--Notification--

logo

Nesreča kolesarjev v dolini Kokre - Potoče/Preddvor

Komentarji

• 1 |-10+11

Pa še to: dajmo malo mislit, kdaj in kje se vozimo. Ni treba ob 16.00 sredi tedna po najbolj prometnih cestah izpostavljat sebe in živcirat šoferjev. Recimo cesta Vodice - Moste, zmeraj precej kolesarjev, čeprav je čez Bukovico lep "obvoz", kjer ne drvijo 90 km/h mimo tebe... 

• 0 |-10+10

Odlični so ti v veliki meri na novo uvedeni umirjevalniki prometa, ki vsake toliko cestišče zožijo tako, da še avto na tanko skozi prepelje. Kamioni seveda še težje, in ko se tam znajde še kolesar....
    Tisti način po dva v vrsti je za naše "kolovoze", vsaj po mojem popolnoma neprimeren, da o men- taliteti naših voznikov ne govorimo. Vozniška kultura v razvitem svetu je nekaj popolnoma drugega kot pri nas, kjer je bila še v mojem otroštvu redko katera cesta asfaltirana. Ozaveščanje voznikov bi morali opraviti že v avtošolah in pa zakonodajalec z strožjimi predpisi. Prehitevanje kolesarja brez vklopljenega smernika je pri nas povsem običajno. Najlepše se razlika opazi sedaj, ko so ceste polne tujcev, ki imajo povsem drugo vozniško kulturo. Absolutno pa se strinjam, da na hitrih cestah skupine kolesarjev predstavljajo nepotreben zamašek. V resnici je še malo nesreč pri vsem trapastem početju, ki ga uprizarjajo.

• 0 |-10+10

Še ne boste nehali presenečen

• 0 |-10+10

@chef: Anglija je že kolesarjem prijazna dežela, je pa polno šita na youtubu in avtomobilisti se pritožujejo nad enakimi bedarijami, kot naši in tud tam veselo divjajo mimo.

• 0 |-10+10
    @ckr.si.:

Odlični so ti, v veliki meri na novo uvedeni umirjevalniki prometa, ki vsake toliko cestišče zožijo, tako, da še avto na tanko skozi prepelje. Kamioni seveda še težje, in ko se tam znajde še kolesar....
    Tisti način po dva v vrsti je za naše "kolovoze", vsaj po mojem popolnoma neprimeren, da o mentaliteti naših voznikov ne govorimo. Vozniška kultura v razvitem svetu je nekaj popolnoma drugega kot pri nas, kjer je bila še v mojem otroštvu redko katera cesta asfaltirana. Ozaveščanje voznikov bi morali opraviti že v avtošolah in pa zakonodajalec z strožjimi predpisi. Prehitevanje kolesarja brez vklopljenega smernika je pri nas povsem običajno. Najlepše se razlika opazi sedaj, ko so ceste polne tujcev, ki imajo povsem drugo vozniško kulturo. Absolutno pa se strinjam, da na hitrih cestah skupine kolesarjev predstavljajo nepotreben zamašek. V resnici je še malo nesreč pri vsem trapastem početju, ki ga uprizarjajo.

• 0 |-10+10
    @kolo-voz: POMEMBNO OBVESTILO !

Danes je torek in bambiji imajo zopet rundo. Na obmocju Cerkelj, Vodic in Medvod velja biti se posebej pozoren kajti mimo vas zna prihrumeti skupina omenjenih kolesarjev ...

sem videl ja da je za ta del ARSO že razglasil Rdeči alarm. So dali nujno medicinsko in helikopter na brniku na visoko pripravljenost.

• 2 |-10+12
    Menim, da manjka temeljno človeško vprašanje, kaj je s ponesrečenko?
    Želim ji vse dobro.
    Vsak od nas se kdaj vozi v nasprotju s pravili in v večini imamo srečo, da se nam nič ne zgodi.
  • 1 |-10+11
    @Anquetil.J: Menim, da manjka temeljno človeško vprašanje, kaj je s ponesrečenko?
    Želim ji vse dobro.
    Vsak od nas se kdaj vozi v nasprotju s pravili in v večini imamo srečo, da se nam nič ne zgodi.

Saj zaradi tega prihaja do nesreč...če bi ljudje v avtu, na kolesu, peš... spoštovali pravila, do nesreč ne bi prihajalo...

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @Anquetil.J: Menim, da manjka temeljno človeško vprašanje, kaj je s ponesrečenko?
    Želim ji vse dobro.

Saj zaradi tega prihaja do nesreč...če bi ljudje v avtu, na kolesu, peš... spoštovali pravila, do nesreč ne bi prihajalo...

Nesreča je dogodek, ki se praviloma naj ne bi zgodil. Lahko se imenuje tudi višja sila. Kadar pa se ravna tako, da se nesrečo išče je pa ta vedno zelo blizu. 

• 1 |-10+11
    @ckr.si.
    @fuego:
    Želim ji vse dobro.

Nesreča je dogodek, ki se praviloma naj ne bi zgodil. Lahko se imenuje tudi višja sila. Kadar pa se ravna tako, da se nesrečo išče je pa ta vedno zelo blizu. 

Definicija "Nesreće" je res zanimiv pojem...V največ primerih jo lahko spravimo v predal z naslovom "Človeška Glupost" ...
    Če pomislimo naprej... Nesreče...sploh Ni..je le pseudonim za neznanje, nesposobnost osebka ,ki se znajde v neki situaciji..ampak ji ni kos, čeprav "misli" ..
    Da zna!!
    :)

• 1 |-10+11
    @ken:
    @ckr.si.
    @fuego:
    Želim ji vse dobro.

Definicija "Nesreće" je res zanimiv pojem...V največ primerih jo lahko spravimo v predal z naslovom "Človeška Glupost" ...
    Če pomislimo naprej... Nesreče...sploh Ni..je le pseudonim za neznanje, nesposobnost osebka ,ki se znajde v neki situaciji..ampak ji ni kos, čeprav "misli" ..
    Da zna!!

Saj ne da bi se prerekal, vendar, ko se odlomi oprimek, ki je zdržal x hribolazcev lahko to imenujemo nesreča. Ravnanje in pričakovanje je bilo enako kot pri vseh pred tistim nesrečnežem, ki mu je spodletelo.

• 0 |-10+10
    Samo @ken je zadel bistvo in tudi ti imaš prav, lahko rečemo: 5% nesreč proti 95% "nesreč".
  • 2 |-10+12
    @ckr..To kar si navedel...je ze usoda..TomazH bi rekel.."to ve On" In to zastopim.

To kar vidim na cesti v obliki dirkačev +50(ne samo Bambijev)..

....Ne zastopim!

In ni prav ,da se to tu tolerira!!
  • 0 |-10+10
    @ken: @ckr..To kar si navedel...je ze bolj usoda..TomazH bi rekel.."to ve On" In to zastopim.
    To kar vidim na cesti v smislu dirkačev +50pa lahko rečem..vem,uzgal bojo...
    ergo"to vem tudi Jaz" :)
    Ne da bi bil kritičen..Samo to zadnje pa ne zastopim!

Hodiš po istih stopnicah in se oprijemaš iste ograje v prepričanju, da je to varno, ker so to pred teboj počeli že tisoči. Tako so te učili od malega. Nikakor ne pričakuješ da bo šlo karkoli narobe. In zgodi se ravno tebi.
    V usodo pa jaz ne verjamem!

• 1 |-10+11
    Maš prav ;)
    Prid na mojo rundo!
  • 0 |-10+10
    Ok
    Pol bodo od sedaj poročali o prometnem neznanju na cestah :).
    Vosu;)
  • 3 |-10+13
    @pogy:

Bodimo pošteni. Velikokrat smo ovira na cesti... Ne mislim, da tam nimamo kaj počet, ampak nekateri se obnašajo popolnoma egoistično. Popoldanska prometna konica, končno prehitimo kolesarja, pa na prvem semaforju kolono prehiti po desni in ga moramo spet vsi prehitet. Res lepo, sploh za tovornjake. Vzpon na Črnivec, voznik priklopnika (ki je v službi) se vozi 15 km/h, ker se skupina mladeničev (ki so na rekreaciji), ne more umaknit za 10 sekund. Tudi jaz bi znorel! 

Kot voznik C kategorije in kolesar se ne bi mogel bolj strinjat. Tovornjakarji se mi zdijo še presneto tolerantni glede na to, da se morajo včasih več km cijaziti za kolesarji, da jih lahko končno za silo varno prehitijo, kolesarji pa kot da ni nič.

Jaz se poskušam vedno umakniti, če vidim, da ima tovornjak težave zaradi mene.

• 1 |-10+11
    @Sinyard:
    @pogy:

Bodimo pošteni. Velikokrat smo ovira na cesti... Ne mislim, da tam nimamo kaj počet, ampak nekateri se obnašajo popolnoma egoistično. Popoldanska prometna konica, končno prehitimo kolesarja, pa na prvem semaforju kolono prehiti po desni in ga moramo spet vsi prehitet. Res lepo, sploh za tovornjake. Vzpon na Črnivec, voznik priklopnika (ki je v službi) se vozi 15 km/h, ker se skupina mladeničev (ki so na rekreaciji), ne more umaknit za 10 sekund. Tudi jaz bi znorel! 

Jaz se poskušam vedno umakniti, če vidim, da ima tovornjak težave zaradi mene.

Če je prisotna dobra volja in spoštovanje eden do drugega se da na cesti veliko zmenit, tako da smo vsi zadovoljni. Moraš biti precej velik bučko, da se lotiš z biciklom uveljavljat svoje pravice na cesti.

• 3 |-10+13
    @ken:
    @ckr.si.
    @fuego:
    Želim ji vse dobro.

Da zna!!

Tako je..nekdo je pač uvedel izrek ˝nesreča˝...gre pa za skupek človeške malomarnosti, nepazljivosti itd...Pred nekaj dnevi je bila huda prometna nesreča na cesti med Celjem in Laškim. Neka 48 letna ženska je zapeljala na levi pas, po katerem se je pravilno peljalo 27 letno dekle, ki je v nesreči umrlo. Ženska , ki je povzročila nesrečo pa je preživela. V tem primeru lahko rečemo, da je 27 letna ženska imela nesrečo. Vozila je pravilno in ni mogla pričakovati, da bo neka budala zapeljal na ravni cesti na njen pas. Kaj je 48 letnica iskala na levem pasu še ne vedo..je nepravilno prehitevala, je iskala mobitel ali se pogovarjala po mobitelu...v tem primeru ne moremo govoriti o nesreči. V kolikor pa je ženska doživala napad, potem pa lahko govorimo o nesreči. Je pa ta cesta zelo nevarna, je kot magnet za norce, ki vedno prehitevajo v škarje. Jaz se po tej cesti raje ne vozim s kolesom. Raje zagrizem v tist 18% klanček in se po levem bregu Savinje spustim v Laško kot da bi se vozil po tej cesti. Ravno zadnjič se peljem s kolesom po kolesarski in ena peška gre čez rdečo luč. Pa še to zelo počasi in zraven buli v telefon. Sploh me ni videla. Ko sem se ji zadrl, je še gobcala nazaj. In takih je na cesti polno. Z mislimi so drugje, ne na cesti. Tudi kolesarji se med sabo začvekajo, da sploh ne opazijo, da so zasedli cel pas, ženske na veliko čvekajo po telefonu itd.. Je treba bit pazljiv. Jaz v avtu in na kolesu vedno gledam na vse strani, da se mi s kake stranske ne pripelje kaka budala. Sem se na ta način rešil že marsikatere ˝nesreče˝.

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @ken:
    @ckr.si.
    @fuego:
    Želim ji vse dobro.

Da zna!!

Tako je..nekdo je pač uvedel izrek ˝nesreča˝...gre pa za skupek človeške malomarnosti, nepazljivosti itd...Pred nekaj dnevi je bila huda prometna nesreča na cesti med Celjem in Laškim. Neka 48 letna ženska je zapeljala na levi pas, po katerem se je pravilno peljalo 27 letno dekle, ki je v nesreči umrlo. Ženska , ki je povzročila nesrečo pa je preživela. V tem primeru lahko rečemo, da je 27 letna ženska imela nesrečo. Vozila je pravilno in ni mogla pričakovati, da bo neka budala zapeljal na ravni cesti na njen pas. Kaj je 48 letnica iskala na levem pasu še ne vedo..je nepravilno prehitevala, je iskala mobitel ali se pogovarjala po mobitelu...v tem primeru ne moremo govoriti o nesreči. V kolikor pa je ženska doživala napad, potem pa lahko govorimo o nesreči. Je pa ta cesta zelo nevarna, je kot magnet za norce, ki vedno prehitevajo v škarje. Jaz se po tej cesti raje ne vozim s kolesom. Raje zagrizem v tist 18% klanček in se po levem bregu Savinje spustim v Laško kot da bi se vozil po tej cesti. Ravno zadnjič se peljem s kolesom po kolesarski in ena peška gre čez rdečo luč. Pa še to zelo počasi in zraven buli v telefon. Sploh me ni videla. Ko sem se ji zadrl, je še gobcala nazaj. In takih je na cesti polno. Z mislimi so drugje, ne na cesti. Tudi kolesarji se med sabo začvekajo, da sploh ne opazijo, da so zasedli cel pas, ženske na veliko čvekajo po telefonu itd.. Je treba bit pazljiv. Jaz v avtu in na kolesu vedno gledam na vse strani, da se mi s kake stranske ne pripelje kaka budala. Sem se na ta način rešil že marsikatere ˝nesreče˝.

lepo napisano!

• 0 |-10+10

Danes zjutraj kolesar povzročil nesrečo en mrtev, 4 ranjeni. Pa nič .......

• 0 |-10+10

Tisti ki se spozna na šofiranje in promet , ne bo šel niti mrtev s kolesom na CE-Pivo-Zidani most !Samo 1x in nikoli več !

• 0 |-10+10
    @Maratonac:

Tisti ki se spozna na šofiranje in promet , ne bo šel niti mrtev s kolesom na CE-Pivo-Zidani most !Samo 1x in nikoli več !

Prav tako kakor cesta Vodice-Moste samomorilsko nevarna, ponavadi še bočni veter s Krvavca, šel 1x in nikoli več pa četud nardijo špuro al pa kolesarsko!

• 0 |-10+10
    @Maratonac:

To cesto peljem kvečjemu na nedeljo zjutraj, ko je res minimalno prometa in ni tovornjakov.

• 0 |-10+10
    @Maratonac:

se da priti iz Celja do Zidanega mosta ob vzporednih cestah mal več je klancev sam to odtehta mir ter skoraj nič prometa v primerjavi z glavno ,kjer se ne bi vozil niti v sanjah...

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Specialized allez E5

Specialized allez E5

Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (replica Peter Sagan)   Kolo je staro oz. voženo 4 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 pr(...)

Cena: 650,00 EUR
  • Sedežna opora Fizik Cryano R1

Sedežna opora Fizik Cryano R1

Prodam malo rabljeno sedežno oporo Fizik Cryano R1 27,2 x 330 mm.www.fizik.com/eu_en/men/compo nents/seatposts/cyrano-seatpos t-r1.html 

Cena: 50,00 EUR
  • Mtb obroči 26col DtSwiss xr30

Mtb obroči 26col DtSwiss xr30

Prodam mtb obroče 26col DtSwiss xr30. V uporabi 2 sezoni.

Cena: 65,00 EUR
  • Kolesarski čevlji Scott Road Pro

Kolesarski čevlji Scott Road Pro

Prodam nove čevlje Scott Road Pro, številka 43. Model 2015. www.bike24.com/p2108513.html

• Okvir Specialized Stumpjumper HT 29 S-WORKS

Okvir Specialized Stumpjumper HT 29 S-WORKS

prodaja se okvir Specialized Stumpjumper HT S-WORKS karbon letnik 2016-L velikost-z vilico RockShox RS-1 w/BrainFade -vožen samo eno sezono, lepo ohranjenLahko samo okvir brez vilice......Podatki(...)

Cena: 1.900,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• ESTEMP je ocenil +1
    MAXISPORT Čerin
  • TEX je ocenil +1
    Jani Brajkovič
  • morison je ocenil +1
    Jani Brajkovič
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Jani Brajkovič
  • Slovenski nogomet
  • Slovenski nogomet

Oglas 300x250

• Prodajam
    Specialized allez E5
    Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (replica Peter Sagan)   Kolo je staro oz. voženo 4 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 pr(...)
    Cena: 650,00 EUR
  • Prodajam
    Sedežna opora Fizik Cryano R1
    Prodam malo rabljeno sedežno oporo Fizik Cryano R1 27,2 x 330 mm.www.fizik.com/eu_en/men/compo nents/seatposts/cyrano-seatpos t-r1.html 
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Mtb obroči 26col DtSwiss xr30
    Prodam mtb obroče 26col DtSwiss xr30. V uporabi 2 sezoni.
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih