--Notification--

logo

MAŠ ZOBNIK ZA ČELOVNIK

Komentarji

• 0 |-10+10

vimeo.com/75860429 Pokaže več kot trasa z motorja...kaže jezik

• 1 |-10+11

Ne vem zakaj bi se matral v tak klanec, če je pa po ravnem bolj enostavnonasmeh

• 0 |-10+10
    @kolovoznik:

Če se ne motim, je to eden položnejših delov, tik pod vrhom, tu sploh ni tako hudo, razen če si že zdelan še od prejšnih strmin. Najhujša je prva polovica klanca, če bi se snemalec postavil tam na zadnji od najstrmejših odsekov, bi bilo še bolj zanimivo.

Banu pa: nas je tudi nekaj takih, ki nam je bolj enostavno v strm klanec, kot po ravnem in če te parafraziram: zakaj bi se matral po ravnini, če se lahko vozim v klanec!

• 1 |-10+11

Nekoč pridem na to tekmo.kul

• 0 |-10+10
    @kolovoznik:

Tole zgleda brutalno :D .

• 0 |-10+10

Jst tud pridem, k tole je res uživancija matrunga :P 

• 0 |-10+10

Letos je 18. 06. pokalna tekma na Golte. Če se boste držali enakega termina kot lani in na isti dan ob 17h organizirali vzpon na Čelovnik, potem se ga bom prav gotovo udeležil, saj ob povratku iz Mozirja naredim le malo ovinka do doma, časa pa je tudi dovolj.

• 0 |-10+10
    @Milk-:

Letos je 18. 06. pokalna tekma na Golte. Če se boste držali enakega termina kot lani in na isti dan ob 17h organizirali vzpon na Čelovnik, potem se ga bom prav gotovo udeležil, saj ob povratku iz Mozirja naredim le malo ovinka do doma, časa pa je tudi dovolj.

Žal so Golte prestavili, o Čelovniku, pa za zdaj ni nič zaslediti. Ali ga sploh ne bo, ali pa bo objava spet en teden prej.

• 0 |-10+10

Kdaj bo letos ta tekma? Nas je kar nekaj kandidatov.zarečeni kruh

• 0 |-10+10

Kdaj bo, nevem. Me pa vedno nekaj vleče na ta Čelovnik.nasmeh

Sem bil v soboto že četrtič tam gori(brez sestopa s kolesa). Nazaj domov pa sem jo pičil kar po makadamski cesti(5km) mimo Lisce in Jurkloštra proti Šentjurju. 

Nekaj slik iz začetka vzpona: 

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

• 0 |-10+10

Koliko % je povprečno?

• 0 |-10+10

tale klancek na tretji sliki je v resnici precej bolj strm kot je videti, pol naprej pa sploh

• 0 |-10+10
    @SHad:

Koliko % je povprečno?

veloviewer.com/segments/53673 44

• 0 |-10+10
    @ckr.si.:
    @SHad:

Koliko % je povprečno?

Na prvem kilometru in pol je povprečni vzpon 20%, s tem da so nekateri deli tudi bolj strmi, cel vzpon do cerkve pa ima povprečje 15%.

• 0 |-10+10
    @Milk-:
    @ckr.si.:
    @SHad:

Koliko % je povprečno?

Na prvem kilometru in pol je povprečni vzpon 20%, s tem da so nekateri deli tudi bolj strmi, cel vzpon do cerkve pa ima povprečje 15%.

Pri povprečju je ponavadi tako, da je enkrat več in drugič manj.mežik

• 0 |-10+10
    @ckr.si.:
    @Milk-:
    @ckr.si.:
    @SHad:

Koliko % je povprečno?

Ne vem kaj hočeš s tem povedati, toda prepričan sem, da ima ta, ki je to vprašal, toliko razuma, da je razumel, kaj sem hotel povedati. Za tiste, ki pa tega niso razumeli, pa bolj enostavno: Če upoštevaš samo prvo polovico klanca, je na njej povprečni naklon 20%, če upoštevaš cel klanec, pa je povprečni naklon 15%. To je zato, ker je v drugi polovici kar precej ravnine in položnega klanca, ki zbije povprečje.

• 0 |-10+10
    @Milk-:
    @ckr.si.:
    @Milk-:
    @ckr.si.:
    @SHad:

Koliko % je povprečno?

Ne vem kaj hočeš s tem povedati, toda prepričan sem, da ima ta, ki je to vprašal, toliko razuma, da je razumel, kaj sem hotel povedati. Za tiste, ki pa tega niso razumeli, pa bolj enostavno: Če upoštevaš samo prvo polovico klanca, je na njej povprečni naklon 20%, če upoštevaš cel klanec, pa je povprečni naklon 15%. To je zato, ker je v drugi polovici kar precej ravnine in položnega klanca, ki zbije povprečje.

@Milk
    "Na prvem kilometru in pol je povprečni vzpon 20%, s tem da so nekateri deli tudi bolj strmi".

Tako si opisal povprečje na kilometru in pol.mežik Logično je, da pri povprečju dvajset mora biti občasno manj kot tudi več kot dvajset.kul

Rad bi videl izraz na obrazu tistega, ki bo na tem vzponu iskal ravnino!presenečen Pred ciljem seveda.

• 0 |-10+10
    @ckr.si.:

Logično je, da pri povprečju dvajset mora biti občasno manj kot tudi več kot dvajset.kul

Vsekakor to ni logično. Vzpon bi bil lahko tudi enakomerno strm. Za enakomerno strmega se smatra tudi nihanje do enega procenta gor in dol. Hotel sem povedati, da je na nekaterih delih tudi, omembe vreden, večji naklon kot 20%!

• 0 |-10+10
    @Milk-:
    @ckr.si.:

Logično je, da pri povprečju dvajset mora biti občasno manj kot tudi več kot dvajset.kul

Vsekakor to ni logično. Vzpon bi bil lahko tudi enakomerno strm. Za enakomerno strmega se smatra tudi nihanje do enega procenta gor in dol. Hotel sem povedati, da je na nekaterih delih tudi, omembe vreden, večji naklon kot 20%!

Milk jaz ta klanec poznam vsaj toliko kot ti. Točno vem o čem se pogovarjava. Kadar pa hočeš traso opisati tistim, ki tam še niso bili lahko to narediš tako, da poveš kakšen je tam max. naklon in koliko je povprečje. Seveda bo nekoga zanimal tudi minimum naklona, kjer bi se lahko morda malce odpočil.mežik

• 0 |-10+10
    a vidva toplo vodo odkrivata
  • 0 |-10+10
    Dej papič ne pametuj povprečje celotnega vzpona (2,8km) je 21% z tistim "zravnanjem" vmes prvi kilometer je pa ornk cez 20. Na vzponu te ni bilo zej pa najbolj glasen
  • 0 |-10+10

je je biu, sem ga se slikal:)

• 0 |-10+10

Z 32 zobmi zadaj se torej lepo zvozi, to me je zanimalo.

• 0 |-10+10
    @peciklist: Dej papič ne pametuj povprečje celotnega vzpona (2,8km) je 21% z tistim "zravnanjem" vmes prvi kilometer je pa ornk cez 20. Na vzponu te ni bilo zej pa najbolj glasen

Jaz ne pametujem ampak računam. Če bi tudi ti uporabil matematiko, bi ugotovil, da se krepko motiš.

Meni je od podhoda pod progo, pred ovinkom, kjer se začne klanec, do vrha klanca, vštric cerkve, kjer je bil cilj tekme, števec pokazal 2,7 km, ker sem ovinke rezal in nisem vijugal po cesti, tako kot ostali. Višinske razlike je nekaj čez 400 m. Okoli 405 m. Če boš iz teh podatkov izračunal povprečni naklon, boš dobil natanko 15%. Na vzponu pa sem bil, ko sem se vračal iz vzpona na Golte, kjer sem dosegel kar spodoben čas (dobrih 54'), na Čelovniku pa sem bil vseeno absolutno tretji!

Kar se tiče zobnika 32, sem ga imel jaz in sem Čelovnik zvozil brez težav in kot rečeno brez vijuganja, toda to ni odvisno samo od zobnika, saj so nekateri s še lažjimi prenosi (tudi z gorskimi kolesi) krepko vijugali ali pa celo pešačili.

• 0 |-10+10

ta klanc je vsako leto bolj strm..

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Sprednji obroč Reynolds aero 58

Sprednji obroč Reynolds aero 58

Prodam povsem nov sprednji obroč Reynolds aero 58 www.canyon.com/en-si/accessor ies/?category=10411(Polna cena 950€,sedaj je v akciji za 750€) Z vso pripadajočo opremo (zavorne gumice,hitri zapen(...)

Cena: 350,00 EUR
  • Cestni obroči

Cestni obroči

Prodam nove rekreativne obroče za cestno kolo AXIS SPORT z račno shimano/sram 2*10 zraven so tudi hitri zapenjalci Obroči so bili vzeti iz novega kolesa in niso voženi.

Cena: 90,00 EUR
  • Scott Spark 700 Ultimate Di2 XTR, L

Scott Spark 700 Ultimate Di2 XTR, L

Prodam malo rabljeno kolo Scott Spark 700 Di2 Ultimate XTR. Prevoženih cca 50km. Kupljen konec leta 2016. Velikost L Kot novo, brez praske! Karbonski rogovi, spd pedala.   Cena novega je bila 11.(...)

Cena: 6.000,00 EUR
  • Scott Scale 710, M , model 2016

Scott Scale 710, M , model 2016

Nova kolesa, model 2016 Carbon HMF okvir, oprema komplet XT

Cena: 1.900,00 EUR
  • Scott Solace 15 disc

Scott Solace 15 disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km. Račun in garancija (5 let).Prodam zaradi pomanjkanja časa.   Specifikacije: velikost: L /56 o(...)

Cena: 1.800,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• swaak je ocenil +1
    Bianchi intenso ali infinito
  • matejS je ocenil +1
    Bianchi intenso ali infinito
  • skirca je ocenil +1
    Z SPECIALKO NA VRŠIČ
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Nasveti za izgubo nepotrebne mišične mase

Oglas 300x250

• Prodajam
    Sprednji obroč Reynolds aero 58
    Prodam povsem nov sprednji obroč Reynolds aero 58 www.canyon.com/en-si/accessor ies/?category=10411(Polna cena 950€,sedaj je v akciji za 750€) Z vso pripadajočo opremo (zavorne gumice,hitri zapen(...)
    Cena: 350,00 EUR
  • Prodajam
    Cestni obroči
    Prodam nove rekreativne obroče za cestno kolo AXIS SPORT z račno shimano/sram 2*10 zraven so tudi hitri zapenjalci Obroči so bili vzeti iz novega kolesa in niso voženi.
    Cena: 90,00 EUR
  • Prodajam
    Scott Spark 700 Ultimate Di2 XTR, L
    Prodam malo rabljeno kolo Scott Spark 700 Di2 Ultimate XTR. Prevoženih cca 50km. Kupljen konec leta 2016. Velikost L Kot novo, brez praske! Karbonski rogovi, spd pedala.   Cena novega je bila 11.(...)
    Cena: 6.000,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih