--Notification--

logo

2017 Po Kokošeče tikve, pa ešče malo okoule

Komentarji

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @morison:
    @Nikita:

Kako se vama da, a? Ni več vsaj trideset stopinj, vidim da ni specialke, pijača v bidonu zaledeni v pol ure. Vsaj dve kili obleke je treba navleči... Uh...

Saj se hecam, he, he!

Sam se držim strogo Slovenije oz. moje Obmurske dežele, tu in tam preidem tudi našo Möjro, Ledavo obvezno... Do konca leta planiram še vožnjo jutri, verjetno v petek in soboto, za nedeljo bomo videli. Načrt, prevoziti letos štirinajsttisoč kilometrov je presežen že za 4%, še za kakšnega se bomo potrudili. Seveda so kilometri samo ena vrednost, ostane pa slabša intenziteta, tudi neko pretirano številko v metrih vzponov nisem dosegel, pa nič zato. Tudi najdaljša tura je bila le malce čez dvesto....

Bo pa potrebno za drugo leto pljuniti v noge... če se vse izzide in drugo leto je deseta obletnica moje prve daljše vožnje s celjani od Celja do Ulcinja... bi naj turo ponovili. Seveda manj resno, kakor takrat. Sicer pa... do septembra je še celih osem mesecev in kusor.

Tudi  jaz  imam  naslednje  leto  nek  cilj, letos  ni  šlo  pač  poškodba, tako, da  če  se  vse  izide  je  v  planu, da  prevozim  Alp de  Huez  v  Franciji.

Hm... pa ja ne boš šel tja samo zaradi tega?

Hrib je sicer znan... ampak kolikor vem, pa niti ni ne vem kako strm, dolg bi naj bil cca. 15 km?

Ti si bil tam, mene pa vleče Glosglocner... praktično si tam in nazaj za en dan, pa še vzpon opraviš. Moram pa najti kakšnega sotrpina ali dva, tri... kajti sam sigurno ne mislim voziti avta preko cele Avstrije. Saj bi me dolgčas.... ubil!

Ne  se  vedno  še  kaj  najde  samo  iztočnico  je  treba  imet.mežik

• 0 |-10+10
    Morison bi prosil podatke o prenočišču na ZS.
  • 0 |-10+10
    @SHad: Morison bi prosil podatke o prenočišču na ZS.

Uh... ti pa resno planiraš za pol letan naprej? Si prepričan, da do takrat Avstrijci ne bodo zaprli meje, he, he... Malce heca, a?

Je pa danes pihalo... s smeri Ptuja tako, da je pajdašico kljub iskanju zavetrja za mojo debelo postavo kar premetavalo, he, he... Je pa potem šlo od Vučje vasi proti Radencem in naprej... kar solidno.

• 0 |-10+10

V bistvu rad planiram naprej. Sovražim lutanje in iskanje nekaj po neznanih krajih.
    Še posebej, če se da lepo temu izogniti.

Ti javim, ko bom imel datum, če bi šel zraven.

• 0 |-10+10
    @Nikita:

Uh... ti pa resno planiraš za pol letan naprej? Si prepričan, da do takrat Avstrijci ne bodo zaprli meje, he, he... Malce heca, a?

Je pa danes pihalo... s smeri Ptuja tako, da je pajdašico kljub iskanju zavetrja za mojo debelo postavo kar premetavalo, he, he... Je pa potem šlo od Vučje vasi proti Radencem in naprej... kar solidno.

Bomo videli... vendar bi šel največ za dva dni. In morala bi verjetno z mojim avtom?
  • 0 |-10+10
    Lahko jaz peljem. Sicer nimam zunanjega nosilca za kolesa. Sem pa že vozil dve kolesi znotraj z podreto zadnjo klopjo.
    Potem lahko greva samo dva oz. še kdo z drugim avtom.

Jaz bi šel dva dni max., drugi dan, odvisno od vremena, enkrat popoldne nazaj.
  • 0 |-10+10

Bom  brez  skrbi.

• 0 |-10+10
    @SHad: Lahko jaz peljem. Sicer nimam zunanjega nosilca za kolesa. Sem pa že vozil dve kolesi znotraj z podreto zadnjo klopjo.

... vse to je še v "božjih" rokah, kakor se temu pravi. Vse bo odvisno od "forme", denarja, dopusta, katerega tudi ne morem imeti, ko bi se mi zahotelo. Fotografi planiramo tudi nekaj izletov ob sobotah... Morda poleti še kakšen skok na morje, kajti spomini na tople dni, vroč zrak tudi ponoči, lahka oblačila, so malce že zbledeli. En moj foto spomin... iz daljnjega leta 2010:

uploaded

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    @SHad: 2017.strava.com/en-us/videos/ cc1be7ee6b6d317eb427a88188660 d 242127063b/

Zdaj mi ni jasno: se vsakemu tak filmček naredi sam po sebi oz. si ti to naredil zame, kajti meni se je odprla moja stran z mojimi podatki? Sam s Stravo praktično ne počnem nič, od začetka julija sem jo odprl enkrat ali dvakrat. Če se bo dalo, se bom popolnoma izbrisal iz same aplikacije.

Glede Garmin Connecta in spreminjanja tistih imen je za nazaj brez veze. Dela je preveč, pa tudi mislim, da sešteva vse skupaj tudi za več let. Razen, če si kot opremo omisliš npr. Scott 2017, Scott 2018. To, kar program nudi, imam itak bolj pregledno na uri. Vrednosti sem zadnjega enostavno izbrisal in imam trenutno pač dve turi, vse na novo. Že, da se določene evidence vodijo tudi za več let, ampak osnova je eno leto: tudi DBP se računa kot osnova za eno leto, pa inflacija, pa plače in še marsikaj. Tule pa imaš, kaj podrobno tudi nisem gledal, npr. evidenco za 12 mesecev (če voženj oz. skupnih vrednosti ne izbrišeš) in kaj me osnovno brigajo prevoženi kilometri od februarja do februarja? Mene zanima od prvega januarja do zadnjega v decembru in pika.

• 0 |-10+10

To mi Strava javi avtomatsko na gsm.
    Očitno je novost.

Glede gear oz. opreme v garmin connect. 
    To se oglasi, pa bova dorekla ob kaki pivi :)

• 0 |-10+10

Jaz sem dobil sporočilo na e-mail, ampak ko pritisnem na "Watch Your Film" se pri 90% ustavi, in se ne zgodi nič.

• 0 |-10+10
    Nekaterim video dela, pač novost pri Stravi in je še polna bugov.
  • 0 |-10+10

Pa  še  moja  statistika  za  prejšnje  leto, ko  sem  zaradi  poškodbe  predlani  začel  lansko  sezono  dokaj  pozno, kar  se  tiče  kolesarjenja  se  pravi  lani  aprila, do  takrat  pa  pač  druge  vrste  trening  in  razgibavanje  za  ohranitev  forme  in  pridobivasnje  na  moči.Vseeno  pa  je  bil  moj  cilj  dosežen, kar  se  tiče  prevoženih  kilometrov  kljub  poznemu  začetku  kolesarjenja, ker  mi  pač  prej  poškodba  še  ni  dovoljevala  vendar, kot  pravimo  trma  naredi  svoje.Torej  prevozil  sem  7.159,00 km
    Seveda  še  moji  hribi  nas  katere  vozim  redno  vsako  leto  v  Avstriji :

87  vzponov  na  grad  Kapfeinstein
    31  vzponov  k  cerkvam  v  Stradnu
    30  vzponov  na  Hochstraden
    32  vzponov  na  Annaberg
    15  vzponov  na  Sotinski  breg  ( najvišji  vrh  Prekmurja ) oziroma  Stadelberg  z  Avstrijske  strani

• 0 |-10+10
    Ti imaš pa popek zakopan na Kapfensteinu :)

Jaz se pa nekako rad vračam na Riegersburg, statistike števila voženj pa nimam.
  • 0 |-10+10
    @SHad: Ti imaš pa popek zakopan na Kapfensteinu :)

Enostavno  nemrem  mijmo, še  malo  pa  de  1000 vzponov.Izreden  motiv  mi  je  pa  vzpon  na  Annaberg, izredna  naklonina  od  začetka  do  cilja.smeh

• 0 |-10+10

Tam pri Riegersburgu... je še en grad. Lepši. Do njega se pride z vzponom, pa potem malo dol, pa gor, pa levo in desno... in vidiš drugi grad Riegersburg... zadnjič sem bil tam "nekje" mislim da več kakor pred letom dni... niti ne vem, pa ni pomembno. Ker bom moral letos voziti nekaj dokaj daljših tur zaradi priprave na Go 4Ulcinj (deseta obletnica) bom zaogotovo kolovratil po tistih vaseh, globelih, hribčkih...

Nikakor pa seveda ne mislim, da bi me "obsedla" neka ideja, da se stalno vzpenjam na ta in oni hrib, he, he... Meni je to pač dolgočasno.

Zadnjič sem nekje razlaga, da si je JZupanec enkrat zastavil cilj, da se povzpne na piramido tisoč krat v enem letu. Kolikor vem, je dosegel številko okrog devetsto, potem pa ga je na žalost podrl neki tovornjak, če sem bil dobro obveščen. Malo heca v nesreči, pa nič zato.

Sicer pa se je leto 2017 končalo in navadno jaz odprem novo letno temo. Ker mi je zmanjkalo idej, kako naj po prekmursko imenujem novo turo imam predlog, da vsaj Morison ali SHad odpreta novo... nenazadnje več ali manj... onadva poleg mene pišeta tule. Ostali so se pač modernizirali, nekaj na Facebook, nekaj na Twitter, ostali pa bog si ga vedi, preko kakšnih medijev... se menijo o turah in ostalem.

• 1 |-10+11
    Kar ti odpri, tradicija se ne sme prekiniti.
  • 0 |-10+10
    @SHad: Kar ti odpri, tradicija se ne sme prekiniti.

V Wimbledonu kakšnih osemdeset let niso igrali finala v ponedeljek. Tudi tu se je tradicija prekinila. Na tem turnirju mora biti več kakor pretežna barva oblačil sodelujočih bela - pa bo vedno tako? Angleži pijejo čaj vsaj za sedaj vedno ob petih popoldan. Pa to še drži pri večini? V Savdski Arabiji bi naj bile ženske obveno pokrite? Kolikor sem videl, Ivanka Tramp ni bila, tudi ne naša Melanija. Nemška obrambna ministrica se je tam srečevala v okviru svoje službe v solidnem dekolteju. Torej tradicija?

Tradicija je tudi, da ne vem držati jezika za zobmi. Pa bo to vedno držalo, he, he...

Torej, izmislite si neko ime za temo, v prleškem narečju ali pomurskem jeziku, vseeno je. Moja želja je, da ni v slovenščini. Nekaj domačega pa moramo ohraniti!

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @SHad: Lahko jaz peljem. Sicer nimam zunanjega nosilca za kolesa. Sem pa že vozil dve kolesi znotraj z podreto zadnjo klopjo.

... vse to je še v "božjih" rokah, kakor se temu pravi. Vse bo odvisno od "forme", denarja, dopusta, katerega tudi ne morem imeti, ko bi se mi zahotelo. Fotografi planiramo tudi nekaj izletov ob sobotah... Morda poleti še kakšen skok na morje, kajti spomini na tople dni, vroč zrak tudi ponoči, lahka oblačila, so malce že zbledeli. En moj foto spomin... iz daljnjega leta 2010:

uploaded

Tale fotospomin je iz leta 2011. Preko zalivčka je slikan Portorož ponoči.

Sem pa tole fotografijo, izdelano na platnu velikosti 100 cm x 50 cm poklonil pajdašici za njen okrogel jubilej. Za sedaj so odzivi pozitivni... zapečateno

• 0 |-10+10
    @SHad: Kar ti odpri, tradicija se ne sme prekiniti.

Se  strinjam.

• 0 |-10+10

Mogoče bi pa Truplo-ta vprašali, da odpre novo temo?smeh 

• 0 |-10+10
    @eustahija:

Mogoče bi pa Truplo-ta vprašali, da odpre novo temo?smeh 

Truplo je bil izgnan s tega foruma, priznati pa je tudi treba, da je izgubil veliko, skoraj vsko kondicijo tudi na sobotainfo.com. smeh

• 0 |-10+10
    @Nikita:

Tam pri Riegersburgu... je še en grad. Lepši. Do njega se pride z vzponom, pa potem malo dol, pa gor, pa levo in desno... in vidiš drugi grad Riegersburg... zadnjič sem bil tam "nekje" mislim da več kakor pred letom dni... niti ne vem, pa ni pomembno. Ker bom moral letos voziti nekaj dokaj daljših tur zaradi priprave na Go 4Ulcinj (deseta obletnica) bom zaogotovo kolovratil po tistih vaseh, globelih, hribčkih...

Nikakor pa seveda ne mislim, da bi me "obsedla" neka ideja, da se stalno vzpenjam na ta in oni hrib, he, he... Meni je to pač dolgočasno.

Zadnjič sem nekje razlaga, da si je JZupanec enkrat zastavil cilj, da se povzpne na piramido tisoč krat v enem letu. Kolikor vem, je dosegel številko okrog devetsto, potem pa ga je na žalost podrl neki tovornjak, če sem bil dobro obveščen. Malo heca v nesreči, pa nič zato.

Sicer pa se je leto 2017 končalo in navadno jaz odprem novo letno temo. Ker mi je zmanjkalo idej, kako naj po prekmursko imenujem novo turo imam predlog, da vsaj Morison ali SHad odpreta novo... nenazadnje več ali manj... onadva poleg mene pišeta tule. Ostali so se pač modernizirali, nekaj na Facebook, nekaj na Twitter, ostali pa bog si ga vedi, preko kakšnih medijev... se menijo o turah in ostalem.

Ka  zaj  čakaš  boš  odpro  novo  temo  ali  pa  nej?Če  nemaš  nikšoga  na  zalogi  predloga  bi  lejko  bil  isti, kak  zaj  samo  letnico  meni....smeh

• 0 |-10+10
    @morison:
    @Nikita:

Ka  zaj  čakaš  boš  odpro  novo  temo  ali  pa  nej?Če  nemaš  nikšoga  na  zalogi  predloga  bi  lejko  bil  isti, kak  zaj  samo  letnico  meni....smeh

Enkrat za spremembo, naredi to ti, he, he...

Tule več pisati ne bo mogoče, kajti avtor teme ima možnost, da jo zaklene. Torej, zdaj boš/boste prisiljeni, da ali odprete novo temo, ali pa pišete v že kakšni odprti, npr. "Ture po Sloveniji", če seveda obstaja, he,he...

Vsem hvala lepa za sodelovanje v letu 2017!

Dodaj komentar

Dodajanje komentarjev je onemogočeno!
  • Fulcrum Racing Zero C17

Fulcrum Racing Zero C17

Prodam nove alu obroče za cestno kolo Fulcrum Racing Zero. Račna je Shimano / Sram.

Cena: Po dogovoru
  • Gonilka Hollowgram SL + karbonski TT zobniki

Gonilka Hollowgram SL + karbonski TT zobniki

Prodajam malo uporabljen FSA zobnik 54 zob in 39 zob 70€Zraven lahko prodam tudi gonilke 172,5mm Hollowgram SL 80€Več o ponudbiK-Force TT chainring, 130BCDx54T blkSpeed: 9/10/11spBCD: 130mmTeeth:(...)

Cena: 150,00 EUR
  • FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik

FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik

Prodajam malo uporabljen FSA zobnik 54 zob in 39 zobZraven lahko prodam tudi gonilke 172,5mm Hollowgram SL + 80€K-Force TT chainring, 130BCDx54T blkSpeed: 9/10/11spBCD: 130mmTeeth: 54tColor: carb(...)

Cena: 70,00 EUR
  • Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)

Cena: 80,00 EUR
  • SEDEŽ

SEDEŽ

Prodam Sedež ISM Adamo Prologue. www.ismseat.com/saddle/adamo- prologue

Cena: 60,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• icindr je ocenil +1
    Doping in ergogena sredstva
  • oschti je ocenil +1
    Primož Roglič prejel Bloudkovo priznanje
  • vl1970 je ocenil +1
    Menjava Shimano blokejev
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Forum bicikel.com
  • Forum bicikel.com
  • Vreme Ljubljana

Oglas 300x250

• Prodajam
    Fulcrum Racing Zero C17
    Prodam nove alu obroče za cestno kolo Fulcrum Racing Zero. Račna je Shimano / Sram.
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Gonilka Hollowgram SL + karbonski TT zobniki
    Prodajam malo uporabljen FSA zobnik 54 zob in 39 zob 70€Zraven lahko prodam tudi gonilke 172,5mm Hollowgram SL 80€Več o ponudbiK-Force TT chainring, 130BCDx54T blkSpeed: 9/10/11spBCD: 130mmTeeth:(...)
    Cena: 150,00 EUR
  • Prodajam
    FSA karbonski zobnik 54 zob + 39zobnik
    Prodajam malo uporabljen FSA zobnik 54 zob in 39 zobZraven lahko prodam tudi gonilke 172,5mm Hollowgram SL + 80€K-Force TT chainring, 130BCDx54T blkSpeed: 9/10/11spBCD: 130mmTeeth: 54tColor: carb(...)
    Cena: 70,00 EUR
  • Podarjam
    P: absoluteBLACK verižniki, ovalni
    absoluteBLACK, oval, 52-36, za Ultegra 6800 ali Dura-Ace 9000.Voženi 500km. Prodajam ker nimam več cestnega kolesa. (slika)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih