--Notification--

logo

jadranska magistrala

Komentarji

• 0 |-10+10

živjo se opravičujem če je bila tema že narejena ampak ne zanima če je jadranska magistrala nevarna za kolesarje

• -1 |-11+10

Zdej se bo verjetno vsulo različnih odgovorov...tule je moja izkušnja:

Zadnjih nekaj let letujem v okolici Šibenika in dosti sem na tem področju prevozil tudi po D-8 (Jadr. magistrala), ker se jo pač vedno ne da povsem izognit. Za moje pojme je sicer dovolj široka, a ponavadi brez bankin in omejena z odbojno ograjo ali obcestnimi kamni. Nevarna je seveda z vidika ostalih voznikov. Po mojih izkušnjah so vozniki še kar uvidevni, sploh turisti iz zahodnih držav...za bat se je predvsem kamionov in šleperjev iz bivše Juge. Hrvati so večinoma O.K. razen reg. tablic nižje od Splita in J od Zagreba. Niti pod razno ne znajo prehitevat, grejo na 'nož'. Treba je vsekakor bit previden in boljše je za vsak kamion, ki te dohiti pogledat nazaj, da vidiš kaj te bo prehitelo. Osebna vozila niso tak problem, saj je cesta večinoma le dovolj široka. Previdnost pa seveda mora bit na višku. O vročini in vodi pa raje nebi. Na večini benc. pump, vodo zapirajo in moraš it po ključ od WC, pa še tega ti včasih bencin kelner težko odstopi, itak so naveličani vsega in se jim za lude Slovence sladko jebe.

• 1 |-10+11
    V turisticni sezoni me ne spravis na to cesto.....po mojem mnenju to ni najboljsa ideja, odlocitev vsakega posameznika!
  • 0 |-10+10
    @drmare: V turisticni sezoni me ne spravis na to cesto.....po mojem mnenju to ni najboljsa ideja, odlocitev vsakega posameznika!

se strinjam, sem pa recimo mel v enem tednu več sranja po Slovenskih cestah, kot tam doli...

• 0 |-10+10
    @primoz69:
    @drmare: V turisticni sezoni me ne spravis na to cesto.....po mojem mnenju to ni najboljsa ideja, odlocitev vsakega posameznika!

se strinjam, sem pa recimo mel v enem tednu več sranja po Slovenskih cestah, kot tam doli...

Faktor tveganja je stalno prisoten in nas spremlja v vsakem trenutku zivljenia, nekje bolj drugje manj! Izzivati usodo pa ni pametno!

Tista s kamioni drzi samo, da sem jaz to dozivel na Pagu, relacija mesto Pag - Novalija! Iz tega razloga sem tolkel same runde na Lun!

LP Mare
  • 0 |-10+10

Tudi to trži, s tem da je ta cesta še dosti bolj ozka od magistrale...ona proti Lunu je vsaj manj prometna in povečini brez kamionov...

• 0 |-10+10
    @primoz69

Tudi to trži, s tem da je ta cesta še dosti bolj ozka od magistrale...ona proti Lunu je vsaj manj prometna in povečini brez kamionov...

Ocitno sva na isti valovni dolzini...

LP

• 0 |-10+10

Jadranska magistrala je trenutno reka pločevine v obe smeri. Kolesarje sicer srečaš, zavidaš jim pa ne.

• 0 |-10+10

ja vidim da je nekaj različnih odgovorov jaz sem mislil na potovati na pag in bi šel od doma verjetno v petek zvečer in bi se osvetlil kot novoletna jelka :) al pa če bi šel okoli 4 zjutraj da bi me dan ulovil približno pri postojni če ima kdo kakšno mnenje naj pove

• 0 |-10+10
    @mrzlikar

ja vidim da je nekaj različnih odgovorov jaz sem mislil na potovati na pag in bi šel od doma verjetno v petek zvečer in bi se osvetlil kot novoletna jelka :) al pa če bi šel okoli 4 zjutraj da bi me dan ulovil približno pri postojni če ima kdo kakšno mnenje naj pove

Kolo na avto potem se pa skuri na Paskih klancih....... ce gres na Pag! Pa se to, trnutne temperature so tu doli tako visoke, da kolesarjenje pride v postev max do 10 ure, vse ostalo je mucenje samega sebe.......ce bos na Jadranki cez opoldanske ure si naj......bal 3x burja, vrocina in promet!

LP s Paga
  • 0 |-10+10
    @drmare:
    @mrzlikar

Kolo na avto potem se pa skuri na Paskih klancih....... ce gres na Pag! Pa se to, trnutne temperature so tu doli tako visoke, da kolesarjenje pride v postev max do 10 ure, vse ostalo je mucenje samega sebe.......ce bos na Jadranki cez opoldanske ure si naj......bal 3x burja, vrocina in promet!

LP s Paga

aha ok pol bom pa res dal kolo na avto pa se skuril na pagu :)

• 0 |-10+10
    @drmare:
    @mrzlikar

LP s Paga

Pa kaj boš ti cel mesec na Pagu ali kaj?

lp Nejc

• 0 |-10+10
    @nejc100:
    @drmare:
    @mrzlikar

LP s Paga

lp Nejc

Ne se jutri in v soboto........naklepal sem 660 km, planiral sem 600, norma je!

LP
  • 0 |-10+10
    @drmare:
    @nejc100:
    @drmare:
    @mrzlikar

LP s Paga

lp Nejc

LP
    Vsaka čast, kako je kaj v Kustičih?
  • 0 |-10+10

Še nekaj okoli Jadranke D-8...okoli velikih krajev n.pr. Šibenik, Trogir, Split je treba bit pazljiv...ponavadi Jadranka 'laufa' kot obvoznica mimo večjih krajev...hitro se znajdeš na odseku, ki označuje cesto rezervirano za motorni promet, ki je seveda prepovedana za kolesarje. Tam je najbolje zavit pravočasno v center mesta. Sicer je ponavad gužva, ampak sej smo na dopustu, je treba malce zaužit pristnega Dalmatinskega vzdušja...

• 0 |-10+10
    @nejc100:
    @drmare:
    @nejc100:
    @drmare:
    @mrzlikar

LP s Paga

lp Nejc

LP
    Vsaka čast, kako je kaj v Kustičih?
    Vroce,konoba Port z desne, konoba Leso zleve povsod imajo mrzlo toceno Zujo :)

• 0 |-10+10

Trenutno letujem v Biogradu na moru. Do zdej sem jadransko magistralo uporabil na razdalji med Zadrom in Vodicami, torej cca. 60 km. Vedno sem štartal okoli 6 ure zjutraj, ko na cestah še ni pretiranega prometa. MOram rečt, da sem se prvič počutil malenkost stresno, saj nisem vedel, kako bo kasneje, ko sem se vračal proti domu po nekem odseku te ceste (okoli 9 ure), ampak so se po nekaj km moji strahovi razblinili. Res je, da včasih kak kombi ali pa manjši tovornjak pripelje mimo ko budalo in te malo zatrese, plus tega je veter na nekaterih odsekih kar močan (bočni), tako da je treba biti resnično skoncentriran in izpuščanje krmila iz rok ni priporočeno razen ko se pije. Razen tega je bilo vse OK.

LP, T 

• 0 |-10+10

Torej kateri mesec najbolj priporočate? Glede na promet, vreme,...? :)

• 1 |-10+11
    @Ich:

Torej kateri mesec najbolj priporočate? Glede na promet, vreme,...? :)

Maj, zacetek junija - ko sem fural motor po jadranki v tem letnem casu je bolj ali manj prazna.......temperature normalne........

LP Mare
  • 2 |-10+12

Če ima kdo željo s kolesom prepeljati Jadransko magistralo skoraj od začetka do konca, se nam lahko pridruži konec marca, ko se opravljamo od Bakarskega zaliva do Dubrovnika. 

4 dni kolesarjenja, 600 kilometrov in 7000 metrov višinske razlike.

Podrobnosti si lahko preberete na spodnji povezavi:
    natekmi.si/razpisana-potovanj a/jadranska-magistrala2/

Organizirano je vse: od prevoza do starta, spremstva med kolesarjenjem, spanja, nočitev z zajtrkom in večerjo do prevoza nazaj v Slovenijo. 

Za vse podrobnosti me lahko kontaktirate na klemen@natekmi.si ali 040234246.

• 0 |-10+10
    @stimy:

Če ima kdo željo s kolesom prepeljati Jadransko magistralo skoraj od začetka do konca, se nam lahko pridruži konec marca, ko se opravljamo od Bakarskega zaliva do Dubrovnika. 

Organizirano je vse: od prevoza do starta, spremstva med kolesarjenjem, spanja, nočitev z zajtrkom in večerjo do prevoza nazaj v Slovenijo. 

uff... zgleda top in mamljivo... samo... konec marca po 150km na dan... hm... žal ;-) Srečno udeležencem!!!!

• 0 |-10+10
    @Prince:
    @stimy:

uff... zgleda top in mamljivo... samo... konec marca po 150km na dan... hm... žal ;-) Srečno udeležencem!!!!

Naj te to ne prestraši. Iz izkušenj ti lahko povem, da se lahko kadarkoli prestaviš v kombi in vožnjo nadaljuješ v njem. mežik

• 0 |-10+10
    @Prince:
    @stimy:

Takšno traso večina kolesarjev vzame kot izziv in dobro motivacijo, da skrbijo za dobro telesno pripravljenost preko zime.
    Drugače pa, tako kot je rekel djkakush, kombi je med kolesarjenjem vedno v bližini. Če pa se bo komu vseeno ujel kakšen krč v mišicah bomo poskrbeli tudi za to. V spremljevalni ekipi potuje z nami tudi profesionalni športni maser tako, da ste lahko brez skrbi...

• 0 |-10+10

Cen azgleda OK. Tud če bi šel v lastni izvedbi je vprašanje, če bi šlo skozi ceneje. Pa še vse bi si moral sam organizirat. Me mika...Škoda, da je v istem terminu kot brevet Fleche national, ki je pogoj za randonneour 10.000. jok

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Sunrace kaseta 11-40

Sunrace kaseta 11-40

Prodam novo kaseto MX8 11-speed Cassette 11-40.(slika)

Cena: 45,00 EUR
  • Cestno kolo FONDRIEST TF3

Cestno kolo FONDRIEST TF3

Prodam dobro ohranjeno karbonsko cestno kolo. Kupljeno v trgovini A2U Šenčur 15.2.2014. S kolesom je bilo narejeno 10167km.Kolo je redno servisirano. (slika) (slika) (slika) Cestno karbonsk(...)

Cena: 750,00 EUR
  • MTB pnevmatika Continental X-King ProTection 29 x 2,4"

MTB pnevmatika Continental X-King ProTection 29 x 2,4"

Prodam novo, še zapakirano pnevmatiko Continental X-King ProTection 29 x 2,4, primerna za uporabo brez zračnice (tubeless).Cena 30€sem iz Celja.kontakt 040642099(slika) (slika)

Cena: 30,00 EUR
  • P: set verižnikov Ultegra 53/39

P: set verižnikov Ultegra 53/39

Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz nove gonilke) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 70€. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp

Cena: 70,00 EUR
  • FULCRUM ZERO NITE, MAVIC EXALITH

FULCRUM ZERO NITE, MAVIC EXALITH

Kupim omenjene obroče, shimano račna. Ponudbe na ZS.

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• matjaz1 je ocenil +1
    Črna gora s kolesom
  • SODROVC je ocenil +1
    Črna gora s kolesom
  • HP je ocenil +1
    Lepe kolesarke
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    Sunrace kaseta 11-40
    Prodam novo kaseto MX8 11-speed Cassette 11-40.(slika)
    Cena: 45,00 EUR
  • Prodajam
    Cestno kolo FONDRIEST TF3
    Prodam dobro ohranjeno karbonsko cestno kolo. Kupljeno v trgovini A2U Šenčur 15.2.2014. S kolesom je bilo narejeno 10167km.Kolo je redno servisirano. (slika) (slika) (slika) Cestno karbonsk(...)
    Cena: 750,00 EUR
  • Prodajam
    MTB pnevmatika Continental X-King ProTection 29 x 2,4"
    Prodam novo, še zapakirano pnevmatiko Continental X-King ProTection 29 x 2,4, primerna za uporabo brez zračnice (tubeless).Cena 30€sem iz Celja.kontakt 040642099(slika) (slika)
    Cena: 30,00 EUR
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih