--Notification--

logo

Garmin Edge 810

Komentarji

• 0 |-10+10
    @jutrotisto:

Potem pa toliko slabše za Garmina. Noben "šrot" od telefona z npr. Sport-tracker-jem ne dela toliko težav kot njena "izključno GPS sledenju" namenjena naprava.

Tudi glede na pretekle probleme, bi ga odnesel na servis (še posebej,če je še garancija).

Men na kolesu ne dela (skoraj) nobenih težav. "Šrota" od telefona ne moreš imet na balanci cel dan (pokuriš baterijo v 2-3 urah), je prevelik, preneroden, večina jih slabo prenaša prah, vodo in švic...

Kolesarski računalnik je namenska naprava, ki je izdelana za točno določeno rabo. Ima čudo možnosti, ki jih "šrot" od telefona in Sportstracker nimata. Poleg tega povprečen rekreativec 3/4 teh funkcij ne potrebuje in mu je takšna naprava ponavadi predraga. In pa, če bi obstajala naprava, ki bi bila primerna za vse športe/aktivnosti, se ti ne zdi, da bi jo že prodajali? Pa takšne še nihče ni uspel izdelati.

Če ti uporabljaš bor-mašino namesto mixerja v kuhinji, to ni problem proizvajalca bor-mašine.

• 0 |-10+10

Ne trdim, da je Garmin zanič, samo moje mnenje je, da je z njegovim(njenim) nekaj narobe. Konkretno lahko dokažem - po isti poti, kjer se je pohodnik z garminom spuščal z Janč, sem jaz lani "štamfal" z gorcem navzgor in uporabil poceni telefon z GPS-om in ST. Hitrost je bila v obeh primerih primerljiva (recimo 5-6kmh - vsaj moja je bila tamtam, pohodniška navzdol pa je tudi sigurno taka), telefon vozim v podsedežni torbici, ki tudi lahko ovira signal,itd....

Glede na razdaljo in čas, ki ga je pohodnik imel, ni počasen. Če pa garmin po ravnem (npr. skozi vas Laze) ni sposoben beležit 5 km/h, pa to zame ni v redu.

Obstaja možnost, da ima na garminu napačne nastavitve, mislim pa, da jih Majčka in "moška roka" obvladata, v nasprotnem primeru, jih pa na servisu pokažejo.

• 1 |-10+11
    @Firnk:izdelati.

Če ti uporabljaš bor-mašino namesto mixerja v kuhinji, to ni problem proizvajalca bor-mašine.

ne - to je problem proizvajalca mixerja nasmeh

• 0 |-10+10

Poslano vprašanje in opis problema na Garmin podporo, tako da, fantje hvala za pomoč, upam, da mi ostalo rešijo za to poklicani. poljub

• 0 |-10+10

Lahko poizkusis downgradat firmware na nizjo verzijo, samo ne verjamem, da bi bil to problem.

• 0 |-10+10
    @Firnk:

Ne uporabljam ravno, ampak je pa predlog zanimiv, še posebej, če je malenkost več in malo bolj gosto testo za zmešat, pa se mi ga ne da na roke vrtet. mežik

@Firnk:

Problem ni v Garminu, ker 810 ni narejena za pohodnistvo. Za pohodnistvo/hribolazenje je Fenix ali Forerunner (od Garminovih naprav).

Za kaj točno je narejen sicer ne vem, vem samo, da so mi ga prodajali kot multišportni pripomoček. In če je notri že naložen profil za Pohodništvo, je za moj pojem prav tako narejen za pohodništvo. Poleg tega z lahkoto trdim, da dostikrat peš hitreje kam pridem, kot pa s kolesom, še posebej, če je kolesarska pot speljana v kak besen klanec. kul

Zaenkrat sem ga ponovno dala na tovarniške nastavitve in ponastavila osebne podatke, pa da vidim. In prav tako še vedno čakam odgovor z Garmin pomoči, kamor sem poslala vprašanje.

• 0 |-10+10

@majcka:

Zaenkrat sem ga ponovno dala na tovarniške nastavitve in ponastavila osebne podatke, pa da vidim.

Ne vem, če bo dovolj samo ponastavitev osebnih podatkov, tudi sistemske nastavitve garmina moraš določit. Če ga imaš za pohodniški profil in za kolesarjenje, moraš za oba profila posebej nastavit samodejno prekinjanje pri določeni hitrosti ali postanku, razen če ga izklopiš in vedno ročno zaženeš s tipko start/stop.

• 1 |-10+11
    @majcka:
    @Firnk:

Problem ni v Garminu, ker 810 ni narejena za pohodnistvo. Za pohodnistvo/hribolazenje je Fenix ali Forerunner (od Garminovih naprav).

Za kaj točno je narejen sicer ne vem, vem samo, da so mi ga prodajali kot multišportni pripomoček.

Ne vem, kdo ti je to prodajal, ker Edge serija je namenjena kolesarstvu.

Za vse športe je Forerunner, za pohodništvo, tek in druge "peš" aktivnosti pa naj bi bil Fenix (kar se tiče Garmina. Potem imaš tu npr. še Suunto, Polar ter druge proizvajalce).

Drugače pa ne vem, če bo "factory reset" dovolj, FW ti (mislim da) ostane zadnji, ki ga imaš naloženega.

• 1 |-10+11
    @Firnk:

Za vse športe je Forerunner, za pohodništvo, tek in druge "peš" aktivnosti pa naj bi bil Fenix (kar se tiče Garmina. Potem imaš tu npr. še Suunto, Polar ter druge proizvajalce).

Bog pomagej s palco v breg.

Zdaj ga pač imam in bom iz njega potegnila kar največ, kar se da (pa čeprav čeva). Seveda bo začel hodit z mano tudi na kolesarjenje, ko mi rata bicikel iz kevdra ven potegnit, pa bom vidla, če bo pol manj nagajal.

Ampak glede na to, da je do zdaj vedno 'hodil' z mano in je katerikrat nagajal in katerikrat ne, potem pač ne more bit od tega odvisno. Pač po moji logiki.

• 1 |-10+11

Nooooo.....Novega imam!!!! Mislim Garmina Edge 810. kul

• 0 |-10+10

Dobr! So ti ga zamenjal?

• 0 |-10+10

Yap!

Človek me je vprašal, kako je bil nošen (glede na to, da je pisalo pohodništvo) in ko sem mu opisala kako in je zaključil, da to pa že ne bi smel bit problem (kot pri nekaterih, ki ga valjajo po žepih) je pogledal zadevo in rekel, da dobim novega. Sem mislila, da me nateguje za prvi april.

• 0 |-10+10

si bom sposodil kar tole temo da ne odpiram nove.    ... a kdo kaj ve kaj je z garmin connectom. že od četrtka ne pokaže ne aktivnosti, ne profila ,ne prevožene poti skaratka nič, nameščene pa imam v se zahtevane programe, do četrtka ni blo problema, pa tudi od danes mi sploh ne prikaže nič na armaturni plošči...a kdo kaj  ve kaj je s to stranjonagubano čelo

• 1 |-10+11

Meni delata normalno obe strani Garmin Connecta (stara "tradicionalna" in nova "moderna").

• 0 |-10+10

jst garmin connecta sploh ne uporabljam ker je slabo zasnovan... uploadam direkt na stravo

• 0 |-10+10

Meni je včeraj delalo, le malo sem se prestrašila, da mi Garmin ni spravil zadnjega podviga, ker se ga ni takoj videlo na računalniku. Pa na novo so postavili obliko. Ostalo deluje.

• 0 |-10+10
    @Vauko:

si bom sposodil kar tole temo da ne odpiram nove.    ... a kdo kaj ve kaj je z garmin connectom. že od četrtka ne pokaže ne aktivnosti, ne profila ,ne prevožene poti skaratka nič, nameščene pa imam v se zahtevane programe, do četrtka ni blo problema, pa tudi od danes mi sploh ne prikaže nič na armaturni plošči...a kdo kaj  ve kaj je s to stranjonagubano čelo

Poizkusi posodobit browser in/ali flash. Meni je pomagalo.

• 0 |-10+10

Da ne odpiram nove teme:
    Meni 810ka zadnje čase, če vozim izbrano turo, ne opozarja na zavijanje po tracku.
    Imam samo "ročno" sledenje po mapi, brez opozarjanja.
     Mogoče kdo ve katera nastavitev mi tu nagaja? 

• 0 |-10+10

Si mogoče v zadnjem času updatal software? Ker Turn-by-turn še vedno niso poštimal in se folk že dolgo časa pritožuje.

• 0 |-10+10

Ja sem, samo je prej delalo.
    Bom videl, če je še kak update.

• 0 |-10+10

Boljš bi blo, da daš nazaj na tastar FW (tisto verzijo, ki ti je delovala - to moraš narest ročno in vse bo treba nastavit na novo).

Jaz ne updatam več (ostajam na v3.20), ker v vsakem novem upgradu popravijo nekaj, kar je (vsaj meni) popolnoma nepomembno s tem, da mi kakšna stvar, ki mi je prej delovala in jo rabim, ne dela več. Itak dodajajo samo podporo in funkcionalnost za novejše naprave (npr. Di2 prestave, pa podporo za Virb kamere itd), starejših bugov pa ne in ne zrihtajo.

• 0 |-10+10

Ehh rešitev je taka:
    Na Courses je ikona tri vzporedne črte --- > Turn Guidance--- >ON

Mogoče bo komu koristilo, meni se je to izklopilo med nadgradnjo, ker sam nisem nič spreminjal...

• 0 |-10+10

Kje se da dobiti starejše verzije "Firmweara" za 810? Po nadgradnji z zadnjo verzijo spet določene stvari ne delajokrik..

• 0 |-10+10
    @SHad:

Ehh rešitev je taka:
    Na Courses je ikona tri vzporedne črte --- > Turn Guidance--- >ON

Mogoče bo komu koristilo, meni se je to izklopilo med nadgradnjo, ker sam nisem nič spreminjal...

forums.garmin.com/forum/into- sports/cycling/edge-1000-aa/12 5806-where-can-i-find-firware- 5-20?345366-Where-can-I-find-F irware-5-20= &highlight=Downgrade

• 0 |-10+10

mežik hvala.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodam krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420

Prodam krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420

Prodam novo krmilo Syncros Creston 1.5 Compact 420 vzeto iz novega kolesa Scott Foil 10. www.syncros.com/ca/en/product s/265563/syncros-creston-1-5- c ompact-handlebar

Cena: 40,00 EUR
  • Prodam nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil

Prodam nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil

Prodam popolnoma nov nosilec krmila Syncros Aero RR1.5 Foil / 110, vzeto iz novega kolesa Scott foil 10. www.syncros.com/ca/en/product s/241888/syncros-aero-foil-st e m

Cena: 40,00 EUR
  • Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T

Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T

Prodam novo gonilko Shimano Ultegra FC-R8000 Hollowtech II 52x36 T,172,5mm vzeto iz novega kolesa Scott Foil 10.

Cena: 160,00 EUR
  • sedežna opora REPARTO CORSE

sedežna opora REPARTO CORSE

Prodam karbonsko sedežno oporo REPARTO CORSE, širine 31,6. Opora je brez prask! Več info na ZS ali 031 311 675

Cena: 35,00 EUR
  • Dereze

Dereze

Prodam nove dereze za mestno uporabo št. 37 - 45. Cena je 15 Eur.

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• bécane je ocenil +1
    Assos
  • ken je ocenil +1
    Assos
  • SODROVC je ocenil +1
    Doping in ergogena sredstva
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• višina sedeža na cestnem kolesu
  • Assos
  • Assos

Oglas 300x250

• Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    Campagnolo Record 10v ročke
    Iščem Campagnolo Record 10 redne ergopower ročke. Gumice na ročkah ni panike, če so že malo obrabljene, bi bilo pa fino, da je vse ostalo v čim lepšem stanju.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)
  • Kupim
    Syncros sedež
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov(...)

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih