--Notification--

logo

Keepers of the Flame

Komentarji

• 4 |-10+14
    @Cestar:

Brane, kaj boš pa potem, če(ko) boš enkrat ugotovil, da tudi posedovanje (in vožnja) enega od takih ekstravagandnih "vzdrževalcev plamena" ne bosta potešili tvojega notranjega nemira...?

Al gre pri vsem tem konec koncev le za to, da gre EGO na višji level, ker imaš (in voziš) nekonfekcijskega posebneža?

Vprašanji sta seveda retorični in odgovor na njih ni potreben...

Excellent questions! Bom vseeno poskusil odgovoriti.
    1) Zelo verjetno bom nehal tu tezit in vam <vsiljevat > obrobne stvari. Rad bi samo, da odprete oci in ne verjamete ne grobemu meni, ne prefinjenemu marketingu. Ne gre pa za nikakrsno ekstravagantnost. Ce je komu vsec, si jo bo kupil. Dodaten bonus pa je, da bo izstopil iz brezizrazne mnozice.
    BTW, Sacha White je lepo povedal, da ni prav, da kupec caka na okvir 4 mesece ali vec. Tako si lahko zacnemo misliti, da je tak okvir vreden vec (morda: vecvreden?:). Pa, to ni. Stop staring, start riding

2) Imas prav. Tocno tako. Gre za bildanje EGA. Ampak rad bi nabildal VASEGA! Za razlago bi potreboval malo pomoci. Sem ze veliko pozabil snovi iz srednje sole, o 7 stopnjah do nirvane pa prakticno vem samo to, da jih je sedem. Gugl, na pomoc!
    2a) Prva asociacija je tale razdelitev. Poskusite jo dojet brez vrednostnih sodb, brez projiciranja svojih slabih izkusenj, da ne napisem kompleksov, v besede, ki jih napisem(o).
    - id - npr.: to so tisti, ki tu sprasujejo, katero treking kolo kupiti potem pa ugotovijo, da rabijo cestno in MTB; zacetniki, ki imajo denar in si kupijo najdrazjega, nimajo pa pojma o kolesarstvu in kako se peljati ne da bi ogrozali sebe in druge; kupijo cestno kolo, potem imajo pa dvajset spejserjev.
    - ego - tipicno tekmovalci, znajo izbrat samo zadnji model karbonca in diske, vse ostalo je, razumljivo, izven njihovega fokusa in popolnoma brezvezno; ce bi imel kaj dinamita v nogah, bi gladko vztrajal v tej skupini.
    - super-ego - ne gre za nekoga, ki bi se imel za vecvrednega, ampak so to tisti, ki so dozoreli, ki vidijo dalj in ne potrebujejo posebne potrditve okolice, nimajo kompleksov, niso zavistni; tisti, ki delijo svoje videnje lepote v necem strogo funkcionalnem; vcasih resda malo provocirajo, nikoli pa nobenemu ne privoscijo nic slabega. In tudi ne pridigajo kot ces, "samo zelez je taprau".
    Domisljam si, da sem nekje med 2. in 3. stopnjo. Fousijo nekaterim, ki imajo jeklene noge pa izvrstna karbonska in/ali kovinska kolesa pa prikrivam s tem, da jih poskusam napeljati, da bi kupili kaj manj hitrega, jasnde. ;)

2b) Alternativna razlaga Osebnostne (kolesarske) rasti bi bila Pot do nirvane, ampak se mi ne da razpredat' in vas dolgocasit' se naprej. Pa zdi se mi, da bi se tako ali tako ponavljal.

TOREJ [executive summary], "EGO na višji level", JA, v smislu doseganja popolnosti v lepoti, delovanju in neodvisnosti. Neodvisnosti izbire kot rezultat notranje tako razumske kot nerazumske volje, s pretehtano imunostjo pred tumbanjem na forumih in medijih. Nikakor NE v smislu "zdravljenja" kompleksov. To bi nas vse vracalo na "nizji level".

Oh, koliko besed. Arhitekt Edvard Ravnikar je bil veliko bolj ucinkovit. Parafraziram zapis iz leta 1957: '...kolo naj ima elemente: velikopoteznost, edinstvenost, bogatost, slikovitost...'

• 2 |-10+12

image

Pssst, a so uni ze sli? Vam povem, samo zelez je taprau! ;)

• 0 |-10+10

Jeklena kolesa so čist OK, ampak, če se spraviš na eno dolgo turo s kolegi, ki imajo lažja, karbonska kolesa, si ga "naje.ou". Vem iz prakse. Oni s 7 kg-skimi kolesi, jaz z 12-kg-skim. Okvir sam še ni toliko težji, vilice pa so, napram karbonskim. Potem pa, če ni vsa druga oprema na visokem (npr. ultegra) nivoju, pa če niso obroči prav lahki...

Kar se tiče "pre.eravaja" in metanja denarja proč: kako draga so šele glasbila oz. inštrumenti! A bi kdo od vas dal za inštrument 20.000, 35.000 €? Pa da je "samo" anater? presenečen

• 1 |-10+11
    @_BraneK:

...Pssst, a so uni ze sli? Vam povem, samo zelez je taprau! ;)

Hehe... sj ni kj...

Imaš prav, oz. vsak ima zase svoj prav...

Vsiljevanje, prepričevanje in podobno, so samo stopnje, ko še manjka uvida...

Prvotno pa sem v mislih imel, če se lahko tudi jaz poduhovljeno izrazim (kot si se ti zgoraj);

da je kultivacija EGA čisto OK in naravna, ampak da (zakonito-univerzalno) sledi tudi "poravnava poti", ko postopoma (pre)nehaš komplicirat... in samo pelješ... in posledično resnično zadovoljstvo pride čisto od drugod...

Na karbonski, na alu konfekciji, ali pa na "žlahtni" železnini...

Ne igra nobene vloge več... ;)

• 0 |-10+10

• 0 |-10+10

@Ken

si šel army style :)

• 0 |-10+10
    @ken:

SMB so to barvo imenovali v Jugoslaviji. Tisti, ki so že malce dlje na svetu se je verjetno z nostalgijo spominjajo.mežik

• 0 |-10+10

Spodnja slika pa eden top estetsko dovršenih  okvirjev. 

• 0 |-10+10
    @TEX:

Spodnja slika pa eden top estetsko dovršenih  okvirjev. 

@IZO:
    Ta kolesa s kolesarstvom nimajo nič skupnega in zame nimajo nobene vrednosti. Raje recimo Vengea v barvah Benettona, kot pa to železnino, ki bi jo na tretji serpentini Vršiča v grmovje porinil.

Kaj naj si zdaj mislim ...??v zadregimežik

• 0 |-10+10

Mogoče prešaltaš na drug šport.
    Ne zanima me tolk materijal , ampak to kako spretno in zame estetsko dovršeno je naprimer skrit krmilni ležaj. 
    Pač če te ne zanima se ne javljaj , itak kot praviš nimajo nobene vrednosti.

• 1 |-10+11

A ni grd?

uploaded

• 0 |-10+10
    @Anquetil.J:

A ni grd?

uploaded

ne?

drugačnost je čudna stvar?

• 0 |-10+10

kolo iz cevi za centralno kurjavo...mežik

• 0 |-10+10

V bistvu gre za radiator.

• 0 |-10+10

Lep je, tko ko zelenko zgoraj!!

• 0 |-10+10
    @TEX:

Mogoče prešaltaš na drug šport.
    Ne zanima me tolk materijal , ampak to kako spretno in zame estetsko dovršeno je naprimer skrit krmilni ležaj. 
    Pač če te ne zanima se ne javljaj , itak kot praviš nimajo nobene vrednosti.

Lucidnost nas na tem forumu..
    Ubija..
    da o "Domišljija" nebi..

Marsikaj lahko zapišemo..
    Med vrsticami pa kdo razbere tudi bistvo..
    kaj bi bilo če bi vsi razumeli..? ;)

Za "tradicijo" v kolesarstvu mi ni treba skrbet, verjemi mi Tex. ;)

• 0 |-10+10

Kovina je za tiste, ki imajo mušice zapopane na hrbtu, ne med zobmi...nasmeh

• 0 |-10+10
    @Anquetil.J:

A ni grd?

uploaded

Tak punk style... pa lepe fetne gor in 1x grupca.... sanjam :)

• 1 |-10+11

uploaded

uploaded

4.9 kg

• 0 |-10+10

Vsec mi je. Koncno je nekdo obrnil ral (plug, motiko:) na glavo. Prepoznavne linije. Vsec so mi poskusi sprememb v detajlih, kot npr. spodjedeni konici krmila. Ceprav, nisem preprican, da bi slo skozi ISO safety standarde. The shoes are for the Louvre. Next to Mona Liza. :)

• 0 |-10+10

image

• 0 |-10+10
    @kosmata_noga:

uploaded

uploaded

4.9 kg

Heary leg....koncno po dolgem casu✌️✌️✌️
  • 0 |-10+10
    @_BraneK:

Vsec mi je. Koncno je nekdo obrnil ral (plug, motiko:) na glavo. Prepoznavne linije. Vsec so mi poskusi sprememb v detajlih, kot npr. spodjedeni konici krmila. Ceprav, nisem preprican, da bi slo skozi ISO safety standarde. The shoes are for the Louvre. Next to Mona Liza. :)

meni "zlato" malo kičasto deluje....burgundijska rdeča farba pa je itak lepa!

• 0 |-10+10

@kosmata_noga

Tale Berk pa dobesedno "pojjeBe" celo sceno.
    Kul! 

• 0 |-10+10
    @Cestar:
    ...sledi tudi "poravnava poti", ko postopoma (pre)nehaš komplicirat... in samo pelješ... in posledično resnično zadovoljstvo pride čisto od drugod...

Na karbonski, na alu konfekciji, ali pa na "žlahtni" železnini...

Ne igra nobene vloge več... ;)

"Poravnava poti" mi zveni tako nekako premocrtno. :) Zato mi je prispodoba ...come to a full circle... sklenjen krog... bolj pri srcu. Ko si po letih sanjarjenja koncno kupis to, o cemer si sanjal ali pa koncno spoznas, da ze VSE imas, ja, nehas komplicirat' in se samo vozis, si srecen. Bravo!
    Pomembno pa je, s kaksnimi izbirami prehodimo to pot. In da v njej tudi uzivamo. The chase (of the dream) is also part of the fun. :)
    Krog je sklenjen, hkrati pa, pozor!, vcasih vzklije novo, se nezavedno pozelenje. In, gremo maratonci v naslednji krog, cikel, bi-cikel... :)

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA

BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA

Naprodaj je omenjeno, v odličnem stanjuznamka : SPORTFULvelikost: L cena na spletu : 149 eur www.bobshop.com/en/sportful/b ahrain-merida-thermal-jacket- 2 017/  sem iz Nm / po pošti dosegljiv(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Gonilka Ultegra 6800 nova leva

Gonilka Ultegra 6800 nova leva

Zapakirana Ultegra 6800, leva gonilka ,172,5 , nova, sem iz Ljubljane

Cena: 50,00 EUR
  • Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči

Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči

GIPIEMME poltubular klinčer obroči za močnejše kolesarje skupaj s Conti plašči in 10 redno Ultegro 11 28, imel sem jih he rezervo, na valarjih narejenih 500 km.

Cena: 125,00 EUR
  • Shimano,Ultegra 6800, verižnik 34

Shimano,Ultegra 6800, verižnik 34

Čakal na Rotor Qring, narejenih 80 km na valarjih, nov verižnik, sem iz Ljubljane

Cena: 25,00 EUR
  • PLAŠČ SCHWALBE INSIDER TRAINER

PLAŠČ SCHWALBE INSIDER TRAINER

Prodajam nov, še zapakiran plašč za uporabo na trenažerju schwalbe insider 26x1,35 (MTB). Prevzem je možen v okolici Domžal ali Ljubljane. Telefon: 068 180 463

Cena: 15,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Aero vsestransko cestno kolo
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!

Oglas 300x250

• Prodajam
    BAHRAIN MERIDA WINDSTOPPER JAKNA
    Naprodaj je omenjeno, v odličnem stanjuznamka : SPORTFULvelikost: L cena na spletu : 149 eur www.bobshop.com/en/sportful/b ahrain-merida-thermal-jacket- 2 017/  sem iz Nm / po pošti dosegljiv(...)
    Cena: 80,00 EUR
  • Prodajam
    Gonilka Ultegra 6800 nova leva
    Zapakirana Ultegra 6800, leva gonilka ,172,5 , nova, sem iz Ljubljane
    Cena: 50,00 EUR
  • Prodajam
    Za kolesarje nad 100 kg, klinčer obroči
    GIPIEMME poltubular klinčer obroči za močnejše kolesarje skupaj s Conti plašči in 10 redno Ultegro 11 28, imel sem jih he rezervo, na valarjih narejenih 500 km.
    Cena: 125,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros širine 42 cm.   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih