--Notification--

logo

Cannondale CAAD12 Ultegra

Komentarji

• 0 |-10+10
    @bécane:

thnx VILI63, zatipkal! seveda sem mislil sede z najlažjimi kar je na kolesu dokler gre.

Blizu Celja imamo en klanček, ki ima naklone tudi do 22%, vsega skupaj cca. 600m...dokler sem imel na kolesu 26-i zobnik sem ta klanček zvozil samo tako , da sem vmes abzical...

• 1 |-10+11

Ej modeli, poglejte naslov teme no :)

• 2 |-10+12

To je na tem forumu čisto narmalno, da se vsebina konča povsem drugače, kot se je začela.
    Kriv si je pa čisto sam @Mikelele, ker če bi to vedel, bi začel temo z naprimer: "Kako prekolesariti klanec, na obrate ali na moč ?" in potem bi lahko prilčakoval, da bo na koncu zvedel kaj več tudi o Cannondale CAAD12 Ultegra smeh.

• 0 |-10+10

Ne si domišljat, da se da iskati kvalitetne informacije (so izjeme) po forumih  kaže jezik sto ljudi sto čudi pravjo naši bratje in kolikor ljudi toliko mnenj.

Karakteristike o kolesu so znane, ne gre za vesoljsko tehnologijo, najbolje je pa itak probati. Za Cannondale-a ne bi smel biti problem, zastopnik je kar ok.

• 0 |-10+10
    @bécane:

Ne si domišljat, da se da iskati kvalitetne informacije (so izjeme) po forumih  kaže jezik sto ljudi sto čudi pravjo naši bratje in kolikor ljudi toliko mnenj.

Karakteristike o kolesu so znane, ne gre za vesoljsko tehnologijo, najbolje je pa itak probati. Za Cannondale-a ne bi smel biti problem, zastopnik je kar ok.

To niso mnenja ampak izkušnje...nikoli ne pišem na pamet...

• 0 |-10+10
    @robizo:

To je na tem forumu čisto narmalno, da se vsebina konča povsem drugače, kot se je začela.
    Kriv si je pa čisto sam @Mikelele, ker če bi to vedel, bi začel temo z naprimer: "Kako prekolesariti klanec, na obrate ali na moč ?" in potem bi lahko prilčakoval, da bo na koncu zvedel kaj več tudi o Cannondale CAAD12 Ultegra smeh.

He he, genialno si zadel žebljico na glavico oziroma povzel bistvo tega foruma v dveh stavkih  :)

• 4 |-10+14

pida je lep...ane...kaže jezik

image

• 0 |-10+10

najlepši. smehsmeh

• 0 |-10+10

Zeo lep (glede na to, da je črn kaže jezik)! Ravna štanga seka.

A to je un model Black Edition za ta "przadete" ?

• 0 |-10+10
    @Pinocio:

pida je lep...ane...kaže jezik

image

Katere VELOFLEX gume so to gor?
  • 0 |-10+10

Master....sj je edina guma ki paše na caad12...sem jo ime in je fina...a kr mehka...dobro se drži ceste....vzami 28c če ti paše na okvir...

• 1 |-10+11
    @bécane:

Zeo lep (glede na to, da je črn kaže jezik)! Ravna štanga seka.

A to je un model Black Edition za ta "przadete" ?

mislim, da je čist "običajen" CAAD12 Ultegra za 2 jurja.

zaloga modelov 2016, ki so enaki modelu 2017 celo jurjašesto. smeh

• 0 |-10+10

Aha, uni ta drag ima bombončke kot Dura Ace, ipd.

• 0 |-10+10
    kaj je ti provokator, a vidis da un za prizadete ni vreden tolk ce je ze ta dober
  • 0 |-10+10

www.maxisport.si/catalogsearc h/result/index/?q=foil &znamka=207

gorann3, ali ti je tale Scott Foil za 11-12 tisoč bolj všeč? zarečeni kruh

• 1 |-10+11
    itak da mi je bolj vsec, cakam na 50% popust da lahk recem da so przadeti s temi cenami,za zdaj pa ne najdem besede kaj bi jim rekel pri tej ceni hehe
  • 0 |-10+10

Pri Foilu ne moti cena, ampak fajfa kaže jezik Če že colam 10T+ potem Enigma Exemplar.

• 0 |-10+10

Kako je z velikostjo okvirja, glede C10 in novim C12? 52 naj bi odgovarjala za kolesarja med 170-175cm oz. kakor gledam razmerja bi bil bolj primeren okvir 50. Ima kdo izkušnje?

• 0 |-10+10

caad12 sem imel 54 velik pa sem 180 .... sem bil na meji med 54 in 56 ... malo glej dolžino seat tuba, ker so jo za krepkih 5 ali celo več cm podaljšali napram caad10 .... če si na meji, torej da še ravno padeš v manjšega, vzami majnšega OBVEZNO in ga boš pol korigiral s fajfo (torej daljšo fajfo)...majši ti bo bil okreten...bolj tog...bolj vodljiv....

....je pa caad12 specifično kolo...če si slučajno probal TCRja od gianta...ima Giant daleč bolj sproščeno geometrijo kot CAAD12...CAAD12 je čisto race kolo...in ni za vsakega kolesarja....torej....PROBAJ KOLO...PELJI SE Z NJIM....

• 0 |-10+10

Iz teme "nakup kolesa v avstriji" selim debato v to.

V trgovini Rider_Pro sem najdel kolo, kateri bi mi bil zanimiv CAAD12-a. 
    Nastane problem, da je št. manjši kot sem ga imel namen vzeti, a po geometriji sodeč je zelo majhna razlika med velikostjo 58 (kateri je na zalogi) in 60, katerega bi jaz vzel, v kolikor bi bil.
    Popust je korekten, oprema je stopnjo slabša (105), vendar me ne moti.

Za nadaljevanje bi vas prosil za pomoč, ker kolesa v nobeni trgovini fizično ni bilo, sedel sem na 56 (CAAD12) pa me je presenetila velikost (ker me je dokaj raztegnila), sam sem velikosti 192 cm, pa ne vem če se da prilagoditi na mojo velikost?

Do naslednje velikosti je ogromno 63, zato menim da bi za mene bil taprav 60, vendar ker nimam izbora je to to. Moj t
    reking bicikel je velikosti 60 in mi je ulit, enako velja za fitnes kolo (tudi ta je bil 60 velikost), povnovzmetenga gorca imam velikosti XL.

Probal sem Trek EMONDA S5 2017 velikost 60, pa mi je bil na komot (vem da je drugačna drža, itd..).

Želel bi dobiti / izvedeti za še kakšno mnenje, iti v nabavo 58 ali ne, trgovina mi ni pred vrati, da ga grem probati. 

• 0 |-10+10
    @Nofrus:

Nastane problem, da je št. manjši kot sem ga imel namen vzeti, a po geometriji sodeč je zelo majhna razlika med velikostjo 58 (kateri je na zalogi) in 60, katerega bi jaz vzel, v kolikor bi bil.

Za nadaljevanje bi vas prosil za pomoč, ker kolesa v nobeni trgovini fizično ni bilo, sedel sem na 56 (CAAD12) pa me je presenetila velikost (ker me je dokaj raztegnila), sam sem velikosti 192 cm, pa ne vem če se da prilagoditi na mojo velikost?

Do naslednje velikosti je ogromno 63, zato menim da bi za mene bil taprav 60, vendar ker nimam izbora je to to. Moj t
    reking bicikel je velikosti 60 in mi je ulit, enako velja za fitnes kolo (tudi ta je bil 60 velikost), povnovzmetenga gorca imam velikosti XL.

Probal sem Trek EMONDA S5 2017 velikost 60, pa mi je bil na komot (vem da je drugačna drža, itd..).

Želel bi dobiti / izvedeti za še kakšno mnenje, iti v nabavo 58 ali ne, trgovina mi ni pred vrati, da ga grem probati. 

ce ti kaj pomaga...sam sem 180 velik in sm mel caad12 105 size 54 in bi mogoce sel.na 52 ce bi se ponovno odlocil....tak da mogoce bi sel 58...sj ves manjsi CAAD hujsi CAAD....je enkrat reku moj dobri frend...vedno pa lahko das daljso fajfo gor da korigiras manjsi okvir....

je pa res da je CAAD12 cisti dirkalnik...zato si se tudi pocutil bolj raztegnjeno kot pravis...ce gledaš je geometrija zlo blizu klasiki...ravni top tube ipd....
  • 0 |-10+10

Preprosto bi ga bilo potrebno probat, imam pa obcutek da bi lahko falil, vse do sedaj (bicikle) sem imel večjih dimenzij. V kolikor bi imel v trgovini možnost probe obeh velikosti (58 in 60), bi se zapeljal do trgovine in probal, tako ne bi spraševal na forumu, temveč z vami delil občutke izkušenj z novim biciklom.

Je mogoče še kakšna trgovina v Slo, katera prodaj Cannondale? (poleg FunSporta, Rider_Pro ter Eurobike Ptuj, za katere ste mi določeni forumaši že pomagali poiskat).
    Graz kotnik.at/bikes-2/ sem že pisal, na strani nisem našel informacije, zato sem kar poslal povpraševanje.
    Kako je pa kaj v Italiji s Cannondale bicikli? Je kakšen shop ob meji do Udin?

Zakaj sprašujem, če bi mogoče imela trgovina obe dimenziji ali vsaj pravilno, da bi lahko probal in ne falil! Žal nisem tak falot, k bi menjal bicikel vsako leto.

• 0 |-10+10

Sam imam caada 12ko in sicer sem visok 180 cm, številka caada pa 54 in mi je z 12 cm fajfo kot ulit. prej sem vozil felta F serijo (enako dirkalnik), velikost 56, prav tako z 12 cm fajfo. Ko sem caada pripeljal domov in jih postavil skupaj, sta bili različni številki v piko enako veliki. Načeloma velja za cannondale, da imajo večje številke, zatorej lahko vzameš manjšo (sicer pa vedno lahko preveriš dimenzije modelov pri proizvajalcih). Upam, da sem ti kaj pomagal.

lp,J

• 0 |-10+10

Berem malo tuje forume o caad12 in geometriji. Med letoma 2016 in 2017 naj bi se zgodila sprememba v geometriji in sicer v poševnosti vodoravne cevi (top tube), modeli 2017 so bolj nagnjeni, 2016 pa so imeli bolj ravno cev. Pri manjših številkah okvirjev so se spremenile tudi dolžine zgornje in podsedežne cevi. Posledični vsi na tujih forumih pravijo, da je potrebno vzeti št. manjši okvir kot sicer. 

"This refreshed geometry does mean that a number of previous Cannondaleowners may need to size down on a new model if purchasing."

"Should have got a 48cm instead of a 50cm frame."

"We are the same height, I use a 54 in the Caad 10, the Caad 12 is a 54 but its a lil too big, shoulda got the 52"

"Due to the model change from CAAD10 to 12, most will size down for an aggressive and/or sport fit. For instance I am 5'10" and race on either a 54cm CAAD10 or 52cm CAAD12 or EVO"

Ko sem se pogledal geometrijo, sem ugotovil, da imajo caad12 zelo dolgo podsedežno cev. Zgornja cev je nekako še v merah, ki bi bile značilne za določeno številko, podsedežna cev pa je daljša vsaj za eno številko. To pomeni bolj agresivno držo, rit višje, roke nižje in tu je najbrž občutek, da si bil raztegnjen, zaradi same dolžine zgornje cevi takega občutka ne bi smelo biti. Torej, verjetno bi bila 58 dovolj velika zate, vsaj bolj udobno bi se počutil na njej.

• 0 |-10+10
    @Nofrus:

192cm in caad 12 v številki 58 no go. Sem se poglobil v cifre in je razlika med 58 in 60 konkretna in nikakor ne zanemarljiva. Sem imel pri 189cm ene pol leta po geometriji praktično identično kolo in si nikdar več ne želim voziti bajka s head tubom 17,5cm in top tubom 575. To je premajhno in pika, se tudi slabo pelje. Če nimaš občutka kaj prinesejo te milimetri pri vožnji je bolje, da cifer sploh ne gledaš.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Specialized allez E5

Specialized allez E5

Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (barve Peter Sagan) Kolo je staro oz. voženo 5 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 presta(...)

Cena: 585,00 EUR
  • Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano

Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano

Prodam obroče Fulcrum Racing 7 ,Shimano račna, Continental Grand Prix 4000 gumami malo rabljene.. Obroči so vzeti z novega kolesa...   info:www.bike24.com/1.php?content= 8;product=112470;menu=100(...)

Cena: 140,00 EUR
  • Scott Solace 15 Disc

Scott Solace 15 Disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)

Cena: 1.550,00 EUR
  • cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

Prodam cestne obroče Syncros RP2.0 Disc ! Obroči so brezhibni in nepoškodovani. Prevoženih 500 km. Obroč: Alloy Clincher Disc Rim, 24mm width, 24h Napere: DT Aero, DT Aero Comp 2-cross, 24 front (...)

Cena: Po dogovoru
  • Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Na zalogi modeli 2018,  WC, PRO in Comp

Cena: Po dogovoru
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Camino s kolesom iz Slovenije
  • Biciklistika
  • Katere led luci

Oglas 300x250

• Prodajam
    Specialized allez E5
    Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (barve Peter Sagan) Kolo je staro oz. voženo 5 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 presta(...)
    Cena: 585,00 EUR
  • Prodajam
    Obroči Fulcrum Racing 7,Shimano
    Prodam obroče Fulcrum Racing 7 ,Shimano račna, Continental Grand Prix 4000 gumami malo rabljene.. Obroči so vzeti z novega kolesa...   info:www.bike24.com/1.php?content= 8;product=112470;menu=100(...)
    Cena: 140,00 EUR
  • Prodajam
    Scott Solace 15 Disc
    Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)
    Cena: 1.550,00 EUR
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih