--Notification--

logo

Tour de France 2017

Komentarji

• 0 |-10+10

Aru: Kako došlo tako prošlo!

• 0 |-10+10
    @Anquetil.J: Baba je za v kuhno.

Po starem fuzbalerskem vicu - če žen(s)ka lahko pride iz kuhinje vprašat dece, ki gledajo tekmo po TV, če jim lahko kaj prinese ( pivo, sendvič, ... ) - je ketna PREDOLGA.

In koliko kolesarskih členkov bi smela imeti ketna po tvoje ? 

Vsi smo svojega denarja vredni - tako babe, kot deci. Saj nismo več v nekih starih, pretečenih časih. Že tako se kregamo preveč, ni treba še dodatno zlivati olja na ogenj.

• -3 |-13+10

Punca bo morala malo po slovnici pogledati, pa vejica dodati in odvzeti, potem se bo pa lahko s Faustom primerjala. Obup od Slovenščine!

• 1 |-10+11
    @janezblond:

Punca bo morala malo po slovnici pogledati, pa vejica dodati in odvzeti, potem se bo pa lahko s Faustom primerjala. Obup od Slovenščine!

Janez kako pa kaj velike in male začetnice?zarečeni kruh

"vejice" se dodajajo ali odvzemajokaže jezik

• 4 |-10+14
    @janezblond:

Zanimivo, šele pred par minutami mi je uspelo odpreti omenjeni članek.

Res ni slovnično pravilen, z vejicami in brez,  velikimi začetnicami ali brez, pa najbrž bi se še kaj našlo. Nikoli ne bo v izboru za vzor pravilne Slovenščine.

Ima pa nekaj, česar večina novinarjev z veliko več kilometrine ne zmore več prenesti v niti približno enaki meri :  osebno vpletenost v dogajanje in reakcije, ki izhajajo iz tega. Pristnost, iz prve roke - in ne  citat citata ali celo prevoda iz tujega jezika. Skrbno pretehtane in izčiščene izjave kolesarjev, ki so šle skozi filter predstavnikov za stike z javnostjo posameznih ekip, mi osebno delujejo hladno in odmaknjeno - čeprav so napisane po vseh pravilih in brez slovničnih napak. 

Drži, da bi se spodobilo, da se slovnica, vejice in velike in male začetnice v prihodjih zapisih vsaj poskusijo spremeniti na bolje - ampak ne na račun sporočila samega. Pa čeprav, oziroma prav zaradi tega, ker je sporočilo samo podano brez olepšav. Leporečja politikov, ki se nutrudno trudijo zelo vešče povedati - nič ali čim manj oprijemljivega, pa čeprav z odlično slovnico, vejicami, pikami in pravilno velikimi začetnicami, imam že vrh glave ; tako, da mi zapis, tak kot je, z vsemi napakami in pomajkljivostmi, bolj sede od mešanja megle v Slovenščini non plus ultra.

In najbrž nisem edini. Vsebina pred formo - popolno zapakirane in brezmadežno spolirane v svojem bistvu svinjarije naredijo mnogo več škode od iskrenega zapisa z ne vem koliko napakami .

• 1 |-10+11
    @Anquetil.J: Baba je za v kuhno.

Ja hudič je skoz čez ramo pogledovat, kdaj te bo kakšna "baba" nascala v klanc. mežik

• 4 |-10+14

eni pa mate čas samo za kritizirat,punca je super po domače opisala in men osebno je zelo všeč,nismo pa vsi fakultetno izobražen piflarji,velika večina nas je kmečkih bunkeljnov in se nam j... za pravilno slovnico sam po domače napišemo kar nam leži na duši in nam je vseen,če šporhajt ni glih po knjižnonedolžen

• 0 |-10+10
    Če je jezik od nekoga orodje se ga naj uporablja tako, kot se temu spodobi. Tukaj gre kritika tudi urednikom. Tisti, ki vam je za to vseeno, ali bi vam bilo enako vseeno, če bi vam avtomehanik tako na pol privil vijake na kolesih avtomobila?

Sicer pa podpiram Lorine zapise. So duhoviti, pristni in prikazujejo tisti drugi zorni kot v življenju kolesarskega profija.
  • 9 |-10+19
    Mene blazno živcira, ko sem primoran v branje teksta, polnega napak in slengizmov, ker se ubijam, da bi prebrano razumel. Toda tekst, ki ga je napisalo Primoževo dekle, je berljiv, zanimiv in dragocen, ker ponuja vpogled v plati Primoževih vsakdanov. Poleg tega pa ima dekle čudovit smisel za pisanje, prekrasno zna misli preliti v besede in zato ji v celoti oprostim nepomembne napakice, ker vem, da je bil tekst zapisan v zanosu, v navalu miselnega toka, ki ga z lahkoto prekine in zmoti fokus na slovnico in nje pravila. Zatorej, dlakocepci, ko boste sposobni podobno dragocen zapis nam v branje podat tudi sami, se potrudite in nas razveselite, do tedaj pa ste lahko čisto spodobno in preprosto - tiho!
  • 0 |-10+10
    @kamencek: Mene blazno živcira, ko sem primoran v branje teksta, polnega napak in slengizmov, ker se ubijam, da bi prebrano razumel. Toda tekst, ki ga je napisalo Primoževo dekle, je berljiv, zanimiv in dragocen, ker ponuja vpogled v plati Primoževih vsakdanov. Poleg tega pa ima dekle čudovit smisel za pisanje, prekrasno zna misli preliti v besede in zato ji v celoti oprostim nepomembne napakice, ker vem, da je bil tekst zapisan v zanosu, v navalu miselnega toka, ki ga z lahkoto prekine in zmoti fokus na slovnico in nje pravila. Zatorej, dlakocepci, ko boste sposobni podobno dragocen zapis nam v branje podat tudi sami, se potrudite in nas razveselite, do tedaj pa ste lahko čisto spodobno in preprosto - tiho!

Edina njena napaka je ta, da objavlja v Poletu...nasmeh

• 0 |-10+10
    Izo..ko bereš Bicikel nadaljuješ na Poletu.končaš pa na...Nergaču :)
    Toj tko k "naše" stranke..
    Vse isto :)
  • 1 |-11+12

Kaj to fura Froome zaena italijanska jajca, da se kar naprej kvari? :)

Pa je vseeno nadoknadil minuto...vsa čast. Me pa grozno moti obnašanje francoskih navijačev...Nobenega spoštovanja do rumene majice...Zelo nešportno in kaj takega od ene nacije s tako zgodovino ne bi pričakoval.
    Rogla pa vsa čast...če jim ne bi Molema pobegnil bi imel lepe šanse za etapno zmago... Vseeno odličen rezultat glede na to, da je novinec in še ne zna taktizirat.

• 4 |-10+14
    @fuego:

Pa je vseeno nadoknadil minuto...vsa čast. Me pa grozno moti obnašanje francoskih navijačev...Nobenega spoštovanja do rumene majice...Zelo nešportno in kaj takega od ene nacije s tako zgodovino ne bi pričakoval.
    Rogla pa vsa čast...če jim ne bi Molema pobegnil bi imel lepe šanse za etapno zmago... Vseeno odličen rezultat glede na to, da je novinec in še ne zna taktizirat.

Froome vozi italijanski okvir, vse ostale komponente z izjemo sedeža in traka za krmilo pa so od Shimana, ki je japonski. Ker se okvir/sedež/trak za krmilo do sedaj ni pokvaril je edini zaključek, da se kvarijo japonske komponente. Jajca pač. Sicer pa vemo kaj pravijo, Shimano je za ribiče;)
  • 0 |-10+10
    @Lopata:
    @fuego:

Froome vozi italijanski okvir, vse ostale komponente z izjemo sedeža in traka za krmilo pa so od Shimana, ki je japonski. Ker se okvir/sedež/trak za krmilo do sedaj ni pokvaril je edini zaključek, da se kvarijo japonske komponente. Jajca pač. Sicer pa vemo kaj pravijo, Shimano je za ribiče;)
    Mu je razpadla kaseta tako kot meni!!!
  • 0 |-10+10

Včasih so žeblje stresal na cesto da so upočasnil tujega kolesarja, mimo (slučajnih) zastrupitev s hrano. Tako da je to danes še proevropsko.

Bajk sponzor Skaja se verjetno drži za glavo... kaj majo za ene gume ? 

• 0 |-10+10
    @IZO:
    @kamencek: Mene blazno živcira, ko sem primoran v branje teksta, polnega napak in slengizmov, ker se ubijam, da bi prebrano razumel. Toda tekst, ki ga je napisalo Primoževo dekle, je berljiv, zanimiv in dragocen, ker ponuja vpogled v plati Primoževih vsakdanov. Poleg tega pa ima dekle čudovit smisel za pisanje, prekrasno zna misli preliti v besede in zato ji v celoti oprostim nepomembne napakice, ker vem, da je bil tekst zapisan v zanosu, v navalu miselnega toka, ki ga z lahkoto prekine in zmoti fokus na slovnico in nje pravila. Zatorej, dlakocepci, ko boste sposobni podobno dragocen zapis nam v branje podat tudi sami, se potrudite in nas razveselite, do tedaj pa ste lahko čisto spodobno in preprosto - tiho!

Edina njena napaka je ta, da objavlja v Poletu...nasmeh

Morda bi ji moral nekdo pojasniti, da njene zapise beremo malce starejši od njenih vrstnikov. Njen slog bi mi bil v vsakem primeru, ko se ne bi dotikal njenega "Rogle" nesprejemljiv. Čifurizmi so mi "bed"!!
    Seveda pa bom potrpel tudi pri takem načinu!smehRogla je pač nekaj posebnega in kot ponavadi gliha skup štriha! 

• 0 |-10+10

Mater to ste eni sami težaki na tem forumu...pa kaj potem v kakem slengu piše. Obnašate se kot neki starši do svojih otrok...ne smeš to, ne smeš ono...
    Lopata: Glede Shimano bi se kr strinjal..ne vem zakaj devajo na italijansko kolo Shimano namesto Campa-e...Na novem kolesu vozim 11 redno Ultegro pa je na prejšnjem kolesu 10 redni Centaur delal bolje. Kar se pa Rogle tiče je pa to res kar je njegova napisala...on ne dela neki napol. Zmaga ali nič. Ko se bo naučil taktiziranja pa bo verjetno druga pesem...

• 0 |-10+10

Božič zabava množico pri vzponu na Peyra Taillade smeh Can I hear ooooo.. OOOO

image

• 1 |-10+11

Mene uporaba slenga in podobno ne moti preveč. Mi je tudi jasno, da večina ljudi, ki končajo šolanje, ne ovlada pravopisa in slovnice do potankosti. Čeprav bi se tudi avtorica najbrž lahko malo bolj potrudila in še enkrat prebrala svoje besedilo, pa je zame katastrofa, da si Polet dovoli objavo besedila s toliko napakami.

Eno je, če mi takole na forumu pisarimo, eni bolj, drugi manj pravilno, čisto nekaj drugega pa so mediji: revije in časopisi, da o knjigah ne govorim.

• 2 |-10+12

Če ne bi bil zapis točno tak kot je, ne bi bil tako dober! Zame, pika. Sicer pa imajo pri Poletu verjetno svojega lektorja in če je tekst namerno pustil takega, mu dam roko!

@Ken, te peljem enkrat na per, da ti povem, v katero smer se vrti kolo evolucije!mežik

• 1 |-10+11

Ne vem, zakaj bi vejica na napačnem mestu izboljšala zapis. Če je šlo tisto skozi roke lektorja, mu jaz ne bi dal roke, ampak čevelj. Eno je sleng, drugo pa vejice na napačnih mestih in napačno sklanjanje.

• 0 |-10+10
    @mark:

Ne vem, zakaj bi vejica na napačnem mestu izboljšala zapis. Če je šlo tisto skozi roke lektorja, mu jaz ne bi dal roke, ampak čevelj. Eno je sleng, drugo pa vejice na napačnih mestih in napačno sklanjanje.

Slavni profesor Gale, slavist do Toporišiča, nam je povedal kako pomembo je z vejico. V enem samem stavku, komandir pošlje vojaku sporočilo, med 2WW.

"Ustreliti ne izpustiti."

Suma sumarom. Pa sej mamo tudi boljše "Pozdravljam svoje starše...predvsem očeta in mamo."

• 0 |-10+10
    Če je njegova punca pravtako iz Kisuca, pol se ne čudim, da tako piše, ker takih tam kar mrgoli. He he.
  • 0 |-10+10
    @IZO:

Če ne bi bil zapis točno tak kot je, ne bi bil tako dober! Zame, pika. Sicer pa imajo pri Poletu verjetno svojega lektorja in če je tekst namerno pustil takega, mu dam roko!

@Ken, te peljem enkrat na per, da ti povem, v katero smer se vrti kolo evolucije!mežik

Te matra tale Transalp, ane?
    Tut mene ;)
  • 0 |-10+10
    @fuego:

Jaz pa Francoze čisto razumem. Težko je navijati za nekoga, ki ima v ekipi par pomočnikov, ki so močnejši od največjih konkurentov, ki ima tehnologijo boljšo od konkurence, ki uporablja pripomočke na meji (ali čez mejo) dovoljenega (tako jih prepričujejo mediji), čeprav je itak za razred boljši od ostalih, potem se pa še pizdaka, če ga ne čakajo ko gre scat ali ko menja bicikel. Pa še iz njim ne najbolj priljubljene države je.

To je tako, kot če bi zagrebški Dinamo pokupil vse najboljše nogometaše Z Mesijem in Ronaldom vred, potem bi se pa čudili, zakaj nekateri Ljubljančani ne navijajo za njih, ko igrajo  z ubogo Olimpijo.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • POC-original

POC-original

prodam popolnoma nova očala POC.   cena novih 235.    

Cena: 140,00 EUR
  • fulcrum zero

fulcrum zero

prodam odlično ohranjene obroče, vožene eno sezono na maratonih sprednji obroč je nov, menjhan pod garancijo.račna 11 zobniki 11-27-redni ultegra   +nove gume

Cena: 430,00 EUR
  • potovalna torba za kolo

potovalna torba za kolo

prodam torbo za kolo, kot nova, enkrat rabljena. primerna za transport kolesa z letalom.. zelo kvalitetna torba, v njej se kolo ne poškoduje v torbo gre raztavljen kolo in lahko še eni dodatni ob(...)

Cena: 105,00 EUR
  • CX/ Gravel bicikl Rose PRO DX Cross

CX/ Gravel  bicikl Rose PRO DX  Cross

Prodajem CX /Gravel bicikl Rose model PRO DX Cross velicina S , tt520mm,za visinu vozaca /vozacice 165-175 rama je alu .vrlo atraktivna .polirani varovi ,robusne cijevi.cable routing .disk kocnic(...)

Cena: 850,00 EUR
  • Kaseta campagnolo corus 25-11

Kaseta campagnolo corus 25-11

Prodam malo vozeno kaseto

Cena: 50,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    POC-original
    prodam popolnoma nova očala POC.   cena novih 235.    
    Cena: 140,00 EUR
  • Prodajam
    fulcrum zero
    prodam odlično ohranjene obroče, vožene eno sezono na maratonih sprednji obroč je nov, menjhan pod garancijo.račna 11 zobniki 11-27-redni ultegra   +nove gume
    Cena: 430,00 EUR
  • Prodajam
    potovalna torba za kolo
    prodam torbo za kolo, kot nova, enkrat rabljena. primerna za transport kolesa z letalom.. zelo kvalitetna torba, v njej se kolo ne poškoduje v torbo gre raztavljen kolo in lahko še eni dodatni ob(...)
    Cena: 105,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros, kompakt oblike in širine 42 cm!   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih