--Notification--

logo

Katere led luci

Komentarji

• 0 |-10+10
    @KAVITATOR+:

če velikost in višja teza nista problem

kavitec.blogspot.com/2012/01/ test-magicshine-mj-880.html

MagicShine MJ-880 je res TOP! 

• 2 |-10+12
    @Milc:

pri takih kitajskih poceni baterijah pazite, ker so lahko nevarna. Moja je pri kolegu doživela samovžig, prišlo je do kratkega stika, še dobro da je bil doma takrat. Nabavil bolj kakovostnejšo baterijo.

Baterij se nikoli ne polni v odsotnosti (beri brez nadzora)!

• 0 |-10+10
    @DaisyDejzi:
    @Milc:

pri takih kitajskih poceni baterijah pazite, ker so lahko nevarna. Moja je pri kolegu doživela samovžig, prišlo je do kratkega stika, še dobro da je bil doma takrat. Nabavil bolj kakovostnejšo baterijo.

Kaj, ti 2 uri zraven sedis in gledas, kako lucka na polniclu utripa? :P

• 0 |-10+10
    @Firnk:
    @DaisyDejzi:
    @Milc:

Kaj, ti 2 uri zraven sedis in gledas, kako lucka na polniclu utripa? :P

Motiš se, nista potrebni dve pač pa tri ure, da se aku. napolni, če je bil skoraj prazen. Lepo je biti brez skrbi nekje v bližini. Zavarovalnica bi uprizarjala lep šov v primeru požara.

• 1 |-10+11
    @Milc:

Ja seveda je reba paziti in nekaj tudi vedeti o LiIon akumulatorjih. Ker prihajam iz modelarskih vrst in "živm" s takimi akumulatorji že nekaj let in jih letno napolnim kake 100 različnih tipov in kapacitet, mi je strah v večini splahnel. Seveda k temu pripomorejo tudi dobri polnilici z izenačevalniki napetosti celic. Ampak to je že druga zgodba.
    Sicer je pa velika večina LiIon in drugih akumulatorjev iz dalnjega vzhoda in to ni nič čudnega.

Nekaj dobrega čtiva kako z akumulatorji:
    forum.modelarji.com/viewtopic .php?f=7 &t=71640

So pa LiIon celice dosti bolj robustne od LiPo in je nevarnost manjša. Nenazadnje jih imate v vsakem mobitelu in ni novic o kakih požarih.

Lp

• 0 |-10+10

Nekaj malega na temo mobilnikov in njih akumulatorjev:
     www.digitaltrends.com/mobile/ more-exploding-iphones/

• 0 |-10+10

baterija se ni vžgala pri polnitvi, ampak pri mirovanju

• 0 |-10+10
    @Milc:

baterija se ni vžgala pri polnitvi, ampak pri mirovanju

Kitajc (tm) mežik

• 0 |-10+10
    @betmen: Katere luci predvsem sprednje priporocate?

Je tok tega na trgu da se ne more clovek odlociti.

Lahko narocim tud iz drugih drzav ni problem

klik 

uploaded

• 0 |-10+10

Kaj pa dobre zadnje, rdeče pozicijske?

• 0 |-10+10
    @Surts:

Kaj pa dobre zadnje, rdeče pozicijske?

knog blinder (amazon.de) za cca 30€

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10

Ravno preizkušam zadnjo, za dnevno uporabo.

www.wiggle.co.uk/lezyne-zecto -drive-rear-led-light/

Fajn seka nazaj 20 lum.

Imel tudi Knog, ampak je Lezyne še stopničko višje, kar se tiče kvalitet, funkcij in uporabe.

Novi model Auto:

www.wiggle.co.uk/lezyne-zecto -drive-auto/

• 0 |-10+10

Zdravo!

Dobra zadnja. Zadovoljen in viden. Dve močni ledici optika. Poglete še review na youtube.
    www.veb-company.si/izdelek/25 06/luc-blackburn-vojager-mars. html

LpI

• 0 |-10+10
    @tomyboy2:

Ravno preizkušam zadnjo, za dnevno uporabo.

www.wiggle.co.uk/lezyne-zecto -drive-rear-led-light/

Fajn seka nazaj 20 lum.

Imel tudi Knog, ampak je Lezyne še stopničko višje, kar se tiče kvalitet, funkcij in uporabe.

Novi model Auto:

www.wiggle.co.uk/lezyne-zecto -drive-auto/

Slikca kako izgleda na kolesu?

• 0 |-10+10

ne razumem... kaj je važno kak zgleda na kolesu. Luč se uporablja v mraku ali temi, ko itak ni vidnega nič druga kot svetloba (ne dizajn) luči - mislim, da je bolj pomembna varnost kot šminka, sploh pa v takšnih okoliščinah. Da ne pozabim omenit, da se verjetno odmontira in namontira v parih sekundah, zato je ne rabiš puščat na bajku ko je ne potrebuješ... Da bi jo pa uporabljal podnevi... zakaj že? Mogoče ko je slabo vreme ja... ampak to pač izjemne situacije, pa se pač sprijazniš, da je boljše biti viden kot lep.

• 0 |-10+10

Folk, še eno vprašanje o ledicah... En trekking bajk imam, pa je sreča hotela, da so mi ga prodali z dinamom v pestu. Sprva se mi je zdelo bomba, ker je svetil ko utrgan in to s tako malo upora, da sem imel luč kar ves čas vklopljeno (on/off stikalo je šlo seveda prvo k vragu). Ker vozim zelo hitro, pa zdajle pozimi je res bolj malo dnevne svetlobe, pa kurim žarnice eno za drugo. Če mi dinamo že daje preveč džusa, potem bi mu rad dal konkretnega porabnika gor in imam pomislek, da bi dal kako močno LED zadevo...

Pa sem slišal od enega, da kolesarski dinamoti skurijo LED-ice, češ da ne zdržijo, ker dinamotom elektrika ves čas trza/ne dajejo konstantne napetosti. Je to res?

• 0 |-10+10

@EasyMucy: tole uporabljam že ene 2 leti: 
    www.rosebikes.si/article/b--m -lumotec-iq2-luxos-u-senso-plu s-headlight-with-usb-connectio n/aid:620049

Pohiti, sedaj jo imajo zelo znižano. :) 
    Zdržljiva, ima semzor za dnevno in nočno vožnjo in "pufer aku", da ti ne skuri gedžetov, ko kih polniš. Ima namreč USB prikluček. Napeljavo od dinama do luči pa že imaš. Na luč pa jo pritrdiš z dvema čeveljčkoma, ki sta priložena luči. 
    V glavnem, luč ves čas, polniš GSM, Garmina itd. :)

• 0 |-10+10
    @EasyMucy:

Pa sem slišal od enega, da kolesarski dinamoti skurijo LED-ice, češ da ne zdržijo, ker dinamotom elektrika ves čas trza/ne dajejo konstantne napetosti. Je to res?

Jaz imam od led luč od Busch &Muller že 7 let pa je še vse OK.

Samo škoda,da v kolesarskih trgovinah ni ponudbe teh led luči na dinamo. 

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

@EasyMucy: tole uporabljam že ene 2 leti: 
    www.rosebikes.si/article/b--m -lumotec-iq2-luxos-u-senso-pl u s-headlight-with-usb-connecti o n/aid:620049

Pohiti, sedaj jo imajo zelo znižano. :) 
    Zdržljiva, ima semzor za dnevno in nočno vožnjo in "pufer aku", da ti ne skuri gedžetov, ko kih polniš. Ima namreč USB prikluček. Napeljavo od dinama do luči pa že imaš. Na luč pa jo pritrdiš z dvema čeveljčkoma, ki sta priložena luči. 
    V glavnem, luč ves čas, polniš GSM, Garmina itd. :)

Aha. No, sicer imam tud jaz podobno lučko, na vrhu ohišja ima fotocelico, tako da se čez dan sama fila. Če bi vseeno crknila, imam še vedno USB polnilec tudi... Ne sveti ravno kot reflektor, ampak toliko, da se v temi znajdem, da od sebe, pa tudi drugi vozniki me dobro vidijo.

Ampak zdajle, pri -10, se z lučkami na baterijo ni za vozit, ker Litij pa minus temperatuje ne grejo dobro skupaj...

Zdajle pozimi je dinamo zanesljivejši vir energije. In če ga že imam in če že ves čas vožnje dale elektriko, je vseeno če izkoristim to, kar da...

• 0 |-10+10

@sodrovc: imaš dinamo v pestu?
    Mi lahko iz prve roke poveš kako se obneše pri vožnji, kakšen je upor pri priključenih porabnikih (luč, polnjenje GPS)?
    Drugo leto se (verjetno) odpravljam v precej odmaknjene konce Kanade in bi bil rad samozadosten z elektriko in s polnjenjem GPS in GSM.
    Trenutno gledam tole kombinacijo:
    SHIMANO Deore XT DH-T8000 Disc hub dynamo
    cinq5 The Plug III USB charger
    ali pač USB v kombinaciji z lučjo:
    B + M Lumotec IQ2 Luxos U
    Vse to naj bi optimalno delovalo pri 16 km/h.
    Hvala.

• 0 |-10+10

@cortez: vse tehnične podatke (upori itd) si lahko prebereš v raznih "review-ih", vključno z grafikoni.
    Kar se vožnje s pestnim dinamom tiče pa le to, da jih je večina, s katerimi sem kolesaril rekla, da je super, osvetljena je cesta in še del okolice. Ampak, ker že imajo luči na akumulatorje, niso šli v nakup dinama in luči.  Ali pa zato, ker jim "vzame 0,5 W moči". Potem jim pa jaz polnim telefone ipd. napravice. Zvito, a ne? zarečeni kruh

Vem samo to, da mi dinamo polni GPS ves čas, pa velikokrat imam luč vklopljeno tudi še zjutraj, ko je še mrak ali pa že zgodaj zvečer. Tisto z uporom me pa prav malo zanima. Akumulator je pa itak večinoma težji od dinama in še težava je, kje bi ga bilo za polniti. Pa časovna zamuda ipd.. 

Me pa v zadnjem času kontaktira in za nasvete kje in kako kupiti celoten komplet, prosi vse več kolesarjev. Ker sem pač napisal nekaj "review" na to temo in na temo MagicShine luči.

• 0 |-10+10

Hvala za info.
    Mal sem skeptičen, ker je na youtube par posnetkov, kjer dinamo pri prižganih porabnikih kar konkretno zabremza vrtenje kolesa.
    Situacija bo taka da bi ga v prvi vrsti uporabljal samo za polnjenje GPS, luči pogojno. Všeč mi je to, da dinamo polni cache baterijo oz. aku, ta pa naprej s konstantnim tokom pri 5V polni porabnika

• 1 |-10+11

@cortez:

Hvala za info.
    Mal sem skeptičen, ker je na youtube par posnetkov, kjer dinamo pri prižganih porabnikih kar konkretno zabremza vrtenje kolesa.

Pišejo neumnosti. Razliko zaznajo aparature, ti in jaz je pa ne. Zdaj, kateri dinamo so preizkušali? SON, SP? Ostali pa imajo tehniko na nižjem nivoju. Sicer pa po želji. Kdor ima SON ali pa SP, je zadovoln, ostali pa pišejo neumnosti itd. Pa to, da je sprednje kolo zaradi dinama težje. Butlni ne znajo izračunat, za koliko, pa samo dodajo težo dinama, ne odštejejo pa teže sprednjega pesta. presenečen

• 1 |-10+11

Se čisto strinjam s SODROVCEM.Jaz imam SHUTER PRECISION HUB DYNAMO PD-8X-M QR12 DISC in pa luč BUSCH & MULLER LUMOTEC IQ2 LUXOS U in imaš vse pokrito glede polnenja.Če pa hočeš,da bi še polnil kakšno drugo baterijjo,ki se polni z večjo voltažo ti pa kakšen šibkotokaš naredi polnilec kot ga je meni  za 8.4V in to je to.

imageimage
    image  

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Scott Solace 15 Disc

Scott Solace 15 Disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)

Cena: 1.550,00 EUR
  • cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

Prodam cestne obroče Syncros RP2.0 Disc ! Obroči so brezhibni in nepoškodovani. Prevoženih 500 km. Obroč: Alloy Clincher Disc Rim, 24mm width, 24h Napere: DT Aero, DT Aero Comp 2-cross, 24 front (...)

Cena: Po dogovoru
  • Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Na zalogi modeli 2018,  WC, PRO in Comp

• Continental RaceKing 2.2

Continental RaceKing 2.2

Prodam dve novi (nemontirani) pnevmatiki Continental RaceKing 2.2.Cena velja za komplet. Več info na ZS ali 051-688-040

Cena: 30,00 EUR
  • Fabric Scoop Shallow Pro sedež,črn

Fabric Scoop Shallow Pro sedež,črn

Prodajam Fabric Scoop Shallow Pro sedež,sedež malo vožen brez znakov uporabe, karbonska vodila....teža:198g  info:www.bike24.com/p2117867.html   INFO :030 440 266

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• -BLAŽ- je ocenil +1
    Camino s kolesom iz Slovenije
  • SODROVC je ocenil +1
    Biciklistika
  • SODROVC je ocenil +1
    Katere led luci
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Camino s kolesom iz Slovenije
  • Biciklistika
  • Katere led luci

Oglas 300x250

• Prodajam
    Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano
    Prodam obroče Fulcrum Racing 7 ,Shimano račna, Continental Grand Prix 4000 gumami malo rabljene.. Obroči so vzeti z novega kolesa...   info:www.bike24.com/1.php?content= 8;product=112470;menu=100(...)
    Cena: 140,00 EUR
  • Prodajam
    Scott Solace 15 Disc
    Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)
    Cena: 1.550,00 EUR
  • Prodajam
    cestni obroči Syncros RP2.0 Disc
    Prodam cestne obroče Syncros RP2.0 Disc ! Obroči so brezhibni in nepoškodovani. Prevoženih 500 km. Obroč: Alloy Clincher Disc Rim, 24mm width, 24h Napere: DT Aero, DT Aero Comp 2-cross, 24 front (...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih