--Notification--

logo

Parencana

Komentarji

• 0 |-10+10

Pozdravljeni, iščem po spletu čim več nformacij pa še vedno imam polno odprtih vprašanj.

Z možem se odpravljava na Parencano, ali bova štartala v Trstu ali v Poreču in točno kateri vikend greva še ni čisto določeno. Pač odvisno še od drugih stvari in organizacije.

Karto sva si tudi že sprintala. Zanimajo pa naju izkušnje tistih ki ste jo še prevozili. Koliko razen v Sloveniji, kjer vem da je, je označena. Koliko je označeno po Italiji in kako je označeno po Hrvaškem.

Kako ste organizirali prevoz od cilja pa do štarta, kjer ste imeli avto? Ste šli z vlakom, gledam pa se vozi iz Buzina pa do Kopra skoraj 4 ure. Ali ste vzeli kakšne taksi?

Šla bi pa za 2 dni.

• 0 |-10+10

Po Italiji ne vem če se "splača". 
    Meni je bolj všeč smer proti Poreču.
    Označeno je v redu. Tudi od Vižinade naprej je že par let "originalna" trasa očiščena - ni treba več po cesti. Ne pozabit lučke.
    Več na:
    www.bicikel.com/forum/16091/? p=3

pa mogoče še malo dodatnega branja:
    damijan.org/2016/08/08/parenz ana-kot-simbol-avstrijskega-ra zvojnega-modela/

Kar se povratka tiče - če spet ustavlja katamarn Trieste lines v Poreču (samo sobote, nedelje) do Pirana (ali do Trsta, če vstrajata) - vsaj včasih se je dalo dogovorit (nas je bilo 16 pa niso delali problema, je bilo pa dogovorjeno).
    www.triestelines.it/eng/costa -istriana-eng.pdf
    Je pa za preverit, imajo poslovalnico tudi v Piranu.

• 0 |-10+10

Izslo pred kratkim: sidarta.si/izdelek/parenzana/  

Zelo lepa knjiga.

• 0 |-10+10

Dober dan. Parencana je tako na slovenski kot na hrvaški strani dokaj slabo označena. Sam sem se na Hrvaškem kar dvakrat izgubil dokler se nisem z agencijo podal po celotni trasi. Do Vižinade na Hrvaškem je od mejnega prehoda Sečovlje kar dobro označena.  V Vižinadi sem se prvič izgubil, drugič pa sem se izgubil v Kaštelirju. Sedaj obstaja pa mnogo poti in GPS datotek tudi na Stravi, SportsTrackerju in Bikemap. Lep pozdrav iz zaenkrat sončne Obale.

• 0 |-10+10

Hvala vsem za odgovore. Evo iščem še naprej.Na Slo strani se mi sicer zdi da je trasa kar dobro označena, od Kopra do Sečovelj smo jo tudi že večkrat prevozili. Bolj pa me skrbi Italianski del pa Hrvaški.

Če bo imel še kdo kakšne izkušnje ali kje dobim več informacij dobrodošlo drugače pa bom potem poročala ko enkrat prevoziva.

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    Tudi na Hrvaškem je pot oznečena, slediš glavni poti, edini v Viižinadi prečkaš glavno cesto in greš naprej po makadamu. Do Poreča je pa bollj po njivah in ni več original tresa.

Za več informacij sem vama na voljo na zs.

Pa užitek na poti, zame ene lepših kolesarskih poti.
  • 0 |-10+10

Po Italiji ni nič, iz centra Trsta, od koder je sicer vozil vlak, je pot označena kot FVG2, vendar poteka po pločnikih, cestah (tudi dvopasovni).

Pot je odlično predstavljena na www.parenzana.info. Za nazaj svetujem kolesarjenje ob morju - Poreč, Novigrad, Umag, Savudrija in nazaj ali taksi (www.taxi-piran.com), ki omogoča tudi prevoz koles.

• 1 |-10+11

Mene zanima, kje je predstavljena Parenzana v enem dnevu,
    - konkretno zanima me samo hrvaški del oz. zanima me edino makadamski del. 

Zdi se mi smiselno voziti šele od Sečovelj, nato do Buj in Grožnjana, od koder je nato izključno makadam, pa do Vižinade - in konec. Nato se je bolje vrniti kar po asfaltu v Slovenijo, saj je pot dalje do Poreča prav tako asfaltirana, in še prevoz nazaj rabiš. Če obrneš že na Vižinadi, na koncu makadama, za v SLO ne rabiš nobenega transporta.  

Je kak kandidat/ka za to? 

• 0 |-10+10

Leone - tudi od Vižinade do Poreča so par let nazaj označili in očistili po kolovozih. Ni vse ravno originalna trasa, a tudi cesta ni.
    Drugo je izbira za dnevni izlet brez podpore:
    malo krajša: Z avtom od Porte portona (poleg reke Mirne): s kolesom vzpon na Grožnjan, tu na traso Porečanke do Vižinade - spust po asfaltu do avta. Zjutraj vzpon , ko še ni vroče (par let nazaj je bil makedam, zdaj ne vem), na koncu samo spust do avta. Kar "manjka" je razgled pri vzponu od solin.

daljša - pa tvoja imaš tudi vzpon s pogledom na soline - pa krepko več km

• 0 |-10+10
    @janja:

malo krajša: Z avtom od Porte portona (poleg reke Mirne): s kolesom vzpon na Grožnjan, tu na traso Porečanke do Vižinade - spust po asfaltu do avta. Zjutraj vzpon , ko še ni vroče (par let nazaj je bil makedam, zdaj ne vem), na koncu samo spust do avta. Kar "manjka" je razgled pri vzponu od solin.

Še je makedam na vzponu.... je pa tole res idealna tura in vsebuje najlepše dele Parencane.lpA

• 0 |-10+10

Jaz sem šel pred dvema letoma in lahko rečem, ena najlepših kolesarskih izletov oz poti.

s punco  pustiva avto v Portorožu in sva odšla z avtobusom iz Lucije v Trst.

Tukaj se je pojavil zjutraj okrog 6:00 ure edini problem katerega sva imela v vseh treh dneh. Voznik avtobusa naju ni hotel spustiti na bus s kolesi, zato po 5 minutnem pogajanju in nekaj ekstra € ("za malco šoferja") naju je le spustil na bus.

Prvi dan sva kolesarila iz Trsta do Portoroža.

Drugi dan iz Portoroža do Motovuna.

Tretji dan iz Motovuna do Poreča.

4 dan sva se kopala v Poreču in odšla potem s slovenskim avtobusom (Arriva) do Lucije - Portoroža, kjer ni bilo nobenih težav, da ne bi hoteli naložiti koles.

Pomagala pa sva si z zemljevidom Parencane za navigacijo na mobitelu. GPX datoteka. Našel sem jo nekje na internetu. Bila pa sva okrog 17 junja.

Skratka bilo je TOP in priporočam!

• 0 |-10+10
    @janja:

Leone - tudi od Vižinade do Poreča so par let nazaj označili in očistili po kolovozih. Ni vse ravno originalna trasa, a tudi cesta ni.

daljša - pa tvoja imaš tudi vzpon s pogledom na soline - pa krepko več km

@areh:
    @janja:

Še je makedam na vzponu.... je pa tole res idealna tura in vsebuje najlepše dele Parencane.lpA

To je to, ja.  Točno to sem vprašal in dobil odgovor.
    Hvala Janja in Areh. 

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA

BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA

Naprodaj je omenjeno, v odličnem stanjuznamka : SPORTFULvelikost: L cena na spletu : 149 eur www.bobshop.com/en/sportful/b ahrain-merida-thermal-jacket- 2 017/  sem iz Nm / po pošti dosegljiv(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Gonilka Ultegra 6800 nova leva

Gonilka Ultegra 6800 nova leva

Zapakirana Ultegra 6800, leva gonilka ,172,5 , nova, sem iz Ljubljane

Cena: 50,00 EUR
  • Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči

Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči

GIPIEMME poltubular klinčer obroči za močnejše kolesarje skupaj s Conti plašči in 10 redno Ultegro 11 28, imel sem jih he rezervo, na valarjih narejenih 500 km.

Cena: 125,00 EUR
  • Shimano,Ultegra 6800, verižnik 34

Shimano,Ultegra 6800, verižnik 34

Čakal na Rotor Qring, narejenih 80 km na valarjih, nov verižnik, sem iz Ljubljane

Cena: 25,00 EUR
  • PLAŠČ SCHWALBE INSIDER TRAINER

PLAŠČ SCHWALBE INSIDER TRAINER

Prodajam nov, še zapakiran plašč za uporabo na trenažerju schwalbe insider 26x1,35 (MTB). Prevzem je možen v okolici Domžal ali Ljubljane. Telefon: 068 180 463

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Aero vsestransko cestno kolo
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!

Oglas 300x250

• Prodajam
    BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA
    Naprodaj je omenjeno, v odličnem stanjuznamka : SPORTFULvelikost: L cena na spletu : 149 eur www.bobshop.com/en/sportful/b ahrain-merida-thermal-jacket- 2 017/  sem iz Nm / po pošti dosegljiv(...)
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    Gonilka Ultegra 6800 nova leva
    Zapakirana Ultegra 6800, leva gonilka ,172,5 , nova, sem iz Ljubljane
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči
    GIPIEMME poltubular klinčer obroči za močnejše kolesarje skupaj s Conti plašči in 10 redno Ultegro 11 28, imel sem jih he rezervo, na valarjih narejenih 500 km.
    Cena: 125,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros širine 42 cm.   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih