--Notification--

logo

Zlomljen pesto

Komentarji

• 0 |-10+10

Danes se mi je na specialki zlomil prednji pesto. Imam kolo Felt AR5 in tudi pesto je znamke Felt. Zdaj pa ne vem kakšen pesto nabaviti, najraje bi vzel preko spleta, nekaj dokaj poceni in solidne kvalitete, ne rabi biti glih top kvaliteta. Pesto ima na vsaki strani 11 lukenj. Na kaj torej moram biti pozoren pri nakupu in kakšnega priporčate?

• 0 |-10+10

Pardon, 24 lukenj, sem se zatipkal.

• 0 |-10+10

Recimo NOVATEC - precej velika izbira in razumne cene so tu 

www.cnc-bike.de/index.php?cPa th=25_105

Prvo mora biti 24 lukenj. Potem pa premer , na katerem so luknje , da ne bodo potem napere prekratke ali predolge. Najbolje vzeti nekaj, kar odgovarja dimenzijam starega pesta. Morda tole 

www.cnc-bike.de/product_info. php?products_id=7938

• 0 |-10+10

Drugače pa je še vedno tisto pesto, torej se ti zlomilo prednje pesto.

• 0 |-10+10
    @povratnik987654321:

Prvo mora biti 24 lukenj. Potem pa premer , na katerem so luknje , da ne bodo potem napere prekratke ali predolge. Najbolje vzeti nekaj, kar odgovarja dimenzijam starega pesta. Morda tole 

REs razumne cene, precej. Edino tisto okoli premera mi ni jasno. Se izmeri premer ali obseg tistega dela na katerem so luknje?

• 0 |-10+10
    @lone_rider:

Drugače pa je še vedno tisto pesto, torej se ti zlomilo prednje pesto.

Ne vem zakaj se je treba norčevati. Nismo vsi glih superexperti za kolesa. Če nimaš za dat kakšnega pametnega nasveta ali odgovora bodi raje tiho.

• 0 |-10+10
    @mediterano:
    @povratnik987654321:

REs razumne cene, precej. Edino tisto okoli premera mi ni jasno. Se izmeri premer ali obseg tistega dela na katerem so luknje?

Priznam, malo sem pozabil. Bi pa moralo biti jasno iz tega linka

leonard.io/edd/

leonard.io/edd/howtomeasure

Poleg NOVATEC obstaja se nekaj podobnih proizvajalcev, ampak te peste so popolnoma OK in dosegljive v Evropi, brez carine in dolgega cakanja, za razumen denar. 

• 0 |-10+10
    Hvala. Tista razdalja 100mm mi je jasna. Ni pa recimo pri nekaterih pestih napisanih vseh potrebnih dimenzij.
  • 1 |-10+11

Drži, da teh poddatkov ne dobiš na pladnju. Ampak stric gugl na prvem mestu na iskalni niz "novatec hub dimenions" postreže s tem :

issuu.com/novatectaiwan/docs/ novatec_hub_dimensions

Še uradna stran proizvajalca za EU (ker trgovine ponavadi ne navajajo točnega naziva modela, še manj pa dimenzij ...): 

www.eshop.novatecwheels.eu/ca tegory/hubs-non-disc/a141sb/

Za starejše modele, ki so pri trgovcih še na voljo, pa stric gugl ... Srečno pri nakupu !

• 0 |-10+10
    Hvala za podane linke. Hotel sem reči da je problem to, da prodajalci, ki prodajajo preko neta ne napišejo vseh mer, potem pa lahko samo ugibaš, ali del ustreza ali ne.
  • 1 |-10+11
    Glede na tvoje prispevke, predlagam obisk servisa, da ti uredijo zadevo, mogoče je pa najceneje nakup prednjega obroča, če sedanji obroči niso višjega ranga in imajo malo km.Pesto, napere in delo ne bo poceni lahko pa pri sestavi potem postane težava pri obroču.
    Na Bolhi jih je nekaj;)
  • 1 |-11+12

Če te kdo opozori na napako, to ni norčevanje. Pametni bi se zahvalil za opozorilo. 

• 1 |-10+11
    @Anquetil.J: Glede na tvoje prispevke, predlagam obisk servisa, da ti uredijo zadevo, mogoče je pa najceneje nakup prednjega obroča, če sedanji obroči niso višjega ranga in imajo malo km.Pesto, napere in delo ne bo poceni lahko pa pri sestavi potem postane težava pri obroču.
    Na Bolhi jih je nekaj;)

Tudi razumna varianta. Menjava pesta je smiselna, če se lahko uporabi obroč in napere od prejšnjega kolesa - in obroč in napere morajo biti v dobrem stanju, za napere je treba paziti, da gredo na natanko isto mesto kot prvič... Vsekakor je skoraj vedno bolj ugodno kupovati v "kompletu" kot dele posebej. Drži pa tudi, da se da sestaviti kolesa ( obroč, napere, pesto ) za bolj posebne namene ( bolj aero, za težje kolesarje, itd ) veliko prej, kot bi dobil tovarniško narejen set. Je pa res, da delo kar nekaj stane; jaz si sestavljam kolesa sam, samo zaradi pomanjkanja tension metra na koncu nesem v bistvu sestavljeno in scentrirano kolo na servis, da so napere pravilno in enakomerno napete.

Za napere velja ( ali pa je veljalo..) , da so najbolj ugodne DT Swiss pri Rose. Samo takrat niso imeli aero modelov. Da se dobiti različne količine, ni nujno kupiti cele škatle.

Da o možnosti, da je nekdo tako nespameten, da na dražbi, ki se končuje ob finalni tekmi npr nogometa ( ali trenutno košarke...), prodaja super duper kolesa za X000 EUR s startno ceno 1 EUR - in jih mora potem, ker so bili taktat vsi prilepljeni za ekran, prodati za recimo 78 EUR, sploh ne bi...

V glavnem, vsak poišče zase najbolj ugodno rešitev. Poskusil sem samo odgovoriti na dano vprašanje, nikakor pa to ni edina možnost. Vsem veliko užitkov in varnih kilometrov na kolesu !

• 0 |-10+10
    Ok, problem trenutno rešil z drugim obročem, ki sem ga malo rabljenega kupil od lastnika trgovine. Vizuelno ni veliko drugačen od prejšnjega, sicer pa zame je pomembna funkcionalnost in ne toliko estetika. Za celi komplet nobih koles sedaj enostavno ni denarja. Skratka, kolo je zaenkrat ispravno in to je pomembno.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Scott Solace 15 Disc

Scott Solace 15 Disc

Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)

Cena: 1.550,00 EUR
  • cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

cestni obroči Syncros RP2.0 Disc

Prodam cestne obroče Syncros RP2.0 Disc ! Obroči so brezhibni in nepoškodovani. Prevoženih 500 km. Obroč: Alloy Clincher Disc Rim, 24mm width, 24h Napere: DT Aero, DT Aero Comp 2-cross, 24 front (...)

Cena: Po dogovoru
  • Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP

Na zalogi modeli 2018,  WC, PRO in Comp

• Continental RaceKing 2.2

Continental RaceKing 2.2

Prodam dve novi (nemontirani) pnevmatiki Continental RaceKing 2.2.Cena velja za komplet. Več info na ZS ali 051-688-040

Cena: 30,00 EUR
  • Fabric Scoop Shallow Pro sedež,črn

Fabric Scoop Shallow Pro sedež,črn

Prodajam Fabric Scoop Shallow Pro sedež,sedež malo vožen brez znakov uporabe, karbonska vodila....teža:198g  info:www.bike24.com/p2117867.html   INFO :030 440 266

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• IZO je ocenil +1
    Jani Brajkovič
  • Mad_one je ocenil +1
    slab dan za kolesarje
  • presna je ocenil +1
    Camino s kolesom iz Slovenije
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Trenažer
  • Koper-Beograd
  • slab dan za kolesarje

Oglas 300x250

• Prodajam
    Scott Solace 15 Disc
    Prodam karbonsko cestno kolo Scott Solace 15 Disc ! Kupljen oktober 2016. Kot nov, prevoženih 500 km v letu 2016. Letošnje leto (2017) nevoženo. Račun in garancija (5 let). Prodam zaradi neustrez(...)
    Cena: 1.550,00 EUR
  • Prodajam
    cestni obroči Syncros RP2.0 Disc
    Prodam cestne obroče Syncros RP2.0 Disc ! Obroči so brezhibni in nepoškodovani. Prevoženih 500 km. Obroč: Alloy Clincher Disc Rim, 24mm width, 24h Napere: DT Aero, DT Aero Comp 2-cross, 24 front (...)
  • Prodajam
    Scott Spark RC 900 WC, PRO, COMP
    Na zalogi modeli 2018,  WC, PRO in Comp
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih