--Notification--

logo

STRAVA....in problemi z njo.

Komentarji

• 0 |-10+10
    @nanisimi:
    @picek.petelin:

Evo primerjava podatkov iste vožnje na kateri sem neizmerno užival, kljub temu, da imam Garmina 1000.

Podatke iz števca vnašam v Garmin Conect, v Stravo mi jih pa prenese avtomatsko.

Sicer pa se le učite, da si boste lahko privoščili vsaj Garmina 800 in ne boste nevoščljivi oziroma vas ne bo sram in boste kljub števcu uživali na kolesu.

Jaz imam števc iz lidla, pa me ni sram,imam tudi kolo za jurja pa me tudi ni sram. In ko pustim kakšnega kolesarja na Dolski rundi za sabo me tud ni sram. kul

• 0 |-10+10

Zdravo.

Ali lahko na Stravi zbrišeš določen segment poti?
    Npr. po končani vožnji sem se usedel v avto in se odpeljal. Po 10ih minutah sem ugotovil, da nisem ustavil in da mi aplikacija snema pot.

lp M. 

• 0 |-10+10
    Je moznost crop. Mors se pa logirat prek browserja ne prek aplikacije na telefonu.
  • 0 |-10+10

Ksz... jst imam google fit in ponavadi se mi je sihroniziralo s strave. Sedaj pa noče, čeprav nastavitve so ostale iste. 

Ima še kdo kake probleme podobne? 

• 0 |-10+10
    @Kovo:

Zdravo.

Npr. po končani vožnji sem se usedel v avto in se odpeljal. Po 10ih minutah sem ugotovil, da nisem ustavil in da mi aplikacija snema pot.

lp M. 

Poizkusi tukaj.

gotoes.org/strava/index.php

www.fitfiletools.com/

• 0 |-10+10
    @Kovo:

Zdravo.

lp M. 

Jz v datoteki  zbrišem ta del poti, potem pa nanovo dam na stravo.

• 0 |-10+10

Hvala, zrihtano. lp M.

• 0 |-10+10

Danes sem po dolgem času vklopil Stravo, ki pa mi je izračunala 5267višincev na 400km trasi Lj-MS in nazaj. Mislim, da je to preveč. Kaj menite vi, ki Stravo bolje poznate?

• 0 |-10+10
    @CKR.SI:

Danes sem po dolgem času vklopil Stravo, ki pa mi je izračunala 5267višincev na 400km trasi Lj-MS in nazaj. Mislim, da je to preveč. Kaj menite vi, ki Stravo bolje poznate?

Si šel sam? Bravo!

Strava iPhone App in Android app skoraj vedno pokažeta preveč višincev. Razen, če voziš isto traso, ki je že bila odpeljana z garminom potem pokaže prave višince.

• 0 |-10+10
    @nanisimi:
    @CKR.SI:

Si šel sam? Bravo!

Strava iPhone App in Android app skoraj vedno pokažeta preveč višincev. Razen, če voziš isto traso, ki je že bila odpeljana z garminom potem pokaže prave višince.

Morda veš za koliko pretirava? Izkušnja z višinci po hribih je ravno obratna, ker tam pokaže nekaj procentov premalo.
    Tudi povprečno hitrost ne meri točno. 

• 1 |-10+11
    @CKR.SI:
    @nanisimi:
    @CKR.SI:

Si šel sam? Bravo!

Morda veš za koliko pretirava? Izkušnja z višinci po hribih je ravno obratna, ker tam pokaže nekaj procentov premalo.

Največkrat za, 1,5 krat lahko več ali pa tudi manj. Zato jaz višince preberem iz barometričnega števca.

Povprečna pa je nižja zaradi zakasnitve izklopa auto pauze.

Npr. ta vožnja je imela pri vseh sodelujočih okrog 1000 višincev strava pa je izračunala po svoje.

www.strava.com/activities/666 601211

To pa je vožnja od kolega ki je šel z nami, kot vidiš je 1500 m razlike.

www.strava.com/activities/666 498520

• 0 |-10+10
    @nanisimi:
    @CKR.SI:
    @nanisimi:
    @CKR.SI:

Si šel sam? Bravo!

Največkrat za, 1,5 krat lahko več ali pa tudi manj. Zato jaz višince preberem iz barometričnega števca.

Npr. ta vožnja je imela pri vseh sodelujočih okrog 1000 višincev strava pa je izračunala po svoje.

Na grafikonu se vidi lepa razlika. Stalno skače gor pa dol, medtem ko je na drugem lepo čisti vzpon. Če je prva snemana z Strava app na telefonu, je lahko kriv telefonov GPS.

• 0 |-10+10
    @Agent041:
    @nanisimi:
    @CKR.SI:
    @nanisimi:
    @CKR.SI:

Si šel sam? Bravo!

Na grafikonu se vidi lepa razlika. Stalno skače gor pa dol, medtem ko je na drugem lepo čisti vzpon. Če je prva snemana z Strava app na telefonu, je lahko kriv telefonov GPS.

Sem že napisal, Strava app na bilo katerem telefonu nima točnih višincev in to je to. Se sploh ne obremenjujem s tem.

Evo ta vožnja je bla snemana z samsung note 3

www.strava.com/activities/664 105169

ta pa z Xperia Z1

www.strava.com/activities/664 094639

vozila sva pa drug ob drugem,realnih višncev pa okrog 500

• 0 |-10+10

Kar naenkrat se mi je na stravi pojavil problem, da mi na uro vožnje "izgubi" cca. 5 minut časa vožnje. S stravo prvih par voženj ni bilo problema, čas vožnje, povprečna brzina, vse je blo ok, sedaj pa kar naenkrat dolžina povsem štima, čas vožnje je manjši in posledično povprečna hitrost previsoka.  

Razmišljam, da bi na to razliko v času vožnje vplivala razna ustavljanja. Se da kje v stravi določiti, kako "obračunava" ustavljanje in kdaj točno se stop funkcija vključi (mogoče nastavi na določeno hitrost)?

• 0 |-10+10

a je še kdo opazil, da je Strava popravila višince? sedaj so dokaj realni ;)

• 1 |-10+11

Meni prenaša podatke iz Garmin connecta v Stravo in so podatki identični. Nikoli je nisem uporabljal na telefonu. Meni Fenix avtomatsko da na pavzo, ko se ustavim... ne vem pa kako dela Stravina aplikacija na telefonu. Je pa res da Strava računa te segmente in ponavadi mi ni jasno kako sem imel na določenem segmentu tak čas. Potem se spomnim, da sem vmes fotografiral Strava pa ne upošteva pavz. :)

• 0 |-10+10

Strava uporablja neko računalniščko "mašinerijo", ki preverja in popravlja prevoženo pot in kaj vem kaj še vse. Bi si bilo za prebrati.

• 0 |-10+10
    @obelix:

Kar naenkrat se mi je na stravi pojavil problem, da mi na uro vožnje "izgubi" cca. 5 minut časa vožnje. S stravo prvih par voženj ni bilo problema, čas vožnje, povprečna brzina, vse je blo ok, sedaj pa kar naenkrat dolžina povsem štima, čas vožnje je manjši in posledično povprečna hitrost previsoka.  

Razmišljam, da bi na to razliko v času vožnje vplivala razna ustavljanja. Se da kje v stravi določiti, kako "obračunava" ustavljanje in kdaj točno se stop funkcija vključi (mogoče nastavi na določeno hitrost)?

V stravi lahka vklopiš ali pa izklopiš avto start stop ,to je pa tudi vse, se pravi da imaš lahko "neto in bruto" čas.

• 0 |-10+10

Pri meni se zadnje čase pojavljajo problemi z višinci pri Stravi. Imam Sigmo in ko prenesem podatke na Stravo se višinci popravijo in to vedno navzgor. Nazadnje mi je popravilo iz realnih z barimetričnim merilcem izmerjenih 345m na 500m.

• 0 |-10+10

Pozdravljeni

Rada bi si eno traso uporabnika, prenesla v GPX datoteko in nato v svojo napravo,  da bi sledila poti.

Pa vidim, da potrebujem premium verzijo :-(

Uporabljam sicer Endomondo.

Je morda kdo tukaj tako prijazen, da mi jo lahko prenese? Ali je še kakšna druga opcija, ne da prenašam Premium?

Hvala za odgovore in lep dan.

• 0 |-10+10
    @prvasoseda:

Pozdravljeni

Rada bi si eno traso uporabnika, prenesla v GPX datoteko in nato v svojo napravo,  da bi sledila poti.

Je morda kdo tukaj tako prijazen, da mi jo lahko prenese? Ali je še kakšna druga opcija, ne da prenašam Premium?

Klikneš ključ na levi strani in se ti odprejo opcije. 

uploaded

Nato klikneš export GPX.

uploaded

• 1 |-10+11

Če trasa ni tvoja, tega kar nani predlaga ne moreš narediti. Lahko pa klikneš na ključ (svinčnika ni) izbereš create route in shraniš. To svojo ruto lahko potem shraniš v gpx obliki na svoj računalnik. Tudi če nisi premium member.

• 0 |-10+10
    @nanisimi:
    @prvasoseda:

Pozdravljeni

uploaded

Nato klikneš export GPX.

uploaded

Očitno nisi prebral...ona nima premium verzije...

• 0 |-10+10

mapstogpx.com/strava/

Preverjeno deluje tudi za trase ostalih uporabnikov.

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @nanisimi:
    @prvasoseda:

Pozdravljeni

uploaded

Nato klikneš export GPX.

uploaded

Očitno nisi prebral...ona nima premium verzije...

Jaz tudi ne. Nisem pa prebral,da bi od drugega uporabnika traso prenesla. Takrat pa stori tako kot je ZigaK napisal.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve, staro 4 mesece. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Možen nakup samo okvirja. Za vse ostale in(...)

Cena: Po dogovoru
  • Gonilka FSA karbon

Gonilka FSA karbon

Prodam novo karbonsko gonilko FSA full speed ahead BB30. Zobniki 52/36, dolžina gonilke 175. Zraven še vsi pripadajoči ležaji za BB30.

Cena: 150,00 EUR
  • Scott Addict RC

Scott Addict RC

Prodam cestno kolo Scott Addict RC z naslednjimi specifikacijami: - Okvir: Scott Addict RC, HMX karbon, velikost 58 (okvir nov leta 2014, prevoženih 5000 km), priložim račun - Obroči: Fulcrum Rac(...)

Cena: 1.600,00 EUR
  • Ridley X-Ride

Ridley X-Ride

Prodam omenjeno cyclocross kolo velikosti 54,kupljeno lani oktobra v cu-ljubljana.Oprema je hidravlična ultegra, gonilka fsa.Kolo je odlično ohranjeno in vredno ogleda.

Cena: 990,00 EUR
  • CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE

CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE

Prodam obroče CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE, račna shimano/sram ali campagnolo, gume continental attack. Obroči so ODLIČNO ohranjeni, zraven dodam še originalne torbe ter zavorne obloge. Možna menjava (...)

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc
    Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve, staro 4 mesece. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Možen nakup samo okvirja. Za vse ostale in(...)
  • Prodajam
    Gonilka FSA karbon
    Prodam novo karbonsko gonilko FSA full speed ahead BB30. Zobniki 52/36, dolžina gonilke 175. Zraven še vsi pripadajoči ležaji za BB30.
    Cena: 150,00 EUR
  • Prodajam
    Scott Addict RC
    Prodam cestno kolo Scott Addict RC z naslednjimi specifikacijami: - Okvir: Scott Addict RC, HMX karbon, velikost 58 (okvir nov leta 2014, prevoženih 5000 km), priložim račun - Obroči: Fulcrum Rac(...)
    Cena: 1.600,00 EUR
  • Podarjam
    DMT cestni čevlji
    Podarim dobro ohranjene čevlje za cestno kolo, št.43, z rdečimi Look Keo blokerji ter malce dodelano peto, podlat karbon. Prevzem lasten v Mengšu oz. po dogovoru
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MTB Hardtail 29er velikost 21" (XL)
    Kupim-iščem karbonski MTB hardtail 29er v velikosti 21" (xl), s ceno do okrog 1000eur.
  • Kupim
    specialized tamarc
    kupim specialized tamarc v barvnih kombinaciji kot je na spodnjih sliki Velikost ovkvirja 58. Lahko je tudi sl5 z podobno barvno kombinacijo.
  • Kupim
    Mavic Ksyrium SLS, PRO SL
    Kupim obroce Mavic Ksyrium SLS, PRO SL, SR ipd.!Clincher, Shimano...ne Exalith.Obroci naj bodo novi ali malo rabljeni!

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih