--Notification--

logo

maraton Bihac-Srebrenica

Komentarji

• 0 |-10+10

www.limit.co.ba oni so bili organizatorji.Jaz bi sel iz Bihaca.mežik

• 0 |-10+10

Pod "Potrebna oprema" je med drugim navedeno:

- Svaki učesnik vozi svoj  MTB bicikl

MTB?

• 0 |-10+10
    @Smolnikar:

MTB?

treba prebrat vse ;)

Ukupan broj učesnika vožnje biciklom bi bio oko 300 učesnika, koji moraju sami sebi da obezbijede adekvatan bicikl (brdsko planinski MTB ili cestovni).

Piše pa še,da bo najbrž limit udeležbe samo 300 kolesarjev.

• 0 |-10+10

zaradi tega pa se bomo prej prijavili  ce imamo namen itimežik

• 1 |-10+11
    @nanisimi:
    @Smolnikar:

MTB?

treba prebrat vse ;)

Ukupan broj učesnika vožnje biciklom bi bio oko 300 učesnika, koji moraju sami sebi da obezbijede adekvatan bicikl (brdsko planinski MTB ili cestovni).

Piše pa še,da bo najbrž limit udeležbe samo 300 kolesarjev.

Tole nedrži.... to velja samo za klub extremnih sportova no limit. Oni osebno lahko poskrbijo za cirka 300 kolesarjev, glede teh prijav al kakor koli že govorite nerabiš se nič prijavit, se zavedate koliko ljudi se prikluči zraven MARŠA MIRU, kateri neštartajo iz Bihača? Kolesarjev po mojih informacijah katere imam od enega od udeležencev kateri je bil že 4x na tem maratonu se giblje 1000+. Neglede na vse kar pišete.

Stopil sem v kontakt z enim izmed Velenjskih udeležencev maratona kateri se vsako leto udeležujejo maratona (lansko leto jih je bilo 10) vljudno so me povabili na zaprti sestanek na temo Srebrenica maraton 2015, kateri bo 6.3. Velenju. Poročam ko pridem z sestanka. 

Velenjski rudarji iz leta 2013

www.youtube.com/watch?v=OzO1b xQqtLA

Velenjski rudarji iz leta 2012

www.youtube.com/watch?v=kkgNT QJEBvU

Še kratki povzetki

2014

www.youtube.com/watch?v=PT721 dSJ2Ho

2013

www.youtube.com/watch?v=otFwG wkIjME

• 0 |-10+10

Pozdravljeni,

glede na to, da sem prebral veliko napačnih informacij, dovolite, da vam podam prave- sam sem se tega maratona udeležil že štirikrat. 
    Največ info dobite na že zapisani intenetni strani www.limit.co.ba/. Sicer pa je tako: na maraton se JE potrebno predhodno prijaviti in za to tudi plačati določeno prijavnino. Maraton je razdeljen na tri etape in JE omejen glede števila prijavljenih, zaradi povsem logistično-tehničnih razlogov. Maraton je mogoče odpeljati tako na MTB kolesu kot na cestnem, sam sem ga vedno vozil s cestnim kolesom. Priporočam prevoz v lastni režiji (iz Slo v Bihač, med samim maratonom, ter povratek iz Srebrenice),prav tako priporočam tudi organiziranje nočitev (hotel, B&B, penzion) v lastni režiji med samim maratonom. 

Če kogarkarkoli zanima še karšnakoli inf, jo z veseljem posredujem, ni potrebna udeležba na nikakršnem "zaprtem sestanku".

Da se nikad ne zaboravi i ne ponovi!

• 0 |-10+10
    @Idrija:

Pozdravljeni,

glede na to, da sem prebral veliko napačnih informacij, dovolite, da vam podam prave- sam sem se tega maratona udeležil že štirikrat. 
    Največ info dobite na že zapisani intenetni strani www.limit.co.ba/. Sicer pa je tako: na maraton se JE potrebno predhodno prijaviti in za to tudi plačati določeno prijavnino. Maraton je razdeljen na tri etape in JE omejen glede števila prijavljenih, zaradi povsem logistično-tehničnih razlogov. Maraton je mogoče odpeljati tako na MTB kolesu kot na cestnem, sam sem ga vedno vozil s cestnim kolesom. Priporočam prevoz v lastni režiji (iz Slo v Bihač, med samim maratonom, ter povratek iz Srebrenice),prav tako priporočam tudi organiziranje nočitev (hotel, B&B, penzion) v lastni režiji med samim maratonom. 

Če kogarkarkoli zanima še karšnakoli inf, jo z veseljem posredujem, ni potrebna udeležba na nikakršnem "zaprtem sestanku".

Da se nikad ne zaboravi i ne ponovi!

@Idrija, Velenjska skupina ima sestanek na temo maratona Velenje - Srebrenica.....dogovori glede, prenočišč, kombijev,šoferjev, in vsega kar paše zraven.... "LASTNA REŽIJA".... Preberi si še enkrat moj post...

@E.J.:

Stopil sem v kontakt z enim izmed Velenjskih udeležencev maratona kateri se vsako leto udeležujejo maratona (lansko leto jih je bilo 10) vljudno so me povabili na zaprti sestanek na temo Srebrenica maraton 2015, kateri bo 6.3. v Velenju. Poročam ko pridem z sestanka. 

Velenjski rudarji iz leta 2013

www.youtube.com/watch?v=OzO1b xQqtLA

Velenjski rudarji iz leta 2012

www.youtube.com/watch?v=kkgNT QJEBvU

• 0 |-10+10
    Srebrenica po Srebrenici. .se je že začelo.
  • 0 |-10+10
    @luka79: Srebrenica po Srebrenici. .se je že začelo.

nagubano čelo

• 1 |-10+11
    Bistvo je, da sem zelel odgovoriti na vprasanja, ki, po mojem mnenju, zanimajo vsakega, ki gre prvic. Ker znam brat, sem prebral tudi tvoj post E.J. in prav zato ker je poln netocnih informacij in brezveznih stvari, sem se odlocil napisati tudi sam. Organizacija velenjske ekipe me ne zanima, sam hodim zgolj in samo iz enega razloga in cilja- da se ohranja spomin na srebreniske zrtve.
  • 0 |-10+10

Idrija ali bos odgovoril na sporocilo ki sem ti ga poslalmežik

• 0 |-10+10
    @Idrija: Bistvo je, da sem zelel odgovoriti na vprasanja, ki, po mojem mnenju, zanimajo vsakega, ki gre prvic. Ker znam brat, sem prebral tudi tvoj post E.J. in prav zato ker je poln netocnih informacij in brezveznih stvari, sem se odlocil napisati tudi sam. Organizacija velenjske ekipe me ne zanima, sam hodim zgolj in samo iz enega razloga in cilja- da se ohranja spomin na srebreniske zrtve.

Veš zgodbo Velenjski rudarjev in Srebrenice? Da se nikad nezaboravi..... vsi mi tišimo dol da se poklonimo žrtvam genocida....

• 0 |-10+10

Če boste potrebovali spanje v Bihaću oziroma to je par  km pred Bihaćem, vam lahko dam naslov oz. telefonsko od prijateljice, ki ima prenočišča.Tako poceni boste težko našli!!

• 0 |-10+10

Za mene in ostalo ekipo je štart iz Prevalj cirka 900km za 4 dni.....

BRAVO ZA NAŠEGA PREDSEDNIKA kateri nas bo osebno prišel pospremit ....

www.up-rs.si/up-rs/uprs.nsf/o bjave/5C757792D2B5F038C1257DFD 004A0045?OpenDocument

• 0 |-10+10

Potem pa se vidimo v Bihacu in nadaljujemo skupaj.mežikKoliko pa vas predvidoma gre?

• 0 |-10+10
    Cirka 10 kolesarjev plus ostala logistika.
  • 0 |-10+10

Je dokodek rekreativne narave ali politično propagandne?

• 0 |-10+10

REKREATIVNE NARAVE. Naslov maratona in poanta maratona je "DA SE NIKAD NEZABORAVI", na kratko;

Poanta vsega je

" Srebrenica je leta 1993 med vojno v Bosni postala »VAROVANO OBMOČJE« pod zaščito Združenih narodov,"

Kljub temu da je bila varovano območje in zaščiteno območje se je .....

"Srebreniški pokol je bil poboj več kot 8372 muslimanskih dečkov in mož, ki so ga od 6 do 11 julija 1995 ( V PIČLIH 5 DNEH) v okolici Srebrenice izvedli bosanski Srbi pod vodstvom generala Ratka Mladića in takratnega predsednika Republike Srbske Radovana Karadžića. Poboj se je v evropsko zgodovino zapisal kot najhujši po drugi svetovni vojni. Mladić in drugi častniki iz vrst bosanskih Srbov so bili obtoženi za vojne zločine in genocid pred sodiščem v Haagu. Večina osumljencev je še na prostosti.

Predsednik republike Borut Pahor prevzel častno pokroviteljstvo nad dogodki ob obeleževanju spomina ob 20. obletnici genocida v Srebrenici

www.up-rs.si/up-rs/uprs.nsf/o bjave/5C757792D2B5F038C1257DFD 004A0045?OpenDocument

• 0 |-10+10

@E.J. še je kaj prostora v tej skupini 10 kolesarjev????

• 0 |-10+10
    @robertk6:

4.3. imam zopet sestanek z ekipo in lahko vprašam. Starta se iz Prevalj 5 julija mislim da z Titovega trga, Pahor in ostala delegacija medijske hiše itd... nas pospremijo na pot dolgo 900km.  Za nekatere tudi 1000+km

Iz Slovenije plan po etapah:

5.7.2015 Prevalje - Karlovac

6.7.2015 Karlovac - Bihač

7.7.2015 Pavza

Nato se pridružimo Bihački organizaciji z katero nadaljujemo pot do Srebrenice. Ta pa je bila lansko leto zastavljena tako:

PLAN     PO    ETAPAH

I etapa

Polazak dana  08. (utorak) 07.2014.god. u 08.00 sati

Bihać–Bos.Petrovac-Ključ–Čad javica–Mrkonjić Grad–Jajce

dužina oko 203 km

II etapa

Polazak dana  09. (srijeda) 07.2014.god. u jutarnjim satima

Jajce- Donji Vakuf –Turbe – Travnik – Vitez – Kakanj – Visoko - Sarajevo

dužina oko 131 km

III etapa

Polazak dana 10. (utorak ) 07.2012.god. u 07:00 sati

Sarajevo– Semizovac – Olovo - Kladanj –Vlasenica – Milići – Srebrenica

dužina oko 161 km

očekivani dolazak u Potočare oko 19:00h

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . .  . . . .

11. (petak) 07.2014.god.

Klanjanje dženaze žrtvama genocida i povratak.

Ena Ekipa (mlajši) bo štartala iz Velenja direkt za Veliko Kladušo - Bihač .

• 0 |-10+10

Kot kaže se rekreativni dogodek izrablja za politično propagandne namene.

Vsekakor je vsaka civilna žrtev vojne vredna spoštovanja. Zanima me ali se bodo kolesarji poklonili tudi 3280 srbskim civilnim žrtvam Srebrenice in okolice.
    Prav tako me o srebreniškem mitu zanima:
    - kaj je počela 28. muslimanska divizija (oborožena) v demilitariziranem in zaščitenem območju?
    - zakaj je porušeno 150 srbskih vasi v okolici Srebrenice in kje so njihovi prebivalci? 
    - zakaj številni ugledni zahodni avtorji (dr. Edward Herman) opozarjajo, da gre za veliko prevaro in manipulacijo s številkami umrlih?
    - kakšna je skrita politična agenda besede "genocid"?

www.globalresearch.ca/the-sre brenica-massacre-was-a-giganti c-political-fraud/5321388

dijaspora.wordpress.com/2010/ 08/10/edvard-herman-politika-g enocida-knjiga-koja-%C3%A6e-pr omeniti-razumevanje-srebrenice /

zlj13051967.wordpress.com/201 3/03/10/istina-o-srebrenici-3/

www.srebrenica-project.com/in dex.php?option=com_content &view=article &id=152:edward-herman-some -reflections-on-the-srebrenica -massacre- &catid=12:2009-01-25-02-01 -02

www.novosti.rs/vesti/naslovna /aktuelno.292.html:407771-Svaj carski-poslanik-Srbi-zrtve-u-S rebrenici

www.novosti.rs/vesti/naslovna /dosije/aktuelno.292.html:4138 87-Kravica-Bozicni-pokolj-bez- kazne

www.politika.rs/rubrike/regio n/Meholjic-Srebrenica-zrtvovan a.lt.html

lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.ph p?id=64405

www.srebrenica-project.com/

Izrazil sem samo svoje mnenje in ne mislim polemizirati v nedogled. Ne dovolim si, da mi servirajo laži, polresnice.
    S spoštovanjem do vseh kolesarjev in nekolesarjev. 

• 0 |-10+10
    @vviraklion:

Kot kaže se rekreativni dogodek izrablja za politično propagandne namene.

Vsekakor je vsaka civilna žrtev vojne vredna spoštovanja. Zanima me ali se bodo kolesarji poklonili tudi 3280 srbskim civilnim žrtvam Srebrenice in okolice.
    Prav tako me o srebreniškem mitu zanima:
    - kaj je počela 28. muslimanska divizija (oborožena) v demilitariziranem in zaščitenem območju?
    - zakaj je porušeno 150 srbskih vasi v okolici Srebrenice in kje so njihovi prebivalci? 
    - zakaj številni ugledni zahodni avtorji (dr. Edward Herman) opozarjajo, da gre za veliko prevaro in manipulacijo s številkami umrlih?
    - kakšna je skrita politična agenda besede "genocid"?

www.globalresearch.ca/the-sre brenica-massacre-was-a-gigant i c-political-fraud/5321388

dijaspora.wordpress.com/2010/ 08/10/edvard-herman-politika- g enocida-knjiga-koja-%C3%A6e-p r omeniti-razumevanje-srebrenic e /

zlj13051967.wordpress.com/201 3/03/10/istina-o-srebrenici-3 /

www.srebrenica-project.com/in dex.php?option=com_content &view=article &id=152:edward-herman-som e -reflections-on-the-srebrenic a -massacre- &catid=12:2009-01-25-02-0 1 -02

www.novosti.rs/vesti/naslovna /aktuelno.292.html:407771-Sva j carski-poslanik-Srbi-zrtve-u- S rebrenici

www.novosti.rs/vesti/naslovna /dosije/aktuelno.292.html:413 8 87-Kravica-Bozicni-pokolj-bez - kazne

www.politika.rs/rubrike/regio n/Meholjic-Srebrenica-zrtvova n a.lt.html

lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.ph p?id=64405

www.srebrenica-project.com/

Izrazil sem samo svoje mnenje in ne mislim polemizirati v nedogled. Ne dovolim si, da mi servirajo laži, polresnice.
    S spoštovanjem do vseh kolesarjev in nekolesarjev. 

KDO JE ZAČEL VOJNE V NEKDANJI EX YU???

Kdo je napadel Slovenijo?

Kdo je napadel Hrvaško?

Kdo je napadel Kosovo, Makedonijo?

Uporabi strica googla in pa wikipedijo....

1991 Slovenija in Hrvaška razglasita neodvisnost. V Sloveniji se začne desetdnevna vojna. JLA nato zapusti Slovenijo in poseže v spopade na Hrvaškem. Začnejo se boji za Vukovar, Dubrovnik in Osijek.

1992 Vojna na Hrvaškem se razširi. Makedonija in Bosna razglasita neodvisnost. Začne se vojna v Bosni. OZN uvedle sankcije proti Jugoslaviji in medse sprejme Slovenijo, Hrvaško ter Bosno.

1993 Začne se vojna med Hrvaško in Bosno. V spopadih v Mostarju Hrvati porušijo Mostarski most.

1994 Z mirovnim sporazumom se končajo spopadi med Hrvaško in Bosno.

1995 V Srebrenici pride do pokola civilistov. Hrvaška začne operaciji Nevihta in Blisk. NATO napade vojaške položaje vojske bosanskih Srbov. Podpisan je Daytonski sporazum.

1996 Jugoslavija prizna Hrvaško in Bosno.

1998 Na Kosovu pride do spopadov med Srbi in Albanci.

1999 NATO začne vojaško operacijo proti Srbom na Kosovu. Nadzor nad Kosovom prevzame OZN.

2000 Slobodan Milošević izgubi na predsedniških volitvah. Predsednik Jugoslavije postane Vojislav Koštunica.

2001 V Makedonijipride do vojaških spopadov med makedonsko vojsko in albanskimi skrajneži.

No ko boš to raziskal, pa potem še malo poguglaj

VUKOVAR

TOMAŠICA

OMRSKA

MANJAČA

KEROTERM

OBLEGANJE SARAJEVA

OBLEGANJE BIHAČA

Eno se je BRANITI drugo NAPADATI!

• 0 |-10+10
    @E.J.:
    @robertk6:

4.3. imam zopet sestanek z ekipo in lahko vprašam. Starta se iz Prevalj 5 julija mislim da z Titovega trga, Pahor in ostala delegacija medijske hiše itd... nas pospremijo na pot dolgo 900km.  Za nekatere tudi 1000+km

7.7.2015 Pavza

Nato se pridružimo Bihački organizaciji z katero nadaljujemo pot do Srebrenice. Ta pa je bila lansko leto zastavljena tako:

PLAN     PO    ETAPAH

I etapa

dužina oko 203 km

II etapa

dužina oko 131 km

III etapa

dužina oko 161 km

11. (petak) 07.2014.god.

Svaka cast toliko kilometrov na "kolu"za rekreativce ste si kar zadali cilj, a ste ze kaj preracunali koliko vas bo prislo vse skupaj,Pa se mal si se zmotil 10.7.2015 je cetrtek,glede nacionalizma pa tukaj ni pravi naslov za provokacije,kolesarili bomo pac ker smo se tako odlocili ne pa da bi koga izivali ce bi pa se kdo sel iz Bihaca se pa lahko zmenimo in gremo skupaj da nebi vsak z svojim avtomobilom lezel dol.

• 0 |-10+10
    @cubi:
    @E.J.:
    @robertk6:

7.7.2015 Pavza

PLAN     PO    ETAPAH

I etapa

dužina oko 203 km

II etapa

dužina oko 131 km

III etapa

dužina oko 161 km

11. (petak) 07.2014.god.

Svaka cast toliko kilometrov na "kolu"za rekreativce ste si kar zadali cilj, a ste ze kaj preracunali koliko vas bo prislo vse skupaj,Pa se mal si se zmotil 10.7.2015 je cetrtek,glede nacionalizma pa tukaj ni pravi naslov za provokacije,kolesarili bomo pac ker smo se tako odlocili ne pa da bi koga izivali ce bi pa se kdo sel iz Bihaca se pa lahko zmenimo in gremo skupaj da nebi vsak z svojim avtomobilom lezel dol.

Mal bodo donatorji pokrili stroske nekaj malega pa sami, plan po etapah 10.7. 2014 Je samo kopija od lanskega leta.... Po isti trasi se bo vozilo tudi letos kateri dan v tednu pa pride se pa niti nisem poglabljal ....
  • 0 |-10+10
    No glih, ko je padla sodba generalu Mladiču je fajn čas, da se začnemo organizirat za naslednji srebrenica maraton.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Specialized allez E5

Specialized allez E5

Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (barve Peter Sagan) Kolo je staro oz. voženo 5 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 presta(...)

Cena: 585,00 EUR
  • Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano

Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano

Prodam obroče Fulcrum Racing 7 ,Shimano račna, Continental Grand Prix 4000 gumami malo rabljene.. Obroči so vzeti z novega kolesa...   info:www.bike24.com/1.php?content= 8;product=112470;menu=100(...)

Cena: 140,00 EUR
  • Scott Solace 15 Disc

Scott Solace 15 Disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)

Cena: 1.550,00 EUR
  • cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

Prodam cestne obroče Syncros RP2.0 Disc ! Obroči so brezhibni in nepoškodovani. Prevoženih 500 km. Obroč: Alloy Clincher Disc Rim, 24mm width, 24h Napere: DT Aero, DT Aero Comp 2-cross, 24 front (...)

Cena: Po dogovoru
  • Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Na zalogi modeli 2018,  WC, PRO in Comp

Cena: Po dogovoru
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Camino s kolesom iz Slovenije
  • Biciklistika
  • Katere led luci

Oglas 300x250

• Prodajam
    Specialized allez E5
    Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (barve Peter Sagan) Kolo je staro oz. voženo 5 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 presta(...)
    Cena: 585,00 EUR
  • Prodajam
    Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano
    Prodam obroče Fulcrum Racing 7 ,Shimano račna, Continental Grand Prix 4000 gumami malo rabljene.. Obroči so vzeti z novega kolesa...   info:www.bike24.com/1.php?content= 8;product=112470;menu=100(...)
    Cena: 140,00 EUR
  • Prodajam
    Scott Solace 15 Disc
    Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)
    Cena: 1.550,00 EUR
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih