--Notification--

logo

Kolesarski števec

Komentarji

• 0 |-10+10

Nisem mislil na te ta nove z BT in GPS sprejemom. Kolesarske števce s HR monitorjem, merjenjem hitrosti in kadence. In seveda z višinomerom. 

• 1 |-10+11

ja to je pa res imam Polar uro 725 in si zamenjal baterijo na vsake nekaj let. Ravno tako tudi na ostale senzorje in je bil mir.

Sem jo lepo zapakiral in je v zlati rezervi in ne gre od hiše. kul

• 0 |-10+10

Saj ni problem v tem, da ura/števec ne bi znala pravilno določit izhodišča. Zaradi spremembe tlaka lahko pride do napačnega izračuna višincev.

• 0 |-10+10
    @eustahija:

ja to je pa res imam Polar uro 725 in si zamenjal baterijo na vsake nekaj let. Ravno tako tudi na ostale senzorje in je bil mir.

Sem jo lepo zapakiral in je v zlati rezervi in ne gre od hiše. kul

Pri mojem Polarju pa se je nekaj "zmešalo" in je treba baterijo menjavati vsake tri, štiri mesece. Kaj je vzrok... vrag bi vedel. Morda tudi zaradi tega odločitev, da grem na nekaj novega.

Če primerjam določitev nadmorske in višince, pa pride do precejšnje razlike med urama: obe sta na štartu na 190, torej na soboški nadmorski. Pri povratku je Garmin skoraj na enaki višini, dočim ga Polar "serje" sto na uro in kaže... tam kakšnih 30, 40 več. To kot prvo.

Kot drugo: če je teren malo gore, malo dole, kakor se pravi, hitro pride do večjih razlik v izračunu skupnih vzponov. Ravno obratno, če pridem po ravnici do nekega hriba in potem praktično en za drugim... nastane mala razlika. Polar pač meri samo 5 m razlike, Garmin pa izgleda da vsak "krtofinjek"? Po mojem je Polarjevo bolj realno, ni vsak hrib pač hrib... ampak se bo treba navaditi na nove meritve... in se nekje hvaliti, da sem naredil toliko in toliko višincev... seveda več, ker Garmin izmeri tudi več, he, he...

Zdaj pa problem glede števca, programa Garmin Connect, posledično tudi Strave. Pač pride sranje, ko ga najmanj pričakuješ... in ko si ga narediš po svoje tudi sam.

Zadnjič sem povezal števec in telefon, preneslo je podatke o turi, vendar nekaj zaštekalo, napisalo na ekran telefona, da so neke težave. Brez nekega razmišljanja sem prižgal računalnik in turo izbrisal tako na connectu, kakor Stravi. Misleč, bom pa še enkrat prenesel. Figo... več ne gre. Večraj mi je lepo preneslo novo turo, tisto dan prej pa več ni ne na connectu, ne na Stravi.

Proglem bom probal rešiti z SHadom, pa tudi sam bom pogledal preko računalnika v števec. Ker je vse nekje zapisano je čisto možno... da je pač datoteka spremenila neki status ali jo je program pač postavil nekam na drugo mesto.

Je imel kdo mogoče tak problem in ve rešitev, brez, da še sam ali s pomočjo koga morda kaj bolj zajebem, kakor se temu pravi? Vnaprej hvala!

• 0 |-10+10

@Truplo aka Nikita: Na Stravi  desno zgoraj rdeč PLUS simbol....postaviš se nanj klikneš na upload activity in nato v levem stolpcu izbereš FILE....imej priklopljen Garmin na računalnik in izberi iz njega (klikneš na PREBRSKAJ) to datoteko iz tistega dne, ki si želiš. Kje točno v Garmin mapi je to skrito, ti sedaj ne morem povedati. Gre pa verjetno za končnico .fit, .gpx ali .tcx in pa ime je verjetno kombinacija številk, ki sestavijo uro in datum aktivnosti.

Upam, da pomaga. Javi kako si rešil.

• 0 |-10+10
    @vambomzepokazu:

@Truplo aka Nikita: Na Stravi  desno zgoraj rdeč PLUS simbol....postaviš se nanj klikneš na upload activity in nato v levem stolpcu izbereš FILE....imej priklopljen Garmin na računalnik in izberi iz njega (klikneš na PREBRSKAJ) to datoteko iz tistega dne, ki si želiš. Kje točno v Garmin mapi je to skrito, ti sedaj ne morem povedati. Gre pa verjetno za končnico .fit, .gpx ali .tcx in pa ime je verjetno kombinacija številk, ki sestavijo uro in datum aktivnosti.

Upam, da pomaga. Javi kako si rešil.

Imaš/imate še morda rešitev za connect? Najlažje bi bilo, če bi šlo iz števca... problem je tudi, da trenutno nimam neke datoteke za prenesti, danes zaradi vetra ne bom vozil, rad pa bi končal evidenco za februar.

Seveda sem včeraj probal ponovno aktivirati turo... le, da nisem prišel na idejo, da bi šel po števec v klet. Nekako sem mislil, da v nekem medpomnilniku izbrisane datoteke ostanejo, vsaj nekaj časa in se lahko ponovno aktivirajo. No ja...

Bom pa javil, vse opisal, popoldan se bom spravil zraven.

• 0 |-10+10

Na Connectu je isto PLUS (le da je modre barve), izbereš Uvozi podatke in nato prebrskaj.

Niti za Stravo niti za Connect še nisem delal na ta način, ker se mi je vedno lepo automatsko preneslo, zato niti ne vem, kje v Garmin napravi ( v kateri mapi ) so potem te datoteke. Vendar dvomim, da je težko najti. Če si pa zbrisal aktivnost iz zgodovine v sami napravi, potem pa je verjetno ni nikjer.

• 0 |-10+10

haha 

• 0 |-10+10
    @vambomzepokazu:

Na Connectu je isto PLUS (le da je modre barve), izbereš Uvozi podatke in nato prebrskaj.

Niti za Stravo niti za Connect še nisem delal na ta način, ker se mi je vedno lepo automatsko preneslo, zato niti ne vem, kje v Garmin napravi ( v kateri mapi ) so potem te datoteke. Vendar dvomim, da je težko najti. Če si pa zbrisal aktivnost iz zgodovine v sami napravi, potem pa je verjetno ni nikjer.

Brez skrbi, tura je še vedno shranjena v števcu. In vidiš/te, spet se je pojavila budala, katera bo provocirala... kot, da se mi je zgodilo nekaj zares enkratnega, nekaj, kar je po svoje čudno od čudnega. Na žalost... obstajajo tudi taki ljudje oz. jim niti človek ne moreš reči!

• 2 |-10+12
    @Nikita:

Seveda sem včeraj probal ponovno aktivirati turo... le, da nisem prišel na idejo, da bi šel po števec v klet. 

Kaj pa števec dela v kleti?

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @vambomzepokazu:

Brez skrbi, tura je še vedno shranjena v števcu. In vidiš/te, spet se je pojavila budala, katera bo provocirala... kot, da se mi je zgodilo nekaj zares enkratnega, nekaj, kar je po svoje čudno od čudnega. Na žalost... obstajajo tudi taki ljudje oz. jim niti človek ne moreš reči!

Ko priklopiš Garmina na računalnik bi moral imeti aktivnost shranjeno v mapi pod courses. V Garmin connectu lahko nato izbereš ročni vnos in jo poiščeš v tej mapi, če si aktivnost res pobrisal samo iz connecta in ne iz naprave.

connect.garmin.com/help/start /manualUpload

• 0 |-10+10
    @janja:
    @Nikita:

Seveda sem včeraj probal ponovno aktivirati turo... le, da nisem prišel na idejo, da bi šel po števec v klet. 

caka da se sinhronizira z stravo :) 

• 0 |-10+10
    @janja:
    @Nikita:

nasmeh to je dobro vprašanje. Tudi sam se poskušam navaditi, da števec obvezno snamem s kolesa.

Truplo malo se poigraj z ročnim prenosom. Za prenos na Stravo je končnica tcx.

• 0 |-10+10

Shranjeno je pod Activity. Pogledaš, kateri datum je in dvoklik na tisto datoteko.
    Na GC pa se prenese preko GE (Garmin Express), v bistvu piše sinhronizacija. In ko konča, klikneš na GC. Potem tam lahko še bolj natančno urejaš in dopisuješ, kaj si počel in kako kategoriziraš dejavnost. Malo se pomujaj tudi sam, ti bo koristilo.

Zakaj pa se ti kdo posmehuje, bi pa že moral sam pogruntat. Ampak, če še enga ubozga BC-ja ne moreš, kako boš pol šele posmehovanje?  

• 0 |-10+10

Zdravo, nabavil 1000-ko in sem na prvo žogo zelo zadovoljen. Težava: bluetooth BLE__ se poveže avtomatsko brez problema, protokol BT_ pa samo ročno-nikakor avomatsko. Uporabljam iphone SE. Vse sem že 1oox  resetiral in zbrisal in še vedno  noče povezati BT protokola samodejno. Je imel kdo podobno težavo in jo rešil?

• 0 |-10+10
    @PrinceUD:

Zdravo, nabavil 1000-ko in sem na prvo žogo zelo zadovoljen. Težava: bluetooth BLE__ se poveže avtomatsko brez problema, protokol BT_ pa samo ročno-nikakor avomatsko. Uporabljam iphone SE. Vse sem že 1oox  resetiral in zbrisal in še vedno  noče povezati BT protokola samodejno. Je imel kdo podobno težavo in jo rešil?

Problem je v Iphone-u....sem že pozabil kaj sem naredil, da sem ju uparil.

• 0 |-10+10
    @janja:
    @Nikita:

Ne vem, kaj točno misliš... satelite več ali manj... vedno najde. Štat je itak... mehanika, zelena puščica se seveda izriše... če pa dela naprej? Jaz v kleti samo prižgem števec... in nič drugega. Aktivacijo vožnje naredim pod milim nebom, da si bomo na jasnem.

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

Shranjeno je pod Activity. Pogledaš, kateri datum je in dvoklik na tisto datoteko.
    Na GC pa se prenese preko GE (Garmin Express), v bistvu piše sinhronizacija. In ko konča, klikneš na GC. Potem tam lahko še bolj natančno urejaš in dopisuješ, kaj si počel in kako kategoriziraš dejavnost. Malo se pomujaj tudi sam, ti bo koristilo.

Zakaj pa se ti kdo posmehuje, bi pa že moral sam pogruntat. Ampak, če še enga ubozga BC-ja ne moreš, kako boš pol šele posmehovanje?  

Mislim, da tudi ti v bodoče spadaš med "osebke", katerih mnenja ne rabim. Četudi se bom dušil, ti kar obdrži kisikovo masko. Pa še o košarki se malo pouči... to je precej inteligenten šport!

• 0 |-10+10
    @PrinceUD:

Včasih dela, včasih ne... nimam nekega recepta, čemu je. Ravno zato... nekaj je preneslo, nato pisalo, da je napaka in brzopleto... izbrisal. Morda sicer neuporabno datoteko...

• 1 |-10+11
    @Nikita:
    @SODROVC:

Mislim, da tudi ti v bodoče spadaš med "osebke", katerih mnenja ne rabim. Četudi se bom dušil, ti kar obdrži kisikovo masko. Pa še o košarki se malo pouči... to je precej inteligenten šport!

Nikita, Šodrovcu si lahko samo hvaležen za bero nasvetov, ki ti jih je dal!

Lahko pa tudi celotnemu človeštvu izpoveš negativno mnenje, na koncu se zazreš v ogledalo in osebi, ki te gleda, spustiš eno močno čelno!

• 0 |-10+10

kul

• 1 |-10+11
    @Nikita:
    @janja:
    @Nikita:

Ne vem, kaj točno misliš... satelite več ali manj... vedno najde. Štat je itak... mehanika, zelena puščica se seveda izriše... če pa dela naprej? Jaz v kleti samo prižgem števec... in nič drugega. Aktivacijo vožnje naredim pod milim nebom, da si bomo na jasnem.

Vprašanje ni jasno? Narobe razumljeno? @Janja, pa kaj delaš zmedo? smeh Boš "banana". 

• 2 |-10+12
    @crni2:
    @Nikita:
    @SODROVC:

Lahko pa tudi celotnemu človeštvu izpoveš negativno mnenje, na koncu se zazreš v ogledalo in osebi, ki te gleda, spustiš eno močno čelno!

Crni2, zdaj mu ni več treba biti vljuden, svoje je dobil. Pa še za pir mu ne bo treba dat. nasmeh 

• 0 |-10+10

se ene par strani pa bo garmin 1000 v oglasu.. prodam malo rabljen garmin 1000 oz menjam za piscalko (vsaj to naj bi znal uporabljat)

• 0 |-10+10
    @crni2:
    @Nikita:
    @SODROVC:

Ja, po drugi strani pa bi mu moral lizati rit, si hotel reči. Hvala za vso pomoč, vendar je vse zvodenelo, ker si po drugi strani domišlja, da mu je zaradi pomoči potem dovoljeno žaliti. V glavnem... on še ni dojel, da ni inteligentno, če inteligenten neinteligentnemu govori, da je neitenligenten. Na kratko, da je tudi njegova inteligenca, katero toliko povdarja, vprašljiva.! Ta Sodrovc mora biti neverjetno pameten v svoji sredini, tudi, če ga kdo enostavno vpraša, kje jemlje podatke, elemente za izračun srčnega utripa brez paščka, temu direkt pove, da nima pojma o fiziki in da mu je to potem brez veze razlagati. Pa ga nisem vprašal za formulo, ampak samo za... (sicer pa se da prebrati).

Kar se tiče nekaterih ostalih... vsepovsod so svinje, pa ne samo v svinjaku! O Janji pa vse najbolje, nikjer ji nisem ničesar očital. To, kar piše Sodrovc nazadnje samo kaže na njegovo osebnost... v glavnem tudi on spada med svinje, kakor pravimo po domače, kakor npr. tale "tral, duke...".

Tule res ničesar... ne smeš vprašati brez, da bi svinje pridivjale na plano... pa ne iz svinjaka! Tema se je umirila, na navadno vprašanje pa je sledilo posmehovanje in namesto, da bi to obsodili... je izpadlo, kakor je. Malo se poglejte v ogledalo. Marsikateri!

Dodaj komentar

Dodajanje komentarjev je onemogočeno!
  • Marin Gestalt 2 Gravel bike

Marin Gestalt 2 Gravel bike

Prodam...velikost Large.

Cena: 800,00 EUR
  • prodam okvir specialized S-WORKS VENGE

prodam okvir specialized S-WORKS VENGE

Prodam okvir Specialized S-WORKS VENGE, št.58, vožen cca.9.000km, v garanciji, kupljen v SLO, gor je balanca, sredinski ležaj...za ostale fotografije pošljem po mailu

Cena: 1.990,00 EUR
  • POC-original

POC-original

prodam popolnoma nova očala POC.   cena novih 235.    

Cena: 140,00 EUR
  • fulcrum zero

fulcrum zero

prodam odlično ohranjene obroče, vožene eno sezono na maratonih sprednji obroč je nov, menjhan pod garancijo.račna 11 zobniki 11-27-redni ultegra   +nove gume

Cena: 430,00 EUR
  • potovalna torba za kolo

potovalna torba za kolo

prodam torbo za kolo, kot nova, enkrat rabljena. primerna za transport kolesa z letalom.. zelo kvalitetna torba, v njej se kolo ne poškoduje v torbo gre raztavljen kolo in lahko še eni dodatni ob(...)

Cena: 105,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros, kompakt oblike in širine 42 cm!   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih