--Notification--

logo

Keepers of the Flame

Komentarji

• 0 |-10+10
    ne prekladam nic, vsako kolo ima svoj prostor :)
  • 0 |-10+10

Kakšna je prednost gravela-a pred 29˝?

• 0 |-10+10

ej ne vem, jest bi ga mel ker mi nekak bolj pase drza kot na specialkismeh

• 0 |-10+10

Sem že razmišljal v smeri gravela samo me je potem odvrnila od nakupa v prvem planu gonilka...ker okoli celja je makadam samo med njivami v Savinjski, to je pa sama ravnina in se mi je ne da vozit. Hribi okoli Celja, kjer je makadam, pa so poti precej strme in po večini šuder. Si ne predstavljam, da bi z gonilko, ki ima najmanjšo šajbo spredaj 36 ali 34, zvozil 18% + makadamske klance, kjer je že z 29 colarjem težko prevozno, ker se guma vgreza in se ga ne da prevozit na moč, ker bi zakopalo. Drugo so gume...na 29 colarju lahko spustiš tlak na 1,5 bar-a, da guma bolj prime. Kjer pa je lep utrjen makadam pa itak lahko prevoziš s specialko. Druga stvar pa so korenine po gozdnih poteh. Se pravi, smisel uporabe gravela so potem ravninske potke ali makadam in vzponi z utrjenim makadamom.

• 0 |-10+10

@fuego: www.youtube.com/watch?v=juNU7 yKOc4k

Lansko zimo 2015/2016 sem se po gozdnih poteh, makedamu vozil iz specialko z 28mm treking gumami (tlak(2,5-3 bar). In prenosi 53/39 spredaj in 12/25 zadaj slo je brez problema, na res strmem naklonu je zadeva zakopala. Letos sem se odloču eksperimentirat in sem dal zadaj kaseto 11-34 (9redna kaseta, brez menjave menjalnika). Kako se bo vozilo še ne vem... lahko pa sporočim. 

Zdej pravega grevel kolesa še nisem vozil, lahk ti pa iz lastnih izkusenj povem da je 29col gorc (nov) proti starem cestaku. 1km/h na odseku dolgem 5,6km z 140v.m. 

• 0 |-10+10
    @Vran:

@fuego: www.youtube.com/watch?v=juNU7 yKOc4k

Lansko zimo 2015/2016 sem se po gozdnih poteh, makedamu vozil iz specialko z 28mm treking gumami (tlak(2,5-3 bar). In prenosi 53/39 spredaj in 12/25 zadaj slo je brez problema, na res strmem naklonu je zadeva zakopala. Letos sem se odloču eksperimentirat in sem dal zadaj kaseto 11-34 (9redna kaseta, brez menjave menjalnika). Kako se bo vozilo še ne vem... lahko pa sporočim. 

Zdej pravega grevel kolesa še nisem vozil, lahk ti pa iz lastnih izkusenj povem da je 29col gorc (nov) proti starem cestaku. 1km/h na odseku dolgem 5,6km z 140v.m. 

Sem že videl ta video...samo v okolici Celja nimam takih poti...skoraj vse asfaltirano..tako da to prevozim s specialko..tudi bolj steptan makadam...samo, ko pa enkrat zavijem z asfalta so pa to strmi vzponi, ponavadi vse 15%+ in razrit makadam od dežja ali pa je cesta na novo pošodrana in moraš vozit res  v nizkih prenosih, da lahko voziš s kadenco. 

Kak bi bil kaj rezultat na takem terenu:

www.youtube.com/watch?v=vo6Xq VO8D9E

• 0 |-10+10

Ti rabiš "traktor" :)

To je za tvoje strme konce: www.konaworld.com/sutra_ltd.c fm

• 0 |-10+10

Js sem na svojega napokal challenge gravel grinder 38mm plašče in je za po makadamu majka. V hrib pa če si kolikor toliko dobro pripravljen, je 50/34 in 30-redna kaseta kar ok za večino klancev. 
    Odvisno seveda tudi, kak tip rajderja si. Meni je zvoziti določen klanec/odsek z gravel bajkom izziv in posebno zadovoljstvo, pa čeprav bi ga z mtb dosti lažje... 

• 0 |-10+10
    @felx:

Js sem na svojega napokal challenge gravel grinder 38mm plašče in je za po makadamu majka. V hrib pa če si kolikor toliko dobro pripravljen, je 50/34 in 30-redna kaseta kar ok za večino klancev. 
    Odvisno seveda tudi, kak tip rajderja si. Meni je zvoziti določen klanec/odsek z gravel bajkom izziv in posebno zadovoljstvo, pa čeprav bi ga z mtb dosti lažje... 

Za tebe vem, da marsikaj sfuraš...sam kaj pa strma makadamska na celjsko, pa recimo od Špajzarja proti Kalu, Kunigunda po oni strmii makadamski? To js že na 29 colerju gonim na visokem pulzu...kaže jezik

• 0 |-10+10
    @bécane:

Saj zato pa pravim...s čim bi pridobil, če bi Scale-a zamenjal za gravel? Tole, ko si prilepil, spomninja na prve MTB-je brez vzmetene vilce...sam da so kolesa 28˝...

• 0 |-10+10

Fuego: Tistega seveda ne gre vozit z gravelom :)
    Mrzlica in Šmohor iz celjske smeri mi je nekako največ, česar se lotim z gravelom (kar se klanca tiče). 
    Gravel pač pade v kategorijo med cestno in mtb kolo in jasno brez odrekanja tu ne gre - širše in rahlo profilirane gume so počasnejše kot na cestnem, tehnična vožnja pa bolj tresoča kot pri mtb kolesu... Za neopredeljenega rekreativca pa zna biti to prava stvar.

• 0 |-10+10
    smeh@gorann3:

imam 5 koles v stanovanju, moj gorc, od zenske gorc, moja specialka, od zenske specialka, pa tamala ma v svoji sobi svoje otrosko kolozapečateno
    57m2 je pa stanovanje velko, zaenkrat ne motijo, ce koga drugega moti naj ne hodi na obiskkaže jezik

imamo kao kolesarnico, samo tja ne dam nic

A postlo  imaš pa v kolesarnici?

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @bécane:

Saj zato pa pravim...s čim bi pridobil, če bi Scale-a zamenjal za gravel? Tole, ko si prilepil, spomninja na prve MTB-je brez vzmetene vilce...sam da so kolesa 28˝...

Gravel bike ima 42 -10 - 42 ..
    Tvoj strah so Cx razmerja
  • 1 |-10+11
    @IZO:
    @Anquetil.J:

Džentlemana(BLAŽ & IZO) mata oba prov, IZO pač rad dirka in se upira železnini z vsemi 4-mi.

Ma lej, nočeš razumet! Še enkrat: kdor se rad vozi z Masterjem, gumiradelnom ali pa kronometrco, boh mu požegnaj! Samo ne utrujat, da je nekdo neumen, ker ne kupi železnine!

P.s. samo zate, imam dva železna...pa iskreno, nobenega ne bi pogrešal... :)

Izo a ti se norca delaš iz nas ali samo iz sebe?  Ali ti ločiš med Masterjem in Maratoncem ali je to zate isti šmorn ker sta ker pač oba na M? Pa nisem nek zagovornik železnine, jo niti nimam, ampak ti pa prav buče prodajaš. Maš očitno ena železna jajca za v štacuno in na podlagi tega prodajaš znanje o vrhunskih jeklenih okvirjih ali kako?? E moj Izo, predolgo si ti kotalkal, da bi vedel kaj več o kolesarstvu kot je trenutna moda.  
    Glede vijuganja po cesti s kronometrco pa samo tolk.....glej manj na watmetr pa boš marsikaj videl. 

• 0 |-10+10
    @mark:
    smeh@gorann3:

imam 5 koles v stanovanju, moj gorc, od zenske gorc, moja specialka, od zenske specialka, pa tamala ma v svoji sobi svoje otrosko kolozapečateno
    57m2 je pa stanovanje velko, zaenkrat ne motijo, ce koga drugega moti naj ne hodi na obiskkaže jezik

imamo kao kolesarnico, samo tja ne dam nic

A postlo  imaš pa v kolesarnici?

pr sosedi
  • -2 |-12+10
    @-BLAŽ-:
     ampak ti pa prav buče prodajaš. 

Hahah...saj vsi vemo, da si prodajalec...ti bi začetnika olupil z Masterjem, če se le da na lajtvejtkah, a ne? Buče je rekel...smehsmeh Ni čudno, da te je gozdar cepil...nasmeh

• -1 |-11+10
    @IZO:
    @-BLAŽ-:

Hahah...saj vsi vemo, da si prodajalec...ti bi začetnika olupil z Masterjem, če se le da na lajtvejtkah, a ne? Buče je rekel...smehsmeh Ni čudno, da te je gozdar cepil...nasmeh

Izo sori, ampak ti nisi na tekočem na nobenem področju nasmeh

• -1 |-11+10
    @-BLAŽ-:
    @IZO:
    @-BLAŽ-:

Izo sori, ampak ti nisi na tekočem na nobenem področju nasmeh

mogoce je pozabu brke obrit...
  • 2 |-10+12

uploaded

kaže jezik

• 0 |-10+10

Tako zic štango imel bi tudi jaz kaže jezik

• 0 |-10+10
    @Stemba:

uploaded

kaže jezik

jz bi si takega dal kr za ambientalni dodatev v dnevno sobo :)

• 0 |-10+10
    @felx:

Te gume sem že gledal, samo ne vem če bi šle na mojega Synapse-a...Kake 33mm bi morda še spravil gor, kaj več placa na sprednji vilci ni...

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @felx:

Te gume sem že gledal, samo ne vem če bi šle na mojega Synapse-a...Kake 33mm bi morda še spravil gor, kaj več placa na sprednji vilci ni...

Če daš gor grobe 38-ke, moraš pustit tudi še nekaj prostora za blato... kaže jezik 

• 2 |-10+12
    @n3o:

jz bi si takega dal kr za ambientalni dodatev v dnevno sobo :)

jaz tudi! kul

uploaded

• 1 |-10+11

Recimo če bi lahko izbiral .

image

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Sidi Shot

Sidi Shot

Prodam omenjene Čevlje, velikost 46, kupljene aprila. Prodajam ker so mi malenkost preveliki. Brez praske, barva črno bela.(slika)

Cena: 220,00 EUR
  • Shimano Ultegra di2 6870 disc grupa

Shimano Ultegra di2 6870 disc grupa

Prodam omenjeno grupo. V komplet spada2 x Zavorno prestavne ročiceSprednji menjalnikZadnji menjalnik, dolga kletka (GS)2 x Zavorne čeljustiVsi kabli in baterijaPolnilecTL-EW02 ConnectorGrupa je š(...)

Cena: 800,00 EUR
  • KOLESARSKA BUNDA PUHOVKA VINI FANTINI DE ROSA MASS

KOLESARSKA BUNDA PUHOVKA VINI FANTINI DE ROSA MASS

Naprodaj je enkrat rabljena bunda/puhovka pofesionalne kolesarske ekipe Vini Fantini povezava:www.nippovinifantini.com/ je v odličnem stanju brez znakov uporabe velikost S ( za cca 169-174 cm ) t(...)

Cena: Po dogovoru
  • Scott Solace 15 disc

Scott Solace 15 disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let).Prodam zaradi neustrezn(...)

Cena: 1.800,00 EUR
  • Krmilna opora PRO Vibe 7s

Krmilna opora PRO Vibe 7s

Prodam krmilno oporo PRO Vibe 7s !   Opora je malo rabljena (3 mesece). Prodajam, ker mi žal ne ustreza dolžina.   Material: ALU 7050 Za premer krmila: 31,8 mm Za krmilno cev premera: 1 1/8 Kot: (...)

Cena: 20,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

Oglas 300x250

• Prodajam
    Sidi Shot
      Prodam omenjene Čevlje, velikost 46, kupljene aprila. Prodajam ker so mi malenkost preveliki. Brez praske, barva črno bela.(slika)
    Cena: 220,00 EUR
  • Prodajam
    Shimano Ultegra di2 6870 disc grupa
    Prodam omenjeno grupo. V komplet spada2 x Zavorno prestavne ročiceSprednji menjalnikZadnji menjalnik, dolga kletka (GS)2 x Zavorne čeljustiVsi kabli in baterijaPolnilecTL-EW02 ConnectorGrupa je š(...)
    Cena: 800,00 EUR
  • Prodajam
    KOLESARSKA BUNDA PUHOVKA VINI FANTINI DE ROSA MASS
    Naprodaj je enkrat rabljena bunda/puhovka pofesionalne kolesarske ekipe Vini Fantini povezava:www.nippovinifantini.com/ je v odličnem stanju brez znakov uporabe velikost S ( za cca 169-174 cm ) t(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Podarjam
    DMT cestni čevlji
    Podarim dobro ohranjene čevlje za cestno kolo, št.43, z rdečimi Look Keo blokerji ter malce dodelano peto, podlat karbon. Prevzem lasten v Mengšu oz. po dogovoru
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MTB Hardtail 29er velikost 21" (XL)
    Kupim-iščem karbonski MTB hardtail 29er v velikosti 21" (xl), s ceno do okrog 1000eur.
  • Kupim
    Obroče fulcrum ali campagnolo
    Kupim lepo ohranjene obroče campagnolo eurus,zonda,shamal ali fulcrum r3,r1,zero. Obroči naj bodo ohranjeni in brezhibni pa za neko normalno ceno brez pretiravanja. Ponudbe na zs. Hvala (...)
  • Kupim
    specialized tamarc
    kupim specialized tamarc v barvnih kombinaciji kot je na spodnjih sliki Velikost ovkvirja 58. Lahko je tudi sl5 z podobno barvno kombinacijo.

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih