--Notification--

logo

Cestno kolo z disk zavorami

Komentarji

• 0 |-10+10
    @crni2:
    @enthusiast:

... Se razumemo, namazali so smolo okrog vilic in gor napopali dva utora. Morda se sliši žaljivo za nekoga, ki to počne profesionalno, vendar sam postopka pri redesignu ne poznam, zato pa tudi previdno sprašujem ostale, ki imajo več izkušenj kot jaz.  ... 

Sicer nimam diskov oz. celo samovgradnje (Bog me obvaruj takih pristopov), se pa navkljub temu sprašujem, ali ni zgornje vprašanje "skrita kamera"??
    Malo fizike. Pri klasičnih bremzah je radialna sila bremzanja skoraj v samem vležajenju vilice. Okvir (trikotnik) prevzame obremenitev skora direktno. 
    Pri diskih je radialna sila precej oddaljena od ležajne podpore v vilici. To ima za posledico dodaten upogibni moment tako na vilico kot na okvir. Poleg tega je sila bremzanja večja pri diskih kot pri klasičnih bremzah: M = F x l 
    Zaradi tega se pač izdelujejo namenski okvirji z vilicami za diske! Ojačani tam, kjer je to potrebno! Če pa imaš redesign pri mojstu na koncu ulice, ja potem pa kar k njemu na posvet, ti bo še kaj po "domače" rešil!

kul 

A do vzvoja na aksi ne pride? Govorim, o redesignu vilice, ko je uni.dipl.ing Hans Johann Strauss predpisal dodatni laminat a mu je G. Marketing takoj zabrusil, da ga bo okoli kepe, če bo pretirano povečal maso okvirja, oziroma v tem primeru vilice. No potem sta lepila, spreminjala smer vlaken, uporabljala različna vlakna, sušila smolo na vetru... eureka, not sta zagnala debelejšo gred, jo fiksirala z navojem in roka. Petek je bil :)

Caad 12 dobiš v obeh verzijah. Rim ali Disk. Razlika v teži pa je?

• 0 |-10+10

ha ha ha, fizika ti ni ravno močna stran!
    Potem daj kar axo od šajtrge, pa ne se s predelavo klasične vilice ubadat. Zmaga je naša! zlati kljun

• 0 |-10+10
    @crni2:

ha ha ha, fizika ti ni ravno močna stran!
    Potem daj kar axo od šajtrge, pa ne se s predelavo klasične vilice ubadat. Zmaga je naša! zlati kljun

A ni napisal, da so to "skup zmetali" v tovarni? zarečeni kruh   Samo malo šaljivo je vse skupaj opisal, mi gre kar na smeh. smeh

• 1 |-10+11
    We want more..more Enthusiast-mus..!!;)
  • 0 |-10+10

Da bo sikanje bolj mono in ne toliko stereo. 

www.bikeradar.com/news/articl e/sram-disc-brake-damper-51975 /

Mala dušilka med naperami in rotorjem, da izniči hladilna rebra, ki se obnašajo kot akustični ojačevalec. Tudi proti cviljenju bo!

Moten bo pa pretok zraka. Ubogi Strauss, zopet jih bo fasal. 

• 0 |-10+10

Tisti, ki bi radi imeli tiho kolo najbolje, da si nabavite kolo brez račne. smeh

• 2 |-10+12
    Pravi kolesarji gonijo tudi navzdol po bregu :)
  • 0 |-10+10
    @SHad: Pravi kolesarji gonijo tudi navzdol po bregu :)

In nikoli ne bremzajo....:)

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @SHad: Pravi kolesarji gonijo tudi navzdol po bregu :)

In nikoli ne bremzajo....:)

In končajo na urgenci,....
  • 0 |-10+10
  • 0 |-10+10

Odlično ROFL. Diski so pa res super univerzalni, bremzajo malček bolje kot gumice, meso režejo malček slabše kot topu nož, in če nimaš vžigalic, lahko še vedno pripraviš čevape, če te zagrabi lakota.

Dobr, da pipistrel ne bere tega, ker bi zahteval posebni davek za uporabnike diskov :)

• 0 |-10+10
    @jutrotisto:

Pazi, kam ga boš naslonil :)

www.regionalobala.si/novica/z -divjim-kolesarjenjem-zakuril - gozd-interveniralo-150-gasilc e v-in-dva-helikopterja

Kaj je danes 1. april? Kašne budalaštine. Saj ne morš verjet. Kako bi lahko bil disk žareč ljudje božji? Potem bi lahko gozd zakuril z motorno žago, ker bi ketna na žagi zaradi trenja povzročila iskro. Ste gledali kdaj survivorja kako težko je nardit ogenj brez vžigalic... ne me jebat..smeh smeh

• 0 |-10+10

Zdravo, čeprav vidim da ste tule mal zašli še moje vprašanje.
    Trenutno imam aero specialko in 29' gorca. sedaj bi si kupil še nekaj vmes. Ne ravno gravel al pa ciklokros ker bi bilo kolo namenjeno vožnji po asfaltu. 
    Pogoji so diski, gor morjoo it vsaj 28mm gume, buđet pa je nekje do 2000€.
    Gledam sem npr, gianta tcr., agresivna pozicija mi ni ovira, prej prednost. :)
    Še kakšni predlogi ki ustrezajo vsem tem pogojem?

• 0 |-10+10

Ne kompliciraj, če ti je agresivna pozicija prednost ne glej sportive/endurance koles. TCR je superca, morda poglej še Bianchi Aria, ki je malo dražji, Cannondale CAAD12 pa cenejši in tudi špica.

• 0 |-10+10
    @Neejc1:

Trenutno imam aero specialko in 29' gorca. sedaj bi si kupil še nekaj vmes. Ne ravno gravel al pa ciklokros ker bi bilo kolo namenjeno vožnji po asfaltu. 

Ne vem če dobiš kje cestno kolo z 28mm gumami, vsaj TCR jih nima, pa tudi Giant DEFY ne, razen če si jih boš sam nabavil.

Od Gianta mogoče to www.giant-bicycles.com/at/tcx -advanced-sx samo ne vidim, da bi ga imeli v SLO, mogoče po naročilu

• 0 |-10+10
    @Neejc1:

Cannondale Synapse, serija SE, na primer... 
    udobje Synapsa, 30 gume, diski. kaj še rabiš več?
    karbon
    image
    alu
    image 

• 0 |-10+10
    @Neejc1:

Giant TCR je race kolo vprašanje kako široka guma gre gor. Jaz bi gledal Cannondale Synapse, Specialized Roubaix, Giant Defy....

• 0 |-10+10
    @kenz76:
    @Neejc1:

Cannondale Synapse, serija SE, na primer... 
    udobje Synapsa, 30 gume, diski. kaj še rabiš več?
    karbon
    image
    alu
    image 

bi tudi podprl

• 0 |-10+10
    Hvala za predloge.
    Na tcrja naj bi sla 28mm, defy ima prevec pokoncno pozicijo :)
    Kaj pa CAAD12 disc?
  • 0 |-10+10

Da nau kdo rekel da pametujem....

glede CAAD12 bi ti pa rekel, da je z navadnimi zavorami zelo dobro kolo...prekaša marsikaterega karbonca (mislim da je to že blo dostikrat napisano)...je pa zlo race geometrija, mislim da je celo geometrija identična S6 ....

glede diskov... mogoče samo tole prebereš - www.velonews.com/2015/06/news /cannondale-wants-us-to-join-t he-cult-of-aluminum-but-were-n ot-ready_375596

je pa to res bilo edino negativno mnenje, ki sem ga zasledil glede CAAD12 z diski...

naj te pa to ne odvrne od CAAD12 tudi z diski...

• 0 |-10+10
    youtu.be/b_iOPprOj0M
    Dosedaj dbest.
  • 0 |-10+10
    @Neejc1: Hvala za predloge.
    Kaj pa CAAD12 disc?

Če prav zastopim ti je vseeno glede geometrije samo, da bi imel diske in 28mm? A lahko vprašam zakaj bi imel diske? Sam sem vozil Synapse-a z diski in če bi še enkrat kupoval kolo z diski
    bi kupil TA. Sam sem imel Ice tech. Modulacija je bila mogoče boljša kot pri klasičnih...Sedaj vozim Foila z Ultegro in Swiss top gumicami in diskov sploh ne pogrešam. Velikokrat sem jih moral nastavljat, ker se QR vedno 
    malce razštela in potem je treba spet nastavljat zavore. Po drugi strani imam pa na gorcu osnovne Shimano 4xx in delujejo zelo dobro.

• 0 |-10+10
    @fuego:
    Kaj pa CAAD12 disc?

Če prav zastopim ti je vseeno glede geometrije samo, da bi imel diske in 28mm? A lahko vprašam zakaj bi imel diske? Sam sem vozil Synapse-a z diski in če bi še enkrat kupoval kolo z diski
    bi kupil TA. Sam sem imel Ice tech. Modulacija je bila mogoče boljša kot pri klasičnih...Sedaj vozim Foila z Ultegro in Swiss top gumicami in diskov sploh ne pogrešam. Velikokrat sem jih moral nastavljat, ker se QR vedno 
    malce razštela in potem je treba spet nastavljat zavore. Po drugi strani imam pa na gorcu osnovne Shimano 4xx in delujejo zelo dobro.

Nevem če prav zastopiš, sj sem napisu da iščem bl agresivno pozicijo, da pa še vedno lahko namontiram široke gume, uporablju bi ga namreč za 2. kolo, ob slabšem vremenu, pozimi, trening...
    Na alu felgah tut sam ne pogrešam diskov, jih pa na karbonu, sploh če je mokro al pa na daljših spustih. :)

• 0 |-10+10

diverge ali pa nov tarmac na diske lahko komot namontiras 30 gor

• 0 |-10+10
    @Neejc1:
    @fuego:
    Kaj pa CAAD12 disc?

Nevem če prav zastopiš, sj sem napisu da iščem bl agresivno pozicijo, da pa še vedno lahko namontiram široke gume, uporablju bi ga namreč za 2. kolo, ob slabšem vremenu, pozimi, trening...
    Na alu felgah tut sam ne pogrešam diskov, jih pa na karbonu, sploh če je mokro al pa na daljših spustih. :)

Aha nisem vedel, da treniraš in da za trening potrebuješ še eno kolo.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

Cena: Po dogovoru
  • kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)

• FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik

FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik

Prodajam malo uporabljen FSA zobnik 54 zob in 39 zobZraven lahko prodam tudi gonilke 172,5mm Hollowgram SL + 80€K-Force TT chainring, 130BCDx54T blkSpeed: 9/10/11spBCD: 130mmTeeth: 54tColor: carb(...)

Cena: 70,00 EUR
  • krono Felt B12, L

krono Felt B12, L

Crono/TT FELT B12, 2011 Velikost L/57; 180-192cm Prevoženih do 2500km Grupa Ultegra 6700, Gonilka Dura Ace 53/39 ima več km, lahko druga Obroči Felt TTR Aero by Zipp  ... ali drugi Brezhibno, vs(...)

Cena: 1.350,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DOS 2018
  • Biciklistika
  • Amatersko kolesarstvo (KOLOTEK)

Oglas 300x250

• Prodajam
    Sedež Fizik arione 00
    (slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    kronometer TT tratlon belanca ročke
    Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)
  • Prodajam
    Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE
    NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih