--Notification--

logo

Menjava zavornega olja

Komentarji

• 0 |-10+10

Pozdravljeni,

obe zavori imam Shimano (s tem tudi zavorno olje), sedaj sem pa zamenjal zadnjo za Avid Juicy Ultimate 7, ki pa ima, mislim, DOT 5.1. Bi lahko tukaj zamenjal olje za Shimano- vo,

da bi imel povsod enako, kaj mislite?

Hvala za mnenja in lep pozdrav.

• 0 |-10+10

zakaj bi zelel met v obeh enako olje? nima smisla si delat delo ce ti zavora dela ok. 

• 1 |-10+11

Zelo na kratko. Zavore so na:
     1. Mineralno olje - npr. Shimano,...
     2. DOT olje - npr. Avid,... 

Eno v drugo ne gre, ker so tesnila drugačna.

• 0 |-10+10

Živjo,

dot olja sploh nimam, je pa tudi nerodno zaradi tega, ker moraš pol verjetno zmeraj natančno obrisati olje iz kompleta za "bledanje".. Zdaj ga samo malo odcedim in vrnem v škatlo.

Aja, zadnja zavora je rabljena in se mi zdi, da je malo mehka pa jo bo potrebno prezračiti.

Poleg tega moram skrajšati cev za cca 30 cm.

Bom vseeno poiskusil mejati olje, samo da dobim novo cev, ki sem jo naročil za vsak slučaj.

Poročam, ko bo kaj novega.

Hvala in lep pozdrav.

• 0 |-10+10

Če te prav zastopim, boš dal v Avida mineralno olje? Kljub temu, da ti je burek razložil, da to ne gre?
    Pa imaš problem z uporabo kompleta za bleedanje z obema oljema, nimaš pa problema natočit napačno olje v zavore? 

Sam preverjam, če prav zastopim. Drugače pa, če je tako, ja, prosim javi, kako bo delalo oz. če oz. koliko časa bo delalo. Me res zanima, še ne poznam nikogar, ki bi to sprobal. 

• 0 |-10+10

Živjo,

ja, v Avida bi dal shimano mineralno olje. Dot je agresiven, shimano pa ne, torej naj bi šlo- po moje.

Oziroma: tesnila so prilagojena agresivnemu olju, torej naj bi (še lažje) prenesla manj agresivno olje ... (ali pa se motim). Res pa je da dot olje sploh ni olje- mogoče zaradi tega?

Verjetno bo največji problem povsem odstraniti dot olje iz Avida...

Vseeno bi poiskusil, nazaj bom še vedno (verjetno- vsaj upam) lahko potem nalil dot..

Pravite, da pa to ne bo šlo?

Lapozdrav.

• 0 |-10+10

Sigurno se da nalit nazaj - a če so se tesnila "napila"...
    Če že vstrajaš - kaj, če bi najprej namočil tesnila v željeno olje... 
    Pa beseda agresivnost se (verjetno) v tej zvezi uporablja na določeno snov - roke?

Z drugega foruma:
    its mostly in the seals that the differences lie, DOT type systems use EPDM rubber, while mineral oil ( commonly known as hydraulic fluid) use nitrile (NBR).

the main limiter is that the rubber types cannot be interchanged as the incompatible fluid will cause the seals to swell, initially causing sticking, and as the rubber weakens, they fail.

Tule trdijo, da EPDM in mineralno olje - ne gre
    www.blucherpipe.com/Resources /Technical/Rubber_Seal_Propert ies

• 0 |-10+10

Živjo,

uf, si me prepričal, hvala za opozorilo.

Verjetno bi se tenila res "napila" in sčasoma popustila.

Boma nalil Dot 5.1.

Hvala še enkrat za opozorilo in lep pozdrav.

Jože

• 0 |-10+10
    Škoda, da se ni oglasil kak mehanik...jaz tudi istega bleed kita ne bi uporabil, zavora bo za v smeti, če boš menjal olje.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA

BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA

Naprodaj je omenjeno, v odličnem stanjuznamka : SPORTFULvelikost: L cena na spletu : 149 eur www.bobshop.com/en/sportful/b ahrain-merida-thermal-jacket- 2 017/  sem iz Nm / po pošti dosegljiv(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Gonilka Ultegra 6800 nova leva

Gonilka Ultegra 6800 nova leva

Zapakirana Ultegra 6800, leva gonilka ,172,5 , nova, sem iz Ljubljane

Cena: 50,00 EUR
  • Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči

Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči

GIPIEMME poltubular klinčer obroči za močnejše kolesarje skupaj s Conti plašči in 10 redno Ultegro 11 28, imel sem jih he rezervo, na valarjih narejenih 500 km.

Cena: 125,00 EUR
  • Shimano,Ultegra 6800, verižnik 34

Shimano,Ultegra 6800, verižnik 34

Čakal na Rotor Qring, narejenih 80 km na valarjih, nov verižnik, sem iz Ljubljane

Cena: 25,00 EUR
  • PLAŠČ SCHWALBE INSIDER TRAINER

PLAŠČ SCHWALBE INSIDER TRAINER

Prodajam nov, še zapakiran plašč za uporabo na trenažerju schwalbe insider 26x1,35 (MTB). Prevzem je možen v okolici Domžal ali Ljubljane. Telefon: 068 180 463

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Aero vsestransko cestno kolo
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!

Oglas 300x250

• Prodajam
    BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA
    Naprodaj je omenjeno, v odličnem stanjuznamka : SPORTFULvelikost: L cena na spletu : 149 eur www.bobshop.com/en/sportful/b ahrain-merida-thermal-jacket- 2 017/  sem iz Nm / po pošti dosegljiv(...)
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    Gonilka Ultegra 6800 nova leva
    Zapakirana Ultegra 6800, leva gonilka ,172,5 , nova, sem iz Ljubljane
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči
    GIPIEMME poltubular klinčer obroči za močnejše kolesarje skupaj s Conti plašči in 10 redno Ultegro 11 28, imel sem jih he rezervo, na valarjih narejenih 500 km.
    Cena: 125,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros širine 42 cm.   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih