--Notification--

logo

nakup novega cestnega kolesa

Komentarji

• 1 |-10+11
    @Agent041:
    @TIF:
    @Agent041:
    @TIF:

Če iščeš karbon pa pazi, top aluminij je vedno boljše kot poceni karbon,... 

Kot lastnik Synapsa, lahko v tem primeru sigurno povem, da Synapse NI poceni karbon nasmeh

Nisem tega mislil. Kateri model imaš?

Cannondale Synapse Ultegra 3

To je super kolo...

• 0 |-10+10
    @TIF:

To je mogoče veljalo tam okrog leta 2005/2006, ko je karbon postal dostopen tudi širši množici. Danes velja prej ravno obratno.
  • 0 |-10+10
    @Lopata:
    @TIF:

To je mogoče veljalo tam okrog leta 2005/2006, ko je karbon postal dostopen tudi širši množici. Danes velja prej ravno obratno.
    Izjemi sta caad in allez, se posebaj caad... drugace pa ja...
  • 0 |-10+10

Odločam se o nakupu specialke. Zanima me pozitivne in negativne lastnosti specialke.

Trenutno imam treking.

• 0 |-10+10
    @sunset:

Odločam se o nakupu specialke. Zanima me pozitivne in negativne lastnosti specialke.

Trenutno imam treking.

Nabavi, ne bo ti žal, če delaš že sedaj precej km. 

Dobre stvari: 
    - gre hitreje: zračni upor, kotalni upor;
    -hitreje "skoči" ko pritisneš na pedala;  
    - spoznaš več krajev naokoli; 

Slabe stvari: 
    - ker je lažje manj pokuriš. 

PS: tud dražje je

• 0 |-10+10

Cestno kolo je narejeno samo za hitrost.  Če si do sedaj vozil treking boš moral verjetno spremenit skoraj vse,.... to sta čisto drugačni disciplini... je pa drugače super...
    če si do sedaj mel desti torbic na kolesu, sedaj tega več ni,.. kultura oblačenja je drugačna, vse je bolj kompetetivno.... dosti bolj zabavno..
    Dobro je, da si malo bolj fleksi, razen če boš raje šel na "endurance" cestaka.. sam moraš vedet zakaj jo sploh kupuješ..

• 0 |-10+10

Specialka je za (lep) asfalt, da skoz goniš, da si na trasi čim hitrejši. Treking je primeren tudi za slabši asfalt, lepši makadam, ne rabiš skoz samo poganjat, hitrost ni v prvem planu, lahk greš tudi na izlet s trekingom in se fijuckaš sem pa tja... Specialka je za bolj "resno" kolesarjenje. nedolžen

• 0 |-10+10
    Pozitivna lastnost je, da dosegaš višje hitrosti, negativna pa ta, da ni tako udobna kot treking in vezan si na asvalt in utrjen makadam. Imaš pa tudi kompromis v fitnes kolesu a la Specialized Sirrus in podobni, obdržiš ravno krmilo in udobje trekinga, hitrosti pa malček nižje kot pri cestaku. Tudi širše gume gredo na fitnes, če želiš vključiti več makadama, daš gor 32-35, če ti je pa bolj do vetra v laseh, pa 25-28.
  • 0 |-10+10
    @gtrks:
    @sunset:

Trenutno imam treking.

Nabavi, ne bo ti žal, če delaš že sedaj precej km. 

Dobre stvari: 
    - gre hitreje: zračni upor, kotalni upor;
    -hitreje "skoči" ko pritisneš na pedala;  
    - spoznaš več krajev naokoli; 

Slabe stvari: 
    - ker je lažje manj pokuriš. 

PS: tud dražje

Kilometri niso nobeno merilo...več nardiš na 30km pa nardiš ene 900vm kot pa 60km ravnine. Kar se tiče pa spoznavanja krajev...na MTB-ju sem spoznal več zanimivih krajev. Kolesarjenje se začne, ko zaviješ z glavnih cest.

• 0 |-10+10

Najlepša hvala za odgovore. Mislim, da se bom oglasila v kakšni kolesarski trgovini. Da se usedem na specialko in da še mal preštudiram kaj in kako.

• 0 |-10+10

uploaded

Zdavo!

Moj glas gre za Caad10 ali 12. Na sliki moja 10-tka z nekaj spremembami (feltne, sedež, aerobar).

LpI

• 0 |-10+10

To je treking in ne Caad kaže jezik Drugače pa lep, kot črn bimer. Včasih sem bil tudi sam na nebarvah, sedaj sem pa v obdobjo flower-power kul

• 0 |-10+10

cak da se najde nekdo, ki bo napisal, da zakaj nisi raje endurance vzel, ce ze ne mors vozit s fajfo v podn zapečateno

• 0 |-10+10

Ni potrebe po endurance, ker si ga je spedenu na udobje in prav je tako, če mu tako paše.

• 0 |-10+10
    ne to men govort
  • 0 |-10+10
    @mai2sky:

uploaded

Zdavo!

Moj glas gre za Caad10 ali 12. Na sliki moja 10-tka z nekaj spremembami (feltne, sedež, aerobar).

LpI

Kristus...Marija...Bozja....ka j si nardil CAADu...CAAD je specificno RACE masterpiece...
  • 0 |-10+10

Kdaj je najboljši čas za nakup novega kolesa? Cene, zaloga?

• 0 |-10+10

@n3o

@becane

Slika je stara. Danes nima distančnikov pod fajfo in aerobarja ter ima nov števec na podaljšku. Sicer mi čisto race pozicija še ne gre, saj imam že 10 let hernijo na L5-S1 a se s tem da živeti, če se dovolj giblješ. Letno grem vsaj na 4 triatlone in na par kolesarskih maratonov in na par tekov. S tem se držim v zmerni kondiciji, ki močno kompenzira hernijo.

Sliko sem prilepil bolj zaradi izgleda kakšen je črn Caad10. Pa sedaj nima smisla pripenjati druge, ker sem itak glas za Caad oddal.

@MilanChe

Vedno je čas za nakup. Popustov je več pozimi. Star letnik je vedno cenejši. Rabljeno dobro kolo je pa sploh zadetek. Prvotno ti mora biti kolo všeč. Če temu ni tako, je vse ostalo nepomembno. Želim ti dober izbor in zadovoljne km.

LpI

• 0 |-10+10

dj sliko nove pozicije, nekako tko bi jest imel kot mas na tej slikikaže jezik

• 0 |-10+10

Bom jaz tule svoje dodal in prosil za pomoč,nasvet,mam podobne težave kot bojanz,a so mi zdravniki odsvetovali vse kaj drugega kot specialko. Odločujem pa se med:
    bianchi intenso
    www.racycles.com/product/deta il/11575
    colnago crs
    www.vanslingerlandtweewielers .nl/wp-content/uploads/2017/01 /IMG_3114.jpg
    lapierre xelius,ki je lep ko sam vrag
    www.lapierre-bikes.co.uk/gamm e/2017/road/race/xelius-sl-500
    specialized roubaix
    www.specialized.com/us/en/bik es/road/roubaix-sl4-sport/1183 84
    giant tcr,pocen glede na opremo
    www.extremevital.com/sl/koles a/cestno-kolo-giant-tcr-advanc ed-1-2017-p-21335.html

jih je kar nekaj vem,diši mi bianchi,ki pravijo da ima dušo in tudi po vseh testih ga hvalijo,le oprema je malce slabša,seveda če gledam 105. Kaj pa colnago,kdo kaj bolj pozna?

• 0 |-10+10

Moj odgovor ti verjetno ne bo pomagal, ampak vseeno: kupi tistega, ki ti je najbolj všeč !

Da ti dam vsaj malo info - ko sem kupoval drugo kolo za zimo/pomlad, sem bil že čisto na tem, da kupim Intenso, res se lepo vozi, ampak sem si rekel, ne bom imel dve cestni kolesi z drop balanco in sem vzel fitnes Sirrusa Pro. Ni slabo kolo, ampak tisti zertsi tako na okvirju kot pod sedežem so IMHO bolj marketing trik. Veliko manj udobno od mojega cestaka, res pa je, da ima cestak verjetno boljši karbon od Specija. Vse ostalo pri Speciju špila u nulo in sem na splošno res zelo zadovoljen.

Lapierre in Giant - nisem še vozil.

Ker sem Colnago fan in CR-S deli isto geometrijo kot moj C60, ti lahko zatrdim, da je res udobna geometrija za race kolo. Colnago filozofija je itak že znana, ni potrebe, da bi bilo race kolo neudobno.

Če bi bil jaz ti, bi vzel Intenso Celeste, druga izbira pa bila C-RS. Zakaj Intenso, zato ker Celeste barva pomirja dušo, kolo je udobno, Colnago pa mora biti Art Decor ali pa ni Colnago nedolžen

• 0 |-10+10
    @bécane:

Moj odgovor ti verjetno ne bo pomagal, ampak vseeno: kupi tistega, ki ti je najbolj všeč !

Da ti dam vsaj malo info - ko sem kupoval drugo kolo za zimo/pomlad, sem bil že čisto na tem, da kupim Intenso, res se lepo vozi, ampak sem si rekel, ne bom imel dve cestni kolesi z drop balanco in sem vzel fitnes Sirrusa Pro. Ni slabo kolo, ampak tisti zertsi tako na okvirju kot pod sedežem so IMHO bolj marketing trik. Veliko manj udobno od mojega cestaka, res pa je, da ima cestak verjetno boljši karbon od Specija. Vse ostalo pri Speciju špila u nulo in sem na splošno res zelo zadovoljen.

Lapierre in Giant - nisem še vozil.

Ker sem Colnago fan in CR-S deli isto geometrijo kot moj C60, ti lahko zatrdim, da je res udobna geometrija za race kolo. Colnago filozofija je itak že znana, ni potrebe, da bi bilo race kolo neudobno.

Če bi bil jaz ti, bi vzel Intenso Celeste, druga izbira pa bila C-RS. Zakaj Intenso, zato ker Celeste barva pomirja dušo, kolo je udobno, Colnago pa mora biti Art Decor ali pa ni Colnago nedolžen

imaš isto mnenje,kamor se jaz nagibam.Prej Colnage niti nisem spremljal,a ko sem videl črnega CR-S-a,sem rekel vouuu,lep. Intenso me vleče,vleče,Bianchi je znamka ki je nanizala ogromno uspehov,to pa tudi šteje:). Si lastnik C-60? Kaj mu je bolj pisano na kožo,hrib,ravnina,spust?

• 0 |-10+10

Ja, C60 je prva ljubezen :) Odgovor je vse, geometrija je tako nevtralna, da uživaš tako v hrib, na ravnini  kot na spustih. Geometrija super tako za kratke hitre vožnje, kot za celodnevno potepanje. Ni potrebe po endurance! Intenso je bil na spustih malček nemiren, ampak sem verjetno pristranski, ker je C60 razred višje in je tudi pričakovati malce več umirjenosti, pa tudi z Intensom samo testni kilometri v nogah.

Intenso je tam nekje kot prva generacija Infinito in tukaj ni prav nič slabega. Osebno milsim, da z nobenim, ki si jih naštel, ne moreš faliti, ampak, če te vsaj malo črviči v trebuhu, ko bereš zgodbe in zgodovino Colnaga in Bianchija, mora biti eden od teh dveh, v tvojem "hlevu" :)

• 0 |-10+10

če te vsaj malo črviči v trebuhu, ko bereš zgodbe in zgodovino Colnaga in Bianchija, mora biti eden od teh dveh, v tvojem "hlevu" :)

štalca je že prštimanamežik,maš prav

• 0 |-10+10

tale celeste je res lepa barvapresenečen

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Scott CR1 Team

Scott CR1 Team

Prodam odlično ohranjeno karbonsko cestno kolo Scott CR1 Team, velikost 54 (M, za 172 - 181 cm), groupset Shimano Ultegra. Kolo je voženo dve sezoni, prevoženih ima 4.000km. Oprema: Okvir: CR1 Te(...)

Cena: 1.100,00 EUR
  • Cestno kolo TREK Emonda SL8 komplet Dura Ace

Cestno kolo TREK Emonda SL8 komplet Dura Ace

Prodam odlicno SKORAJ NIC VOZENO, zelo dobro ohranjeno in redno servisirano cestno kolo TREK Emonda z opremo Dura Ace 9000. Kolo je kupljeno v septembru 2015. KOT NOVO! Velikost okvirj je 54cm in(...)

Cena: 2.000,00 EUR
  • BMC Roadracer SL01

BMC Roadracer SL01

Prodam BMC Roadracer, model SL01/ Ultegra-Compact, rdeče-črne barve, velikost 51 (tt: 535mm, za velikosti 165 - 175cm) Vsa oprema stock (DT-Swiss obroči).   Sem prvi lastnik, letnik 2012. 5000km.(...)

Cena: 1.700,00 EUR
  • Crono/TT čeladi Rudi Project

Crono/TT čeladi Rudi Project

Kratka z vizirjem, nošena 3x, torej nova! 140€ in Wingspan Limited Edition, belo-rdeča 1x nošena, torej nova - 140€   Lp ptt lahko gratis?    

Cena: 140,00 EUR
  • Fuji TransonicSL 2016

Fuji TransonicSL 2016

Prodam karbonsko kolo Fuji Transonic SL 2016, velikost 58.  Grupa je Sram red 22 z dura ace zavorami. Prodaje se z original oporo krmila Oval 777SL in sedežem Oval 900 Nakup možen brez obročev al(...)

Cena: Po dogovoru
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DP cestno Kranj 2017
  • DP cestno Kranj 2017
  • Cestno kolo Rose

Oglas 300x250

• Prodajam
    Scott CR1 Team
    Prodam odlično ohranjeno karbonsko cestno kolo Scott CR1 Team, velikost 54 (M, za 172 - 181 cm), groupset Shimano Ultegra. Kolo je voženo dve sezoni, prevoženih ima 4.000km. Oprema: Okvir: CR1 Te(...)
    Cena: 1.100,00 EUR
  • Prodajam
    Cestno kolo TREK Emonda SL8 komplet Dura Ace
    Prodam odlicno SKORAJ NIC VOZENO, zelo dobro ohranjeno in redno servisirano cestno kolo TREK Emonda z opremo Dura Ace 9000. Kolo je kupljeno v septembru 2015. KOT NOVO! Velikost okvirj je 54cm in(...)
    Cena: 2.000,00 EUR
  • Prodajam
    BMC Roadracer SL01
    Prodam BMC Roadracer, model SL01/ Ultegra-Compact, rdeče-črne barve, velikost 51 (tt: 535mm, za velikosti 165 - 175cm) Vsa oprema stock (DT-Swiss obroči).   Sem prvi lastnik, letnik 2012. 5000km.(...)
    Cena: 1.700,00 EUR
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Kupim
    Sestavitev cestnega kolesa
    Iščem nekoga iz Celja ali okolice za ugodno sestavo kolesa.   Potrebna je namestitev opreme na okvir in ureditev nastavitev. Gre za 11 redno Shimano 105.    
  • Kupim
    Volnen kolesarski dres
    Iščem star Slovenski oz. ex-Yu volnen kolesarski dres. Če pozante koga, ki ga bi bil pripravljen odstopiti/prodati ljubitelju. Vesel bom dresa od kateregakoli kluba in hvaležen vsake informacije.(...)
  • Kupim
    Cestno kolo
    Kupujem cestno kolo. Velikost L/XL (višina 186 cm) Karbon. Oprema shimano 105/ ultegra. Cena: do 1.300 EUR. Ponudbe prosim na ZS. Hvala!

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih