--Notification--

logo

Cestno kolo z disk zavorami

Komentarji

• 0 |-10+10
    Kolesarske disko zavore so zaenkrat še podhranjene kar se najvećje moči zaviranja tiče..ne moreš pričakovat da boš imel zavorni učinek kot pri kaki cbr-ki z Nissin sistemom in jih zato zavedno tudi ne smeš prekomerno obremenjevat...razen če jih nočeš skurit.
    na to mislim.
  • 1 |-10+11
    @enthusiast:

Tudi sam furam diske je pa moje mnenje o njih deljeno. Prednost je definitivno ta, da ne zaviraš po obroču, seveda, če je ta iz karbona, v nasprotnem primeru ta logika pogrne. Druga je ta, de se zavore vedno odzivajo enako in da nimaš skozi vzporednega mislenega procesa, ko je cesta mokra. Kolo vedno zavira, kar pri gumicah ne drži. 
    Recimo mene je bilo prav strah, ko je bilo mokro, saj sem imel občutek kot bi bil 90 tonski šleper.

Na tej točki se pa prednosti končajo, ajde še to, vizualno so felne lepše, če nimajo tistega srebrnega roba pa še to samo pri alu obročih to pa je tudi to.

Imam thru axle, ker sem seveda bil prepričan, da s tem načinom vpetja bo rotor stal na mestu in se ne bo premikal. Narobe. Ko aufzicaš slišiš disk. Kje leži problem, ne vem, verjetno pa v tem da sistem ni dovolj tog, da bi opravljal nalogo kot se spodobi. Morda je vilica premehka, so tolerance v pestu preveč ohlapne, morda so čeljusti preozke... .
    Drugi faktor je pregrevanje. Na klancu, kljub temu, da si zavore nastavil v nulo, pač koliko je rotor dejansko raven, še vedno pride, do ekspanzije materiala in se napaka neravnega diska pomnoži potem pa zopet slišiš sik-sik-sik. Proizvajalci to rešujejo tako, da povečajo površino oz. dodajo hladilna rebra. Ok, če bi jih hladil z vodo potem ja, če pa to počnemo z zrakom... ja - obstajo kaki testi?
    Kaj pa pregrevanje zavornega olja? Vzdrževanje? Več na linku: www.epicbleedsolutions.com/bl og/dot-brake-fluid-vs-mineral - oil/

Če bi še enkrat kupoval bi vzel gumice, vejetno vse do prvega dežja, potem bi si zopet premislil.
    Skratka povedal nisem nič novega oziroma nič kar ne bi že predabatirali..... .

Sem podobnega mnenja. Problem je v togosti..še posebaj mehki okvorji (Fuji, Specialized/sworks ipd.). Moj nasvet; absolutno diski, ampak s konkretnim okvirjem, ne na nekem “hervis kolesu” (s tem mislim kvalitetno, kar še ne pomeni visoko cenovno) in znanje kako peljati z njimi in kako skrbeti..ter seveda imej v zakup da bojo dostikrat cvilili (kar je normalno), pa da boš moral vsake toliko časa k mehaniku, na pregled/servis. Ne pa kot pri gumicah ki jih lahko vsak “lolek” doma varno popravi/nastavi.
    Ampak za povprečnega (pametnega) kolesarja ni razlike..razen tiste 3x letno ko te dež vjame pri vožnji s kolesom.
  • 2 |-10+12

Diski kot zavorni sistem so sigurno boljši kot gumice, ampak za cestna kolesa jih bo potrebno še malo dodelati, da bodo servisni intervali daljši ter da ne bo cviljenja, kurjenja, ukrivljanja, etc. Do takrat se pa lahko tisti, ki nas to moti še vedno VARNO peljemo z gumicami. Če so gumice zdržale več desetletij in v uporabi še danes v pro touru, kjer so hitrosti mnogo višje kot pri nas smrtnikih in tudi na dežju so večkrat kot mi rekreači, bodo pa še nekaj let, da se diski za cestna kolesa še bolj dodelajo.

Ni pa potrebno sedaj strašenje, da se je sedaj kar naenkrat ful nevarno voziti z gumicami v dežju, če pa je še včeraj šlo bp :)

Če bi danes kupoval specialko in glede na izkušnje z diski na mojem fitnes kolesu, bi se brez pomisleka odločil za gumice, čez nekaj let pa verjteno že diski.

• 2 |-10+12
    @ken: Kolesarske disko zavore so zaenkrat še podhranjene kar se najvećje moči zaviranja tiče..ne moreš pričakovat da boš imel zavorni učinek kot pri kaki cbr-ki z Nissin sistemom in jih zato zavedno tudi ne smeš prekomerno obremenjevat...razen če jih nočeš skurit.
    na to mislim.

Sem razumel tisti tvoj prejšnji komentar bolj v smislu provokacije.
    Se pa strinjam tega res ni moč pričakovati, v bistvu tudi nikoli nisem sem pa bil prepričan, da je sistem že malo v letih, saj kolegi iz MTB scene to furajo že od pamtiveka, in da je seveda primerno dodelan. Če prav pomisliš so na specialkah diski overkilll in pol tudi iz te premise izhajaš in si misliš, da so porodne težave že odpravljene in da so zavore že bolj trotelj ziher, kot kaseta naprimer - ni šans, da vsekaš pri montaži. (v smislu naleganja,.. da ne bi kdo vrtal :) )
    V bistu komaj čakam, da vidim kaj si bodo bistre glave izmislile in izboljšale v prihodnosti :)

icindr, vzdrževanje je res poglavje zase. Jaz čeljusti spiham s kompresorjem na vsake toliko časa.
    Splača se tudi pogledati, če se bati vračajo simultano, če ne, potem jih na eni strani omejiš in paziš da ne izpade, toliko da pogleda en ven, ga obrišeš - rešiš umazanije, in postopek ponoviš na sosednjem. To velja za hidro, kar jih tudi večina vgrajuje.
    Pač kaj hočem povedati je to, da tudi diske lahko štela vsak lolek, ni to nek bavbav je pač treba folku pokazat in roka. Mislim, da nastaviš čeljust in zamenjaš ploščice je treba odtegniti 3 vijake. Zadnji menjalnik je ZF proti temu :P

Kaj se pa cviljenja tiče je pa lahko več stvari odgovornih za to. Sem prepričan, da je v večini primerov "umazan" rotor ali zapečena ploščica. Pojdi v avto trgovino(Bauhaus) in kupi sprej za zavore "Brake cleaner", z njim temeljito sčisti disk. Pri ploščicah pa podrgni tekalno površino s smirkovim papirjem nato uporabi sprej za zavore. Sem preričan da bo mir in vzelo ti bo 10min časa!
    Mogoče komu pomaga :)

In ja meni osebno ni prijetno po mokrem z gumicami, se pa da brez pproblema, se je dalo in tudi v bodoče ne bo nič drugače. 

• 0 |-10+10
    @icindr
    @enthusiast:

Tudi sam furam diske je pa moje mnenje o njih deljeno. Prednost je definitivno ta, da ne zaviraš po obroču, seveda, če je ta iz karbona, v nasprotnem primeru ta logika pogrne. Druga je ta, de se zavore vedno odzivajo enako in da nimaš skozi vzporednega mislenega procesa, ko je cesta mokra. Kolo vedno zavira, kar pri gumicah ne drži. 
    Recimo mene je bilo prav strah, ko je bilo mokro, saj sem imel občutek kot bi bil 90 tonski šleper.

Na tej točki se pa prednosti končajo, ajde še to, vizualno so felne lepše, če nimajo tistega srebrnega roba pa še to samo pri alu obročih to pa je tudi to.

Imam thru axle, ker sem seveda bil prepričan, da s tem načinom vpetja bo rotor stal na mestu in se ne bo premikal. Narobe. Ko aufzicaš slišiš disk. Kje leži problem, ne vem, verjetno pa v tem da sistem ni dovolj tog, da bi opravljal nalogo kot se spodobi. Morda je vilica premehka, so tolerance v pestu preveč ohlapne, morda so čeljusti preozke... .
    Drugi faktor je pregrevanje. Na klancu, kljub temu, da si zavore nastavil v nulo, pač koliko je rotor dejansko raven, še vedno pride, do ekspanzije materiala in se napaka neravnega diska pomnoži potem pa zopet slišiš sik-sik-sik. Proizvajalci to rešujejo tako, da povečajo površino oz. dodajo hladilna rebra. Ok, če bi jih hladil z vodo potem ja, če pa to počnemo z zrakom... ja - obstajo kaki testi?
    Kaj pa pregrevanje zavornega olja? Vzdrževanje? Več na linku: www.epicbleedsolutions.com/bl og/dot-brake-fluid-vs-mineral - oil/

Če bi še enkrat kupoval bi vzel gumice, vejetno vse do prvega dežja, potem bi si zopet premislil.

Sem podobnega mnenja. Problem je v togosti..še posebaj mehki okvorji (Fuji, Specialized/sworks ipd.). Moj nasvet; absolutno diski, ampak s konkretnim okvirjem, ne na nekem “hervis kolesu” (s tem mislim kvalitetno, kar še ne pomeni visoko cenovno) in znanje kako peljati z njimi in kako skrbeti..ter seveda imej v zakup da bojo dostikrat cvilili (kar je normalno), pa da boš moral vsake toliko časa k mehaniku, na pregled/servis. Ne pa kot pri gumicah ki jih lahko vsak “lolek” doma varno popravi/nastavi.
    Ampak za povprečnega (pametnega) kolesarja ni razlike..razen tiste 3x letno ko te dež vjame pri vožnji s kolesom.
    Sicer ne vem kje si ti našel sworks okvir, da je mehak, naj ti povem da se povsem podobno dogaja tudi na robustnih mtb okvirjih.Disk zavore pri tej masi,ki jo imajo bodo pač občasno drsali, če samo pogledaš rotor saj je tako mehak,da ga zviješ že pri neprevidni menjavi obročnikov, za nastavirev disk zavor pa tudi ni potrebno vsakič voziti kolo na servis to se lahko nauči vsak sam nastav ljati.

• 0 |-10+10
    @copi:
    @icindrSem podobnega mnenja. Problem je v togosti..še posebaj mehki okvorji (Fuji, Specialized/sworks ipd.). Moj nasvet; absolutno diski, ampak s konkretnim okvirjem, ne na nekem “hervis kolesu” (s tem mislim kvalitetno, kar še ne pomeni visoko cenovno)
    Sicer ne vem kje si ti našel sworks okvir, da je mehak,

Saj to lahko izjavi "poznavalec",ki sam vozi no name jajca od kolesa.kul

• 0 |-10+10
    @Pinocio:
    @copi:
    @icindrSem podobnega mnenja. Problem je v togosti..še posebaj mehki okvorji (Fuji, Specialized/sworks ipd.). Moj nasvet; absolutno diski, ampak s konkretnim okvirjem, ne na nekem “hervis kolesu” (s tem mislim kvalitetno, kar še ne pomeni visoko cenovno)

Vsak dober poznavalec ti bo rekel da so za isti dnar katere druge znamke dosti boljše. Priporočil ti bo okvirje iz tovaren v Veroni, Trevisu, Padovi, Vincenzi...in manjših delavnic a-la Berk Composit. Že npr.Merida (ki je večinski lastnik znamke/podjetja specialized) ma za isto ceno veliko boljše, pa je tudi iz Carboteca kot speci.

Tekmovalni MTBjevci so šli že stran od Specialized, ker so premehki..sam v slovenijo itak pride vse s 5letno zamudo. Cestarji in triatlonci pa kupujejo imidž, ne kvaliteto-oz.to kar se jim reče, to verjamejo...zato je tudi Berk bolj v tujini dejaven kot pa v Slo
    ne me razumet narobe - daleč od tega da so zanič, amapk niso to tako super-najboljši okvirji, kot jih nekateri poveličujejo..kot npr. Cannondale, al pa Trek-od kar ga je Giant prevzel.

• 0 |-10+10

Pa spet smetino temo...

• 1 |-10+11
    @enthusiast:

Jaz imam kolo z diski in QR pa nič ne ribsa ko abzicam. Mogoče narobe abzicaš in preveč mečeš kolo levo desno. Poskusi delati bolj z nogami in manj z rokami. Sicer je pa logično, da se kolo pri abzicanju malce upogiba zaradi sil, ki delujejo na vilice in obroče. Razmak med rotorjem in ploščicami pa je bistveno manjši kot pri gumicah. Sicer ne vem katere zavore imaš. Jaz imam Ice tech. Cinganje se sliši recimo pri res dolgih spustih, ko se res material ogreje. Samo to ponavadi traja kako minuto dokler se spet ne ohladi. Pri TA ne bi smelo nagajat.

• 2 |-10+12
    @icindr:
    @Pinocio:
    @copi:

Vsak dober poznavalec ti bo rekel da so za isti dnar katere druge znamke dosti boljše. Priporočil ti bo okvirje iz tovaren v Veroni, Trevisu, Padovi, Vincenzi...in manjših delavnic a-la Berk Composit. Že npr.Merida (ki je večinski lastnik znamke/podjetja specialized) ma za isto ceno veliko boljše, pa je tudi iz Carboteca kot speci.

Tekmovalni MTBjevci so šli že stran od Specialized, ker so premehki..sam v slovenijo itak pride vse s 5letno zamudo. Cestarji in triatlonci pa kupujejo imidž, ne kvaliteto-oz.to kar se jim reče, to verjamejo...zato je tudi Berk bolj v tujini dejaven kot pa v Slo
    ne me razumet narobe - daleč od tega da so zanič, amapk niso to tako super-najboljši okvirji, kot jih nekateri poveličujejo..kot npr. Cannondale, al pa Trek-od kar ga je Giant prevzel.

Merida ni lastnik specializeda ampak izdeluje okvirje za specialized
    Giant  ni lastnik treka ampak izdeluje okvirje za trek scott.....
    Tekmovalci zmagujejo iz specializedom ne pa hodijo stran od njega sobotna xc dirka za svetovni pokal
    Slovenci v pro touru ki so vozili že mnogo znamk prisegajo prav na te znamke prav tako tekmovalci v xc sceni pa so verjemi mi že marsikaj vozili.
    Za večino firm iz Trevisa in Vičence izdelujejo okvirje taiwanci kar jaz vem.
    Seveda tudi butični proizvajalci izdelujejo konkurenčne okvirje.
    To kar pa ti voziš oz. kar imaš na sliki ni handmade in germani ampak kitajski generik.

• 2 |-10+12

smeh 
    sama strokovna mnenja. glih v soboto sem enga vidu, kako je bežal od Spešalajzda... za njem pa še en od Škota... tretji pa od Kenondejla... 

še dobr, da imam vsaj 5 let lufta, da sm lahk na Kenondejlu, potem pa... 

• 4 |-10+14

Moje skromno mnenje:

V tem trenutku, če bi se odločil za nakup novega kolesa, bi kupil takega s klasičnimi zavorami, ko bo zadeva dodelana (in verjetno bo kmalu) pa seveda z diski.

Podobno spremljam pri E kolesih, razvoj gre hitro naprej(karbonski okvirji, integrirane baterije,..).

• 0 |-10+10
    No evo!...Elektro z diski..to je naš ju3!
    (pa mi noben ne verjame) ;)
  • 0 |-10+10
    @copi:
    @icindr:
    @Pinocio:
    @copi:

Tekmovalci zmagujejo iz specializedom ne pa hodijo stran od njega sobotna xc dirka za svetovni pokal
    Slovenci v pro touru ki so vozili že mnogo znamk prisegajo prav na te znamke prav tako tekmovalci v xc sceni pa so verjemi mi že marsikaj vozili.
    To kar pa ti voziš oz. kar imaš na sliki ni handmade in germani ampak kitajski generik.

Merida je 60% lastnik specija. In Trek je tudi večinsko od Gianta. V tovarnah v trevisu, veroni in vinčenci sem pa osebno skoraj vsak mesec službeno in lahko potrdim da tam okvirje delajo. Ne glejte top profije-te vozijo tiste znamke ki najbolj plačajo....bome sej tudi Berk nima denarja da bi profi ekipo sponzoriral, kljub visoki kakobosti.
    Sam ste spet rekreativni kolesaji najbolj pametni o opremi, mi ki se pa s tem ukvarjamo smo pa glupi..
  • 1 |-10+11
    @icindr:Merida je 60% lastnik specija. In Trek je tudi večinsko od Gianta. V tovarnah v trevisu, veroni in vinčenci sem pa osebno skoraj vsak mesec službeno in lahko potrdim da tam okvirje delajo. Ne glejte top profije-te vozijo tiste znamke ki najbolj plačajo....bome sej tudi Berk nima denarja da bi profi ekipo sponzoriral, kljub visoki kakobosti.
    Sam ste spet rekreativni kolesaji najbolj pametni o opremi, mi ki se pa s tem ukvarjamo smo pa glupi..

Nisem hotel pa vendar....

ja Merida je BILA krajši čas lastnica Spešalabajza....vendar je mel Sinyard v pogodbi tudi določbo, da lahko odkupljeni delež kupi nazaj in GA tudi je.....

Trek je še vedno lastniško skor 100% od familije Burke...je pa dejstvo da Trekove okvirje dela Giant....tako kot še ogromno ostalih....

res ne vem kako ste iz preprostega vprašanje cestaka z diski prešli na lastništvo firm....madona ste dobri....

• 1 |-10+11
    No, jaz že dve leti vozim diske in zgornjih težav nisem imel.

Po močnejšem zaviranju se res sliši, kot bi hodil disk zraven ploščice.
    Potem samo na kratko parkrat tapnem po zavori in disk se zravna oz. ne hodi več zraven.
    Sicer se čudno sliši, vendar funkcionira.
  • 0 |-10+10
    A u autu tut to delaš???

(Sori...zezam!)

Kolesarji smo res mal zadaj...
    ampak?!;)
    Uzivamo na nek "primarni" način...kdo pravi da ni ta..prav? ;)
  • 2 |-10+12
    @icindr:
    @copi:
    @icindr:
    @Pinocio:
    @copi:

Merida je 60% lastnik specija. In Trek je tudi večinsko od Gianta. V tovarnah v trevisu, veroni in vinčenci sem pa osebno skoraj vsak mesec službeno in lahko potrdim da tam okvirje delajo. Ne glejte top profije-te vozijo tiste znamke ki najbolj plačajo....bome sej tudi Berk nima denarja da bi profi ekipo sponzoriral, kljub visoki kakobosti.
    Ne bom več komentiral ker nima veze imajo pa italjani dobre lakirnice samo to še lahko dodam.Vidim ja da si majstore za vse biznis, oglikova vlakna......
  • 3 |-10+13

Fantje, dobro kolo je tisto, ki služi namenu, ne glede na znamko, opremo, poreklo...

Moje prvo kolo je bilo Scott Expert s Shimano Sora opremo (tripla), alu okvir. Zanj sem odštel takratnih 194.000 SIT. Če gledamo samo "fact sheet" je to čisti poden od podna, samo felne imajo cca. 2 kg. Da o Sori sploh ne govorimo. Kdo sploh vozi Sora jajca?! Poleg tega je bila to (baje) generacija Scott koles, ki je bila znana po pokanju sedežne cevi oz. spoja cevi z sedežno oporo. Ampak... Vozil sem ga dobrih 7 let, prvič sem ga peljal v hudem dežju na enem od lokalnih maratonov. Razbil sem se ene 5x, enkrat sem letel tudi čez havbo avtomobila. Razen nastavitvne menjalnika in menjave verige ter mazanja ostalega ni bilo treba. Še danes ga imam lepo spravljenega doma, vseke toliko ga postavim na sonce, malce pobrišem in razen nekaj manjših prask zgleda kot nov.

Torej, ali je takšno kolo slabo oz. zakaj je slabo? 

• 2 |-10+12
    Za tiste, ki nismo takšni poznavalci....katere znamke koles so v Veroni, Trevisu, Padovi, Vincenzi, da bomo vedeli, pri katerih naj ne bi bilo problemov pri disk zavorah...
  • 0 |-10+10
    @icindr:
    Sam ste spet rekreativni kolesaji najbolj pametni o opremi, mi ki se pa s tem ukvarjamo smo pa glupi.

Čuj ti,če se ukvarjaš s prodajo teh kitajskih jajc od okvirja,ki jih voziš in še nisi vozil pravega kvalitetnega okvirja raj bod tiho,ker očitno nimaš pojma.

Ampak človek,ki bi kupil ta Sione okvir kateri stane od 2690 € naprej mora bit res totalni kreten,da bi dal tolk denarja za en no name okvir.Lahko oni pišejo in ti,če si njihov diler kar hočete in povzdigujete vse skup v nebo,ampak pravi rekreativni kolesar,ki nekaj da nase sigurno ne bo kupil nikol tega Sionea...ker to ni to,če pod rito nimaš Specija,Treka,Scotta,Pine ,Colnagota ali kake druge priznane znamke.

Zato se ti samo ukvarjaj naprej s tem kar počneš,ne pravi nihče,da ste glupi vi,ki se s tem ukvarjate,povem pa ti,da pravi rekreativni kolesar vseeno ni tako glup,da bo kupil tako kolo kot je ta Sione.Katerega ti lahko samo prodaš kakemu začetnemu navdušencu,kateri bo že po pol leta le tega prodajal tukaj gor na Bicikel.com ali bolhi,ko bo ugotovil,da to ni kolo s katerim bi se lahko malo postavljal.

Kot ti s tem,ki ga prodajaš ali si ga še prodal,potem odstran oglas.

http://www.bicikel.com/uploads/ad/img_4337.jpg

• 0 |-10+10

Če se kom u zdi pogledati italjanska kolesa: 
    road.cc/content/feature/22202 1-12-best-exotic-italian-road- bikes

Kakšnega izmed predstavljenih pa še vedno izdelujejo v Italiji. ;)

• 1 |-10+11

Uf Bottecchia. Nostalgija. Kako sem ga gledal v izložbi in se slinil kot mulc, seveda je bilo nedosegljivo. Je bil domet Rog Maraton, pa še tle me je stalo dva meseca poletnega počitniškega dela + sem moral dat v male oglase svoj kasetar, da sem si ga končno ob pomoči staršev lahko kupil. Verjetno so bili zaposleni v Kolesarju najbolj srečni tisti dan, ko sem refošk rdečega Maratona odpeljal iz štacune in nehal dnevno firbce pasti :)

A kdo ve, Čuk drži tudi Bottecchia specialke al samo mestna kolesa ?

• 0 |-10+10

@fuego:
    @enthusiast:

Tudi sam furam diske ....

Jaz imam kolo z diski in QR pa nič ne ribsa ko abzicam. Mogoče narobe abzicaš in preveč mečeš kolo levo desno. Poskusi delati bolj z nogami in manj z rokami. Sicer je pa logično, da se kolo pri abzicanju malce upogiba zaradi sil, ki delujejo na vilice in obroče. Razmak med rotorjem in ploščicami pa je bistveno manjši kot pri gumicah. Sicer ne vem katere zavore imaš. Jaz imam Ice tech. Cinganje se sliši recimo pri res dolgih spustih, ko se res material ogreje. Samo to ponavadi traja kako minuto dokler se spet ne ohladi. Pri TA ne bi smelo nagajat.

Povsem mogoče. Sem tudi komaj 3 leto na kolesu z namenom več, kot samo, da skočim po kruh v campu :)Tudi nežen nisem in imam 85kg, tako da nekaj napake zagotovo nosim tudi sam.

Izpostavljanje znamke tudi nima smisla, v bistvu takoj ko bi to naredil bi to bilo kontradiktorno mojemu prvemu prispevku. Vilico sem izpostavil samo zato, ker sem potihoma pričakoval, da se bo kdo našel, ki bi kot jaz, vozil kolo kateremu so naknadno vgradili disk zavore - seveda tovarniško.
    Se razumemo, namazali so smolo okrog vilic in gor napopali dva utora. Morda se sliši žaljivo za nekoga, ki to počne profesionalno, vendar sam postopka pri redesignu ne poznam, zato pa tudi previdno sprašujem ostale, ki imajo več izkušenj kot jaz. 

Če se vrnema k zavoram. Tudi sam imam te Icetech od Shimana. Me tudi matra firbec, da bi si omislil DuraAce šajbo, čisto, da sprobam, če obstaja kaka razlika. 

Mi je pa tudi zanimivo, da nihhče ni izpostavil navora pri zategovanju kolesa. Mislim, ko menjaš kolo ga zopet nastaviš na "uč" tak, da ima luft levo in desno, poizkusiš, če ne šoba se pelješ v nasprotnem primeru popustiš ali zategneš....  :)
    Kako to drugi rešujete!?

• 3 |-10+13
    @enthusiast:

... Se razumemo, namazali so smolo okrog vilic in gor napopali dva utora. Morda se sliši žaljivo za nekoga, ki to počne profesionalno, vendar sam postopka pri redesignu ne poznam, zato pa tudi previdno sprašujem ostale, ki imajo več izkušenj kot jaz.  ... 

Sicer nimam diskov oz. celo samovgradnje (Bog me obvaruj takih pristopov), se pa navkljub temu sprašujem, ali ni zgornje vprašanje "skrita kamera"??
    Malo fizike. Pri klasičnih bremzah je radialna sila bremzanja skoraj v samem vležajenju vilice. Okvir (trikotnik) prevzame obremenitev skora direktno. 
    Pri diskih je radialna sila precej oddaljena od ležajne podpore v vilici. To ima za posledico dodaten upogibni moment tako na vilico kot na okvir. Poleg tega je sila bremzanja večja pri diskih kot pri klasičnih bremzah: M = F x l 
    Zaradi tega se pač izdelujejo namenski okvirji z vilicami za diske! Ojačani tam, kjer je to potrebno! Če pa imaš redesign pri mojstu na koncu ulice, ja potem pa kar k njemu na posvet, ti bo še kaj po "domače" rešil!

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

Cena: Po dogovoru
  • kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)

• FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik

FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik

Prodajam malo uporabljen FSA zobnik 54 zob in 39 zobZraven lahko prodam tudi gonilke 172,5mm Hollowgram SL + 80€K-Force TT chainring, 130BCDx54T blkSpeed: 9/10/11spBCD: 130mmTeeth: 54tColor: carb(...)

Cena: 70,00 EUR
  • krono Felt B12, L

krono Felt B12, L

Crono/TT FELT B12, 2011 Velikost L/57; 180-192cm Prevoženih do 2500km Grupa Ultegra 6700, Gonilka Dura Ace 53/39 ima več km, lahko druga Obroči Felt TTR Aero by Zipp  ... ali drugi Brezhibno, vs(...)

Cena: 1.350,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• slab dan za kolesarje
  • DOS 2018
  • Biciklistika

Oglas 300x250

• Prodajam
    Sedež Fizik arione 00
    (slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    kronometer TT tratlon belanca ročke
    Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)
  • Prodajam
    Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE
    NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih