--Notification--

logo

bolečine na zadnji strani kolena

Komentarji

• 0 |-10+10
    @ulrich__:

Ko sem bral tvoje poste sem se spomnil, na enake probleme, ki smo jih meli kot tekmovalci.
    Najverjetneje je vzrok v višini sedeža(previsko ali prenizko). Ko kolesariš mej pri sebi ključ in nastavljaj višino sedeža za 1mm razlike(npr. začneš pri 70cm(primer) in dviguješ za 1mm na vsakih nekaj kilometrov dokler ne najdeš ugodne pozicije. Moral bi te pa tudi nekdo opazovat, da bi vedel ka mi ti leze rit na sedežu(naprej ali nazaj) med večjimi napori.

Kar sem tiče pomikov sedeža, sem to že delal, ampak žal ni bilo uspešno. Končalo pa se je celo tako, da sem si nategnil zadnjo stegensko mišico (na drugi nogi). Je očitno bil sedež previsoko. Je pa res da me koleno tam ni več toliko bolelo, ampak to zato, kier ni bilo nekih sil na koleno zaradi iztegnjenosti. So pa zato trpele druge mišice (zadnja stegenska).

• 0 |-10+10

Kaj pa če gre samo za preobremitev - preveč km/treninga/etc. glede na stopnjo pripravljenosti ?

• 0 |-10+10
    @bécane:

Kaj pa če gre samo za preobremitev - preveč km/treninga/etc. glede na stopnjo pripravljenosti ?

Žal tudi to ni možno. Na kolesu se nisem utrudil že od aprila letos. Kar se tiče intenzivnosti, je ta trenutno na zmerno nizki ali srednji. Imel sem kar nekaj poškodb druge noge, zaradi česar nisem že dolgo kolesaril na malo bolj intenzivnejšem nivoju. Po sedanjem počutju v nogah, bi brez problema prevozil vsaj še enkrat toliko na posamezno turo, pa še na krepko močnejšem nivoju. Lani so pa tako ali tako stalno bile 100+km.

Se pa stalno vidi, da ko po poškodbi postopno dvigujem tempo (iz tedna v teden, pa še to za malenkost), da se tako tudi stopnjuje bolečina oz. ko je neka normalna hitrost me spet začne boleti tam po 40km. Že dva meseca pa niti ni bilo ture daljše od 60km. Povečini so okoli 50 km. Pa še ogrevam kakih dobrih 10km, se pravi, da je normalnega kolesarjenja kakih 40km.  

• 0 |-10+10

Pozdravljeni, 
    sicer sem bolj tekačica in šele začenjam s kolesarjenjem pa se vseeno na vas obračamza nasvet in pomoč, zdaj ko vas že kar redno berem :) Jah tudi kolo te potegne :D

Zanima me, če ima kdo kakšne podobne težave / izkušnje oziroma mi lahko svetuje kako in kaj naprej. 

Trenutno čakam na izvid MRI kolena, ki sem ga opravila samoplačniško. Najprej so mi zaradi izliva v mečno mišico in močnih bolečin v tem predelu naredili te preiskave, ter opredelili veliko poplitearno cisto (menda bakerjeva cista...). 

Dobila sem napotnico kasneje za ortopeda, ker naj bi bil vzrok v kolenu. Zdaj čakam na pregled me pa zanima, če ima kdo izkušnje s tako povezavo. Nekateri me strašijo z meniskusom, potem s križnimi vezmi itd.... Težko bi definirala bolečino v kolenu, večinoma boli notranja stran oziroma leva stran kolena desne noge. Vendar me potem začne boleti že spredaj in pod šalčko in čez vse... Celo stegenska mišica včasih. 

Vmes sem zaradi bolečin v mečih malo prekinila s tekom, potem pa ko je nehalo boleti in so zdravniki rekli da ne bo nič bolje nič slabše karkoli naredim sem spet malo tekla, ampak precej manj in počasneje ter previdneje. 

Zadnjič pa sem poskusila nekaj intervalov hitrejših je pa po teku noga spet zelo otekla in sedaj se oteklina spet pojavlja ob sedenju in stanju na miru. 

Zato sedaj 4 dni spet kolesarim. Ampak saj verjetno me razumete... Jaz obožujem tek in ga nočem kar opustiti. Saj uživam v kolesarjenju ampak še nekaj mi manjka :)

Strah me je, da predolgo ne bom tekla. Kaj lahko sploh pričakujem? Je možno, da tudi s kolesarjenjem delam škodo? 

Ne morem brez gibanja in strah me je poškodb, operacij, okrevanja in podobnih neprijetnosti. Nikoli še nisem bila poškodovana, na srečo. 

No mogoče preveč dramatiziram, ko pa sploh ne vem kaj je. 

Skratka, za vse nasvete, mnenja izkušnje bi bila izredno hvaležna. Tudi za nasvete kako se vi soočate s poškodbami, mirovanjem med poškodbami... Meni to kar jemlje energijo, apetiti vse.. Nočem pa vse kondicije zapravit in vsega užitka ob aktivnostih. Glede na to da sem stara šele 26 let je to res težko sprejeti, da nekaj ne smeš :)

• 0 |-10+10
    @nature_m:

Pozdravljeni, 
    sicer sem bolj tekačica in šele začenjam s kolesarjenjem pa se vseeno na vas obračamza nasvet in pomoč, zdaj ko vas že kar redno berem :) Jah tudi kolo te potegne :D

Zanima me, če ima kdo kakšne podobne težave / izkušnje oziroma mi lahko svetuje kako in kaj naprej. 

Trenutno čakam na izvid MRI kolena, ki sem ga opravila samoplačniško. Najprej so mi zaradi izliva v mečno mišico in močnih bolečin v tem predelu naredili te preiskave, ter opredelili veliko poplitearno cisto (menda bakerjeva cista...). 

Dobila sem napotnico kasneje za ortopeda, ker naj bi bil vzrok v kolenu. Zdaj čakam na pregled me pa zanima, če ima kdo izkušnje s tako povezavo. Nekateri me strašijo z meniskusom, potem s križnimi vezmi itd.... Težko bi definirala bolečino v kolenu, večinoma boli notranja stran oziroma leva stran kolena desne noge. Vendar me potem začne boleti že spredaj in pod šalčko in čez vse... Celo stegenska mišica včasih. 

Vmes sem zaradi bolečin v mečih malo prekinila s tekom, potem pa ko je nehalo boleti in so zdravniki rekli da ne bo nič bolje nič slabše karkoli naredim sem spet malo tekla, ampak precej manj in počasneje ter previdneje. 

Zadnjič pa sem poskusila nekaj intervalov hitrejših je pa po teku noga spet zelo otekla in sedaj se oteklina spet pojavlja ob sedenju in stanju na miru. 

Zato sedaj 4 dni spet kolesarim. Ampak saj verjetno me razumete... Jaz obožujem tek in ga nočem kar opustiti. Saj uživam v kolesarjenju ampak še nekaj mi manjka :)

Strah me je, da predolgo ne bom tekla. Kaj lahko sploh pričakujem? Je možno, da tudi s kolesarjenjem delam škodo? 

Ne morem brez gibanja in strah me je poškodb, operacij, okrevanja in podobnih neprijetnosti. Nikoli še nisem bila poškodovana, na srečo. 

No mogoče preveč dramatiziram, ko pa sploh ne vem kaj je. 

Skratka, za vse nasvete, mnenja izkušnje bi bila izredno hvaležna. Tudi za nasvete kako se vi soočate s poškodbami, mirovanjem med poškodbami... Meni to kar jemlje energijo, apetiti vse.. Nočem pa vse kondicije zapravit in vsega užitka ob aktivnostih. Glede na to da sem stara šele 26 let je to res težko sprejeti, da nekaj ne smeš :)

Če boli koleno nimaš kaj teči. Kolesari pa šele ko bolečine izvenijo pa še to z občutkom po posvetu z ortopedom ali dobrim fizioterapevtom.Po vsem kar si napisala očitno tek ni ravno šport za tvoj organizem nakaterim pač genetika ne dovoljuje tek,ki nekaterim povzroča ortopedske težave. Saj je še mnogo drugih športov za oblikovanje telesa:kolesarjenje, plavanje ,tek na smučeh, hoja, rolanje.....
  • 0 |-10+10

dober fizioterapevt - mogoče je samo zategnjena mišica - in ja boli 

sam sme imel pod kolenom bolečino pol leta (mislil da je meniskus) - 2 obiska živalske bolečine in sme kot nov

• 0 |-10+10

Ja no, malo se bojim izgube teka, je pa res, da je še dru izziv, ki sem ga zdaj našla na kolesu... Sicer kolesarim brez bolečim, ko sem na kolesu. Bolečine se pojavljajo tekom dneva, pa tudi pošteno povedano včasih mi med in po kolesarjenju samo noga zateče... Kar verjetno ni OK.

Kako pa enačiti tek in kolesarjenje? Jaz sedaj kolesarim ene 3x na teden, če mi le znese. Za vikend, prejšnji vikend sem šla do 36 km včeraj 22... Tekla sem pa lani polmaraton, letos pa zmanjšala na 4-5x po cca 6 8 ali 10 km...

Učim se tudi "pridobivanja kondicije in moči" na kolesu.

• 0 |-10+10
    @nature_m:

Ja no, malo se bojim izgube teka, je pa res, da je še dru izziv, ki sem ga zdaj našla na kolesu... Sicer kolesarim brez bolečim, ko sem na kolesu. Bolečine se pojavljajo tekom dneva, pa tudi pošteno povedano včasih mi med in po kolesarjenju samo noga zateče... Kar verjetno ni OK.

Kako pa enačiti tek in kolesarjenje? Jaz sedaj kolesarim ene 3x na teden, če mi le znese. Za vikend, prejšnji vikend sem šla do 36 km včeraj 22... Tekla sem pa lani polmaraton, letos pa zmanjšala na 4-5x po cca 6 8 ali 10 km...

Učim se tudi "pridobivanja kondicije in moči" na kolesu.

Lahko tudi kolesariš 4-5x na teden za začetek 1-2 uri kolikor pač dopušča koleno za začetek poskušaj uživati na kolesu.
  • 0 |-10+10

Hvala za nasvet!
    Torej pri uvajanju na kolo je važno, da kolesarim :) Priznam, uživam že, kolo imam super. Samo znanja ni na tem. Kako pridobiti na kondicji? Bistveni kilometri? Hitrost. Klanci me še malo hecajo, grem bolj počasi nedolžen

Sicer pa 1-2 uri res hitro mineta, ampak nikakor ni "utrujenost" taka kot po 1 uri teka. Iz kolesa se mi zd kot da ni bilo nič, pa sem zadnjič recimo v 1 uri in 25min prevozila 37km. Pot proti Jezerskem, žal me je dež malo pregnal...
    So kakšni plani tudi tu, kot pri teku?

• 1 |-10+11

vpras se kolk procentov das od sebe pri teku in kolk pri kolesarjenju

ko prevozis to razdaljo v eni uro bos vidla, da je to orenk matranje, da bi se to doseglo

zapečateno

• 0 |-10+10

Edino pri kolesu nimam občutka še koliko moči mi za naprej ostaja. Pri teku sem se nekako navadila brati sebe in svoje sposobnosti. Ne upam se pa preveč precenit na kolesu :D

Sicer sem dobila izvid od ortopeda. Naj ne bi bilo koleno, bolečina je menda posledica ciste v meni mišici. Ni mi pa jasno, zakaj on pravi da ni nujno, da nastane zaradi kolenske poškodbe ostali pa pravijo da je zaradi kolenske poškodbe. Rekel je, da je možno, da sem preterala ali pa zaradi neogrevanja (ki priznam ga nisem izvajala) in zaradi neraztegovanja. 

Je pa res, da včasih kar rinem z glavo skozi zid in težko pustim kak dan brez teka/kolesa. Se počutim kot največja lenoba, če nič ne migam. Potem v free dnevih vedno nekaj se srehajam, delam zunaj itd... malokrat se uspem prisiliti v počitek.

Moram pa tudi popravit tehniko pri teku, ker mi nogo vleče na noter (tudi stopalo - podedovano :( )
    No upam da mi uspe to v glavi razčistit, kar bo najtežje. 

• 0 |-10+10

Še to sem pozabila vprašat... Ima kdo izkušnje ali kaj ve o punkciji? Sedaj naj bi šla na punkcijo za to cisto v mečni mišici...

• 1 |-10+11

Jaz kar ostajam na kolesarjenju očitno. Čeprav "ni nič" s kolenom narobe, ne vem ali je res možno, da cista v mečih povzroča čuden občutek v kolenu ter zategovanje vse gor v stegensko mišico. 

No še dobro, da je poletje, da je kolo aktualno. Tako pa izgleda, ko popoln začetnik kolesari: Vsak teden kak kilometer ve za vikend, med tednom pa kar je časa (običajno 1 ura), za vikend sem prišla do max 1h 35 ter 39km.
    Verjetno slabo. Bo pa verjetno počasi bolje...

• 0 |-10+10
    zakaj slabo?
  • 0 |-10+10
    Premalo za kondicijo in nadomestitev teka?
  • 0 |-10+10

Pozdravljeni,

po nekaj dneh kolesarjenja sem opazil, da se mi je prstanec na desni roki nekoliko deformiral in sicer ne morem ga spravit nazaj v navaden položaj, ne morem ga premaknit k sredincu, poleg tega imam mravljince v levem mezincu. Od tega je sedaj 5 dni, zanima me če se je to že komu zgodilo, koliko časa trajajo mravljinci in kaj je iz mojim prstancem? Na sebi sem imel celo pot cca. 15kg nahrbtnik.

Če nisem v pravem podforumu naj me moderator prestavi. Hvala za informacije.

Lp 

• 0 |-10+10
    Prstan?
  • 0 |-10+10
    @nature_m: Premalo za kondicijo in nadomestitev teka?

kolo ti ne bo nadomestilo teka, saj je cisto drug sport

pravim, da zakaj bi bilo slabo, ce mas hitrost okoli 27kmh v povprecju

• 0 |-10+10
    @kmuck:

Pozdravljeni,

po nekaj dneh kolesarjenja sem opazil, da se mi je prstanec na desni roki nekoliko deformiral in sicer ne morem ga spravit nazaj v navaden položaj, ne morem ga premaknit k sredincu, poleg tega imam mravljince v levem mezincu. Od tega je sedaj 5 dni, zanima me če se je to že komu zgodilo, koliko časa trajajo mravljinci in kaj je iz mojim prstancem? Na sebi sem imel celo pot cca. 15kg nahrbtnik.

Če nisem v pravem podforumu naj me moderator prestavi. Hvala za informacije.

Lp 

mogoce si kaksen zivc mel malce stisnjen, ko si mel nahrbtnik gor

• 0 |-10+10

Po pravici. Nimam predstave kako poteka rekreativno kolesarjenje pač brez tekmovanj: hitrosti, pogostost treningov, dolžine treningov (več ur), kilometrine... Verjetno bom morala malo forum prečesati, da se kaj naučim od vas :D

• 0 |-10+10
    Maja ex.. prstana nimam.
  • 0 |-10+10

Menim, da rekreativno kolesarjenje ne potrebuje treningov. 

• 0 |-10+10
    Pabse napreduje? Kako?
  • 0 |-10+10

No dobila sem izvid iz MRI kolena:

Majhen sklepni izliv.

Blag podkožni edem medialno ob kolenu.

Edem maščevja poplitealno tudi Hoffa maščevja.

Posteromedialno ob medialni glavi mišici gastroknemiusa je delno prikazana 4x1x3cm velika tekočinska formacija, ki sega navzgor ob mišici skoraj do tetive mišice semimembranozus.

Izliv v globoki infrapatelarni burzi.

Sklepni hrustanec je primeren.

Tetive ekstenzornega aparata, križna in kolateralna ligamenta so primerni.

Meniska sta primerna.

Mnenje:

Verjetno gre za stanje po poškodbi kolena s parcialno rupturo proksimalne tetive medialne glave mišice gastroknemius. Relativno izrazit edem poplitealnega in Hoffa maščevja.

Globoki infrapatelarni burzitis.

In potem izvid od ortopeda:

Status:

Gibljivost obeh kolkov prosta, neboleča. Desno koleno hladno, prazno, ekstenzija in fleksija popolni, predalčni fenomen, Lachman test, Steinman test negativni. V predelu desne meče tipljiva večja cista, brez znakov akutnega vnetja.

Mnenje in Terapija:

Priporočam punkcijo pod kontrolo UZ. Priporočam vaje za kvadriceps.

Diagnoza:

M25.56 Arthralgia genus dex./Cista genus dex.

Iz MRI preiskave mi ni jasno kaj vse tisti izlivi in maščevje in kaj vse to sploh pomeni. In zakaj naj bi potem bilo pri ortopedu vse OK.

Še sedaj imam v kolenu občutek kot da je neka ovojnica. In boli tudi v stegensko mišico, ne vem ali sedaj narobe hodim zaradi tega vsega ampak čutim že prav celo nogo. Sicer ne ne vem kakšna bolečina, ampak toliko da neprestano vem da ni OK.

Punkcije mi niso uspeli narediti. Na UZ je videl da je cista prekrvavljena, me je poslal na citološko, kjer so komaj malo punktirali za vzorec, več jim ni uspelo. Tam so rekli, da bi mogla iti rezat..

Prosim za nasvete, kako naprej, kaj bi lahko bilo. Popolnoma nič ve ne vem kaj lahko, kaj ne smem, kaj naj naredim da se to uredi in nenehno se sprašujem: KAJ JE SPLOH NAROBE??

• 0 |-10+10

Lahko (le ena od možnosti), da zaradi stanja ali občutka drugače-nepravilno obremenjuješ pri hoji ali stanju. In ja, lahko (le ena od možnosti) se zaradi tega prenaša obremenitev po telesu navzgor in se pokaže na tistem delu, ki je najšibkejši. V ekstremnem primeru zaradi okvare v stopalu čez čas lahko boli glava.
    A ta vprašanja so za tiste, ki so tvoje koleno, slike in izsledke citološke... zares videli, pa morda še za šlogarco. 
    Ali ti osebni zdravnik in ortoped po preiskavah nista odgovorila na kaj lahko in kako naprej? Ali (če sem nesramna) ti odgovori niso všeč?

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Marin Gestalt 2 Gravel bike

Marin Gestalt 2 Gravel bike

Prodam...velikost Large.

Cena: 800,00 EUR
  • prodam okvir specialized S-WORKS VENGE

prodam okvir specialized S-WORKS VENGE

Prodam okvir Specialized S-WORKS VENGE, št.58, vožen cca.9.000km, v garanciji, kupljen v SLO, gor je balanca, sredinski ležaj...za dodatne ostale fotografije pošljem po mailu

Cena: 1.990,00 EUR
  • POC-original

POC-original

prodam popolnoma nova očala POC.   cena novih 235.    

Cena: 140,00 EUR
  • fulcrum zero

fulcrum zero

prodam odlično ohranjene obroče, vožene eno sezono na maratonih sprednji obroč je nov, menjhan pod garancijo.račna 11 zobniki 11-27-redni ultegra   +nove gume

Cena: 430,00 EUR
  • potovalna torba za kolo

potovalna torba za kolo

prodam torbo za kolo, kot nova, enkrat rabljena. primerna za transport kolesa z letalom.. zelo kvalitetna torba, v njej se kolo ne poškoduje v torbo gre raztavljen kolo in lahko še eni dodatni ob(...)

Cena: 105,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros, kompakt oblike in širine 42 cm!   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih