam. 9 redno kaseto ultegra 12_23 odlično ohranjeno.    

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih