--Notification--

logo

višina sedeža na cestnem kolesu

Komentarji

• 0 |-10+10
    @m13:

rit je in bo vedno bolela na kolesu.. lahko caras kar hoces.. po 2h .. kupis dobre hlace, krema pa seveda prava nastavitev.. nogo moras imet stegnjeno ko se s peto dotikas pedala.. to je nekje od oka pravilna visina

Vse je lahko res, le tista trditev o obvezni bolečini je zgrešena.zarečeni kruh

• 0 |-10+10

meni osebno ustreza Lemondova metoda izračunavanja višine sedeža glede na višino razkoraka...

.....čeprav še vedno nosim zraven ključ da kdaj pa kdaj kaj spremenim...

• 1 |-10+11
    @ckr.si.:
    @m13:

rit je in bo vedno bolela na kolesu.. lahko caras kar hoces.. po 2h .. kupis dobre hlace, krema pa seveda prava nastavitev.. nogo moras imet stegnjeno ko se s peto dotikas pedala.. to je nekje od oka pravilna visina

Vse je lahko res, le tista trditev o obvezni bolečini je zgrešena.zarečeni kruh

Kolesarju vedno piha veter v prsa in ga boli rit... :)

• 0 |-10+10

Ali kje, v kakšni specializirani trgovini s kolesi, naštimajo sedež, če jih prosiš? Pa ne sedaj ne neki na uč, ampak res pravilno. Malo imam problemov, ker me po kolesarjenju bolijo moda. Že cel teden nisem šel na kolo zaradi tega. S temi merjenji na youtubu se enostavno ne znajdem oz. ne znam pravilno nastaviti višine sedeža. Oziroma, kako drugače pomagat, da me po domače ne bi bolela jajca. Hlače imam iz Žolna šport. Vsaka pomoč mi prav pride. Tnx

• 1 |-10+11
    @bishop:

Ali kje, v kakšni specializirani trgovini s kolesi, naštimajo sedež, če jih prosiš? Pa ne sedaj ne neki na uč, ampak res pravilno. Malo imam problemov, ker me po kolesarjenju bolijo moda. Že cel teden nisem šel na kolo zaradi tega. S temi merjenji na youtubu se enostavno ne znajdem oz. ne znam pravilno nastaviti višine sedeža. Oziroma, kako drugače pomagat, da me po domače ne bi bolela jajca. Hlače imam iz Žolna šport. Vsaka pomoč mi prav pride. Tnx

Spredaj imaš preveč dvignjen sedež. Daj sedež v vaservago potem pa spust za kakšno stopinjo spredaj pa potem probaj.

• 1 |-10+11
    Že če se držiš domačega recepta, peto na padala in skoraj stegnjena noga ter zic pravilno v vaservago, ne bi smelo biti težav. Če nimaš raven zic, glej da ga pravilno nastaviš, takrat gre vaservaga samo cca 12-15 cm od spredaj na zic, drugače je zic obrnjen preveč navzgor.

Če tudi to ne bo pomagalo, probaj še kakšen zic s super flow luknjo, ampak to je bolj proti omrtvičenju kot proti bolečinam.

Če pa še to ne pomaga, pa k zdravniku, da pregleda moda.

PS: če so hlače že v uporabi več sezon jih lahko tudi menjaš, ker vložek morda ne opravlja več svoje funkcije.

PS2: vsaka boljša trgovina ti bo nastavila zic, če si pri njih kupil, verjetno zastonj, drugače pa ne uletet kot šerif in se delati morona iz sebe, da so to dolžni storiti, raje ponudi proti plačilo in ti bodo skoraj zagotovo naredili gratis. Saj veš, prvi vtis šteje največ.
  • 2 |-10+12

Lahko da imaš napačen sedež.

• 2 |-10+12

Jaz sem ves čas nastavljal s peto na pedal, pa se je ob meritvah izkazalo, da sem vsa leta vozil 3 cm prenizko sedež. Vsakemu, ki rad kolesari (1k km in več letno) priporočam, da gre na meritve. Za ceno enega ornk kolesarskega dresa te premerijo, ti nastavijo kolo, svetujejo... Gre tudi za višinsko prilagoditev balance, sedež naprej/nazaj, nenazadnje tudi širina sedeža (sam sem vozil preozkega). Malenkosti, ampak na koncu je rezultat res opazen. 

Sam priporočam Nikota (BG fit), ker edinega poznam in mi je poštimal v nulo. 

• 0 |-10+10
  • 1 |-10+11
    @Ban:

Lahko da imaš napačen sedež.

Tudi to je možnost, sploh če je preozki in sedi na jajcih, namesto na kosteh.

• 0 |-10+10
    @felx:

Jaz sem ves čas nastavljal s peto na pedal, pa se je ob meritvah izkazalo, da sem vsa leta vozil 3 cm prenizko sedež. Vsakemu, ki rad kolesari (1k km in več letno) priporočam, da gre na meritve. Za ceno enega ornk kolesarskega dresa te premerijo, ti nastavijo kolo, svetujejo... Gre tudi za višinsko prilagoditev balance, sedež naprej/nazaj, nenazadnje tudi širina sedeža (sam sem vozil preozkega). Malenkosti, ampak na koncu je rezultat res opazen. 

Sam priporočam Nikota (BG fit), ker edinega poznam in mi je poštimal v nulo. 

3cm višje od stegnjene noge s peto na padal presenečen To je verjetno Speci metoda za maksimiranje moči al' tudi za rekreače ?

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @bishop:

Spredaj imaš preveč dvignjen sedež. Daj sedež v vaservago potem pa spust za kakšno stopinjo spredaj pa potem probaj.

Prvo bom to probal, čeprav sem ga lansko sezono premaknil, ker mi tudi ni odgovarjalo. Hvala, pridem domov in se spravim štelat. Tnx

• 0 |-10+10
    @bécane: Že če se držiš domačega recepta, peto na padala in skoraj stegnjena noga ter zic pravilno v vaservago, ne bi smelo biti težav. Če nimaš raven zic, glej da ga pravilno nastaviš, takrat gre vaservaga samo cca 12-15 cm od spredaj na zic, drugače je zic obrnjen preveč navzgor.

Če tudi to ne bo pomagalo, probaj še kakšen zic s super flow luknjo, ampak to je bolj proti omrtvičenju kot proti bolečinam.

Če pa še to ne pomaga, pa k zdravniku, da pregleda moda.

PS: če so hlače že v uporabi več sezon jih lahko tudi menjaš, ker vložek morda ne opravlja več svoje funkcije.

PS2: vsaka boljša trgovina ti bo nastavila zic, če si pri njih kupil, verjetno zastonj, drugače pa ne uletet kot šerif in se delati morona iz sebe, da so to dolžni storiti, raje ponudi proti plačilo in ti bodo skoraj zagotovo naredili gratis. Saj veš, prvi vtis šteje največ.

Jah, dres imam res že 3.sezono. Sicer nisem prav veliko v tem času prekolesaril(bolezen press), kakih 3500km. 

• 0 |-10+10
    Neka nova "disciplina" bi se morala formirat pri nas v pomoč tezavam ki jih imajo rekreativni kolesarji..tale "bodyfit" zna bit prezahteven za zaćetek...predvsem finančno. ;)
    Recimo ..kako?
  • 0 |-10+10

@ken

KM naredijo svoje?

mogoče ne bi blo slabo imeti s seboj tole...in po potrebi višino prilagajat....

uploaded

• 2 |-10+12

becane: nisem profi, 2k km letno za rekreacijo. Verjetno je pripomoglo tudi dejstvo, da sem imel jaz blokeje čisto nazaj, zdaj pa so zelo spredaj? V glavnem, hitrost in udobje sta večja, tako da win/win situacija ;)

• 0 |-10+10

Sem danes malo naštelal sedež, ju3 probam če bo ok. Inbus imam pa vedno v torbici, tako da bom, če bo potrebno, ponovno štelal.

• 0 |-10+10

A vi youtube-a nimate al kva vse imate gor ene 10x krat razloženo

pa si naštimite pol pa gasa do nezavesti

čaw čaw

• 0 |-10+10

Youtube je koristen, a širino riti ti bo malo težje zmeril...

Šlo bi z izposojo in testiranjem sedežev, a je pri nas malo tovrstne ponudbe. 

• 0 |-10+10

Širino kosti si lahko doma zmeriš, rabiš samo dvolj velik karton da se nanj vsedes in 2-3 minute cajta.

• 3 |-10+13

Saj ne rečem, vse se da. Se mi pa tudi ne zdi noben bavbav odškrniti nekaj € za storitev strokovnjaka, ki dolgoročno vpliva tudi na zdravje.

• 1 |-10+11

Meritve sedalnih kosti specializirane kolesarske prodajalne izvajajo brezplačno, vsaj za sistem IDMatch od Selle Italia je tako. Potem vsaj vidiš v katero katergorijo spada tvoja rit. Potem vzameš pravo dimenzijo sedeža za test čez vikend. To običajno košta cca. 10 EUR.

• 0 |-10+10
    @ken: Neka nova "disciplina" bi se morala formirat pri nas v pomoč tezavam ki jih imajo rekreativni kolesarji..tale "bodyfit" zna bit prezahteven za zaćetek...predvsem finančno. ;)
    Recimo ..kako?

A Frumi pa Valverde mata bodyfit narjen, ker zgleda da ma Frumi sedež prenizko, Valverde pa previsok? zapečateno

• 0 |-10+10
    @maticek:

A Frumi pa Valverde mata bodyfit narjen, ker zgleda da ma Frumi sedež prenizko, Valverde pa previsok? zapečateno

Če se prav spomnim, je Froomu delal BF en naš strokovnjak. Če si je pa potem sam kaj spreminjal, je pa druga stvar. Je pa tako, da če imaš sedež malo nižje, lahko peljaš v višji kadenci. Z višje dvignjenim pa delaš z večjo močjo. In Valverde ni več mlad, pa še poškodbe itd., da bi ga tako navrtel kot Froome.

• 0 |-10+10
    @bishop:

Sem danes malo naštelal sedež, ju3 probam če bo ok. Inbus imam pa vedno v torbici, tako da bom, če bo potrebno, ponovno štelal.

Za1x sem dobro naštelal višino. Bom vidu,kaj bo v bodoče...

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)

Cena: Po dogovoru
  • Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

• kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

• Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• Nikita je ocenil +1
    DOS 2018
  • SODROVC je ocenil +1
    slab dan za kolesarje
  • morison je ocenil +1
    DOS 2018
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DOS 2018
  • DOS 2018
  • DOS 2018

Oglas 300x250

• Prodajam
    Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc
    Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)
  • Prodajam
    Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij
    Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)
  • Prodajam
    Sedež Fizik arione 00
    (slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih