--Notification--

logo

Nasveti za izgubo nepotrebne mišične mase

Komentarji

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

@Andraž23: poglej tale video, pa povej, če vidiš kje kakšnega klancarja oz. pišanca: www.youtube.com/watch?v=7NP0g SwXuqQ

Ti kar ostani mišičast, boš vsaj lahko pohodu pedala, ko bo treba. Klancarjem pa ne daj, da se bi šlepal za tabo, pa te pol u klance nažgal. To pač delajo, taktika je del kolesarstva. ;)

V priloženem posnetku nihče od kolesarjev nima več kot 75kg in so v zivo pravi okostnjaki. Za primerjavo ma grajpl 80kg in zgleda žival na kolesu.
    Hribolazcu nemoreš kar tako utečt po ravnini da te v klanec nebi ujeli in prehiteli. Zato vse tritedenske dirke zmagujejo specijalisti za klanec.
    Kar se tiče mase za v klanec. Mišičast kolesar gre težje v klanec zaradi porabe kisika v mišice ki mu ne pomagajo nič (hrbet,roke,prsa in najpomenbneje ritne mišice ki so največje)
    Višina,teža in procent maščobe?
    Osebno imam 191cm,90+ kg
    ( precej mišic) in nikoli nebom klančar.
  • 0 |-10+10
    @StaraKost:

Mišice, ki jih ne "uporabljaš",  se "same od sebe" zmanjšajo smeh.

Mi ki čez zimo v fitnesu šopamo počep,preša... meseca avgusta izgubimo skoraj vso mišično tudi na nogah kljub temu da kolesarimo veliko.

Zgornji del telesa je napram zimi aušvic sindrompresenečen

• 0 |-10+10
    @nemelk:

Vozim Addicta in sem klancar!

Vozim tudi Addicta in nisem klancar.
  • 0 |-10+10
    @velikomalo:
    @SODROVC:

@Andraž23: poglej tale video, pa povej, če vidiš kje kakšnega klancarja oz. pišanca: www.youtube.com/watch?v=7NP0g SwXuqQ

Ti kar ostani mišičast, boš vsaj lahko pohodu pedala, ko bo treba. Klancarjem pa ne daj, da se bi šlepal za tabo, pa te pol u klance nažgal. To pač delajo, taktika je del kolesarstva. ;)

V priloženem posnetku nihče od kolesarjev nima več kot 75kg in so v zivo pravi okostnjaki. Za primerjavo ma grajpl 80kg in zgleda žival na kolesu.
    Hribolazcu nemoreš kar tako utečt po ravnini da te v klanec nebi ujeli in prehiteli. Zato vse tritedenske dirke zmagujejo specijalisti za klanec.
    Kar se tiče mase za v klanec. Mišičast kolesar gre težje v klanec zaradi porabe kisika v mišice ki mu ne pomagajo nič (hrbet,roke,prsa in najpomenbneje ritne mišice ki so največje)
    Višina,teža in procent maščobe?
    Osebno imam 191cm,90+ kg
    ( precej mišic) in nikoli nebom klančar.
    Taprav dec mora imeti vsaj 70 :-)
  • 0 |-10+10

Moje izkušnje: telo se nekako samo prilagodi vrsti športa in ti nekako pove kaj mu paše. V življenju nisem preračunal ene kalorije, kontrola teže pa skoraj vsako jutro po WC ju mežik
    Ko sem tekel sem imel na 191 cm 75 minus kg, ko sem prešaltu na bicikel sem se lahko samo usral s temi kilami in v klanec in po ravnini. Enostavno sem pribil gor 6 kg in je pesem čisto druga. No, bog ne daj da grem tečt s temi kilami...
    Ti samo teraj, ko razjahaš bicikl pa ni treba vse vase zbasat kar je v vidnem polju. 
    Srečno.

• 0 |-10+10
    Jaz mislim, da se splača težo držati pod kontrolo oziroma jo v primeru večjih kil nekoliko zmanjšati, kot si želi A. Pridobivanje mišične mase se sicer dobro čuje in morda tudi dobro zgleda za koga, vendar z leti in staranjem tako ali tako kile pridejo same od sebe. Potem pa vidiš razne "bilderje" z veliko oblogami v srednjih letih, ki jih ne izgubijo več nikoli, breme prevelike teže pa je lahko v starosti usodno. Zato se strinjam s predlaganim treningom z morda nekoliko manj beljakovinskega vnosa in pa seveda vztrajnostjo, ki je pri vsem najpomembnejša.
  • 0 |-10+10
    @Andraz24:

Vidim, da je debata kar zanimiva. Moja izkušnja je pa naslednja:

2016 sem začel tu pa tam kolesariti z gorcem. Takrat sem dvigoval uteži in imel pri 182 cm cca 88kg. (BF 10%)

V 2016 sem izgubil okrog 4 kg na račun zmanjšanja bicepsa, hrbta in pridobil nekaj mišic na nogah.

Danes sem po cca. 15000 km težak okrog 80 kg s tem, da imam zelo močne noge, na zgornjem delu telesa pa sem ohranil tricepse, rame in trebušne mišice. Teža se je na 80 kg ustalila. Za kolesarja sem torej še vedno relativno težak, moj cilj je, da bi prišel pod 75 kg.

Poizkusil bom torej treninge na tešče z zmerno omejitvijo beljakovin, pa da vidim kako se bo telo odzvalo :) Tudi zmerni feesting čez vikend se mi zdi ok ideja. Npr. sobota + nedelja trening na tešče z  omejenim dnevnim vnosom (cca 1000 kcal kaloričnega deficita na dan).

Svetujem ti da primanklaja kalorij ne delaš s nižanjem vnosa, temveč s športno aktivnostjo... katere imaš dosti...

Fasting v smislu da spustiš zajtrk in ješ vse znotraj enega ali dveh obrokov dnevno... npr on 13.00 on 18.00 ... nič pred tem, nič za tem... eno bi svetovali le bcaajke okoli treningov, ampak tu so mnenja razlicna...

Pazi predvsem na beljakovine, kar se tiče oh in maščob bo telo pri tebi vse dobr za energijo uporablal....
  • 4 |-10+14

@Andraž24  A nima Guček več kilogramov kot ti (80 kg) in čeprav ni več med najmlajšimi (41 let) je včeraj vseeno prišel na Roglo za 00:47:36,50 smeh .  Veliko suhecov mu je gledalo v hrbet. Lep dokaz, da mišice vseeno niso čisto odvečna teža tudi za daljše klance, da ne omenjam tiste krajše, kjer tisti lahki "popušijo". Če že imaš mišice in nizek procent maščobe obdrži jih. Boš boljši overall kolesar, kar najbolj velja in ne samo "klancar", ker očitno nisi rojen za klancarja suheca.

• 0 |-10+10
    @velikomalo:
    @StaraKost:

Mi ki čez zimo v fitnesu šopamo počep,preša... meseca avgusta izgubimo skoraj vso mišično tudi na nogah kljub temu da kolesarimo veliko.

Zgornji del telesa je napram zimi aušvic sindrompresenečen

Ja izgubite tiste mišice na nogah, ki niso potrebne za dolgotrajno vzdržljivostno vožnjo. Probaj delat večinoma šprinte pa boš videl, da jih ne boš izgubil smeh.
    Počep in potisk aktivira hitra mišična vlakna. Kolesarjenje, razen šprinta in pospeševanja(skoka), večinoma potrebuje počasna in ne hitra mišična vlakna. 

• 1 |-11+12

To kar tebe matra, sem jaz naredil letos in zaenkrat mi je žal. Tut sam sem se hotel hitreje peljati v klance in načrtno izgubil 10kg...iz 67kg na 57kg. Posledično se danes v klance peljem nekje do minute-minute in pol hitreje...govorim o klancih okoli 6km in avg naklonom 7%. Problem pa se mi je pojavil, da mi sedaj povprečna hitrost pada na ravnini. 

Primer:
    Največkrat treniram na klanec Golo, ki je od mene oddaljen 6,5km in nato 6km vspona(okoli 7%) in nazaj...se pravi skupaj naredim okoli 25 km. Pred izgubo teže sem imel skupno povprečje okoli 33 km/h, sedaj pa pod 30 km/h.

Zaključek:
    V kalnec se vozim hitreje, podiram svoje pretekle rekorde(še vedno pa nisem konkurenčen pravim climberjem) vendar na račun tega pa trpi vožnja po ravnini, vožnja v veter in spusti. Seštevek izgube je mnogo večji od izboljšave vožnje v klanec tako, da verjetno grem nazaj na prejšnjo težo.

• 1 |-10+11
    @StaraKost:

@Andraž24  A nima Guček več kilogramov kot ti (80 kg) in čeprav ni več med najmlajšimi (41 let) je včeraj vseeno prišel na Roglo za 00:47:36,50 smeh .  Veliko suhecov mu je gledalo v hrbet. Lep dokaz, da mišice vseeno niso čisto odvečna teža tudi za daljše klance, da ne omenjam tiste krajše, kjer tisti lahki "popušijo". Če že imaš mišice in nizek procent maščobe obdrži jih. Boš boljši overall kolesar, kar najbolj velja in ne samo "klancar", ker očitno nisi rojen za klancarja suheca.

Tudi Lance je bil Popaj proti Pantaniju in še marsikom, pa jih je vse nascal v klanc. Ampak, zakaj že? :D

Dejstvo je, da so za klanc pomembni W na kg, po ravnini pa tud tisti z mali nižjim razmerjem in večjimi absolutnimi W razturajo. Cestno kolesarjenje je postalo eno samo preračunavanje sekund in wattov... :)
  • 2 |-10+12
    Tudi, ko boste najboljši amaterski kolesar v Sloveniji boste težko držali en krog na državnem prvenstvu v elite kategoriji.
  • 0 |-10+10

dado57 : lahko podaš kakšen nasvet kako si izgubil 10 kg? Na račun česa pa? mišic celega telesa ali samo mišic zgornjega dela?

• 0 |-10+10

Takole, prvi vikend "hujšanja" je za mano :) Odpeljal sem : sobota, nedelja zgodaj zjutraj na tešče cca 3h vsak dan v coni 1,2. Čez dan nato nisem bil pretirano lačen kot sem to pričakoval, sem pa jedel večinoma OH in maščobe ter nekaj malega beljakovin.

Pričakoval sem, da bom veliko bol lačen, saj sem po navadi jedel že med treningom in nato kot žival po treningu :) Res je, da malo čutim lakoto med treningom in pa moč ni enaka.

Med tednom bom jedel in treniral normalno, brez "hujšanja", malo manj mesa/beljakovin in poizkušal delati rahel deficit cca 400 kcal dnevno. Za vikend pa zopet "feesting" :)

• 0 |-10+10
    @Andraz24:

Takole, prvi vikend "hujšanja" je za mano :) Odpeljal sem : sobota, nedelja zgodaj zjutraj na tešče cca 3h vsak dan v coni 1,2. Čez dan nato nisem bil pretirano lačen kot sem to pričakoval, sem pa jedel večinoma OH in maščobe ter nekaj malega beljakovin.

Pričakoval sem, da bom veliko bol lačen, saj sem po navadi jedel že med treningom in nato kot žival po treningu :) Res je, da malo čutim lakoto med treningom in pa moč ni enaka.

Med tednom bom jedel in treniral normalno, brez "hujšanja", malo manj mesa/beljakovin in poizkušal delati rahel deficit cca 400 kcal dnevno. Za vikend pa zopet "feesting" :)

Jaz če bi imel tako željo kot imaš ti, bi raje zmanšal OH, in zvečal beljakovine in maščobe na račun OH.
  • 1 |-10+11

Nimam se ravno za strokovnjaka, toda po neki naravni logiki in mojih osebnih izkušnjah, bi bilo zate najučinkoviteje (glede na to, da očitno s kolesarjenjem šele pričenjaš) eno sezono precej pogosto (vsaj dvakrat na teden) voziti zelo dolge relacije (nad 100 km), tik pod aerobnim območjem. Šele naslednjo sezono pa take treninge postopoma nadomeščati z intervalnimi treningi v klanec. Tretjo sezono, ko bodo pred začetkom tekmovalne sezone, intervalni treningi in treningi v klanec predstavljali večino tvojih treningov, boš na tekmah v vzponih, že krepko konkurenčen z boljšimi klancarji. Poznam nekaj kolesarjev, ki so precej težki (nabiti) pa so v klancih med najboljšimi.

• 0 |-10+10
    @Andraz24:

Vidim, da je debata kar zanimiva. Moja izkušnja je pa naslednja:

2016 sem začel tu pa tam kolesariti z gorcem. Takrat sem dvigoval uteži in imel pri 182 cm cca 88kg. (BF 10%)

V 2016 sem izgubil okrog 4 kg na račun zmanjšanja bicepsa, hrbta in pridobil nekaj mišic na nogah.

Danes sem po cca. 15000 km težak okrog 80 kg s tem, da imam zelo močne noge, na zgornjem delu telesa pa sem ohranil tricepse, rame in trebušne mišice. Teža se je na 80 kg ustalila. Za kolesarja sem torej še vedno relativno težak, moj cilj je, da bi prišel pod 75 kg.

Poizkusil bom torej treninge na tešče z zmerno omejitvijo beljakovin, pa da vidim kako se bo telo odzvalo :) Tudi zmerni feesting čez vikend se mi zdi ok ideja. Npr. sobota + nedelja trening na tešče z  omejenim dnevnim vnosom (cca 1000 kcal kaloričnega deficita na dan).

No da razčistimo.

Pri 88kg in bf 10% je kar hud podatek.Glede nato da si bil kar težak predvidevam da si fejst noge treniral in ni šans da fitneser pridobi dodatne mišice na nogah z kolesom in to po 15000km brez fitnesa v tem času.

To dobro vem,ker vsako leto ista zgodba meseca aprila nažgan od fitnesa sedem na kolo.Meseca oktobra so moje noge zobotrebci naparam meseca marca.

Za v klanec si še vedno preveč mišičast in ne težak.Mišice te v zgornjem delu telesa hecajo.Tudi če se zgubu roke in hrbet  in ti je ostalo bolj malo,je to malo za klasičnega kolesarja gmota mišic.

Za v klanec je pomenben povprečen w/kg,vendar za proizvodnjo w je potrebno marsikaj.Isto kot avto če pumpa ne sfolga porabe goriva avto crkne pa lahko ima tisoč Hp.

Mišičasti kolesarji imamo problem dovod oziroma nepotrebne porabnike tega dovoda.

• 0 |-10+10

Predvsem si se tega, da bi postal dober v klancih, lotil povsem napačno. Tega ne boš dosegel tako, da boš stradal mišice, ampak tako, da jih boš izkoristil. Izgubiti moraš nekaj kilogramov nasploh, toda namesto, da se ukvarjaš z izgubo mišične mase, se raje osredotoči na druge stvari. To da imaš mišice v rokah in v zgornjem delu nasploh, je za klance velik plus, če jih znaš izkoristiti. V klancih, še posebej strmih, so te mišice skoraj bolj pomembne, kot mišice v nogah. Te so bolj pomembne za kronometre. Najbolj pomembno je, da se navadiš tehnike in taktike vožnje v klanec. Če ne boš načrtno stradal mišic, boš dober v klancih in kronometrih, oziroma na relaciji, če boš delal intenzivno na izgubi mišične mase in teže, boš ob dobrem treningu, res boljši v klance, toda veliko slabši na ravninah. Jaz sem specializiran za klance, na ravninah pa sem med slabšimi. Sedaj, ko sem izgubil nekoliko kil, toda ne na račun mišic, sem v klance še boljši. Če bom hotel biti v svoji kategoriji najboljši, bom moral najbrž igubiti še nekaj kil in več trenirati (kar je povezano). Čim bolj strm in dolg je klanec, boljši sem, toda moje noge so izrazito ne-mišičaste, tanke. Bolj kot z mišicami v nogah, to dosegam s tehniko, ki pa je za večino nenavadna.

• 0 |-10+10
    @Andraz24:

dado57 : lahko podaš kakšen nasvet kako si izgubil 10 kg? Na račun česa pa? mišic celega telesa ali samo mišic zgornjega dela?

Kura je bila malo rigorozna. Najprej sem naredil post...4 dni samo voda in kava. Potem pa sem prešel na KETO dieto. Se pravo samo maščoba in beljakovine...cca.6 tednov. Vmes seveda normalni treningi z nizko intenzivnostjo...do 75% maxHR, nikoli čez(sej tut ni šlo).
    Kile so padle same dol, noge pa postale lene, brez potrebne energije kar je normalno. Ko sem dosegel načrtovano težo se prekinil KETO dieto in začel jesti normalno, to pomeni več OH manj beljakovin in maščob. Težo imam sedaj stabilizirano na 58,5 kg.

• 1 |-10+11

@Andraz24
    Še nekaj, nevem zakaj ti je tako pomembno da bi telo prisilil na težo climberja, ti pa povem, da tista minutka ali dve, ki ju pridobiš z manjšo težo, ne odtehta primakljaja pri spustu in vožnji po ravnini. Še posebej pa je to opazno pri vožnji v veter...to je meni danes največja muka nagubano čelo.

• 1 |-10+11
    @Andraz24:

Kar tako naprej, to je pravi recept za poslabšanje tvojih sedanjih zmožnosti. Pa zakaj si ne prebereš kakšne knjige o kolesaskih treningih? Zakaj si ne najdeš kakšnega trenetja kolesarstva? Zakaj ne povprašaš na PM starosto StaroKost, kako se trenira za doseganje dobrih rezultatov? 
    Jaz sem za svojo velikost kar nabildan, pa sem v daljše klance kar dober. Ti bi pa moral "razturati" tudi na hupserjih, tu ležijo tvoji skriti aduti. 

• 0 |-10+10
    @StaraKost:

Je že hipokrat zapisal, da vse kar se uporablja se razvija, kar se pa ne pa propade. Torej StaraKost imaš popolnoma prav glede mišic.

• 0 |-10+10

Ne morem verjet kaj berem;
    s čim se folk ukvarja?!?presenečen
    A to se pogovarjate o rekreativnem kolesarjenju, al o čem drugem?
    A boste plačani, če boste tist drobiž hitrejši v klanec?
    Al se vam gre samo zato da boste na Stravi višje na lestvici (v glavnem ne omembe vrednih) kolesarjev...?

Pa kaj si ti iz sebe naredu dado?
    58KG?!? presenečen
    ŠOOOKKK...
    Jaaaaooo...

• 0 |-10+10
    @Cestar:

Ne morem verjet kaj berem;
    s čim se folk ukvarja?!?presenečen
    A to se pogovarjate o rekreativnem kolesarjenju, al o čem drugem?
    A boste plačani, če boste tist drobiž hitrejši v klanec?
    Al se vam gre samo zato da boste na Stravi višje na lestvici (v glavnem ne omembe vrednih) kolesarjev...?

Pa kaj si ti iz sebe naredu dado?
    58KG?!? presenečen
    ŠOOOKKK...
    Jaaaaooo...

Hahahaha jap bolano..Stradanje telesa da boš namesto 29. na rekreativni dirki 15 ;) pustimo to, da se verjetno vozijo na 30% svojega potenciala in bi lahko naredili 10x več s treningom.. Tipični rekreači

• 0 |-10+10

veliko je dobrih komentarjev,namreč sem po leti star kolesar ker jih imam 66let in z treningom odnosno kolesarjenjem zgubim vse razen trebuha.Letno naredim okrog 6000km

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • P: set verižnikov Ultegra 53/39

P: set verižnikov Ultegra 53/39

Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz nove gonilke) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 80€ oz. po dogovoru. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp

Cena: 80,00 EUR
  • P: Očala Smith Pivlock V2 Max

P: Očala Smith Pivlock V2 Max

Živjo, očala so kot nova - brez prask, dodatni leči še nista bili uporabljeni. Set kot na sliki. Prevzem okoli Kranja po dogovoru.

Cena: 70,00 EUR
  • Prodam FOCUS VARIADO EXPERT

Prodam FOCUS VARIADO EXPERT

(slika) (slika) (slika) Prodam cestno kolo znamke Focus, model Variado Expert.   velikost: 54 cm oprema: Shimano Ultegra 6600 gonilka FSA gossamer 50/34   Kolo je letnik 2007, na sezono vož(...)

Cena: 350,00 EUR
  • 11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP - QF156 – black

11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP -  QF156 – black

11-speeSRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm -d – 6mm Offset -GXP -  QF156 – black Prodam novo gonilko garancija -račun SRAM XX1 X-SYNC Crankset - Direct Mount 32 Teeth 175mm - (...)

Cena: 210,00 EUR
  • Selle Italia SLR Team Edition FLOW 170 g

Selle Italia SLR Team Edition FLOW 170 g

Prodam nov sedež Selle SLR Italia Team Edition  FLOW 170 g cena 90 eur  info 041 887600

Cena: 90,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    P: set verižnikov Ultegra 53/39
    Živjo,prodam nov set (nerabljen, vzet iz nove gonilke) verižnikov z vijaki Ultegra 6800 53/39. BCD 110. Cena 80€ oz. po dogovoru. Prevzem Kranj ali pošta Slovenije.lp
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    P: Očala Smith Pivlock V2 Max
    Živjo, očala so kot nova - brez prask, dodatni leči še nista bili uporabljeni. Set kot na sliki. Prevzem okoli Kranja po dogovoru.
    Cena: 70,00 EUR
  • Prodajam
    Prodam FOCUS VARIADO EXPERT
    (slika) (slika) (slika) Prodam cestno kolo znamke Focus, model Variado Expert.   velikost: 54 cm oprema: Shimano Ultegra 6600 gonilka FSA gossamer 50/34   Kolo je letnik 2007, na sezono vož(...)
    Cena: 350,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros, kompakt oblike in širine 42 cm!   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih