--Notification--

logo

Pretreniranost

Komentarji

• 0 |-10+10
    @velikomalo

Nevem kaj je tu v tem članku dobrega in koristnega za prebrat.

Prva zadeva,ki me je zmotila.25 kg mišične mase v slabih dveh letih joj,joj,joj

Namizni tenis čez dve leti pa kot Miha Zupan.Misim kaj vse pri tem poletu ne objavijo.Oroški vrtec.

95KG čiste mišične mase brez da bi kolesaru ne spraviš z specijalko na vršič. Poraba kisika za vso mišično maso bo prevelika napram zmožnosti doziranja.

To dobro poznam ker to dvoje(fitnes-kolo)že leta treniram in je totalno nasprotje.Dobro vem kaj pomeni rinit 95kg mišične mase na vršič še huje na maraton alpe.

Riniti z glavo skozi zid je pa tudi danes vsakdanja slika,rekreativcev,ki hočejo doseči cilj z mislijo VEČ JE BOLJE.

Pri vsakem športu je glavna stvar poslušanje svojega telesa.Niti eden trening ne pokriva vseh tipov športnika v popolnosti.

Obstaja možnost umazanega biološkega potnega lista,posledično telo sproži alarm prepozno in je potem katastrofa.

Lp

Bravo..kot bi bral GL :)

• 0 |-10+10
    @troy

...večina?, ki rutinsko oz. kr rine na kolo zaradi neosveščenih pričakovanj do sebe ali zaradi drugih, pogosto smatra, da tako lahko o-čisti mnogtere emocionalne naslage oz. ojača fizično zdravje. Tovrstne zablode izvirajo iz masovne manipulacije, trendov, neg. atribucij samodokazovanja, kar vsebolj a žal kvarno navdihuje-ustvarja 'zanesenjake' pre-mnogih športnih zvrsti.

Moderni trendi 'samorivalstva' večinoma spodbujajo notranjo agresijo in stalne odvisnosti, tudi od pretkanega ekonomskega marketinga, psihologije spodbujanja trošenja, je začaran krog.

Razmisliti je o primernem 'rekreativnem' pristopu, v kolikor očitno-pregnani ne žele postati še odvisniki od mnenj kliničnih psihologov...

Notranja agresija, veliko destruktivnejša od zunanje, deluje degenerativno, onemogoča naravno restrukturiranje DNK oz. DNSoli. Psihoze, predvsem pa nevroze so pokazatelji prikritih, večidel neustavljivih procesov razpadanja živčnega sistema (tudi v možganih) in tega se v ljudeh vse več izkaže kasneje v številnih neugodnih, predvsem vedenjskih anomalijah...

Dobro je, da se vsak vpraša: 1. zakaj gre na kolo, zatem šele: kako in koliko naj telo priganja. Aktivnosti telesa naj so v dobro pretočnosti sil/krvi v telesu za boljše umovanje, razvoj Zavesti o temeljnih stvareh, nikakor nagnjenj sado-mazo, sproščanja kvarnih hormonov (adrenalina, serotonina, dopamina, epinefrina, norepinefrina idr.) posledično debalansa - je fizično zdravje posledica psihične klenosti, notranjega ravnovesja, nikakor golega treninga telesa.

Bravo ..kot bi bral LT..:)
    Sporočilo človeštvu na razcepu poti..
    Čtivo za "drugo" maturo primerno ozaveščene publike...
    Marketing off topic.. :)
  • 0 |-10+10

Ja izpoved, je pač take sorte človek, da ne zna poslušat samega sebe. Očitno se je tudi to naučil in se bo slej ko prej spravil k sebi.
    Edino če je ... Tiste poškodbe pa lahko imajo globje posledice.
    Dejstvo pa je, da zelo radi posplošujemo in potem razni guruji pametujejo po principu 100 krat dober enkrat slab, 101 slab in potem razna zgražanja. 

• 0 |-10+10

Pa smo spet tam, ko se ne-profiji bolj špikajo kot profiji in verjetno s slabšo robo kot je dostopna profijem ?

A telo sploh lahko zdrži, če cele dneve in noči delaš, vmes pa še "živalski" večurni trening ?

Estrada si pomaga s koko, da zdrži (seveda, dokler gre, klavrni konec sleduje vsakemu, ki si ne prizna, da tako ne gre). Kako gre pa pri športnikih ?

• 0 |-10+10
    @kovit:

Ja izpoved, je pač take sorte človek, da ne zna poslušat samega sebe. Očitno se je tudi to naučil in se bo slej ko prej spravil k sebi.
    Edino če je ... Tiste poškodbe pa lahko imajo globje posledice.
    Dejstvo pa je, da zelo radi posplošujemo in potem razni guruji pametujejo po principu 100 krat dober enkrat slab, 101 slab in potem razna zgražanja. 

Obstaja možnost umazanega biološkega potnega lista,posledično telo sproži alarm prepozno in je potem katastrofa.

Tipična napaka, ki se v različnih oblikah pri človeku stalno ponavlja.. :(
  • 3 |-10+13

Zpomnite si za vse večne cajte da včasih z dvema dnevoma počitka naredite veliko več kot če bi gonili kolo 5 ur na dan.

znaki pretreniranosti smo pa že nekolikokrat predelali

- zjutraj povišan srčni utrip

- nespečnost

- mehka lula

- naveličan vsega in brez volje do življenja

če ne gre pač ne gre - človek ni terminator da bi treniral v nedogled na ful

fantje in punce pamet v roke da ne bo kakšnega sranja z zdravjem

Srečno

• 1 |-10+11
    @gijoto:

Zpomnite si za vse večne cajte da včasih z dvema dnevoma počitka naredite veliko več kot če bi gonili kolo 5 ur na dan.

znaki pretreniranosti smo pa že nekolikokrat predelali

- zjutraj povišan srčni utrip

- nespečnost

- mehka lula

- naveličan vsega in brez volje do življenja

če ne gre pač ne gre - človek ni terminator da bi treniral v nedogled na ful

fantje in punce pamet v roke da ne bo kakšnega sranja z zdravjem

Srečno

lula mora bit itak stalno mehka in fajn šočna,bolj je kritično,če je lulek skoz mehak...smeh

• 0 |-10+10

eni majo vedno mehko lulo a pol bols da nehajo kolesarit?

• 0 |-10+10
    @alesb:
    @velikomalo:

Namizni tenis čez dve leti pa kot Miha Zupan.Misim kaj vse pri tem poletu ne objavijo.Oroški vrtec.

95KG čiste mišične mase brez da bi kolesaru ne spraviš z specijalko na vršič. Poraba kisika za vso mišično maso bo prevelika napram zmožnosti doziranja.

To dobro poznam ker to dvoje(fitnes-kolo)že leta treniram in je totalno nasprotje.Dobro vem kaj pomeni rinit 95kg mišične mase na vršič še huje na maraton alpe.

Riniti z glavo skozi zid je pa tudi danes vsakdanja slika,rekreativcev,ki hočejo doseči cilj z mislijo VEČ JE BOLJE.

Pri vsakem športu je glavna stvar poslušanje svojega telesa.Niti eden trening ne pokriva vseh tipov športnika v popolnosti.

Vsak ima svoje mnenje in prv je tako.  Jaz v tale kratek zapis nisem želel napsiati nekaj kar se ni zgodilo, pač pa nekaj kar velika večina rekreativcev  počne in kar sem lahko v kratek članek zapisal. Dejstvo je , da sem naredil še veliko več neumnosti kot jih je zapisano v tem članku, vendar ne moreš vsega točno zapsiati v tako kratkem zapisu. 

Glede na piščevo mladost lahko pričakujemo še marsikaj.kulPozitivnega seveda.smeh

• 0 |-10+10
    Upajmo, da res pozitivnega in ne pozitivnega.
  • 0 |-10+10
    @bécane: Upajmo, da res pozitivnega in ne pozitivnega.

Potreboval sem skoraj tri ure, da sem pogruntal kaj pomeni tvoja domislica. Pri nas (naspidiranih) pač čas malce hitreje teče!presenečen

• 2 |-10+12

Ajajajaj najlažje je pa vse povezovati z dopingom. Naredim sem res veliko bedarij kar se treninga tiče, da sem nenormalno pretiraval ob tem imel tudi veliko svojega dela ( organizacija porok ) skoraj nič spal , ampak na doping nisem nikoli pomislil. Do določene mere se neke stvari da doseči tudi brez uporabe  nedovoljenih poživil. Sam sem dejansko celo življenje športnik in sem si mislil, da se bo to pretiravanje s treningi pač obrestovalo. Do določne mere je šlo in dejansko se veliko da doseči s trdim delom ( brez uporabe dopinga ), vendar ko je enkrat" kapa" polna je rezultata obraten. In to počne velika večina rekreativcev, ki je obremenjena s preveliko kočino vadbe in zaslepljeno ujeta v treningu po principu "VEČ JE BOLJE " 

• 1 |-10+11

No saj je pohvalno, da si takole "slekel gate" in delil svojo izkušnjo. Lepo, da opozarjaš na napake, ki si jih storil. 
    Je pa  res, da si bil v tem početju res zelo ekstremen.
    Moti me, ker sklepaš po sebi in posplošuješ, da to počne oz je na isti poti kot ti, velika večina rekreativcev, ki se ženejo po principu več je bolje. Saj se dela tudi po sistemu več je bolje, ampak se tudi velika večina ustavi ta prav čas in ne gre z glavo skozi zid.
    Mogoče kakšen mlad poba ali deklina pa še to zelo redko.
    Še največ možnosti imaš, da kiksneš v tej smeri če te, kot mladega talentiranega športnika, dobi kakšen ta prav trener v roke in te zjebe do konca v kakšnem klubu.

• 3 |-10+13

Pa dobro, koga imate za norca s terminom rekreacija? Človek, ki ima v žepu licenco in se je zaradi boljšega rezultata (in ne rekreacije) pripravljen pohabit s treningom v obsegu 25ur+ na teden? Ne me j... no! Takemu pravimo, pregret amater. Amater z veliko začetnico!
    Ta dogodek/članek je šola za posameznike, ki ne premorejo inteligence. Če sodeluješ s trenerjem in ti ta reče, ne serji ga, pa ga ne upoštevaš...kako rečemo takemu človeku? Trot? Pa brez zamere Beli!
    In ni dejstvo, da je večina amaterjev pretreniranih, ker je VEČINA v današnjem času zelo načitana, trenira po nekem planu in se točno zaveda meja! Ne vem no...a ste otroci al kaj? Če ti nekdo reče, ne šlataj šporgeta, da se ne opečeš...a je treba probat? 

• 0 |-10+10
    @IZO:

Če ti nekdo reče, ne šlataj šporgeta, da se ne opečeš...a je treba probat? 

O vedno se bo kakšen našel...pol bo pa jok...zarad šporgeta in "batin"mežik.

• 0 |-10+10

kot da je samo pri kolesarjenju problem, da si zelijo cim prej do rezultatov

• 0 |-10+10

So posamezniki, ki so bolj za izkustveno kot abstraktno učenje in znanje pridobivajo s pretvorbo izkušenj. Nekdo se mora opečt, da drugim pove, da se šporgeta ne šlata, ker drugače peče.

• 0 |-10+10
    @velikomalo:

Lp

No, no, jest sm v enem letu na sport mislih z utežmi prišel iz 70 na 85kg, to ni nobena umetnost, da se razumemo. Ko pa sem presedlal na kolo (ko me je frend povabil da greva na eno dirko na Vršič) sem po manj kot jurja km na kolesu prilezel  v 48 minutah na Vršič, tko da bi si upal reči, da na blef pišeš... ;)

• 0 |-10+10
    @maticek:
    @velikomalo:

Lp

No, no, jest sm v enem letu na sport mislih z utežmi prišel iz 70 na 85kg, to ni nobena umetnost, da se razumemo. Ko pa sem presedlal na kolo (ko me je frend povabil da greva na eno dirko na Vršič) sem po manj kot jurja km na kolesu prilezel  v 48 minutah na Vršič, tko da bi si upal reči, da na blef pišeš... ;)

Ne vem koliko kilometrov je potreboval "obravnavani", da se je pripeljal na Vršič v manj kot 36min.smeh
    Moje mnenje je in to sem mu tudi povedal, da bi se moral osredotočiti samo na vzpone in nič drugega. Seveda pa še ni prepozno!zarečeni kruh

• 0 |-10+10

oh ja.....koliko časa ga ni bilo na sceni!? in zdaj z uničenimi koleni boljši časi kat preje....ne vem no, ne  bi bil rad krivičen.....prispevek je brutalen in marsikaj ne gre skupaj, sorrry.

• 0 |-10+10
    @maticek:
    @velikomalo:

Lp

85 kg ali 95 kg je razlika dan in v noč.Seveda moramo upoštevat 1000km v nogah.

Že dolga leta sem na kolesu in v fitnesu ker mi je oboje všeč čeprav je totalno nasprotje.Kar pridobim na kolesu izgubim v fitnesu,kar pridobim v fitnesu izgubim na kolesu.

Imam pa predlog za maraton alpe.Nagrada za  kolesarja 90kg+ z najboljšim časom.

• 0 |-10+10

pa kaj vi res mislite, da nekdo, ki ima 110kg ne more v hrib vozit?zapečateno

• 1 |-10+11

Seveda lahko, samo piščetem je mnogo lažje.

• 3 |-10+13

meni je pa članek zanimiv. Predvsem mlajši, ki se nočejo preizkusit med mlajšimi selekcijami in se poslužijo rekreativnega oz amaterskega športa, pogostokrat zaidejo v omenjene težave. Še lažje je zabresti brez neke, vsaj do neke mere, strokovne pomoči pri treningu. Ko si mlad, si vedoželen, rad bi premikal svet, a nimaš "vzvoda". Nasveti starejših velikokrat končajo na istopu drugega ušesa :-D

Mislim, da ni problem samo fizika, problem je tudi psihični dejavnik - neizpolnjenih sanj in frustracij, ki jih s pridom taka oseba prenaša v svoj rekreativni šport, amaterizem oziroma boj za klobaso in pokal.

Mislim, da mora vsak pri sebi razčistit zakaj to počne? Če je cilj neka potešitev notranjih frustracij je tako početje napačno in bo kmalu pripeljalo do stanj, ki jih je opisal Beli.

kot amater se moram najprej zavedati, da delam to zase, da me to osrečuje, da drugim okrog sebe ne grenim življenja s svojimi navadami in početjem in da NIKOLI NE BOM PROFI. Ko sleherni spozna lepoto tega in se zaveda svojih dejanj, je zadel point.

• 0 |-10+10
    @gorann3:

pa kaj vi res mislite, da nekdo, ki ima 110kg ne more v hrib vozit?zapečateno

Je za vprašat Matjaža Smodiša kako z svojimi cca. 140 kg rine v hrib.nasmeh

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • FSA omega compact

FSA omega compact

Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima(...)

Cena: 40,00 EUR
  • Obroči MAVIC Cosmic Carbon SL Exalith

Obroči MAVIC Cosmic Carbon SL Exalith

Prodam obroče Mavic Cosmic SL z alu - exalith zavorno površino v odličnem stanju. Obroči so voženi cca. 2500 km, so kot novi, nikoli centrirani, delujejo v nulo, brez ene same praske... Možnja me(...)

Cena: 650,00 EUR
  • Endura Pro SL Bibshort II hlače nove M

Endura Pro SL Bibshort II hlače nove M

Prodam omenjene hlače, sem kupil malenkost prevelike, imajo široko oblogo, za stole širine 140mm in nad. Le enkrat nosene in nato oprane, etiketo sem odstranil, zato jih ne morem zamenjat za manj(...)

Cena: 110,00 EUR
  • Fuji TransonicSL 2016

Fuji TransonicSL 2016

Prodam karbonsko kolo Fuji Transonic SL 2016, velikost 58.  Grupa je Sram red 22 z dura ace zavorami. Prodaje se z original oporo krmila Oval 777SL in sedežem Oval 900. Teža kolesa je le malo čez(...)

Cena: Po dogovoru
  • SHIMANO DURA-ACE ZAVORNE ČELJUSTI

SHIMANO DURA-ACE ZAVORNE ČELJUSTI

Naprodaj so zavorne čeljusti SHIMANO DURA-ACE BR-7800 v odličnem stanju , očiščeno, vsi gibljivi deli na sveže podmazani gratis 4 še v vrečkici- neodprte SHIMANO DURA-ACE zavorne gumice spletna c(...)

Cena: 70,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• SODROVC je ocenil +1
    Primož Roglič dobil etapo na Dirki po Franciji
  • areh je ocenil +1
    Primož Roglič dobil etapo na Dirki po Franciji
  • MatMat je ocenil +1
    Lepa tura
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• W- Izoard xp priložnost
  • Izbira tipa kolesa
  • SAVINJSKA runda

Oglas 300x250

• Prodajam
    FSA omega compact
    Prodam gonilko FSA omega double z prenosi 34-50, dolžina gonilke je 172,5 mm. Primerna je za BB30/PF30. Rabljena 4 mesece. Ima znake uporabe, zobniki so kot novi. Prodajam zaradi prehoda na shima(...)
    Cena: 40,00 EUR
  • Prodajam
    Obroči MAVIC Cosmic Carbon SL Exalith
    Prodam obroče Mavic Cosmic SL z alu - exalith zavorno površino v odličnem stanju. Obroči so voženi cca. 2500 km, so kot novi, nikoli centrirani, delujejo v nulo, brez ene same praske... Možnja me(...)
    Cena: 650,00 EUR
  • Prodajam
    Endura Pro SL Bibshort II hlače nove M
    Prodam omenjene hlače, sem kupil malenkost prevelike, imajo široko oblogo, za stole širine 140mm in nad. Le enkrat nosene in nato oprane, etiketo sem odstranil, zato jih ne morem zamenjat za manj(...)
    Cena: 110,00 EUR
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Podarjam
    Podarjam
    Podarim rabljene čevlje SIDI št.43, nov poltabular Conti 20mm in malo vožen Conti 23mm.
  • Kupim
    MTB Vilico 26"
    Kupim vilico za 26" kolo z diski :) POnudbe lahko na telefon 040646188 ali email puhek1@gmail.com
  • Kupim
    Pony 2 dolgi
    Kupim okvir PONY 2 , dolgi , to je Poni z izvedenim zadnjim prtljažnikom v samem okvirju , s ćim več delov in brez koles . Takšen okvir na sliki , barva ni važna niti njena ohranjenost . (slika) (...)
  • Kupim
    Žensko cestno kolo cca 50-52
    Kupim žensko cestno kolo/specialko za višino kolesarke 160 cm.

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih