--Notification--

logo

Maraton Franja 2017

Komentarji

• 2 |-10+12
    Podaljsat Franjo se za 40 km
  • 2 |-10+12
    @sarabande:

Glede na lastno pripravljenost in število narejenih kilometrov v letošnji sezoni (cca. 3500), sem na letošnjo Franjo (prvič veliko) šel z naslednjimi tremi cilji (v tem vrstnem redu):

1. Priti v cilj živ in zdrav

2. Uživati na trasi

3. Prevoziti Franjo v največ petih urah.

Prva dva cilja sem izpolnil, drugega sem presegel za 7 minut, kar si ne štejem za neuspeh, saj sem zgubljal veliko tekočine in jo je bilo treba nadomeščati na vsaki okrepčevalnici (razen v Škofji Loki).

A sem 980. ali 890., koga briga?

Še veliko varnih kilometrov vsem.

Odlično napisano,podpišem...

• 0 |-10+10
    @nemelk: Podaljsat Franjo se za 40 km
    Itak u Kranj..
  • 0 |-10+10
    Očitno se je večina padcev zgodila v grupah z manj pripravljenimi in manj veščimi vožnje v grupah. Sam sem prišel v cilj okoli 13.40, pa sem na trasi male franje videl v Poljanski dolini enega v travi in nesrečo pri Valburgi. Drugače pa nič drugega. Tudi vse grupe kjer sem bil so dobro vozile. Kolega, ki je prišel v cilj cca 30min kasneje pa je povedal koliko pokanja je slišal.
  • 0 |-10+10
    @Anquetil.J:

Predsednik KZS v šprintu za mesta okrog 280 padel in zrušil še vsaj dva kolesarja.

Šprinta se samo za prvo mesto.

Prosim poglej livestream.com/zivo/MaratonFr anja2017/videos/157959501 pri 4:05:32 pa povej, kdo je predsedniku prekrižal pot. Šlo naj bi se pa za znotraj prvih 100.

• 0 |-10+10
    @ken: www.delo.si/prosti-cas/rekrea cija/raje-sosedova-zavist-in- n apumpan-ego-kot-cela-betica-i n -neposkodovan-karbon.html

Pustimo Kopšeta in poglejmo drugam...
    Kaj lahko zaključimo ko beremo ta prispevek...jaz pravim..marsikaj..ampak do kdaj tako? In zakaj?

Kar 34 poškodb ključnice samo do Škofje Loke...nagubano čelo

Če ta podatek res drži, potem je tole ratalo še huje kot sem mislil...

• 0 |-10+10
    @rs1975:
    @ken: www.delo.si/prosti-cas/rekrea cija/raje-sosedova-zavist-in- n apumpan-ego-kot-cela-betica-i n -neposkodovan-karbon.html

Kaj lahko zaključimo ko beremo ta prispevek...jaz pravim..marsikaj..ampak do kdaj tako? In zakaj?

Koliko ranjencev sprejme bolnica Franja ? nedolžen

• 0 |-10+10
    @milanzg:
    @rs1975:

Koliko ranjencev sprejme bolnica Franja ? nedolžen

... si mislil napisati POLOMLJENCEV? krik

• 0 |-10+10

jetti: kaj se je zgodilo?

• 2 |-10+12
    @mark
    @Lumen:
    @Anquetil.J:

Predsednik KZS v šprintu za mesta okrog 280 padel in zrušil še vsaj dva kolesarja.

Šprinta se samo za prvo mesto.

N Franji ne, glavno da prehitiš tistega, ki te je 50 km vlekel po ravnini.

Povej še unim na Touru in Giru, da se to ne dela. Enim ni jasno, da je to dirka, rekreativna, a dirka. Na dirkah pa se lahko ima pomočnike, se šprinta, se izkorišča zavetrje itd.

Ne mešajte hrušk in jabolk. Tour/Giro so Pro, plačani da tako vozijo...Franja je pa amaterska--kolesarji plačajo da tako vozijo-kar je neumnost..če že plačaš, pol uživaj. Razen če ciljaš na stopničke (denarna nagrada) nimaš od take "dirke" čisto nič. Je vseeno ali si 200 ali 201!!

Moram pa pohvalit letošnji štart (boksi, takoj full gas). Sm mislu da bo kaos, ampak se je vsaj v prvih 6-7boksih zelo lepo peljalo po Lj.
    www.polet.si/kolumna/na-pico- pivo-oba-malo-naceta
    Priporočam branje.

• 0 |-10+10

Komaj čakam(o) Franjo 2018kul

• 0 |-10+10

in nato komentarje na biciklu kaže jezik

• 1 |-10+11

Šel sem računat, če je res več poškodovanih kot prejšnja leta. Tak občutek sem dobil glede na tale poročila - kot s fronte.

Število DNF sicer ni isto kot poškodovani ampak vseeno, drugih pametnih podatkov nimam.

Videti je, da je število DNF povezano tudi s temperaturo. Franja 2014 je bila npr. na zelo vroč dan. Odstotek odstopov pa letos ni videti kaj bistveno povišan.

Udeležba pa kar pada. Glede na vedno boljšo organizacijo in tudi ceste, ki so vedno v boljšem stanju bi pričakoval, da bo rasla. K temu bo morda pripomogel tudi nov način starta.

image

• 0 |-10+10

Ali so mogoče kje kakšne slike s Kladij ?

• 0 |-10+10
    @mroz:

Ali so mogoče kje kakšne slike s Kladij ?

www.fotobanka.si/catalog.php? categ_id=134

• 0 |-10+10

Spomnim se, 2014 je na dan Franje bilo 31 stopinj...

• 0 |-10+10
    @Ibaraki:

Šel sem računat, če je res več poškodovanih kot prejšnja leta. Tak občutek sem dobil glede na tale poročila - kot s fronte.

Število DNF sicer ni isto kot poškodovani ampak vseeno, drugih pametnih podatkov nimam.

Videti je, da je število DNF povezano tudi s temperaturo. Franja 2014 je bila npr. na zelo vroč dan. Odstotek odstopov pa letos ni videti kaj bistveno povišan.

Udeležba pa kar pada. Glede na vedno boljšo organizacijo in tudi ceste, ki so vedno v boljšem stanju bi pričakoval, da bo rasla. K temu bo morda pripomogel tudi nov način starta.

image

Pametni so ugotovili, da je prenevarno in se raje podajo na samostojni rekreativni maraton kam drugam.

• 0 |-10+10

Niso fora sam maratoni, kolega je med treningom pred franjo zbil vaško pijanc na srečo ga je izsilil na križišču tako, da so bile hitrosti majhne. Tako da pazite nase, ter pridvidevajte ostale udeležence ... :)

• 0 |-10+10

Ibaraki hvala.

• 0 |-10+10

Ken, ne "odkrivat" tople vode;

neandertalska narava izpred desetine tisoče let, je (kljub evoluciji in kultivaciji) še vedno tukaj - bolj, ali manj - v nas VSEH.

Al si s tem hotu poduhovljeno pridigo načet? Raj ne...

Pa da se ne bi zdj kdo hotu nad to dejstvo postavljat, k bo sam seb lagal...mežik

• 0 |-10+10
    @Cestar:

neandertalska narava izpred desetine tisoče let, je (kljub evoluciji in kultivaciji) še vedno tukaj - bolj, ali manj - v nas VSEH.

Pa da se ne bi zdj kdo hotu nad to dejstvo postavljat, k bo sam seb lagal...mežik

Jaz kategorično trdim, da nisem nikoli goljufal! Tudi v najekstremnejših situacijah je bilo vse fer in pošteno. To bi z veseljem ovrgli vsi s katerimi nisem v najlepših odnosih, če bi lahko seveda.smeh
    Tudi za trenutek mi kakšna barabija ni prišla na misel. Resnično nismo vsi po istem kopitu narejeni.mežik

• 1 |-10+11
    @ckr.si.:
    @Cestar:

Jaz kategorično trdim, da nisem nikoli goljufal! Tudi v najekstremnejših situacijah je bilo vse fer in pošteno. To bi z veseljem ovrgli vsi s katerimi nisem v najlepših odnosih, če bi lahko seveda.smeh
    Tudi za trenutek mi kakšna barabija ni prišla na misel. Resnično nismo vsi po istem kopitu narejeni.mežik

Jaz pa priznam, da sem se špikal. v zadregi  Zdaj pa že 3 leta več ne. 

• 0 |-10+10

Prva Franja zame. Izkušnja kar vredu. Prvič sem v grupi kolesaril.
    Razen padca, mi je bilo vse skupaj zelo dobro.
    Padec se je zgodil pred Škofjo Loko, ko je nekoga spredaj zagrabil krč in je povzročil nesrečo. K sreči nisem priletel v kolesarje spredaj s hitrostjo, vame pa tudi nobeden. Razen manjših odrgnin mi ni bilo hujšega, kolo pa je bil tudi čudežno brez prask.
    Se vrnem naslednje leto. Bom pa se malo bolje pripravil kot letos.

• 0 |-10+10
    Za drugo leto se fokusiraj na šprint v ciljni ravnini..če boš tam padel, boš u iber faca na fejsiču.. :))
  • 0 |-10+10
    Fejsicu??

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • GIANT XTC, 29"

GIANT XTC, 29"

Praktično nov, atraktiven 29-er Velikost XL 20"/180-192cm lahek, poliran alu okvir Oprema Deore, SLX zraven dam flat pedala  

Cena: 670,00 EUR
  • GIANT XTC1, 26" - poceni prodam!

GIANT XTC1, 26" - poceni prodam!

GIANT XTC1, velikost XL/20"; 178-188cm Praktično novo - brez sledi uporabe r. cena 1450€ - dokazilo račun Okvir ALU XXSL Fluid Kvalitetna oprema: Rock Shox Reba - motion control Shimano SLX, XT (...)

Cena: 725,00 EUR
  • Brezrokavnik - Maratona Dles Dolomites - Enel 2017

Brezrokavnik - Maratona Dles Dolomites - Enel 2017

Prodm NOV nenošen brezrokavnik st. S. MAratona dles Dolomites 2017. www.all4cycling.com/shop/gile t-carvico-maratona-dles-dolomi tes-enel-2017-pm-135090.html

Cena: 50,00 EUR
  • Dres Castelli - Maratona Dles Dolomites - Enel 2017

Dres Castelli - Maratona Dles Dolomites - Enel 2017

Prodm NOV nenošen dres st. S. Maratona dles Dolomites 2017 Castelli.

• Posojila ponujajo hitre in varne v manj kot 72 Ur

Posojila ponujajo hitre in varne v manj kot 72 Ur

Posojila ponujajo hitre in varne v manj kot 72 UrPozdravljeni.I ponujajo posojila za vse iskreno in pošteno, in tiste, ki so v stiski posojila v obdobju 72 ur, in ki so sposobni plačati denar .(...)

Cena: Po dogovoru
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• Maj_ex je ocenil +1
    Bianchi intenso ali infinito
  • StaraKost je ocenil +1
    Mnenja na aero cestaka
  • jesen je ocenil +1
    Podatki o kolesu
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Mnenja na aero cestaka
  • Nasveti za izgubo nepotrebne mišične mase
  • Lepa tura

Oglas 300x250

• Prodajam
    GIANT XTC, 29"
    Praktično nov, atraktiven 29-er Velikost XL 20"/180-192cm lahek, poliran alu okvir Oprema Deore, SLX zraven dam flat pedala  
    Cena: 670,00 EUR
  • Prodajam
    GIANT XTC1, 26" - poceni prodam!
    GIANT XTC1, velikost XL/20"; 178-188cm Praktično novo - brez sledi uporabe r. cena 1450€ - dokazilo račun Okvir ALU XXSL Fluid Kvalitetna oprema: Rock Shox Reba - motion control Shimano SLX, XT (...)
    Cena: 725,00 EUR
  • Prodajam
    Brezrokavnik - Maratona Dles Dolomites - Enel 2017
    Prodm NOV nenošen brezrokavnik st. S. MAratona dles Dolomites 2017. www.all4cycling.com/shop/gile t-carvico-maratona-dles-dolomi tes-enel-2017-pm-135090.html
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih