--Notification--
logo

nakup novega cestnega kolesa

Komentarji

• 0 |-10+10
    @n3o:
    @mare77:
    @n3o:
    @mare77

Danes je skoraj vsako novo kolo dobro, če ne odlično, odvisno pač od zahtev uporabnika.

Gledal sem malo teste, reviewe o tem Giantu Defy-ju in so same pohvale glede okvirja. Okvir je daleč najboljša stvar na tem giantu, najslabša pa obroči. Je potreben pač kompromis, drugače pa so mnenja uporabnikov kolesa odlična. Mene moti edino to, da ima bel zic. ki se najbrž umaže kmalu. Ampak vse bolj se nagibam k temu, da bom kupil karbonca, morda ravno tega Gianta, pa Cube iz povezave se tudi dobi dosti ugodno - za 1.200 €

www.cube.eu/en/products/road- race/attain/cube-attain-gtc-c rbonnred-2016/

Glede na navedeno vzam Gianta...Lej zic pa znas zamenat s kakim drugim ki ti bolj ustrezal...ce bos menjal vzam crnega.......glede mehanskih diskov ki so vrjetn trp pa mi fredn pravi da so super...edin drazje te bo prisel upgrade obrocev kr proizvajalci obrocev res izsiljujejo s cenami disk obrocev...

Tudi sam se vse bolj nagibam k Giantu. Drugi teden ga grem pogledat in poizkusit. Če mi bo ustrezala številka (mislim da imajo M in L), ga najbrž kupim. Diski so pa trp ja, kolikor sem bral izkušnje uporabnikov, se obnesejo odlično. Pa tut moram priznat, da mi kolo izgleda z diski čedalje lepše nasmehObroče bo pa najbrž potrebno enkrat zamenjati, ampak to potem naknadno, mogoče bom pa čisto zadovoljen z serijskimi, ker nisem neki zahteven uporabnik.

Drugače pa CAAD12 je vrhunsko kolo, relativno poceni, edino kar me moti je čista "race" geometrija.

@n3o, sem pa gledal tudi tega Synapsa, ki je relativno poceni, okvir je pa sicer alu, pa tudi z opremo 105.

www.testrider.si/index.php/ko lesa/cestna/cannondale-1/syna p se-disc-105-5-2016-alu-detail

Synapse....mnja...meni geometrija ni cool...in spet sina bb30 in pazljivem sestavljanju....

Ce majo M oz L .... zna bit malo krize kr ni ML ... jz sm 180cm visok in sm ML...ce ze pol vzami manjsega kr ga lahko korigiras z daljso fajfo...sam ne sme bit pa premali...poslusaj prodajalca...v Freestylu Gasper je super...

Sem narobe napisal glede velikosti, imajo na zalogi samo eno kolo in sicer M/L, ki velja običajno za višino 178-182 cm. Tako pravi Gašper nasmeh

Jaz sem visok 178 cm, tako da bomo videli. Verjamem, da mi bo Gašper korektno svetoval. Če mi bo utrezal, mi je usojen, drugače pač ne.

• 0 |-10+10
    @n3o:

@Mare77

glede CAAD12...imaš moje mnenje...le da mogoče ga pojdi kupit v sosdnjo Avstrijo ... sj ves ... mojstrstvo pri BB30 se začne pri sestavi ....

Kaj pomeni točno tale BB30? Mal berem komentarje glede tega Synapsa in je kar nekaj pripomb na pokanje BB30. Kaj točno to pomeni? A to je problem samo pri Cannondaletu?

• 0 |-10+10

dodaj budgetu še 300, pa tole vzami in imaš dejansko vrhunski bicikel s še vedno enim najboljših in najlažjih okvirjev (addict HMX!) in top of the top chorus opremo. Pa sedežna opora in fajfa karbonska. To kolo po kakovosti in vrednosti (definitivno tudi po teži) za svetlobna leta preseže vse zgoraj omenjene... www.bicikel.com/mali_oglasi/1 5284/scott_addict_rc_popolnoma _novo_.html?id=24%3Furl

• 0 |-10+10
    @deal:

dodaj budgetu še 300, pa tole vzami in imaš dejansko vrhunski bicikel s še vedno enim najboljših in najlažjih okvirjev (addict HMX!) in top of the top chorus opremo. Pa sedežna opora in fajfa karbonska. To kolo po kakovosti in vrednosti (definitivno tudi po teži) za svetlobna leta preseže vse zgoraj omenjene... www.bicikel.com/mali_oglasi/1 5284/scott_addict_rc_popolnoma _novo_.html?id=24%3Furl

Dodaj se 1.500 pa vzami Cannondale SuperSix HM z ultegro in je boljsi kot vsi navedeni. Tak kot ga vozijo tekmovalvi v ProTouru. Boljsega ja ne mores dobit.
    Brez zamere ampak vecinoma sploh ne ves kaj pises... Clovek starta z budgetom 1200 je pripravljen pljunit se 100€ ti pa spet modrujes da kupi 5 let star model tekmovalni okvir Scott Addict HMX.
    Pa kaj je s tabo clovek?
  • 0 |-10+10
    @mare77
    @n3o:

@Mare77

glede CAAD12...imaš moje mnenje...le da mogoče ga pojdi kupit v sosdnjo Avstrijo ... sj ves ... mojstrstvo pri BB30 se začne pri sestavi ....

Kaj pomeni točno tale BB30? Mal berem komentarje glede tega Synapsa in je kar nekaj pripomb na pokanje BB30. Kaj točno to pomeni? A to je problem samo pri Cannondaletu?

Hja....veliko je tega....pomembno je kako je bb30 sestavljen in instaliran na okvir...bb30 je ime za tip bottom bracketa (lezaj in gonilna os)-ostali popravte me ce sm narobe napisal ... Pomembno je kako je stvar instalirana na okvir...potrebno je bit zelo natancen...bb30 je pa zelo zelo tog....ker pa je odprt sistem ker nima zaščitnih kapc na zunanji strani tko kot shimanov pressfit je precej dovzetn do umazanije a zato te more dobit kokretna nevihta...tak da iz cistega ziherastva je bolje vzet kolo s shimano press fit...

• 0 |-10+10
    @pene:
    @n3o:

nedvomno ... glede aluminijcev pa je samo CAAD12 in potem daleč na okoli nič drugega od aluminija ....

Ne vem če je glih tako.. Za spec alleza ti iz izkušenj lahko oporekam, pa tuji reviewi te tudi demantirajo

www.cyclingweekly.co.uk/revie ws/road-bikes/specialized-all e z-sl-comp

www.bikeradar.com/road/gear/c ategory/bikes/road/product/sp e cialized-smartweld-allez-elit e -49939/

tega imam jaz, edina slabost je tiagra, ce temu lahk recemo slabost

• 1 |-10+11

Tiagra ni nobena slabost. Kvečjemu prednost, ker daš p/p denarja, glede na to, kar kolesar potrebuje in kaj za denar dobi.

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    @Discovery channel racing team:

www.bicikel.com/mali_oglasi/1 5470/cannondale_synapse_carbon _105.html?id=943%5C

Sam bi ga uvrstil v ozji izbor...
  • 0 |-10+10
    @biemsi:
    @Discovery channel racing team:

www.bicikel.com/mali_oglasi/1 5470/cannondale_synapse_carbo n _105.html?id=943%5C

Sam bi ga uvrstil v ozji izbor...

Dobro oz.vrhunsko kolo, lepo, ampak pri rabljenem je vedno prisoten riziko

• 0 |-10+10

Pozdravljeni

Tudi sam sem v sklepni fazi nakupa kolesa. Privoščil si bom karbon, oprema bo 105, letom primerno bo endurance .........nekako sta v ožji izbor prišla

www.orbea.com/si-sl/kolesa/av ant-m30

www.canyon.com/en/road/endura ce/2016/endurace-cf-7-0.html

Cena obeh je tam tam. Razum mi narekuje Canyona, srce mi bije za Orbeo. A kdo vozi Avant-a, plusi, minusi. Bom hvaležen za vsako mnenje

• 0 |-10+10
    Ha ha odvisno kaksen clovek si ali delujes po pameti ali pa kupujes s stcem. No pri nobenemu ne falis ker sta obe dobri kolesi. Sam bi tudi dal prednost Orbei. To pa,zaradi tega, ker kupljeno pri lokalnemu trgovcu ima prednost, kar zadeva morebitnih reklamacij, servisov, nakupov ostale opreme pri istem trgovcu in podobnih stvari...
  • 0 |-10+10

To z lokalnimi trgovci in razreševanjem reklamacij je treba vzeti malo z rezervo. Kod povsod so tudi tukaj na eni strani dobri trgovci, na drugi pa limone.

• 4 |-10+14

No, končno sem kupil tudi jaz cestno kolo. Hvala vam za vse nasvete, predloge, mnenja, itd...Mi je bilo v veliko pomoč pri sami izbiri kolesa.

Kupil sem pa kolo Cannondale Synapse carbon 105 - iz zgornjega linka (ki pa ga več ni nasmeh). Kolo je letnik 2015, voženo samo eno sezono, kot nov, nič poškodovano, vse deluje tako kot se šika. Zelo zadovoljen z nakupom tega kolesa. Sodeč po komentarjih in opisov tujih strani gre za vrhunsko kolo. Nisem si pa mislil še pred enim tednom, da bom nabavil karbon kolo, ker sem bil zaradi cene bolj nagnjen k aluminiju.

Sem pa danes šel gledat tudi novega Gianta Defy 2, ki je bil v mojem ožjem izboru. Sicer je lep, vrhunski, pelje se lepo, ampak razum in šesti čut sta prevagala v korist Synapsa, tako da sem sedaj ponosni lastnik tega lepega in hkrati tudi hitrega kolesa. 

Sedaj pa nabavim še čevlje in števec in veselo na kolo in se pripravljat za Franjo mežik 

• 0 |-10+10

Najbolšje dile za cannondale v sloveniji dobiš v eni mali trgovini v Mariboru:
    www.riderpro.si/index.php?opt ion=com_virtuemart &Itemid=11 &lang=en

CANNONDALE - CANNONDALE CAAD12 105 DISC 1 .699,00€ 
    1 .189,30€
    You Save: 30.00% CANNONDALE CAAD12 105 DISC Klikni za povečavo Pridruži se aluminiju! Poznaš aluminij? Pomisli še enkrat. Neprimerljivo lahek, neizmerno tog in neverjetno vozen. Novi CAAD12 je redefiniral zmogljivost aluminijastega kolesa. Je najboljše aluminjasto tekmovalno kolo, edina opcija za tiste ki vedo. S
    [Product Details...]

• 0 |-10+10

Če iščeš karbon pa pazi, top aluminij je vedno boljše kot poceni karbon,... 

• 0 |-10+10
    @TIF:

Kot lastnik Synapsa, lahko v tem primeru sigurno povem, da Synapse NI poceni karbon nasmeh

• 0 |-10+10
    @Agent041:
    @TIF:

Kot lastnik Synapsa, lahko v tem primeru sigurno povem, da Synapse NI poceni karbon nasmeh

Nisem tega mislil. Kateri model imaš?
  • 0 |-10+10
    @TIF:
    @Agent041:
    @TIF:

Cannondale Synapse Ultegra 3

• 0 |-10+10
    Tif, živimo v letu 2017, tako da se lahko ti in tvoj top aluminij zakopljeta. Ne prodajaj bučk
  • 0 |-10+10
    @nordica1:

Pozdravljeni

Tudi sam sem v sklepni fazi nakupa kolesa. Privoščil si bom karbon, oprema bo 105, letom primerno bo endurance .........nekako sta v ožji izbor prišla

www.orbea.com/si-sl/kolesa/av ant-m30

www.canyon.com/en/road/endura ce/2016/endurace-cf-7-0.html

Cena obeh je tam tam. Razum mi narekuje Canyona, srce mi bije za Orbeo. A kdo vozi Avant-a, plusi, minusi. Bom hvaležen za vsako mnenje

Sledi srcu. Kolesariš tudi zaradi srca. Če kupiš kolo, ki ti je všeč boš imel enkrat večjo motivacijo gonit, kot s kolesom ki ti ni všeč (izkušnje). Plus vse servise in garancijo lahko uveljavljaš v Sloveniji. 

• 0 |-10+10
    @task: Tif, živimo v letu 2017, tako da se lahko ti in tvoj top aluminij zakopljeta. Ne prodajaj bučk

Jaz vozim Merido Reacto team 20, ker preferiram karbon pred aluminijem ;)

• 0 |-10+10
    @Agent041:
    @TIF:
    @Agent041:
    @TIF:

Cannondale Synapse Ultegra 3

To je super kolo...

• 0 |-10+10
    @TIF:

To je mogoče veljalo tam okrog leta 2005/2006, ko je karbon postal dostopen tudi širši množici. Danes velja prej ravno obratno.
  • 0 |-10+10
    @Lopata:
    @TIF:

To je mogoče veljalo tam okrog leta 2005/2006, ko je karbon postal dostopen tudi širši množici. Danes velja prej ravno obratno.
    Izjemi sta caad in allez, se posebaj caad... drugace pa ja...

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodajam
    Kovček za kolo IRON Case
    Prodam kovček za kolo Iron Case proizvajalca Tricosports (www.tricosports.com/iron_case .html ). Dimenzije 27 x 120 x 78 cm, teža 14 kg. Za okvirje koles velikosti do 63 cm. Vanj poleg kolesa pr ...
    Cena: 260,00 EUR
  • Prodajam
    SPECIALIZED EPIC COMP 29"
    julij 2013, velikost M
    Cena: 1.100,00 EUR
  • Prodajam
    NOVI OBROČI DT SWISS R 24 SPLINE DISC
    PRODAM NOVE OBROČE DT SWISS R 24 SPLINE DISC.OBROČI SO PRIMERNI ZA CESTNO ALI CIKLOKROS KOLO Z DISKI. Product features Tire type: clincher tubeless ready Valve hole: Presta / SV 6,5mm Rim materia ...
    Cena: 220,00 EUR
  • Prodajam
    Otroški cestni čevlji št. 38
    Prodam praktično nove cestne kolesarske čevlje Northwave kupljene lani jeseni, zdaj že premajhni.
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Brezrokavnik X Bionic
    Prodam nov brezrokavnik, velikost L     (slika) (slika)        
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Sidi ERGO 3 carbon, vel. 44
    Prodam zelo malo rabljene, kot nove cestne kolesarske čevlje Sidi ERGO 3 carbon, vel. 44. So belo črne barve, kot na sliki.
    Cena: 180,00 EUR
  • Prodajam
    SIDI Laser carbon cestni kol. čevlji št. 43
    Prodam zelo malo rabljene, popolnoma brezhibne, kot nove cestne kolesarske čevlje Sidi LASER, s karbonskim podplatom, vel. 43. So bele barve, kot na sliki. Cena novih v trgovini je 249 EUR.
    Cena: 130,00 EUR
  • Prodajam
    Fizik Antares R5, nov, vzet iz kolesa,
    Fizik Antares R5, nov, vzet iz novega Canyon kolesa. Raili niso karbonski, so pa črne barve.
  • Prodajam
    Račna Fulcrum
    Prodam 11 redno račno (Campagnolo) za Fulcrum obroč.
  • Prodajam
    Plašč Vittoria Randonneur
    Dva nova plašča Vittoria Randonneur 26 x 1,5. Cena za kos 15€, za oba 25€ oz. po dogovoru.   (slika) (slika)  
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• Manuelhem je ocenil +1
    CE runda
  • MalcolmInvag je ocenil +1
    CE runda
  • LunaBike je ocenil +1
    Lepa tura
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Lepa tura
  • UKRADENO KOLO WILLIER GRANTURISMO
  • Lepa tura

Oglas 300x250

• Prodajam
    Termo kolesarske hlače Sportful Fiandre NoRain
    Prodam omenjene termo kolesarske hlače Sportful Fiandre NoRain, velikosti XL. Hlače sem kupil septembra, ter so bile nošene le nekajkrat. So mi malo pretesne, zato sem kupil enake, številko večje ...
    Cena: 70,00 EUR
  • Prodajam
    Termo kolesarske hlače DHB ASV Roubaix
    Prodam omenjene termo kolesarske hlače DHB ASV Roubaix, velikosti XL. Hlače sem kupil jeseni. Bile so nošene le nekajkrat, so v odličnem stanju, kot nove. So mi malo pretesne, ampak jih ne morem ...
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Kovček za kolo IRON Case
    Prodam kovček za kolo Iron Case proizvajalca Tricosports (www.tricosports.com/iron_case .html ). Dimenzije 27 x 120 x 78 cm, teža 14 kg. Za okvirje koles velikosti do 63 cm. Vanj poleg kolesa pr ...
    Cena: 260,00 EUR
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Podarjam
    9 redno kaseto
    podarjam. 9 redno kaseto ultegra 12_23 odlično ohranjeno.    

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih