--Notification--

logo

Jesenska oblacila

Komentarji

• 0 |-10+10

base: Prosecco LS 2 - 18°C

jakna: Velocissimo 6 -15 °C

kratke hlače: OMLOOP THERMAL BIBSHORT + kolenčniki (ali hlačniki), lahko pa tudi

dolge hlače: Sorpasso

Vse zgoraj je Castelli, kvalitetno, vendar malo dražje, če budget ne dovoli, pa kakšno drugo BZ, npr. NortWave, Endura, Parentini.

Ne pozabit na malo toplejše termo nogavice in lahke dolge rokavice in lahko kolesariš pozno v jesen.

• 1 |-10+11

za (letošnje) mokre jesenske dni Gabba in Nanoflex, oboje Castelli. pa Flanders bejzlejer.

kratka Gabba se odlično kombinira z Nanoflex rokavčki. če pa je bolj mrzlo, pa tadolg Perfetto in toplejši bejzlejer. 
    hlače pa Nanoflex v kombinaciji s kolenčki ali nogavčki, tudi Nanoflex. je fajn, ker je termo in vodoodbojen hkrati, pa vseen lycra.

tud Castellija se včasih da malo ugodneje dobit. factorystore.si ima občasno razprodajo "osamelih" modelov in če ti je številka prav, je skor pol cene...  

• 0 |-10+10

pa sevede Ass-Saver pride prou v vlažnejših dneh... smeh 

• 0 |-10+10

Kaj je to Ass-Saver v zadregi Link ?

• 1 |-10+11
    @bécane:

Kaj je to Ass-Saver v zadregi Link ?

ass-savers.com/

• 0 |-10+10
    @mare77:

Letos sem se odločil, da malo podaljšam sezono, zato bom kolesaril tudi v jesenskih, malo bolj mrzlih dneh.
    Nimam pa preveč izkušenj z oblačili za hladnejše dni oz. kaj je najbolje obleči za na kolo v hladnih dneh, recimo tam okoli 10-15 stopinj? Vesel bi bil konkretnih predlogov za npr. zgornji del, katere hlače, itd....Hvala.

Jaz osebno imam med 10-15 stopinj dolgo majico, kratke hlače, Leg Warmers(nogavčniki), zimske nogavice in dolge rokavice. Če si bolj zmrzljive sorte pa je boš pri 10 stopinjah že potreboval termo hlače in termo jakno, poznam pa tudi ljudi, ki se pri -5 vozijo v kratkih hlačah in nogavčnikih. Malo boš moral probavati in videt kdaj te začne zebsti in kam. Jz imam največji problem z rokavicami, ker v roke me pa res ves čas zebe pa tudi če imam smučarske gor. 

• 0 |-10+10

Za take temperature kratek rokav  + nogavčniki/rokavčniki + brezrokavnik.

• 0 |-10+10

Hvala za obilo predlogov in mnenj. Bo treba mal pregledat ponudbo in se odločit. 
    Kaj je po vašem mnenju bolje za hladnejše dni - kratke hlače+nogavčniki ali dolge hlače v kompletu (kot npr. Castelli nanoflex)?Je pa res to bolj dražja roba, ampak mislim, da tukaj ne bom pretirano šparal, raje bom kupil kakovostno in za dlje časa.

• 0 |-10+10

kratke hlače + nogavčki (ali kolenčki)
    jst dolgih ne prenesem, še nogavčki bolj ne kot ja.  :) 

• 0 |-10+10
    @mare77:

Hvala za obilo predlogov in mnenj. Bo treba mal pregledat ponudbo in se odločit. 
    Kaj je po vašem mnenju bolje za hladnejše dni - kratke hlače+nogavčniki ali dolge hlače v kompletu (kot npr. Castelli nanoflex)?Je pa res to bolj dražja roba, ampak mislim, da tukaj ne bom pretirano šparal, raje bom kupil kakovostno in za dlje časa.

Kratke hlače + nogavičniki.  Če ti bo na vožnjah pretoplo jih preprosto snamš. 

• 0 |-10+10

Če si mlad in tople vroče sorte potem kratke hlače + nogavčniki/rokavčniki, ko pa prideš v leta in že čutiš posledice norosti mladosti pa itak vzameš dolge hlače :)

Jaz bi vsekakor vzel dolge hlače, če misliš imeti samo en komplet. Lahko lažji termo od cca 6- 15°C in potem lahko uporablajš tudi ob bolj milih zimah. Ti pa svetujem, da tudi, če se odločiš za kratke hlače, vzemi termo, ti bo mehur, etc. hvalažen na stara leta. Pa ne pozabi na base layers. Kot je napisal kenz76, Flanders je res super, sam ga imam za med -2 do cca 8°C ter termo jakno in to je to. Ko so pa temperatureme nad 8°C in tja do 15°C pa imam Prosecco base.

• 1 |-10+11
    Še moja izkušnja.Nogavčniki so ponavadi za do 10°C, kratke hlače pa ne. Zato boš potem čutil, da ti samo skozi kratke hlače bolj piha, skozi nogavčnike pa ne.Zato imam za od 5-10°C dolge hlače.

Sicer pa kake hude termo opreme jaz ne bi kupoval, večino se da skombinirati z base layerji.

• 0 |-10+10
    @bécane:

Če si mlad in tople vroče sorte potem kratke hlače + nogavčniki/rokavčniki, ko pa prideš v leta in že čutiš posledice norosti mladosti pa itak vzameš dolge hlače :)

Jaz bi vsekakor vzel dolge hlače, če misliš imeti samo en komplet. Lahko lažji termo od cca 6- 15°C in potem lahko uporablajš tudi ob bolj milih zimah. Ti pa svetujem, da tudi, če se odločiš za kratke hlače, vzemi termo, ti bo mehur, etc. hvalažen na stara leta. Pa ne pozabi na base layers. Kot je napisal kenz76, Flanders je res super, sam ga imam za med -2 do cca 8°C ter termo jakno in to je to. Ko so pa temperatureme nad 8°C in tja do 15°C pa imam Prosecco base.

Ravno to me je zanimalo, če vzamem za jesen in milo zimo kratke hlače, ali naj bodo termo? Vsekakor priporočate da, ok. Zanima me še kako je z temi base layersi? Nisem ravno poznavalec teh oblačil, a to je osnova za hladnejše vreme, pol pa še nekaj gor npr. dolgi dres in je to to?

• 0 |-10+10
    Seveda termo hlače in nogavčke/kolenčke. Da ne prepihajo preveč. Sploh Nanoflex je fajn, ker še vlago odbija...
    Z bejzlejerjem uravnavaš temperaturo - je precej cenejši, kot različne termo majice. :)
  • 2 |-10+12

Base layeri so osnova in ni nujno vezano na letni čas. Odvajajo vlago (švic) na naslednji kos oblačila in zato si veliko bolj suh kot če ga nimaš. Sam ga uporabljam tudi poleti, mrežasti (mash) in mi ni prav nič bolj vroče, kot če sem brez. v bistvu sem se tako navadil na suh feeling, da ne morem več brez :) Pazi samo, da kupiš zimsko varianto. Glede dolgega dresa čezenj, pa je verjetno odvisno kakšno termo jakno uporabljaš. Če imaš kvalitetno ni potrebe po dresu. Jaz ga nimam, imam pa osebno mejo, da kolesarim tam do -2°C max.

• 0 |-10+10
    @kenz76:

za (letošnje) mokre jesenske dni Gabba in Nanoflex, oboje Castelli. pa Flanders bejzlejer.

kratka Gabba se odlično kombinira z Nanoflex rokavčki. če pa je bolj mrzlo, pa tadolg Perfetto in toplejši bejzlejer. 
    hlače pa Nanoflex v kombinaciji s kolenčki ali nogavčki, tudi Nanoflex. je fajn, ker je termo in vodoodbojen hkrati, pa vseen lycra.

tud Castellija se včasih da malo ugodneje dobit. factorystore.si ima občasno razprodajo "osamelih" modelov in če ti je številka prav, je skor pol cene...  

:-D .. vidim da me je čist cajt pofuru pri oblačilih..zapečatenolpa

• 0 |-10+10
    @areh:
    @kenz76:

:-D .. vidim da me je čist cajt pofuru pri oblačilih..zapečatenolpa

Ne uporablja se več adidas trenerka..:) 

• 0 |-10+10

Jaz imam za zimo še vse iz volne :)

• 2 |-10+12

Kolesarji, zdaj imam pa jaz eno vprašanje za vas ... Ko berem tole temo (in še katero) ugotavljam, da bi bilo zelo fajn, če bi napisal en članek, v katerem bi napisal nasvete o kolesarski opremi (v tem primeru oblačilih) za različne letne čase. Mislim, da bi bil to lahko en super vir informacij za tiste nove v svetu kolesarstva. Ampak ker mi na tem področju primanjkuje izkušenj, me zanima, če bi bil kdo od vas izkušenejših pripravljen malce pomagati pri nastanku takšnega članka. Sicer vem, da temu služi forum, ampak morda bi bilo pa vseeno dobro, če bi bili konkretni nasveti napisani na enem mestu in v konkretnem besedilu.
    Upam, da je tak predlog sploh na mestu ...

LP, Tim 

• 0 |-10+10

To je odličen predlog, ki bi itak bil lahko objavljen s strani Bicikel.com, seveda v tem primeru brez reklam in sponzorjev.

• 0 |-10+10

Jaz sem sicer imel v mislih www.kineziolog.si, ampak ... nasmeh Če je kdo za, mi naj napiše zasebno sporočilo, pa se lotimo dela. Vsak nasvet je dobrodošel ...

• 0 |-10+10
    @kineziolog:

Jaz sem sicer imel v mislih www.kineziolog.si, ampak ... nasmeh Če je kdo za, mi naj napiše zasebno sporočilo, pa se lotimo dela. Vsak nasvet je dobrodošel ...

sorry. misunderstanding.

• 0 |-10+10

Sicer dobra zamisel, vendar vprašanje, kako glede tega svetovati začetniku. Kot prvo je potrebno vedeti, da so eni ljudje "bolj zmrznjeni od drugih". Preprosto povedano, ene pri 5 stopinj tako zebe, da ne grejo več na kolo, drugi takrat komaj nadanejo ročakvke. Nato je vprašanje, ali začetnik sploh ve, kako je kolesariti v pomladnih, zimskih in jesenskih dneh. Dnevi so krajši, temperature nižje, pogosto je megla, dež... Marsikdo preprosto v tem letnem času ne gre na kolo, razen v primeru res lepega in sončnega vremena. Za take priložnosti pa je seveda nesmiselno kupovadi prehodno garderobo. Kot tretje pa je pri prodajalcih moč dobiti veliko inforamcij, kaj se nosi glede na letni čas. Vendar pa je tukaj zopet vprašanje, ali bo to začetnik sploh rabil. Če komaj začenja, sploh ne ve, kako je kolesariti v recimo septembu, ali pa februarju. Ni pogo pojav, ko začetnik seveda v lastnem prepričanju o vseletnem kolesarjenju pokupi vso možno garderobo - od zimske do poletne in vso prehodno navlako vmes. Nato pa seveda ugotovi, da ga zebe, da nima volje, da je grdo vreme... Nato pa se te stvari valjajo nekje po omari, žena pa seveda nejevoljna zaradi xyz EUR, ki jih je njen "kolesar" zmetal skzi okno. 

Zato je moj predlog vsem začetnikom preprost; kupi tedaj, ko boš vedel kaj rabiš. To pa boš vedel samo, če boš poizkusil kolesariti v recimo septembru, ali pa decembru, ali pa marcu. Tako boš namreč ugotovil, kako se telo odziva na temperature in dobil boš neke smernice, kaj in kdaj obleči. 

• 1 |-10+11

Nekaj informacij glede oblačenja najdete na spodnjem linku.

www.ciklofit.com/sl/clanki/cl anek?omara-po-kolesarsko-ali-2 3-kosov-oblacil-ter-pravila-ob lacenja

lp

• 0 |-10+10

intheknowcycling.com/2017/02/ 12/best-spring-and-fall-cyclin g-kit/

Osebno sam prisegam na Sportful. Mi paše kot druga koža, pa mi celo bolj ustreza po kvaliteti kot sorodna firma Castelli.

Za omenjen čas predvsem tip oblačil Fiandre No Rain.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE

CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE

Prodam obroče CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE, račna shimano/sram ali campagnolo, gume continental attack. Obroči so ODLIČNO ohranjeni, zraven dodam še originalne torbe ter zavorne obloge. Možna menjava (...)

Cena: Po dogovoru
  • Zobnik verižnik SRAM XX1 36T 76mm Alu

Zobnik verižnik SRAM XX1 36T 76mm Alu

Prodam samo 1x (res!!) vožen zobnik XX1, X-Sync na 36 zob. Zobnik mi je rahlo korodiral, kot se vidi na sliki, samo estetska napaka, ki se verjetno da odpraviti s kakšno polirno pasto. Je kot nov(...)

Cena: 43,00 EUR
  • Nova čelada CATLIKE Sakana S/M

Nova čelada CATLIKE Sakana S/M

Prodam novo čelado CATLIKE (Španija) model Sakana, velikost SM (51-53 cm), rdeče barve, dobljene kot nagrado.  Test: road.cc/content/review/35014- catlike-sakana-helmet www.bikeinn.com/bike/catli(...)

Cena: 73,00 EUR
  • Sidi ERGO 3 carbon, vel. 44

Sidi ERGO 3 carbon, vel. 44

Prodam zelo malo rabljene, kot nove cestne kolesarske čevlje Sidi ERGO 3 carbon, vel. 44. So belo črne barve, kot na sliki.

Cena: 150,00 EUR
  • SIDI Laser carbon cestni kol. čevlji št. 43

SIDI Laser carbon cestni kol. čevlji št. 43

Prodam zelo malo rabljene, popolnoma brezhibne, kot nove cestne kolesarske čevlje Sidi LASER, s karbonskim podplatom, vel. 43. So bele barve, kot na sliki. Cena novih v trgovini je 249 EUR.

Cena: 130,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• TEX je ocenil +1
    Prenočitev
  • task je ocenil +1
    Nežidersko jezero • Dunaj • Bratislava
  • 46 je ocenil +1
    Orbea z vsegorskim e-kolesom!
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Nežidersko jezero • Dunaj • Bratislava
  • SEALPS
  • Kaj je bila danes za ena dirka

Oglas 300x250

• Prodajam
    CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE
    Prodam obroče CAMPAGNOLO SHAMAL MILLE, račna shimano/sram ali campagnolo, gume continental attack. Obroči so ODLIČNO ohranjeni, zraven dodam še originalne torbe ter zavorne obloge. Možna menjava (...)
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Zobnik verižnik SRAM XX1 36T 76mm Alu
    Prodam samo 1x (res!!) vožen zobnik XX1, X-Sync na 36 zob. Zobnik mi je rahlo korodiral, kot se vidi na sliki, samo estetska napaka, ki se verjetno da odpraviti s kakšno polirno pasto. Je kot nov(...)
    Cena: 43,00 EUR
  • Prodajam
    Nova čelada CATLIKE Sakana S/M
    Prodam novo čelado CATLIKE (Španija) model Sakana, velikost SM (51-53 cm), rdeče barve, dobljene kot nagrado.  Test: road.cc/content/review/35014- catlike-sakana-helmet www.bikeinn.com/bike/catli(...)
    Cena: 73,00 EUR
  • Podarjam
    DMT cestni čevlji
    Podarim dobro ohranjene čevlje za cestno kolo, št.43, z rdečimi Look Keo blokerji ter malce dodelano peto, podlat karbon. Prevzem lasten v Mengšu oz. po dogovoru
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MTB Hardtail 29er velikost 21" (XL)
    Kupim-iščem karbonski MTB hardtail 29er v velikosti 21" (xl), s ceno do okrog 1000eur.
  • Kupim
    specialized tamarc
    kupim specialized tamarc v barvnih kombinaciji kot je na spodnjih sliki Velikost ovkvirja 58. Lahko je tudi sl5 z podobno barvno kombinacijo.
  • Kupim
    Mavic Ksyrium SLS, PRO SL
    Kupim obroce Mavic Ksyrium SLS, PRO SL, SR ipd.!Clincher, Shimano...ne Exalith.Obroci naj bodo novi ali malo rabljeni!

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih