--Notification--

logo

gravel kolo

Komentarji

• 0 |-10+10
    bécane, kua boš nabavu?
  • 0 |-10+10
    Letos nabavu gravel kolo. Z prenosom 48/32 in 11/32, širina gum pa 38 Men je to čist ok. Po ravnem dovolj hiter, v hrib pa brez problemov. Vozim pa kr neki po makadamu. In tu se pokažejo kvalitete gravel kolesa. Mtb in specialke skoraj ne uporabljam več. Res kolo za uživanje
  • 0 |-10+10
    @mark69: Letos nabavu gravel kolo. Z prenosom 48/32 in 11/32, širina gum pa 38 Men je to čist ok. Po ravnem dovolj hiter, v hrib pa brez problemov. Vozim pa kr neki po makadamu. In tu se pokažejo kvalitete gravel kolesa. Mtb in specialke skoraj ne uporabljam več. Res kolo za uživanje
    Odlicno!!!! Sam ves bajk je se tudi zelo uporaben
  • 0 |-10+10
    @bécane

A vidva s kenom to furata al sta samo teoretika ? Željan sem inside infornacij glede koles, ne "Rapha" outfit :)

Halo..?
    Hvala za kompliment..!! :)

Jaz sem itak teoretik..vprašaj n3o...to je stroka!

Uff..moram ze spet na dopust?? ;)

Danes zgleda prevozeni KM res niso več merilo za "pametovanje" na kolesarskem forumu.. :(

• 0 |-10+10

Po avtomobilski terminologiji so gravel kolesa SUB - sports utility bikes. Uporabni za (skoraj) vse podlage ;)

• 0 |-10+10

Ni švoh tole za makadam. Samo za neke strme enoslednice pa glih ni narejen...tam je kralj MTB. Se je kar težko odločit katero kolo je idealno...če imaš samo enega..lpA

• 0 |-10+10
    @areh:

Ni švoh tole za makadam. Samo za neke strme enoslednice pa glih ni narejen...tam je kralj MTB. Se je kar težko odločit katero kolo je idealno...če imaš samo enega..lpA

Če ne hodiš na tekme je vseeno...gorc je bolj udoben. Pa saj se da z njim tut kr hitro pelat. Se spomniš, da je zadnjič proti Novi cerkvi tut po asfaltu letelo 35. Več pa tak ne rabiš, če kolesariš zaradi uživanja v naravi.

• 5 |-10+15

Na Gravelju/CX imam sedaj 1x. Prej sem imel 2x.

2x je za gravel veliko bolj primerna opcija. Razmerje pa 50/34 in pa zadaj 36-11. Jaz sem sicer imel 32-11 pa sem na strmini  večkrat iskal še eno lažjo( kako poznan občutek a?).

Sedaj imam 42 spredaj in 32 zadaj. Bom šel vsaj na 36 ampak v kakšen(že rahel) spust je tudi že 42-11 prelahka.

Torej, za gravel kolo za naše ceste, kjer imaš na makedamu tudi po 2/3 km zelo velik naklon, rampe pa tudi po 20+%, ko si na kolesu dlje časa in ni prave svežine da bi šel vse na moč, hkrati pa se rad pelješ hitro v dolino... priporočam 2x spredaj!

• 0 |-10+10
    @fuego:
    @areh:

Če ne hodiš na tekme je vseeno...gorc je bolj udoben. Pa saj se da z njim tut kr hitro pelat. Se spomniš, da je zadnjič proti Novi cerkvi tut po asfaltu letelo 35. Več pa tak ne rabiš, če kolesariš zaradi uživanja v naravi.

Ja, z gravelom bi izbiral drugačne trase. Daljše, z več makadama in manj singlami. No dejstvo je, da je v naši bližini vedno manj makadama...singl pa je/bo veliko..mi pa postaja zanimiv..
    lpa

• 0 |-10+10
    Je kdo ze pohledal tegale?
    Kaksen se vam zdi?
    Je cubov aluminij vreden nakupa?

www.cube.eu/cz/2018/bikes/roa d/road-cyclocross/nuroad/cube- nuroad-pro-blackngrey-2018/
  • 1 |-10+11

Počakaj na novo 105 grupo, da ne boš imel teh groznih ročk :)

Sam se že cel teden ubadam z gravel da ali ne; a imamo sploh poti za gravel v slo; a 1x sploh pride v poštev, če ne voziš po blatu, ipd.

Vedno bolj prihajam do zaključka, da zame osebno gravel ne bo ok, je kot SUV avto, torej Senioren und Veteranen Auto, sam pa iščem kolo za 2-3 urce vožnje; moram priti najprej vem iz Ljubljane, to bi rad čimhitreje in potem razni makadami, kakšno polje, morda kdaj čez Golovec; in sem prišel do zaključka, da bo verjetno ciklokros z 2x bolj primeren ...

Sicer kaj pa sploh je razlika med gravel-CK, malo širše gume, par mm v geometriji in veliko marketing bulla, da človek kupi še kakšno n+x kolo :)

• 0 |-10+10
    @bianchi:

Na Gravelju/CX imam sedaj 1x. Prej sem imel 2x.

2x je za gravel veliko bolj primerna opcija. Razmerje pa 50/34 in pa zadaj 36-11. 

Jaz sem šel iz identične kombinacije na 1x, 40 naprej pa 10-42 zadaj.
    Kar se tiče najlažje prestave je 40-42 takorekoč isto razmerje kot 34-36, končno razmerje me pa ne zanima ker gravel bajk nekak ni najmenjen dirkanju ( sem se pa peljal v najtežji prestavi ,40-10, pri kadenci cca. 95 nekje 46-47km/h, tak da se tudi to da)

Meni osebno 1x bolj paše ker imaš manj dela s prestavljanjem, edino veriga malo bolj trpi zaradi večjega kota "lomljenja".

• 1 |-10+11

Dupla ni ravno nek problem pri prestavljanju, 1x je superca, če voziš veliko čez zelo raznolik teren (clutch) ali po blatu, drugače pa vidim še vedno 2x bolj primerno za preostalo vožnjo i.e. so manjše luknje med prestavami (ne kupim zgodbe, da bojo noge ojačale nasmeh), malo bolj zapiha in zna biti 15% preveč neudobno za naketere, manjša hitrost pa ne dober kompromis glede na manjše luknje.

Itak pa vsakemu svoje !

• 0 |-10+10
    @bécane:
    @n3o:
    @ken: @ becane
    Lej..nej ti Boštjan zamenja to kar ti ne paše...sej si,ali boš,vendar kupil kolo pri Njemu..!?
    Stalna stranka ..je Najstranka!
    Tocno

1x10....42 spredaj...11x42 zadaj...top !!!

TXNX.

OCD mi ni dal miru in sem dal vsa mogoča razmerja v excel. Glede na to, da nimam v planu super tehničnih in strmih vzponov (max bodo kratki odseki 16-20%), je tudi meni  zgleda 42 spredaj top za mojo vožnjo.

Mislim da sem sedaj nekako odločen in že vem kateri konjiček bo prišel v štalco.

16-20% pa res niso nakloni...:) :) Ravno včeraj sem gonil po eni s povprečnim naklonom okol 16% z makadamsko podlago. Dolk cca. 600m. Si ne predstavljam, da bi to gonil z gravel ali CX kolesom. Z 29˝ pa je šlo.

• 0 |-10+10

Pa ti si mal nor al pa super strong? Al' pa z deležem maščobe 0 presenečen Chapeau !

Tvoji posti mi tudi dajo razmišljati i.e. 29" vs gravel/CX ...

Tolk odlašam in preveč razmišljam, da bom na koncu kupu skiro krik

• 0 |-10+10
    Za gravel bi znala biti spredaj “sub compact” gonilka rešitev za klance. Zadaj pa 11-34 kaseta, pa si skoraj na razmerju MTB izpred desetih let.
  • 0 |-10+10
    Spet vse vem...

Gravel razmerje je :
    44 - 11- 42
    Zvrtiš pr cca 55kmh

Pri 12r.
    44 - 10- 42
    Hitreje...

44 - 10 -50...so še mozni moteči preskoki..
  • 0 |-10+10
    Sem pa vsel da se o gravlu debatira....malo z zamikom pa vendar!!
  • 1 |-10+11
    @ken: Spet vse vem...

Gravel razmerje je :
    44 - 11- 42
    Zvrtiš pr cca 55kmh

Pri 12r.
    44 - 10- 42
    Hitreje...

44 - 10 -50...so še mozni moteči preskoki..
    Potrebuješ razmerje za višje hitrosti kot je 55km/h pri gravel/adventure kolesu?
  • 0 |-10+10

1x .... ali 2x .....

mislim, da je to zelo dobro izhodišče za pogovarjanje...

še posebej pa to kar je @ken omenjal ....

44 - 11- 42
    Zvrtiš pr cca 55kmh

Pri 12r.
    44 - 10- 42
    Hitreje...

44 - 10 -50...

@ken

10 - 50 si verjeno mislil na XX1 Eagle od Srama sam mislim, da ma to tud Sunrace...

• 0 |-10+10

Sunrace ima 12-redno 11-50, paše na shimno račno.
    dela ok, ampak ni tolk dodelana kot Eagle. 

• 0 |-10+10

Če smem?
    Ne vem zakaj bi imel na gravlerju (44x) 10-50 kaseto? Glede na to, za kaj je v osnovi tak bajk narejen/mišljen...

Da ne bo pomote, sem eden izmed tistih, ki mu ni jasno zakaj da nekdo velike denarce za dober MTB potem pa fura 1.0 slike plašče :/  

• 0 |-10+10
    @nemelk:

Da ne bo pomote, sem eden izmed tistih, ki mu ni jasno zakaj da nekdo velike denarce za dober MTB potem pa fura 1.0 slike plašče :/  

mežik

• 0 |-10+10
    @bécane:

Pa ti si mal nor al pa super strong? Al' pa z deležem maščobe 0 presenečen Chapeau !

Tvoji posti mi tudi dajo razmišljati i.e. 29" vs gravel/CX ...

Tolk odlašam in preveč razmišljam, da bom na koncu kupu skiro krik

Hahaha..mam 88Kg. Napisal sem v šali, da so to mali nakloni, ker si napisal, da boš vozil med 16-20%. Je razlika, če je to asfaltna al pa makadamska podlaga. Ravno včeraj sem vozil s specialko, zadaj največji zobnik 28, en asfaltni 500m odsek v Celju z nakloni med 15-23%. Pa je že na asfaltni podlagi to precej težko furat. Če bi bil makadam ga z gravel razmerji sigurno ne bi. Da ne govorim, da je široka balanca na 29 colarju precej boljša za obdržat ravnotežje kot ozka. Gravel ali pa CX kolo je res bolj namenjeno za ravne makadamske ceste z vmesnimi krajšimi hupserji ali pa za mešan teren z ne preveč hudimi nakloni. Enkrat bi ga moral probat. Zaenkrat meni osebno zadošča za asfalt specialka, ko si pa zaželim offroada pa 29 colar. Res pa je, da z njim vozim predvsem klance v okolici Celja.

• 0 |-10+10
    @nemelk

Če smem?
    Ne vem zakaj bi imel na gravlerju (44x) 10-50 kaseto? Glede na to, za kaj je v osnovi tak bajk narejen/mišljen...

Zakaj ne..če ze obstaja moznost.? Experiment pač. Itak obstaja kar nekaj gravel koles ki imajo SSpeed? ;) Če greš na Barjanko, je cool..;) Odvisn kaj voziš, pač.
    Fuego bi bil navdušen! ;)
    Pa še to..spusti z 42 slajki so nova dimenzija..sbk varianta. ;)

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)

Cena: Po dogovoru
  • Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

• kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

• Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

Kolesarski čevlji, Šprintarice NALINI TORPEDINE

NALINI TORPEDINE rabljene 3x. Kupil napačno številko oz. imam preširoko nogo. Številka 43. Nove so bile 160€NALINI TORPEDINE ROAD SHOES HIGHLIGHTS:UPPER: 1.6 mm seamless microfiber material HEEL:(...)

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• SODROVC je ocenil +1
    slab dan za kolesarje
  • morison je ocenil +1
    DOS 2018
  • SODROVC je ocenil +1
    Velika vrnitev Frooma in prepričljivi Yates
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DOS 2018
  • DOS 2018
  • Amatersko kolesarstvo (KOLOTEK)

Oglas 300x250

• Prodajam
    Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc
    Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)
  • Prodajam
    Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij
    Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)
  • Prodajam
    Sedež Fizik arione 00
    (slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih