--Notification--

logo

nizek pritisk

Komentarji

• 0 |-10+10

@Zidi Sem poguglala in tudi marsikaj prebrala. Tudi kakšno knjigo kje. Na kaj točno si ciljal, ne vem.
    Soli imam že zdaj po vseh priporočilih preveč. Pijem dovolj, dehidracija ni problem. Saj čutiš, kdaj je boljše/slabše. Vem, da imam v določenih dnevih dneva malenkost višji pritisk. Ne da si merim tlak vsake pol ure, sem pa malo eksperimentirala eno obdobje. Če pijem preko žeje, sem zaspana in vsake 10 min me na wc tišči. Ni ravno presenečenje.
    In večino člankov, knjig je naravnanih tako, da imaš seznam hrane, ki zvišuje pritisk, za ljudi z visokim, s previsokim pritiskom. To ne pomeni, da se npr. cvrtje, energijske pijače, mlečne izdelke, pico priporoča ljudem z nizkim pritiskom. Zdravila, po besedah zdravnikov ki sem jih imela tekom let, za zviševanje pritiska ne obstajajo, oziroma bi bila bolj neprijetna ali škodljiva v primerjavi s tem, da se počutiš kot ožeta cunja. Če mi jih nihče ne predpiše, jih težko jemljem. Če sem pod stresom, se tudi zviša, a te rešitve se raje ne bi poslužila.

Kakih kompresijskih nogavic ali povez se pa res nisem nikoli šla. Ker sem preveč brala in videla, da če ne veš, kaj delaš, si prej škodo lahko narediš. Tako da tukaj bi res morala še malo pregledati.

@krisb Mogoče je to res pač ena tistih stvari. Si moraš dobro starše izbrati :). Za ženske in otroka med nosečnostjo menda sploh super duper fajn nizek pritisk. Razen če se ti zvrti in se zvrneš s kje haha.

Ne pričakujem, da bo kdo rekel, da vsak dan poje dve žlici rozin in se mu je pritisk zvišal.

Mogoče samo premalo dolgo delam na tem, oziroma moram gledati na vse bolj dolgoročno. Mogoče tudi rekreacija ni dovolj intenzivna, kdo ve. To bi bila zanimiva informacija.

• 0 |-10+10
    Hja, nič! Pol boš imela pa (če bo po sreči) dolgo in zaspano življenje :-) tko kot jaz, ki pa nimam tako izrazito nizkega. L.p.
  • 0 |-10+10

V lekarni povprašaj za ekstrakt rožmarina - uporablja se tudi za zviševanje pritiska.

• 0 |-10+10

Na krvni tlak vpliva tudi nizka telesna masa. Pa veliko rekreacije za tudi zniža. Pa premalo zaužitih kcal v obroku, pa vrsta hrane tudi.
    Za hec pojej zjutraj kruh z marmelado (z maslom, ali s kokosovim maslom) in še skodelico zelenega čaja s 1/2 žličke rjavega sladkorja popij. Boš kar kmalu naspidirana.Ovseni kosmiči in kamilični čaj pa te spravita v "vasservago".

• 0 |-10+10

Se vidi in bere, da je vsak človek unikat. Kafe mam rad, a če spiijem več kot tri na dan, mi po četrtem cuker pade u nulo, ovseni kosmiči za fruštek plus noter banana+med mi dajo energije za +4h kolesa brez dodatnega vnosa hranil, če pred turo jem kruh+maslo+med+kafe pa energije zlepa ni in ni, le drema se mi. Tako da ovseni kosmiči pred turo naredijo v meni super, pa še občutka polnega trebuha ni. Ja, nismo vsi enaki in za vsakega velja, da ko najde kar mu paše se naj tega drži. Pritisk imam vseskozi normalen 60-65/120-125, utrip v mirovanju pa tudi pod 40, umirjanje srčne frekvence po naporu pa vsako leto hitrejše; npr. iz 140-150 na 100 ali pod v cca.1min. navkljub napaki mitralne zaklopke.

• 0 |-10+10

nizek pritisk - dolgo pasje življenje smeh
    Tudi sam imam zjutraj le cca 85/65 in če ne spijem kave, me že pred 11 uro začne glava boleti

Moj predlog je: 
    - zadosti kuhinjske soli (NACL), še posebej ob povečanih naporih/potenju -ni pa treba pretiravat.
    - dnevno pitje Radenske
    - zeleni/beli/črni čaj, kava, itd

Pa še en link siol.net/trendi/zdravo-zivlje nje/zakaj-nizek-krvni-tlak-in - kako-se-ga-znebimo-234335

povzetek:

Rožmarin Ta mediteranska rastlina ugodno vpliva na žilno živčevje, še posebej na srčne živce. Dobro srčno poživilo je na primer svež rožmarin v starem vinu, priporočljiva pa je vsakodnevna uporaba pri kuhanju. Rožmarin dobrodejno deluje tudi na slabotne in slabokrvne ljudi.

Korenčkov sok Nizek krvni tlak lahko uspešno odpravimo tudi s pitjem sveže stisnjenega korenčkovega soka. Omotičnost in utrujenost naj bi minila že po kratkotrajnem uživanju oranžnega soka. Pitju korenčkovega soka pa se naj bi izogibale osebe, ki imajo visok tlak. Podobno deluje tudi svež skok iz robid. Čeprav gre za isto zelenjavo, samo korenje naj ne bi imelo istega poživljajočega učinka.

Pelod Za zviševanje krvnega tlaka lahko poleg kozarčka rdečega vina in mesa uživate tudi pelod. Spodbuja namreč spolne žleze, prek katerih naj bi pozitivno deloval na vse hormonske žleze. Ljudje, ki so neprestano utrujeni in slabotni, se tega občutka najhitreje znebijo, če pri zajtrku zaužijejo eno čajno žličko peloda. V ekstremnih primerih uživajte čisti pelod, a bodite previdni, saj je njegova intenziteta tako močna, da bi nekdo, ki ima visok krvni tlak, lahko celo doživel kap.

Morske alge Morske rastline zaradi vsebnosti joda in kalija v organski obliki neposredno na naraven način vplivajo na rodne žleze. Za zviševanje krvnega pritiska so primerne vse vrste alg, še zlasti pa tako imenovana morska haloga.

Kava in ostrige Že od nekdaj je znano, da kava pospešuje srčni utrip, torej zvišuje tlak, sploh če je govora o pravi turški kavi. Kava je tako odlična rešitev za omotičnost na višini, medtem ko v nižini (ob morju) pomaga uživanje ostrig, saj ugodno vplivajo na delovanje spolnih žlez.

Ob nizkem tlaku so dobrodošli tudi koreninice omela v homeopatski obliki, rastlina ožepek ali naravni riž.

• 0 |-10+10

Hvala vsem! Ste mi dali idej za nov cikel naredit :)

• 0 |-10+10

Jaz bi tistim z tako nizkim pritiskom odsvetoval kolo , kajti jaz si na kolesu pritisk nižam celo poletno sezono brez tablet . Zato vem , da bicikel NIŽA pritisk in to meni za cca zgornjega za 30, spodnjega pa za 10 .Trenutno imam165/ 88 , ker nisem bil že 2 meseca na kolesu zaradi prezavzetosti  in jem 5g tablete. Ko ga bom v sept, zopet zajahal mi bo padel na 135-143 in spodnji na 72-75 in tablete ne bodo potrebne!

• 0 |-10+10

Smo si res različni. Moj pritisk zjutraj 90/55, pulz pa 32-35. Nobenih zdravstvenih težav, le zjutraj rabim nekaj časa da zalaufam - se dobr zbudim. Čez dan se pritisk poveča 120-130/65-70, pulz pa tudi malo - okrog 40.

• 0 |-10+10

Ker sem se spozabil in vzel tableto med poletno kolesarsko sezono , sem obležal brez pritiska na cesti . Pri padcu pritiska delno oslepite , jaz nisem videl pol metrskih črk 8m stran od mene , občutek je pa takšen , da ne veste al boste umrl al boste naprej živel. Boli nič , samo plavate med dvema možnostima. Je šel FOE dam po avto 40km ,  jaz pa,  ko sem se lahko vstal , šel še 1km do znanca , kjer sem takoj zmeril pritisk , ki je bil tedaj že takšen , da sem lahko stal 98/55 !Kakšen je bil šele,  ko sem ležal na cesti !

• 0 |-10+10

Si me kar pošteno prestrašil takrat. To je bilo nad Roškim slapom če se ne motim. To bo treba enkrat ponoviti, pa s tableto za fruštikmežik

• 0 |-10+10
    @Maratonac:

Jaz bi tistim z tako nizkim pritiskom odsvetoval kolo , kajti jaz si na kolesu pritisk nižam celo poletno sezono brez tablet . Zato vem , da bicikel NIŽA pritisk in to meni za cca zgornjega za 30, spodnjega pa za 10 .Trenutno imam165/ 88 , ker nisem bil že 2 meseca na kolesu zaradi prezavzetosti  in jem 5g tablete. Ko ga bom v sept, zopet zajahal mi bo padel na 135-143 in spodnji na 72-75 in tablete ne bodo potrebne!

Takšni laični nasveti so, po mojem mnenju, lahko tudi nevarni. Sam imam občasno nekoliko povečan krvni tlak in sem šel (predvsem iz drugih razlogov) na obremenitveno testiranje. Kolesarjenje smo morali prekiniti že nekje po 8 minutah, ko sem komaj dobro začel čutiti obremennitev. Krvni tlak je narastel na 275/140 in presegel tudi zgornjo mejo grafa, v katerega beležijo rezultate. Počutje je bilo povsem normalno, utrip še nizek...  lp

• 1 |-10+11
    @P.D.:
    @Maratonac:

Takšni laični nasveti so, po mojem mnenju, lahko tudi nevarni....

Čisto laično od nekoga, kateri o teh stvareh po svoje nima mojma.

Taki nasveti so res lahko nevarni, saj je vsak človek oz. njegovo telo ene vrste unikum... na zemeljski obli sigurno ne obstajata dva enaka človeka, kar se tega tiče. Po drugi strani pa taki nasveti več ali manj "verjetno" veljajo za večino nas. Zakaj pišem verjetno? Prej ali slej bo tudi mene doletelo, da se bom začel zanimati za te zadeve, kajti sedaj veljam na splošno za zelo zdravega človeka in o teh zadevah nimam pojma. Velikokrat se mi zgodi, da mi na krvodajalski akciji (do sedaj sem daroval kri 81 krat) iščejo ali žilo, ali pa me pošljejo, da si spijem kavo. Ojoj...

V službi sem tretji najstarejši v naši skupini in tudi eden izmed treh, štirih, kateri smo dokaj zdravi. Vsi ostali/ostale imajo kup problemov, od pretirane telesne teže in s tem se pojavi kup problemov, do previsokega tlaka, vmes so "ženske zadeve", pa še ogromno se najde. Zato me je po svoje groza, ko vse to poslušam, gledam, kako se jemljejo tablete v upanju, da bo mene to doletelo, če bo že, čim kasneje.

In potem... bo vsak nasvet potrebno po svoje v neki meri upoštevati?

• 0 |-10+10
    @P.D.:
    @Maratonac:

Takšni laični nasveti so, po mojem mnenju, lahko tudi nevarni. Sam imam občasno nekoliko povečan krvni tlak in sem šel (predvsem iz drugih razlogov) na obremenitveno testiranje. Kolesarjenje smo morali prekiniti že nekje po 8 minutah, ko sem komaj dobro začel čutiti obremennitev. Krvni tlak je narastel na 275/140 in presegel tudi zgornjo mejo grafa, v katerega beležijo rezultate. Počutje je bilo povsem normalno, utrip še nizek...  lp

No ravno včeraj sem bil na podobnem obremenitvenem testiranju. Tudi pri meni je tlak nekoliko preveč narasel.Sistolični čez 200, ko napor ni bil še primerljiv s kakšno dirko na Vršič ali na Kladju in je bil utrip še relativno nizek (pod 150). Sem malo pobrskal po literaturi, piše, da je pri treniranih športikih naraščanje pritiska nad 200 normalno. Distolični pa naj pravilma ne bi zrasel, oziroma le malo.

Sem se pa potem malo vprašal glede strokovnosti pregleda, ker so mi parametre določali glede na maksimalen utrip izračunan po obrazcu iz starosti. Tudi ne vem, kaj naj si mislim o tem, da mi je zdravnica predpisala zdravila za pritisk pri pritisku 130/80 na pregledu, doma si izmerim običajno celo nižje vrednosti, včasih pa do največ 140/90.

Najbolj smešni so pa na pregledu. Vidi te, da si treniran športnik, vpraša te, koliko treningov/rekreacije imaš na teden, potem te pa med 15 minutnim gonjenjem kolesa, primerljivim vožnji v službo, ko se nočeš prepotiti, stalno sprašuje, če si v redu in če bo šlo. Potem ti pa reče, da moraš še 15 minut sedeti včakalnici, da ne bi padel skupaj od napora.

• 0 |-10+10
    @mark:

Najbolj smešni so pa na pregledu. Vidi te, da si treniran športnik, vpraša te, koliko treningov/rekreacije imaš na teden, potem te pa med 15 minutnim gonjenjem kolesa, primerljivim vožnji v službo, ko se nočeš prepotiti, stalno sprašuje, če si v redu in če bo šlo. Potem ti pa reče, da moraš še 15 minut sedeti včakalnici, da ne bi padel skupaj od napora.

Men je rekla naj se pripravim, ker bo treba pritisniti  tudi krepko čez 100 W.  ROFL

• 0 |-10+10

Ne morem trditi za omenjene primere - a ko sem bila na obremenitvenem testu - do kam greš, oziroma korak so nastavili glede na izpolnjen vprašalnik, kjer je bilo več, kot le letnica rojstva.

Sredi testa je za mano začelo piskati in bliskati - pritekel je zdravnik iz sosednje sobe in spraševal - kaj drugega, kot odkimavati, da mi nič ni in skomigati ni šlo z masko na obrazu in vrtenju pedal. Še med testom je poslušal srce, EKG normalen... in se glede na dosežene vate odločil, da gremo navzdol normalno po protokolu.. je pa ostal zraven še kar nekaj časa...
    Po končanem testu, ko sva se pogovarjala je vprašal tudi, če kaj kolesarim, se je izkazalo, da sem stisnila - bolj trdo prijela za ročke - in ravno takrat je aparat meril pritisk - valda je švignil pritisk v višave... 
    Vsaj na tisem ergometru (za medicinske namene) je bilo tako, da si moral za dobro meritev držati frekvenco okrog 50, obremenitev pa se je povečevala po stopnicah - in pri večjih obremenitvah je bilo potrebno malo več sile ob spremembi obremenitve in sem se avtomatično fiksirala z rokami, da frekvenca ni padla pod mejo...  Pred testom mi niso povedali, da imaš roke lahko le naslonjene in morajo biti čimbolj sproščene. Pri večini pacientov, pač ni potrebe... 
    Zaradi nepoznavanja, sem zafrknila meritev, a je bilo vseeno, ker so me vseeno spustili na treking.

• 0 |-10+10

Starodavni testi, kdo pa še vrti na cad. 50? Kaj bi šele bilo, če bi vrteli 110 ali 120 °/min? Kje pa ste te teste delali? V bolnici dr. Petra Držaja? Sem videl, da tam tudi izvajajo take teste. Zakaj pa se ne gre k dr. Miliču ali kateremu drugemu poznavalcu? Zaradi napotnice? Me zanima, morda pa bom kdaj poterboval vedeti o tem kaj več...

• 0 |-10+10

Je bilo že kar nekaj časa nazaj (v prejšnem tisočletju), na Golniku - pa test ni imel veze s kolesarstvom, še s športom v bistvu ne. Prolaps mitralke. In ja, tisti ergometer je bil še najbolj podoben poniekspresu - a tudi večina "uporabnikov" ni bila kolesarjev. Kako zgledajo novejši (na srečo) nimam pojma, so pa tudi na tistem lahko nastavili kar občutne wate.
    Hotela sem samo reči, če pritisk merijo klasično z manšeto na nadlakti, so lahko "čudni"tezultati zaradi take malenkosti, kot kako držiš/obremenjuješ roke. Tudi pokončna drža mi je po taki razlagi bila bolj jasna. 
    Nizka frekvenca - sem morala kar pazit, pa kolo vozim z nižjo, kot je priporočeno.
    In pri frekvenci 110-120 je tisti pokazal - izven območja, oziroma ni primerno za obdelavo.

• 0 |-10+10
    @janja:

In pri frekvenci 110-120 je tisti pokazal - izven območja, oziroma ni primerno za obdelavo.

Ni primerno za obdelavo... :)  Hvala za info. Tolk, da vem, da v bolnicah tega ni za delat. Se pravi, tudi če bi mi kdaj ponudili kakšno preizkavo, le-ta ne bi bila veliko vredna, če se ne bi smel potruditi tako, kot se na kakšnem vzponu ali na spustu. 

• 1 |-10+11

Ne, le vprašaj prej, kakšen ergometer imajo, kaj lahko nastavljajo. Verjetno niso vse mašine enake.

• 0 |-10+10

Ni stvar samo v ergometru. Meni so pri kardiologu prekinili meritev, ker naj bi že krepko presegel normative za svoja leta in kot naprej nima smisla merit, čeprav sem bil še daleč od max zmogljivosti.
    Torej na športni test v športno "ambulanto" smeh .

• 0 |-10+10

Ja že, ampak če ti da osebni zdravnik napotnico za kam drugam, potem najbrž ni velike izbire? Me zanima, ker enkrat se bi pa dal testitati, da vidim(jo), če mi je še za iti na kakšno tekmo. Se je zgodilo nekaterim kolegom/prijateljem, da jih je med naporom infakrt. In niso vsi preživeli. Pomladi sem pomagal enemu z oživljanjem, ampak... nimajo vsi enako težkega infarkta, nimajo vsi enake sreče (ni vsakemu za "ritjo" peljal rešilec).  
    Upam, da se bo kolega, ki se mu je to primerilo v soboto, dobro okreval. 

• 1 |-10+11

Kako lahko nizek pritisk. Jeb...meni  hitro dvigne pritisk že vsaka malenkost oz. neumnosti, ki se dogajajo pri nas in po svetu.

• 3 |-10+13

Šodrovc in Stara kost, treba je ločiti športne preglede od zdravstveih. Pri teh kardioloških gre predvsem za to, da se vidi motnje v delovanju srca in spremembe pritiska pod obremenitvijo. Gleda se EKG in meri srčni pritisk, ne pa drugih pokazateljev, katere merijo na športnih pregledih (laktati, kisik ...) Tukaj je povsem vseeno, kakšen je bicikel in kakšna je frekvenca, isti test bi se lahko opravljal tudi na tekaški stezi ali veslaški napravi, ampak je na ergometru enostavneje. Preiskava se ne izvaja niti blizu maksimuma, niti ni cilj pokazati, kakšna je pripravljenost pacienta. Pri moji preiskavi sem moral vzdržavati kadenco 60, menda večina pacientov višje ne bi zmogli. Preiskavo namreč opravljajo bolj pogosto stari in neaktivni ljudje.

• 0 |-10+10

@mark: hvala za pojasnilo. pač, nisem vedel, zakaj je to tako. Sicer pa razumem dohtarje, na testih/pregledih naj bi ja nihče ne umrl, a ne? ;)

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Sidi Shot

Sidi Shot

Prodam omenjene Čevlje, velikost 46, kupljene aprila. Prodajam ker so mi malenkost preveliki. Brez praske, barva črno bela.(slika)

Cena: 220,00 EUR
  • Shimano Ultegra di2 6870 disc grupa

Shimano Ultegra di2 6870 disc grupa

Prodam omenjeno grupo. V komplet spada2 x Zavorno prestavne ročiceSprednji menjalnikZadnji menjalnik, dolga kletka (GS)2 x Zavorne čeljustiVsi kabli in baterijaPolnilecTL-EW02 ConnectorGrupa je š(...)

Cena: 800,00 EUR
  • KOLESARSKA BUNDA PUHOVKA VINI FANTINI DE ROSA MASS

KOLESARSKA BUNDA PUHOVKA VINI FANTINI DE ROSA MASS

Naprodaj je enkrat rabljena bunda/puhovka pofesionalne kolesarske ekipe Vini Fantini povezava:www.nippovinifantini.com/ je v odličnem stanju brez znakov uporabe velikost S ( za cca 169-174 cm ) t(...)

Cena: Po dogovoru
  • Scott Solace 15 disc

Scott Solace 15 disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let).Prodam zaradi neustrezn(...)

Cena: 1.800,00 EUR
  • Krmilna opora PRO Vibe 7s

Krmilna opora PRO Vibe 7s

Prodam krmilno oporo PRO Vibe 7s !   Opora je malo rabljena (3 mesece). Prodajam, ker mi žal ne ustreza dolžina.   Material: ALU 7050 Za premer krmila: 31,8 mm Za krmilno cev premera: 1 1/8 Kot: (...)

Cena: 20,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    Sidi Shot
      Prodam omenjene Čevlje, velikost 46, kupljene aprila. Prodajam ker so mi malenkost preveliki. Brez praske, barva črno bela.(slika)
    Cena: 220,00 EUR
  • Prodajam
    Shimano Ultegra di2 6870 disc grupa
    Prodam omenjeno grupo. V komplet spada2 x Zavorno prestavne ročiceSprednji menjalnikZadnji menjalnik, dolga kletka (GS)2 x Zavorne čeljustiVsi kabli in baterijaPolnilecTL-EW02 ConnectorGrupa je š(...)
    Cena: 800,00 EUR
  • Prodajam
    KOLESARSKA BUNDA PUHOVKA VINI FANTINI DE ROSA MASS
    Naprodaj je enkrat rabljena bunda/puhovka pofesionalne kolesarske ekipe Vini Fantini povezava:www.nippovinifantini.com/ je v odličnem stanju brez znakov uporabe velikost S ( za cca 169-174 cm ) t(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Podarjam
    DMT cestni čevlji
    Podarim dobro ohranjene čevlje za cestno kolo, št.43, z rdečimi Look Keo blokerji ter malce dodelano peto, podlat karbon. Prevzem lasten v Mengšu oz. po dogovoru
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MTB Hardtail 29er velikost 21" (XL)
    Kupim-iščem karbonski MTB hardtail 29er v velikosti 21" (xl), s ceno do okrog 1000eur.
  • Kupim
    Obroče fulcrum ali campagnolo
    Kupim lepo ohranjene obroče campagnolo eurus,zonda,shamal ali fulcrum r3,r1,zero. Obroči naj bodo ohranjeni in brezhibni pa za neko normalno ceno brez pretiravanja. Ponudbe na zs. Hvala (...)
  • Kupim
    specialized tamarc
    kupim specialized tamarc v barvnih kombinaciji kot je na spodnjih sliki Velikost ovkvirja 58. Lahko je tudi sl5 z podobno barvno kombinacijo.

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih