--Notification--

logo

Dolžina verige?

Komentarji

• 0 |-10+10

ne, pač pa spredaj in zadaj na največjem zobniku 

• 2 |-10+12

Ne. Spredaj in zadaj na najmanjšem zobniku. Če prav se ta kombinacija ne vozi. Ostalo amortizira hod menjalnika.

Veriga mora biti tako dolga, da v tem položaju gre tekoče pod menjalnik. Če je predolga jo bo fedra menjalnika tako zategnila, da bo drsala po menjalniku. Na ta način smo maximalno sprostili fedro menjalnika z ozirom na izbrani najmanjši zobnik in omogočili max razpon fedre. Če je to premalo, je kletka prekratka ali imamo večji razpon zobnikov od možnosti menjalnika.

• 0 |-10+10

Gotovo je tako kot praviš. 
    Sem preveril pri sebi in je v položajo obeh najmanših zobnikov veriga cca 0,5cm pod zadnjim menjalnikom - se pravi OK. 
    Je pa še ena formula za neznalce: nova veriga naj bo tako dolga kot stara, če so ostale komponente nespremenjene in je prej bilo OK v zadregi

Stara kost, vesel bi bil, če bi kaj odgovoril v temi poškodba mišice jok
    www.bicikel.com/forum/9247/na trgana_stegenska_misica.html?i d=24%3Furl%3Furl &comment_id=1120739

• 0 |-10+10
    @StaraKost:

Ne. Spredaj in zadaj na najmanjšem zobniku. Če prav se ta kombinacija ne vozi. Ostalo amortizira hod menjalnika.

Veriga mora biti tako dolga, da v tem položaju gre tekoče pod menjalnik. Če je predolga jo bo fedra menjalnika tako zategnila, da bo drsala po menjalniku. Na ta način smo maximalno sprostili fedro menjalnika z ozirom na izbrani najmanjši zobnik in omogočili max razpon fedre. Če je to premalo, je kletka prekratka ali imamo večji razpon zobnikov od možnosti menjalnika.

Drži!
    Moja greška ...
  • 0 |-10+10

... pa saj tudi v videjih o menjavi verige  uberejo tudi drugačne rešitve, čeprav za mojo pamet ne najbolj pametne. Po moje, če menjalniku omogočimo max razpon "fedre" menjalnika, smo naredili največ, kar smo lahko. Pri standardnih kasetah nam to omogoča vse pozicije verige, čeprav se v vožnji skrajnjim pozicijam,  izogibamo.

• 0 |-10+10

Naj si sposodim temo, da ne odpiram nove.

Imam kompakt spredaj in 12-27 zadaj. ker sem pri menjavi verige prehitro vrgel staro ne da bi prej novo skrajšal po njej ne vem koliko členov naj skrajšam novo. Prosim nekoga, ki je strokovnjak na tem področju naj mi pomaga z informacijo koliko členov naj bi bila dolga veriga.

Hvala za vse strokovne nasvete.

• 0 |-10+10

Je bilo sicer že napisano, pa vendar. Spredaj prestavi menjalnik na manjši vežirnik (34T), zadaj pa tudi na najmanjšega (12T). Napelji ketno čez omenjena verižnika in opazuj, da ti ketna v zadnjem delu ne bo grabila zadnji menjalnik (ta bo najprej zelo iztegnjen nazaj, skoraj horizontalen). Skratka, nato pa iz obeh strani počasi skup vlečeš, da vidiš, kolikšna dolžina ketne je še taprava, da ne bo grabila ob spodnji kolešček zadnjega menjalnika. Pazi seveda tudi, da jo boš pravilno krajšal (moški-ženski) člen. Ostalo bo kompenziral sam menjalnik, na najbolj raztegnjeni varijanti (34T-12T) pa tega ne more, zato gledaš da ketna ne grabi ob kolešček menjalnika. Naj bo kak cm oddaljena.

• 0 |-10+10
    Spredaj na velikega zadaj na velikega in mimo tadnjega menjalnika. Dodas 2 clenka in skrajsas
  • 0 |-10+10

Hvala za pomoč.

Mislil sem, da nekdo ve točno številko koliko členov glede na prestavno razmerje, ki ga navajam.

• 1 |-10+11

1.

2.

• 0 |-10+10
    Nimajo vsi enako dolzino med gonilko in zadnjim zobnikom
  • 0 |-10+10

tole je iz Shimano-vega navodila

uploaded

• 0 |-10+10

Mislim da mala kletka ne požira 11-30 ,na 8x3 vsaj pri meni ne , pa moram paziti da ne pridem navzkriž več kot 3 brzine

• 0 |-10+10

Če imaš spredaj kompakt in zadaj 12-27 skrajšaj verigo na 106 členov in nimaš kaj falit.

Lp

• 0 |-10+10

Hvala Zasledovalec, tako informacijo sem potreboval.

• 0 |-10+10

Da si malo sposodim tole temo; brez odpiranja nove. Pri Campagnolo verigah je največja dovoljena razdalja med 6 členi 132.6mm. Ali je to standard za vse 10p verige in velja tudi za Shimano Ultegra verige?

Hvala za odgovor

Lp

uploaded

• 1 |-10+11

...okvirni standard max. raztezka za vse 9-11r verige (cesta+mtb) vseh proizvajalcev;

namreč, z višjim raztezkom se občutno povečuje obraba verižnikov gonilke.

• 0 |-10+10

A tako je to. Hvala. Bom še verigo menjal; zadnje zobnike 15-16-19 sem že zamenjal, pa da vidim če bo bolje. Namreč, v nekem trenutku, ne vedno, pride do škrtanja kot da bi se lomli ležaji/veriga...malce neprijetno, a pri popuščanju močnega  vrtenja to izgine in vse laufa neslišno. Se je pa to pojavilo ob teh nizkih temperaturah, prej tega ni blo.

Lp 

• 0 |-10+10

Če daš staro verigo na nove zobnike jih lahko zelo hitro uničiš, če je veriga pretegnjena in še ne dela tako, kot bi moralo.

• 0 |-10+10
    @haydiy:

Če daš staro verigo na nove zobnike jih lahko zelo hitro uničiš, če je veriga pretegnjena in še ne dela tako, kot bi moralo.

Če daš zgoneno verigo na nove zobnike se ponavadi niti peljat ne da.

• 0 |-10+10
    @-BLAŽ-:
    @haydiy:

Če daš zgoneno verigo na nove zobnike se ponavadi niti peljat ne da.

Pa to je to ;) 

• 0 |-10+10

zivjo, na kolesu imam sedaj zadnjo kaseto 11-32, ki bi jo zamenjal za 11-28. Imam kompakt gonilko in dolgo kletko menjalnika. Verjetno moram ob menjavi skrajšati verigo, zanima pa me za koliko členov?
    Hvala za pomoč!

• 0 |-10+10

Če je veriga (kolikortoliko nova - neraztegnjena) 0, drugače novo verigo.
    Daš gor kaseto in pogledaš, kot je StaraKost rekel - na najmanjša verižnika - če je z zadnjim menjalnikom vse v redu - ne drsa po verižnikih, pustiš, če ne krajšaš po en (zunanji+notranji) člen, dokler ni zadnji menjalnik zadovoljen.
    Če jo je treba krajšat - je bil že prej problem...

• 0 |-10+10

Trenutno uporabljam na gonilki 50-34 in verižniku 11-28 verigo s 114-imi členi. Ali naj ob prehodu na verižnik 12-30 raje vzamem verigo s 116-imi členi ali je vseeno dovolj 114 členov?

• 0 |-10+10

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodam krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420

Prodam krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420

Prodam novo krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420 vzeto iz novega kolesa Scott Foil 10. www.syncros.com/ca/en/product s/265563/syncros-creston-1-5- c ompact-handlebar

Cena: 40,00 EUR
  • Prodam nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil

Prodam nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil

Prodam popolnoma nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil / 110, vzeto iz novega kolesa Scott foil 10. www.syncros.com/ca/en/product s/241888/syncros-aero-foil-st e m

Cena: 40,00 EUR
  • Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T

Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T

Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T,172,5mm vzeto iz novega kolesa Scott Foil 10.

Cena: 160,00 EUR
  • sedežna opora REPARTO CORSE

sedežna opora REPARTO CORSE

Prodam karbonsko sedežno oporo REPARTO CORSE, širine 31,6. Opora je brez prask! Več info na ZS ali 031 311 675

Cena: 35,00 EUR
  • Dereze

Dereze

Prodam nove dereze za mestno uporabo št. 37 - 45. Cena je 15 Eur.

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• bécane je ocenil +1
    Assos
  • ken je ocenil +1
    Assos
  • SODROVC je ocenil +1
    Doping in ergogena sredstva
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• višina sedeža na cestnem kolesu
  • Assos
  • Assos

Oglas 300x250

• Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    Campagnolo Record 10v ročke
    Iščem Campagnolo Record 10 redne ergopower ročke. Gumice na ročkah ni panike, če so že malo obrabljene, bi bilo pa fino, da je vse ostalo v čim lepšem stanju.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)
  • Kupim
    Syncros sedež
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih