--Notification--

logo

Prehrana med kolesarjenjem

Komentarji

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    @kineziolog:

www.kineziolog.si/dehidracija -in-sportna-zmogljivost/

Tole je zanimivo. Jaz sem pred mnogo leti enkrat na franji izgubil skoraj 10% teže (6 kg pri 68 kg teže), čeprav sem spil več kot 1 bidon.

• 0 |-10+10
    @mark:
    @kineziolog:

Tole je zanimivo. Jaz sem pred mnogo leti enkrat na franji izgubil skoraj 10% teže (6 kg pri 68 kg teže), čeprav sem spil več kot 1 bidon.

presenečenpresenečenpresenečen

• 2 |-10+12
    @mark:
    @kineziolog:

Da nisi kje nahrbtnik zgubil? kaže jezik

• 0 |-10+10

Nič posebnega ni treba, saj niste profesionalci in se ne obnašajte, kot da ste.

Sam pravim, da malicam, ko iz žepa potegnem poleti bombon, pozimi kocko jedilne črne čokolade. Navadno imam s sabo tri bombone ali čokoladne kocke, prvega nekje po štiridesetem kilometru poližem, drugega nekje pri šestdesetm po pivu v Fehringu in zadnjega pred mejo v Sotini... potem imam itak do doma še slabih štirideset. To je v primeru, ko vozim več ali manj... standardno turo okrog 120 km. To velja za poleti, za pozimi... bom takrat napisal.

Če vem, da nimam doma nič za v kljun dati ali se mi ne bo dalo kaj kuhati... navadno v Rogašovcih v trgovini nekaj dek "moje generične", tri žemljice, včasih kakšno banano in obvezno še eno pivce. In to lepo na soncu počasi, počasi, ob kakšni misli... ojoj, kako prija.

Zadnje čase imam za pijačo samo čaj... doma pridelano meliso, "koper", meto, nabran bezeg in šipek, "ukradeno" ajdo... posladkano in notri nekaj limone. V največji vročini... čaj, mlačen. Po svoje, a mislite, da so Arabci tako neumni, ko pijejo čaj pri štiridesetih stopinjah...?

Če ne drugo... tam od marca do novembra tudi lepo shujšam!

• 0 |-10+10

Ampak ne s čajem po arabskem receptu nasmeh dodajo več cukra kot ameri v coca colo.

• 0 |-10+10
    @bécane:

Ampak ne s čajem po arabskem receptu nasmeh dodajo več cukra kot ameri v coca colo.

... toliko, da ni ravno grenko. Šipek ima malce čuden grenak okus, tako, da ga mešam z meliso, meto, bezgom, koprom... in nekaj cukra oz. sladkorja... pa nimam nobenih skrbi, če se vse skupaj na soncu še dodatno segreje, he, he...

• 0 |-10+10

kaj pa med, bi bila alternativa ?

• 0 |-10+10
    Seveda... okus je še boljši. Je pa to večji strošek, saj pri nas stane kila domačega medu 8 eur.
  • 0 |-10+10
    @bécane:

Ja... to pa drži. Enkrat in nikoli več sem nekje probal baklavo.
  • 1 |-11+12

Nikita, zanimiv je tvoj pogled na vsakdan: obvezno pivce na turi (verjento rdeči al' pa zeleni, razlike v (tujem) lastniku ni), garmin made in PRC, ampak kilo domačega medu je pa že večji strošek. Pošteno vprašanje: Dal su ti sve ovce na broju?

• 0 |-10+10
    @crni2

Nikita, zanimiv je tvoj pogled na vsakdan: obvezno pivce na turi (verjento rdeči al' pa zeleni, razlike v (tujem) lastniku ni), garmin made in PRC, ampak kilo domačega medu je pa že večji strošek. Pošteno vprašanje: Dal su ti sve ovce na broju?

Poglej... temu enostavno ne moreš reči tako. Nekaj je potrebno tu in tam in nepotreno tu in tam... kakor nanese situacija...
    A sem napisal, da me bo kap, če pivca ni?

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @crni2

Poglej... temu enostavno ne moreš reči tako. Nekaj je potrebno tu in tam in nepotreno tu in tam... kakor nanese situacija...

Jaz prisegam na med iz tvojih krajev in Laško pivo.kul V primeru redukcije naj mi vzamejo med.zarečeni kruh

• 0 |-10+10

Nekje je treba rezat oz. postavit prioritete nasmeh
    Načeloma si pivo spijem po koncu ture samo v družbi, sam nimam volje.

Ustavljam se pa na petrolih in tankam različne pijače, isotonik, zelene čaje ipd. kakšna je pač volja.
    Štart je vedno z istonik High5 praškom...stvar navade. Tega tudi za daljše ture redčim z vodo.

Tam do 200 km jem samo kak sendvič., frutabele, kak gel.

• 0 |-10+10

kje pustite kolesa na pumpah, ko greste po pijačo/prigrizek ? A niso skoraj že na vsaki romuni skriti in čakajo na svojo priložnost.

• 2 |-10+12

Vedno naslonim kolo čisto pri vhodu, tam pred olja, ki ga prodajajo.
    Dvomim, da bi kdo upal mimo vseh kamer in karkoli probal.
    Sicer pa večinoma vozim mimo "vaških" petrolov v Avstriji, tudi v Sloveniji.
    tu niti ni nekega tranzita tujcev.

Po moje so najnevarnejši tisti pri večjih mestih, recimo LJ ali pa MB.

• 1 |-10+11

enako pustis tam na oljih takoj pri vratih.. pa ce te je strah da bo kdo odpeljal rzi spredaj ketno dol iz gonilke.. pa se to vedno na hitro resim pa sibam do kolesa.. 

• 3 |-10+13
    @bécane:

kje pustite kolesa na pumpah, ko greste po pijačo/prigrizek ? A niso skoraj že na vsaki romuni skriti in čakajo na svojo priložnost.

Par nasvetov, kako hitro "zakleniti" kolo brez ključavnice.

• 0 |-10+10

Jaz te nasvete ne bi prakticiral.
    Recimo zrahljati "quick release".
    Tat se bo lahko še za silo peljal, uničil kolo potem pa pobegnil peš, tebi pa pustil za plačat škodo.

• 2 |-10+12

Tat se bo lahko še za silo peljal

Kako že, če pa feltna pade ven??   Saj ti že na začetku pove, to je v sili, če že MORAŠ kolo pustiti brez nadzora.
    Drugače pa če sem na celodnevnih turah, se ustavim izključno v trgovinah ter kolo zapeljem v predprostor. Do sedaj mi še nobena prodajalka ni rekla da ne smem.mežik

• 1 |-10+11
    @SHad:

Nekje je treba rezat oz. postavit prioritete nasmeh
    Načeloma si pivo spijem po koncu ture samo v družbi, sam nimam volje.

Ustavljam se pa na petrolih in tankam različne pijače, isotonik, zelene čaje ipd. kakšna je pač volja.
    Štart je vedno z istonik High5 praškom...stvar navade. Tega tudi za daljše ture redčim z vodo.

Tam do 200 km jem samo kak sendvič., frutabele, kak gel.

Sam sem načeloma popolnoma drugačen. Meni kar paše, da sem sam, tudi pri pivu. Vmes, če so bili klici ali sporočila malce pogledam telefon, morda radarsko sliko in uživam, največkrat v Kurilku baru v Brezovcih na soncu... kaj razmišljam, morda delam v glavi že traso za naslednji, naslednje dni... Nekako sem se tudi odvadil, da bi šel na pivo... v Soboti na koncu ture. Takrat me že potegne... kar domov.

Ni pa seveda to pivo med kolesarjenjem tako obvezno... lani sem se veliko ustavjal tudi v Nuskovi na slatinskem vrelcu, natočil bidon sveže, hladne slatine in se potem ustavil v trgovini... pokupil, kar sem že napisal, le da brez piva.

Sicer pa ne vem, čemu ste nekateri tako proti pivu. Če izbiram med kakšnim "slačecom" in pivom, je slednje zaradi grenkosti po mojem bolje. Te sladke pijače povzročijo samo, da si še bolj žejen... edino izključujem coca-colo, katera mi paše tudi mlačna, topla in čeprav jo šimfajo verjetno že stopetdeset let, je še vedno verjetno najbolj priljubljena brezalkoholna pijača na svetu.

• 1 |-10+11
    @presna:
    @mark:
    @kineziolog:

Da nisi kje nahrbtnik zgubil? kaže jezik

Ha, ha. saj mogoče da vage niso bile čisto točne in je lahko bila kila gor ali pa dol, ampak dejstvo je, da sem pri 100 km+, tempu in vročini jaz  vedno zgubljal vsaj 3 kg, tudi če sem se vmes nalival in jedel. Zdaj, ko bi jih brez škode izgubil 10 (špeha), pa izgubim kvečjemu kilo.

• 2 |-10+12

Pozdravljeni, to leto sem resno zastavil s kolesarjenjem(MTB), brez tekmovalnih ambicij, pač za svoje veselje. Na mesec naredim cca. 700-1000km in cca. 10.000vm. Mislim, da to ni pretirano, čeprav so doma drugačnega mnenja. Opazil sem, da sem od zime sem izgubil kar 5 kg. Visok sem 190, tehtal sem 87, sedaj nekaj nad 82. Na prehrano nisem pazil nikoli, pojedel sem kar sem pač želel, včasih sem jedel cel dan,včasihdo popoldneva nič, povprečno sem se ukvarjal s športi. Ali je kolesarjenje res taka poraba kalorij?. Neke posebne lakote ne čutim, razen ko pridem s fure. Takrat bi lahko pojedel noro veliko. Naj povečam vnos hrane,naj štejem kalorije? Odkrito povedano se mi to ne da, kot sem že rekel kolesarim zaradi veselja, opazujem kako napredujem in to mi trenutno največ pomeni. Hvala za mnenja ali nasvete

• 2 |-10+12
  • 0 |-10+10
    @ckr.si.:
    @Nikita:
    @crni2

Jaz prisegam na med iz tvojih krajev in Laško pivo.kul V primeru redukcije naj mi vzamejo med.zarečeni kruh

Bolje bo,da prisegaš na med,kakor,da delaš salte pri obvoznici z tvojim novim kolesom.nagubano čelo

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Felt B2 Pro, XL, ugodno

Felt B2 Pro, XL, ugodno

Top Crono/TT s karbonskim krmilom (Frameset v vrednosti 5.599€- dokazilo račun) S tem kolesom je g. Baloh postavil svetovne rekorde:  "Mestece pri Bresci Montichiari ima zaprti velodrom in tam je(...)

Cena: 2.100,00 EUR
  • GIANT XTC, 29" - ugodno

GIANT XTC, 29" - ugodno

Praktično nov, atraktiven 29-er Velikost XL 20"/180-192cm lahek, poliran alu okvir Oprema Deore, SLX zraven dam flat pedala  

Cena: 699,00 EUR
  • Kaseta 105

Kaseta 105

Prodam novo, nerabljeno kaseto Shimano 105 CS 5800, 11-28T

Cena: 25,00 EUR
  • Sestavitev cestnega kolesa

Sestavitev cestnega kolesa

Iščem nekoga iz Celja ali okolice za ugodno sestavo kolesa.   Potrebna je namestitev opreme na okvir in ureditev nastavitev. Gre za 11 redno Shimano 105.    

• P: plašč Continental Race King 29x2.00

P: plašč Continental Race King 29x2.00

Prodam nov plašč Continental Race King 29x2.00.Cena 20 EUR

Cena: 20,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• MihaMedica je ocenil +1
    DP cestno Kranj 2017
  • ZigaK je ocenil +1
    DP cestno Kranj 2017
  • ZigaK je ocenil +1
    DP cestno Kranj 2017
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DP cestno Kranj 2017
  • Cestno kolo Rose
  • DP cestno Kranj 2017

Oglas 300x250

• Prodajam
    Felt B2 Pro, XL, ugodno
    Top Crono/TT s karbonskim krmilom (Frameset v vrednosti 5.599€- dokazilo račun) S tem kolesom je g. Baloh postavil svetovne rekorde:  "Mestece pri Bresci Montichiari ima zaprti velodrom in tam je(...)
    Cena: 2.100,00 EUR
  • Prodajam
    GIANT XTC, 29" - ugodno
    Praktično nov, atraktiven 29-er Velikost XL 20"/180-192cm lahek, poliran alu okvir Oprema Deore, SLX zraven dam flat pedala  
    Cena: 699,00 EUR
  • Prodajam
    Kaseta 105
    Prodam novo, nerabljeno kaseto Shimano 105 CS 5800, 11-28T
    Cena: 25,00 EUR
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Kupim
    Sestavitev cestnega kolesa
    Iščem nekoga iz Celja ali okolice za ugodno sestavo kolesa.   Potrebna je namestitev opreme na okvir in ureditev nastavitev. Gre za 11 redno Shimano 105.    
  • Kupim
    Volnen kolesarski dres
    Iščem star Slovenski oz. ex-Yu volnen kolesarski dres. Če pozante koga, ki ga bi bil pripravljen odstopiti/prodati ljubitelju. Vesel bom dresa od kateregakoli kluba in hvaležen vsake informacije.(...)
  • Kupim
    Cestno kolo
    Kupujem cestno kolo. Velikost L/XL (višina 186 cm) Karbon. Oprema shimano 105/ ultegra. Cena: do 1.300 EUR. Ponudbe prosim na ZS. Hvala!

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih