--Notification--

logo

Naj me kdo odreši (sedeži in prijatelj)

Komentarji

• 0 |-10+10
    Jaz mam težave da se mi tam doli vedno naredijo nekakšni strdki. Imam jih celo sezono in pač pretrpim ampak bi rad to odpravil.... Prosim za nasvet
  • 0 |-10+10
    Lahko te se bolj zmedem, lahko pa pomagam pri resitvi tezave. Sem imel podobne tezave s prijateljem in krive so bile... hlace. Zaradi mocnih stegen sem nosil stevilko vecje kot bi jih glede na svojo visino/tezo. Te hlace so imele (pre)velik vlozek, ki je neugodno pritiskal na prijatelja. Probaj manjse hlace in porocaj.

Sprint... zopet hlace. Ko sem nosil kitajska jajca so se mi spodaj pojavljale otrdline in izpuscaji. Ko sem zamenjal hlace za srednji rang renomiranega proizvajalca so tezave izginile.
  • 0 |-10+10
    @sprint: Jaz mam težave da se mi tam doli vedno naredijo nekakšni strdki. Imam jih celo sezono in pač pretrpim ampak bi rad to odpravil.... Prosim za nasvet

Tudi jaz imam podobne težave. Strdki se delajo na presredku in so moteči. Sploh lani se mi je 1x tako vnelo, da sem mislil, da je konec s kolesom. Takrat sem našel tole:
    www.veb-company.si/izdelek/15 53/ozone-protect-cream-chamois .html
    V 2-3 dneh je zadeva povsem izginila. Če bi si pridno mazal s tem, potem sploh ne bi bilo težav. Tako si pa namažem samo vsake toliko, ko čutim, da se zadeva slabša. Priporočam!

• 0 |-10+10

HVALA,  bom probalnasmeh

• 0 |-10+10

Mindflash...hlače moram met klubske.

• 0 |-10+10

so pa od žolne hlače

• 0 |-10+10
    Kolko vas vozi sedež od Specialized power comp.Imam ga 14 dni in se mi zdi da me rit in pa v dimljah zadaj še bolj boli kot prej na prejšnjem sedežu,ki je bil preozek zame.
  • 1 |-10+11

Fizik to je to kar moras vedet glede sedezev

• 0 |-10+10

Klasično kolo zamenjaj za ležeče in problemi bodo rešeni.Nobenih težav več.

• 0 |-10+10
    @m13:

Fizik to je to kar moras vedet glede sedezev

Bi se strinjal...antares 142 je TOP
  • 0 |-10+10

jst mam antares in arione oba odlicna sedeza nikoli problemov 
    seveda kvalitetne hlace.. ce mas hlace za 30e je isti drek kak mas sedez ce te hlace nazulijo
    vedno mi je zanimivo videt nekoga na dobrem biciklu kvalitenem.. pol ma pa gor nek dres v stilu "interspar maraton" ali pa bwin in podobna jajca

• 0 |-10+10
    Bom še jaz dodal svoje mnenje. Imam to srečo, da nimam težav z ritjo niti s sedeži.
    Res pa je, da se vedno odločam med sedeži, kateri so bolj ravni. Poizkusi v kateri izmed kolesarskih trgovin rentati za par dni tak sedež.
    Res pa je tudi, da imaš hlače kolikor toliko dobre. Predvsem ti morajo sedeti na riti in na mestu.
  • 0 |-10+10
    @m13:

jst mam antares in arione oba odlicna sedeza nikoli problemov 
    seveda kvalitetne hlace.. ce mas hlace za 30e je isti drek kak mas sedez ce te hlace nazulijo
    vedno mi je zanimivo videt nekoga na dobrem biciklu kvalitenem.. pol ma pa gor nek dres v stilu "interspar maraton" ali pa bwin in podobna jajca

Samo a ni zanimivo  imam sedež prologo cca 120eur, hlače pa Nakamura za30 eur pa ni nobenih problemov z žuljenjem in podobnimi zadevami, neglede na dolžino trase. Kaj pa na to praviš?

• 0 |-10+10

Bi reku en slovenski trener kolesarstva, "kolesarjenje ni šah". mežik

• 0 |-10+10
    @mroz: Kolko vas vozi sedež od Specialized power comp.Imam ga 14 dni in se mi zdi da me rit in pa v dimljah zadaj še bolj boli kot prej na prejšnjem sedežu,ki je bil preozek zame.

Jest mam power comp-a .

ne vem kaj bi ti rekel. Meni bolj ustreza kot Selle SMP, ki sem ga imel prej. Pa mam zdej z njim že skor 1k km.
    Imam pa širino 155, hlače pa od Žolne.

Res pa je da sem ga moral mal nastavit , kar pomen da je v "vagi" samo prvi del sedeža, brez kril.  Mal se je treba samo navadit, da je spredaj krajši, ampak mene to ne moti oz. mi paše. Še "Mohoriča" je lažje pelat. ;) 

• 2 |-10+12

Sicer to ni odgovor... ampak. Sedaj ko sem brala vse te vase komentarje... ne morem mimo misli, kako uporabniško neprijetno izkušnjo nam dajejo vsi prodajalci koles, sedežev,... po vrsti. Dvomim, da je osnovna nastavitev kolesa, meritev riti in nastavitev blokerjev tak podvig. Kaj pa poleg tega še naj obvladajo prodajalci v trgovinah? Navadno preberejo to, kar napišejo proizvajalci,.. pa tiste cene gor limajo, računajo in to je to.
    Če bi v trgovini kjer ti prodajo kolo ali sedež ali čevlje ali,.. ponujali to... bi bilo tajko kot v tujini.
    Pri severnih sosedih ti sedež brezplačno posodijo za probo. In četudi ga ne kupiš pri njih, ker pač mogoče nimajo znamke, ki tebi odgovarja, te noben ne gleda postrani.
    Mene je pregrelo ko sem kupila ne poceni čevlje, prosila, da mi zmontirajo blokerje, pa so mi jih seveda zašraufali postrani... Ker ena šablona za ravno našraufat blokerje toliko stane. Res žalostno kako padamo vsem tem modelom pod noge, ker nam dajo 5% popusta,... (ne , ne bom se izvzela, ker ne dam roke v ogenj, da sama ne bom na kako tako ceneno finto padla oz sem že)

@Gargamel32 - najprej si pojdi rit zmerit.. mogoče imaš že sedaj ok sedež,... potem pa naprej. Pa preštudiraj osnovno anatomijo mednožja, ugotovi kje imaš glavno žilo dovodnico do ''omrtvičenega mesta''. Našel boš center v katerem imaš pritisk in skušaj po logiki sprostiti...
    Meni je po pol ure preširokega sedeža omrtvilo noge.

Pa uspešno! 

• 0 |-10+10

ves kako je pri nas? ljudje so tudi cigani.. nikoli ne bom pozabu cloveka ki je prisel v trgovino kupil ortielb torbe za 300e in vprasal se ce lahko vrne ce kaj nebo ok.. seveda lahko vrnete gospod ce zadeve vrnete neposkodovane itd itd.. no gospod gre na dopust za 3 tedne.. in ker pac torb ni vec rabu se je prisel v trgovino kregat da on bi zdej to vrnu ker je pac puscalo.. ocitno je blo da bi rad denar nazaj sedaj ko je odrabil zadeve.. in se in se.. 
    Pa tudi ljudje kupijo vse zive smeti samo da je popust oz nizka cena.. potem pa imas ljudi z premajhnimi okvirji, preozkimi sedezi.. noben te ne sili da karkoli kupis.. 

• 0 |-10+10

Jaz sem dolgo časa iskal "pravi" sedež zase. Imel sem jih verjetno 4-5 različnih dokler nisem našel pravega. To mi je Prologo Kappa Evo Pas. S tem mi je res kot da bi sedel na blazini (beri: udoben). 

Ampak sem pred kratkim zamenjal alu sedežno oporo z karbonsko, ter sem po kratkem času na sedežu spet omrtvičen, še posebno v agresivnem položaju. Ne me razumeti napačno. Karbonska sedežna opora (FSA SL-K) je dosti bolj udobna in odlično pobira vibracije, le dotok krvi na poti do veste kam mi zavira. In ni mi jasno zakaj.

Vse nastavitve so ostale enake. Sedež je ostal popolnoma vodoraven in tudi zamik je ostal enak (kot že določeno na BikeFittingu). Edina razlika je, da mi sedaj zaradi večjega OffSeta sedežne opore, sedež pride bolj na sredino tirnic sedeža (kot bi pravzaprav moralo biti že vedno). Tega nisem ravno vajen. Kjerkoli sem imel sedež, zaradi dolgih nog, zamaknjen maksimalno nazaj. 

Sedež mi je nekako bolj fleksibilen, gibčen. Predpostavljam da zaradi namestitve bolj na sredino tirnic in ne zaradi same karbonske sedežne opore. Me pa to "omrtvičenje" moti sedaj že ca. 1 mesec. In sedaj že dvomim, da se bom kar tako navadil.

Ali ima kdo kako idejo, kako zadevo rešiti?

Ena varianta je sicer malo namestiti sedež pod kotom naprej, vendar bi mi to bila kot skrajna rešitev, glede na to, da mi je pri BikeFittingu ravno iz tega položaja bilo nameščeno nazaj popolnoma vodoravno. Kar se tiče vložka na hlačah, pa je res kvaliteten.

• 0 |-10+10

sedeži so res tako osebna stvar. Zadnjič sem se zapeljal krog s kolegovim kolesom. Ampak samo tistih 500m me je sedež tako tiščal v rit, da sem komaj čakal, da se usedem na svoj sedež. On pa zlahka prekolesari s tem sedežem še in še kilometrov. Pa sva enako velika in tudi nastavite koles sta zelo podobni. 
    Osebno sem s selle SMP še najbolj zadovovljen. Popolnoma nič ne tišči tam spodaj vmes. Vsi sedeži me tiščijo vedno samo nekje na levi strani okoli ritne kosti. Sem pa to rešil tako, da sem konico sedeža malo zarotiral v levo stran. in je mnogo bolje.

• 0 |-10+10

Sir Bradley Wiggins, pro bike, Pinarello Dogma F8, Team Wiggins, 2015, Tour de Yorkshire, pic: Colin Henrys/Factory Media

• 0 |-10+10
    @mroz: Kolko vas vozi sedež od Specialized power comp.Imam ga 14 dni in se mi zdi da me rit in pa v dimljah zadaj še bolj boli kot prej na prejšnjem sedežu,ki je bil preozek zame.

Nisi nič napisal, zakaj si šel v nabavo Power-ja, rabiš čim bolj performance sedež in si večino časa na dropih ? Za udobje in "endurance" so drugi sedeži verjetno bolj primerni.

Glede na to, da je Power kratek i.e. 24 cm, si ga pomaknil nazaj cca 3 cm v primerjavi s standardno dolžino sedežev ?

Pa če voziš bolj pokonci ga lahko za stopinjo do dve nagneš navzdol, vendar če si več na ročkah kot na dropih, bi bil npr. Phenom boljša izbira, je bolj raznovrsten, tako za MTB kot cesto in za različne pozicije na kolesu.

• 1 |-10+11

Še jaz podam svoje mnjenje. Ker sem po 50ih km na starem sedežu čutil bolečine tam dol, sem začel izkati sedež, ki bi mi odgovarjal. Prvo sem nabavil Selle Italia gel flow z luknjo, širine 13cm in imel še naprej vse gluho spodaj. Potem sem kupil Specialized Avatar z luknjo in gelom, širine 14cm-bilo je boljše a ne popolno. No nato sem se odpravil na servis, kjer so mi predlagali naj poizkusim še ta sedež:

www.sq-lab.com/shop/en/Saddle s/Road/SQlab-bike-saddle-612-E rgowave-active.html

Prvo so mi izmerili širino kosti in mi predlagali model in širino sedeža 15cm.

Baje more kolesar sedet na kosteh-dosti jih vozi preozke sedeže in ne sedijo na kosteh.

Takoj po prvi vožnji sem čutil, da spodaj nič več ne dreveni in je bil občutek dosti boljši, sedaj pa sedeža SQlab ne bi več zamenjal. Pred mano ga je kupil tudi moj oče, ki je prav tako zadovoljen z njim. Sedež se rahlo premika levo in desno(se nastavi glede na kg kolesarja) in se tako prilagaja kolesarju.

Njegova glavna odlika pa je v tem,da je sprednja polovica sedeža nižja in tako ne pritiska na mednjožje, ki ima zato dobro cirkulacijo.Če kdo rabi še kakšno info, sem na voljo-drugače pa imate vse lepo napisano na njihovi strani. Sedež ni poceni je pa vreden vsakega centa-s popustom okrog 130€.

Upam, da bo komu v pomoč!

• 0 |-10+10
    @ishtar007:
    @sprint: Jaz mam težave da se mi tam doli vedno naredijo nekakšni strdki. Imam jih celo sezono in pač pretrpim ampak bi rad to odpravil.... Prosim za nasvet

Tudi jaz imam podobne težave. Strdki se delajo na presredku in so moteči. Sploh lani se mi je 1x tako vnelo, da sem mislil, da je konec s kolesom. Takrat sem našel tole:
    www.veb-company.si/izdelek/15 53/ozone-protect-cream-chamoi s .html
    V 2-3 dneh je zadeva povsem izginila. Če bi si pridno mazal s tem, potem sploh ne bi bilo težav. Tako si pa namažem samo vsake toliko, ko čutim, da se zadeva slabša. Priporočam!

Vetaseptal košta 3x manj , v apoteki !

• 1 |-10+11

Saj ni nobene znanosti, sedež mora biti prave širine, ker če je preozek sediš namesto na kosteh na živcih in jajcih in zato odrevenelost in bolečine.

Največji problem je, ker na kolesa kot prvo vgadnjo dajejo ozke sedeže, velika večina rekreativcev pa ni mušja kategorija in super elastična in če dodamo še širino sedalnih kosti, so problemi tu.

Vsak si naj izmeri širino kosti, lahko doma, in ne rabiš več kot dve minuti in potem firma sedeža niti ni tako važna oziroma so samo še "fine nastavitve" ...

• 0 |-10+10
    Imas pravilno pozicijo na sedezu ali ti rit zdrsne na sredino sedeza?

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • P: set verižnikov Ultegra 53/39

P: set verižnikov Ultegra 53/39

Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz nove gonilke) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 80€ oz. po dogovoru. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp

Cena: 80,00 EUR
  • P: Očala Smith Pivlock V2 Max

P: Očala Smith Pivlock V2 Max

Živjo, očala so kot nova - brez prask, dodatni leči še nista bili uporabljeni. Set kot na sliki. Prevzem okoli Kranja po dogovoru.

Cena: 70,00 EUR
  • Prodam FOCUS VARIADO EXPERT

Prodam FOCUS VARIADO EXPERT

(slika) (slika) (slika) Prodam cestno kolo znamke Focus, model Variado Expert.   velikost: 54 cm oprema: Shimano Ultegra 6600 gonilka FSA gossamer 50/34   Kolo je letnik 2007, na sezono vož(...)

Cena: 350,00 EUR
  • 11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP - QF156 – black

11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP -  QF156 – black

11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP -  QF156 – black Prodam novo gonilko garancija -račun SRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm - (...)

Cena: 210,00 EUR
  • Selle Italia SLR Team Edition FLOW 170 g

Selle Italia SLR Team Edition FLOW 170 g

Prodam nov sedež Selle SLR Italia Team Edition  FLOW 170 g cena 90 eur  info 041 887600

Cena: 90,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    P: set verižnikov Ultegra 53/39
    Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz nove gonilke) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 80€ oz. po dogovoru. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    P: Očala Smith Pivlock V2 Max
    Živjo, očala so kot nova - brez prask, dodatni leči še nista bili uporabljeni. Set kot na sliki. Prevzem okoli Kranja po dogovoru.
    Cena: 70,00 EUR
  • Prodajam
    Prodam FOCUS VARIADO EXPERT
    (slika) (slika) (slika) Prodam cestno kolo znamke Focus, model Variado Expert.   velikost: 54 cm oprema: Shimano Ultegra 6600 gonilka FSA gossamer 50/34   Kolo je letnik 2007, na sezono vož(...)
    Cena: 350,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros, kompakt oblike in širine 42 cm!   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih