--Notification--

logo

Scott- Foil ali Addict

Komentarji

• 1 |-10+11

Imam addicta in če bi se odločil še 1x bi spet vzel addicta. Zakaj, ne vem, ker mi je lepšikaže jezik

• 0 |-10+10
    Foil brez dvoma je superiorno kolo
  • 0 |-10+10
    :) lej to lepoto :)

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0509/5317/products/scott-foil-premium-bike-2016_241411z.jpg?v=1463428424
  • 0 |-10+10

Jaz se ne strinjam ravno s tistimi anekdotami. Je kar precejšnja razlika, ali imaš odvečno kilo na telesu ali pa na kolesu. Telesna vseeno pritiska na pedala. Res je, da za povprečnega rekreativca tisti dekagrami bicikla niso odločilni, ampak če nekomu igrača predstavlja veselje in si jo lahko privošči, naj si jo kupi.

Ne vem sicer, kakšna je razlika v teži, ampak če sta kolesi v istem rangu, najbrž ne prav velika. Zato domnevam, da se boš pri nakupu odločil bolj po izgledu. Sam imam Adicta, ker so mi bolj všeč klasična kolesa. Je odlično kolo, ampak res ne gre samo. Jaz sem se na Franji v klanec dajal s trekarji, pa tudi na poniju je bil eden kar blizu. (ni mi sicer čisto jasno, kao je do klanca prišel tako hitro, saj sem do klanca vozil blizu 40)

• 1 |-10+11

Je bil res samo poni, da ni bil "solex" nasmeh

• 0 |-10+10

Foil, zakaj? Ker ti tistih par 100g razlike v klanec ne bo pomenilo nič. Foil je bolj tog, bolj udoben (ne vem ali ste ostali primerjali s starim Foil-om, ki je res bil manj udoben od Addicta, nov ni, je bolj udoben) in ima boljši sistem zavor (direct mount, še posebaj če boš imel karbonske felne, imajo več moči).

• 1 |-10+11
    @kolesko:

Foil, zakaj? Ker ti tistih par 100g razlike v klanec ne bo pomenilo nič. Foil je bolj tog, bolj udoben (ne vem ali ste ostali primerjali s starim Foil-om, ki je res bil manj udoben od Addicta, nov ni, je bolj udoben) in ima boljši sistem zavor (direct mount, še posebaj če boš imel karbonske felne, imajo več moči).

Boljši zavorni sistem na papirju v praksi pa.....
  • 1 |-10+11
    @kolesko:

Kako je lahko Foil bolj udoben, če gre za aero kolo?

• 0 |-10+10
    Pojma nimam o škotih, ampak tako na splošno, bolj kot aero vs endurance vpliva na udobje kvaliteta materialov...
  • 0 |-10+10
    @bécane: Pojma nimam o škotih, ampak tako na splošno, bolj kot aero vs endurance vpliva na udobje kvaliteta materialov...

Za mene je udobje na kolesu geometrija...Vozim Synapse-a in je zelo udoben. Zadnjič sem probal Supersix-a in je super odzivno kolo ampak zame preagresivna pozicija...Če ne hodiš na tekme je CR1 dovolj dobro kolo...

• 0 |-10+10

Meni tole tog okvir, pa udoben okvir pa bla bla. Jaz ne čutim med različnimi okvirji nobene razlike, če mi pa kdo za 2 mm prestavi sedež ali balanco je pa katastrofa.

• 1 |-10+11
    Eden največjih nategov kolesarske industrije so pa aero cestni okvirji.
  • 0 |-10+10

zakaj?

• 1 |-10+11

Verjetno zato, ker si z njim hitrejši samo na papirju (in morda v vetrovniku) ? V bistvu v pelotonu sploh ni opaziti prevlade aero, ali sem slep in se motim ?

• 0 |-10+10

ja odvisno od etape, venge vias vs tarmac, trek madone vs emonda, foil vs addict...

dvomim, da bojo pri ravninskih etapah izbral tarmaca namesto viasa :)

• 1 |-10+11

Povprečen rekreativec ne bo znal izkoristit prednosti določenega kolesa, se pa to pozna pri profesionalcih, kjer odločajo malenkosti.

• 2 |-10+12

Točno tako kot je fuego napisal... Na Krvavec ne boš naredil 20km/h povprečja niti z Addictom niti s Foilom, pa čeprav si klancar :), prav tako ne boš naredil 50km/h povprečja v eni uri vožnje po ravnini če boš vozil Foila namesto Addicta .... realno - vzemi tistega ki ti je lepši. (pika)

• 0 |-10+10

Js bi vzel Addicta...mi je bolj všeč geometrija. Za klanc sigurno boljši kot Foil....

• 0 |-10+10
    Zakaj je za klanc boljši Addict, če zgoraj beremo, da rekreativci ne izkoristijo prednosti določenega kolesa?
  • 1 |-10+11
    @fuego:

Js bi vzel Addicta...mi je bolj všeč geometrija. Za klanc sigurno boljši kot Foil....

HAhahahahahahah pa ka si ti munjen? poglej 2 posta gor kaj si napisal

• 1 |-10+11
    Pač, kauč mojstri ... :)
  • 0 |-10+10
    mogoce ni povprecen? :)
  • 0 |-10+10
    @bécane: Zakaj je za klanc boljši Addict, če zgoraj beremo, da rekreativci ne izkoristijo prednosti določenega kolesa?

Ah fantje...Prvič bolj mi je všeč bolj klasična geometrija Addicta..aero kolesa me ne privlačijo..ne samo zaradi izgleda ampak zato, ker so preveč trda in preveč neudobna. Addict je v primerjavi z Foil-om malce lažji a to ne igra vloge. Vseeno je geometrija malce bolj komfortna kolikor je lahko sploh pri tekmovalnem kolesu. Kolega ga je vozil in je rekel, da je zelo odziven. Nisem rekel, da ga bom kupil ampak , če bi že moral izbirati med obema modeloma, bi raje izbral Addicta. Sam bi si raje kupil CR1, če bi že kupoval Scotta. Bolje imeti pravilno nastavljeno endurance kolo, kot pa imeti ogromno spajserjev pod krmilom kot je to videti pri malce težjih kolesarjih, ki si kupujejo race kolesa potem pa ga kljub spajserjem nikoli ne vozijo spodaj na krmilu. Da ne govorim o tem, da bi bilo za te težje kolesarje bolje, da bi vozili kompaktno gonilko kot pa da gonijo s kadenco pod 50 v 10% klanec po ravnini pa največ 30.

• 0 |-10+10

Oba sta odlična... vzemi tistega, ki ti je bolj všeč.... če bi jaz izbiral zase... Addict.. zgolj zato, ker mi je lepši ;-)

• 0 |-10+10

Drugače vozim CR1, najraje se vozim v klanec, ker jih mam kar obilo okrog bajte. Pa sem hotel menjti za fojla in ga tudi dobil na probo, ob pogledu nanj je bila to ljubezen na prvi pogled. Izbral sem Korensko sedlo z A strani, pa v celotnem krogu iz Rateč,čez Trbiž in Koren nazaj v Rateče, nisem bil pretirano hitrejši od CR1. Hočem rečt, da kar zajetn kup evrov ne odtehta neopažene razlike v konkreten klanec. Sam se štejem za povprečneža. Je pa res, da je lep in  te ne pusti ravnodušnega. Ker se doma ne kepamo z dnarjem je cr1 ostal v hlevu, fojl pa pobožna želja. Prince je prov povedal: če ti finance niso problem vzemi kar ti je všeč, življenje je prekratko, da se bi ustavljal pri takih malenkostih. Uživej!!!

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Prodam FOCUS VARIADO EXPERT

Prodam FOCUS VARIADO EXPERT

(slika) (slika) (slika) Prodam cestno kolo znamke Focus, model Variado Expert.   velikost: 54 cm oprema: Shimano Ultegra 6600 gonilka FSA gossamer 50/34   Kolo je letnik 2007, na sezono vož(...)

Cena: 350,00 EUR
  • 11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP - QF156 – black

11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP -  QF156 – black

11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP -  QF156 – black Prodam novo gonilko garancija -račun SRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm - (...)

Cena: 210,00 EUR
  • Selle Italia SLR Team Edition FLOW 170 g

Selle Italia SLR Team Edition FLOW 170 g

Prodam nov sedež Selle SLR Italia Team Edition  FLOW 170 g cena 90 eur  info 041 887600

Cena: 90,00 EUR
  • Ritchey WCS opora krmila-fajfa 120mm fi- 25.4mm - 6°

Ritchey WCS opora krmila-fajfa 120mm  fi-  25.4mm  - 6°

Prodam oporo krmila -fajfo ,Ritchey WCS opora krmila-fajfa 120mm  fi-  25.4mm  - 6° cena = 15 eur  info 041 887600

Cena: 15,00 EUR
  • Ritchey WCS -Flat TRX 50 - alu krmilo dolžine 555 mm fi- 25,4mm ter 585 mm fi-31,8mm cena 15 EUR info 041 887600

Ritchey WCS -Flat TRX 50 - alu krmilo dolžine 555 mm fi- 25,4mm ter 585 mm  fi-31,8mm  cena 15 EUR  info 041 887600

Proda 2 kom krmila Ritchey WCS -Flat TRX 50 - alu krmilo dolžine 555 mm fi- 25,4mm ter 585 mm  fi-31,8mm  cena 15 EUR  info 041 887600

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • 27,5" ali 29"
  • Aero vsestransko cestno kolo

Oglas 300x250

• Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros, kompakt oblike in širine 42 cm!   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih