--Notification--

logo

Luči na kolesu

Komentarji

• 0 |-10+10
    @ken:

www.vecer.com/pijani-vozniki- ne-sodijo-za-volan-6239744
    Tkole :
    Zgornjih je ene 15%
    Osebkov, ki drkajo med vožnjo svoj FB, je tut ene toliko.
    Senilni starci, ki ne morejo več obrnit glave ...15%
    In še kake druge anomalije, ki ne sodijo za volan..5%

IN smo na 50%...torej vsak drugi voznik, ki nas sreča ali zaobide je sporen!
    In kaj Vi počnete?
    Kupite lučko spredi in zadi in veselo na cesto, kobajagi sej mam LUČKO..sem varen.
    Sama sreča da ni več mrtvih.
    S cestnim kolesom se v mraku ali temi nimaš kaj vozit, razen če ne kolesariš na osvetljeni kolesarski poti.

Razn... če nisi na RedHookCrit!nasmeh

Heh, kot da je kdo trdil, da je varen samo zato, ker ima lučko! Kaj pa čelada? Tam pa res veliko kolesarjev meni, da samo zato, ker si preko glave povezne čelado, da je to že to, da drugega ni treba (ravno zadnjič ponovno en full metal jacket kolesar špricnil čez rdečo luč, niti ga ni brigalo, da je še dodatno bila policistka v križišču -- ampak bil je dan, in imel je čelado. Menil najbrž je, da je varen, na žalost mi ostali zaradi njega malo manj. Se pravi je vse brez veze? Poanta luči in čelade je v tem, da si povečaš varnost, ne da si absolutno varen. Absolutne varnosti ni nikjer, ne glede na to, kaj imaš na kolesu ali na sebi.

Ne vem, kaj ima vrsta kolesa opraviti časom dneva. Ljudje t.i specialke (t.i. zato, ker gre za pogovorni izraz) uporabljajo tudi za mestno vožnjo, in ne vem zakaj jih ne bi. Eni tudi nimajo 100 koles, da bi jih menjavali glede na letni čas, uro vožnje ... Po tej logiki je treba absolutno prepovedati športne motorje, saj z njimi na javnih cestah ne moreš početi tega, za kar so namenjeni, pa večino športnih avtomobilov ...

• 1 |-10+11
    @obelix:
    @ken:

Tkole :
    Zgornjih je ene 15%

In kaj Vi počnete?
    Kupite lučko spredi in zadi in veselo na cesto, kobajagi sej mam LUČKO..sem varen.
    S cestnim kolesom se v mraku ali temi nimaš kaj vozit, razen če ne kolesariš na osvetljeni kolesarski poti.

Sem verjetno med tistimi, ki krepko nadpovprečno vozimo ponoči (zvečer, zjutraj), cesto in mtb in lahko rečem, da je cestna vožnja ponoči veliko bolj varna kot vožnja podnevi. Je krepko manj prometa, ob pravi luči si veliko bolj viden kot podnevi, ljudje vozijo ponoči bolj previdno in po mojih izkušnjah tudi lepše mimo kolesarjev. 

Ampak to ni nič novega, vedno zadeve bolj poznajo ljudje, ki jih niti ne sprobajo :)

Se strinjam glede tega. Ponoči je varneje. Manj je prometa in prehiteva se neprimerno lepše kot podnevi.

• 4 |-10+14

sem enakega mnenja . še pri vsaki nočni furi sem sem počutil bolj varnega kot podnevi - in vozniki bolj pazijo (če imaš luči)

• 0 |-10+10
    @KAVITATOR+:

sem enakega mnenja . še pri vsaki nočni furi sem sem počutil bolj varnega kot podnevi - in vozniki bolj pazijo (če imaš luči)

Ti si ko ptica ujeda... 

• 0 |-10+10
    @ken:
    @KAVITATOR+:

Ti si ko ptica ujeda... 

BeloGlavi sup :)

• 0 |-10+10

Letos sem ponoči ogromno vozil. Samo v poletnih mesecih verjetno več kot 1.000 km. Dolgi breveti, pa zimski breveti, pa kar tako, ker lih tako nanesl. :) Je pes, da je potrbno biti pozoren, ko se ti kaj približujo og zadaj. Je.i ga, ne maram "zahrbtnih delavcev". Ne takih ne drugačnih. ;)

• 0 |-10+10
    @KAVITATOR+:

Tudi jaz se rajši vozim zvečer, še posebej, če so dobre luči montirane zadaj. 

2. kolesarji s premočnimi lučmi, ki zaslepijo nasproti vozeč promet. Na spletu za drobiž dobiš zelo zmogljive luči, ki pa so skrajno moteče za voznike avtomobilov. 

Res so lahko moteče. Je pa po drugi strani res, da se jih da obrnit v tla in potem te ne motijo prometa. Meni so avti utripali samo pri polni moči če sem jih pozabil v tla obrnit. 

Pa še mojih 5 centov, najbolj pomembno je, da so zadaj ustrezno močne luči obrnjene v pravo smer. Tudi iz boka je potrebno biti viden zato je fino, da se nabavi take luči, da je vsaj zadnja precej razpršena ali pa sveti v tla tako močno, da si viden tudi iz strani. 

• 1 |-10+11

...Dodal bi še samo in vprašal,zakaj si ljudje kupujejo specialke,potem pa se fijakajo med 20 in 25 km/h.kul

Kupujejo in vozijo zato, ker pri tem uživajo. Sj, kje pa piše da se je s spec prepovedano peljati manj kot 30km? Aja, če nisi na firngi in nad +35km, a pol pač nisi kolesar...al kk.

• -1 |-11+10
    @obelix:
    @ken:

Tkole :
    Zgornjih je ene 15%

In kaj Vi počnete?

Sem verjetno med tistimi, ki krepko nadpovprečno vozimo ponoči (zvečer, zjutraj), cesto in mtb in lahko rečem, da je cestna vožnja ponoči veliko bolj varna kot vožnja podnevi. Je krepko manj prometa, ob pravi luči si veliko bolj viden kot podnevi, ljudje vozijo ponoči bolj previdno in po mojih izkušnjah tudi lepše mimo kolesarjev. 

Ampak to ni nič novega, vedno zadeve bolj poznajo ljudje, ki jih niti ne sprobajo :)

Men to ni treba počet, dragi Obelix...
    Poti ki jih preživimo na kolesu so podobne, zaključki le njih, pa glede na to kake odločitve sprejemamo,  lahko zelooo različne ! zapečateno The last laugh is on You !mežik
    Pa ostani  mi.. vsaj zdrav !!

• 0 |-10+10
    @Anquetil.J:

image

Za jesenske dni, ko so sedanji je tole dovolj - cca.40 € par.

Kvalitena izdelava, USB polnjenje.

Tudi jaz uporabljam tele. Priporočam.

• 1 |-10+11

Prednja luč na kolesu je po mojem mnenju lahko enako močna kot so na motociklu. Zakaj ne?!
    Prav pa je, da je pravilno usmerjena in ne sveti nasproti vozečim previsoko. Moja ima razširjen snop in osvetljuje tudi rob cestišča (tri leče). Nastavim pa jo tako, da po prometnih cestah vozim na najmanjšo svetilnost (1/3).

• 0 |-10+10
    @Girogio:
    @Anquetil.J:

image

Za jesenske dni, ko so sedanji je tole dovolj - cca.40 € par.

Kvalitena izdelava, USB polnjenje.

Tudi jaz uporabljam tele. Priporočam.

Uporabljam nekaj skup "oženjenega", baterije AAA polnim, so tri, vedno imam s sabo še tri rezervne. Nekaj zvečer, večinoma zjutraj v službo mi ta luč odlično koristi, sveti kakšnih 10, 15 m pred mano, snop lahko uravnavam, na balanco je pripeta zelo, zelo na trdno, tako da se ne premika. Aja, stala je cca. 10 eur v Hoferju. Baterije držijo že mesec dni in še vedno luč sveti dokaj močno. Sicer pa bom videl, kako je s tem čez dva tedna, ko se bom moral popoldan dlje časa voziti s prižgano lučjo.

Me pa tudi tole zgoraj... zanima, kajti ne mislim stalno snemati sedanje luči iz trekinga in jih dajati na specialko. Kje se lahko kupijo, da po nepotrebnem ne brskam po računalniku?

• -1 |-12+11
    @obelix:
    @ken:

Tkole :
    Zgornjih je ene 15%

In kaj Vi počnete?

sam mene to niti ne moti, da voziš ponoči..daj...vsak je svoje usode kovač....

...samo, sicer te ne želim obsojati, vendar mislim, da ti nimaš življenja oz. ga imaš samo zase....če bi imel družino ali kaj podobnega tega niti pod razno ne bi počel...če jo pa imaš pa je zelo žalostno, da to počneš...žal mi je tvojih....

• 0 |-10+10
    @n3o:
    @obelix:
    @ken:

Tkole :
    Zgornjih je ene 15%

In kaj Vi počnete?

...samo, sicer te ne želim obsojati, vendar mislim, da ti nimaš življenja oz. ga imaš samo zase....če bi imel družino ali kaj podobnega tega niti pod razno ne bi počel...če jo pa imaš pa je zelo žalostno, da to počneš...žal mi je tvojih....

S tem, da ni ravno najbolj "normalno", da se nekdo izključno vozi s kolesom po temi se lahko strinjam.

Vendar, pozna jesen, zima in rana pomlad pač ne nudi dovolj dolgega svetlega dneva, da se iz nuje ne bi smel peljati dvakrat, trikrat na teden za uro do dve pač v temi.

Jaz imam pač tak recept, da če je nekaj dneva vseeno svetlo, se probam vrniti oz. priti do nekega mesta do mraka, kjer je boljša vidnost, kjer so morda kolesarske steze, ulična razsvetljava.

Ker se v tem času več ali manj vozim s trekingom se seveda ne izogibam ne kolesarskim tezam, ne nekoliko slabšim cestam, ulicam... le izredno previden mora biti človek.

• 8 |-10+18
    @n3o:
    @obelix:
    @ken:

Tkole :
    Zgornjih je ene 15%

In kaj Vi počnete?

Res ne vem od kje pridejo vse te ideje in iz kje posamezniki razberete vse te zadeve iz čist enostavnih stavkov. Na kratko v pojasnilo :)

1. Komentar sem napisal zato, ker je nočno kolesarjenje nekdo opisoval kot nevarno oz. bolj nevarno, pa očitno s tem ni imel izkušenj. Pač dal drugo konkretno mnenje.
    2. Nikjer nisem pisal da vozim samo ponočil.
    3. Nikjer nisem napisal da vozim ponoči zaradi posebnega užitka, ker bi ponoči raje vozil, kot podnevi, po sončku, po toplem.... Do tega pride iz želje po rekreaciji in "po sili razmer"

in najpomebneje samo za n3o, ker misli, da je res tako prekleto pameten...

4. Sem oče štirih majhnih otrok, zadnja stara pol leta. Je veliko dela z njimi, pa služba, pa hiša, pa 1000 in ena zadeva, ki se pojavijo vsakodnevno.... Tempo je pester, vendar sem sam strasten rekreativni športnik, mi ni važno kaj športam, samo da migam, zaradi družine, ki je na prvem mestu ne morem hodit na razne treninge, ki so vezani na točno določene termine, ker nimam tega luksuza, ne morem se it skupinskih športov, ker nebi bil zanesljiv, ker vedno kaj pride vmes, tako da je kolesarjenje ena redkih opcij, da dobim svojo dozo adrenalina in švica. In ja, z veseljem ostajam ob 4h zjutraj za vikende in dopuste, grem enkrat ali dvakrat na teden ob 20h-21h zvečer na kolo za dve uri, in občasno si privoščim tudi kakšno dnevno dvo-triurno turco, potem ko tamale čez dan zmatram in jih po kosilu spravim spat, ... Osebno imam srečo, da sem hiperaktiven, ne rabim veliko spanca in si lahko privoščim razmetavanje energije, kot si jo le malokdo, predvsem pa uživam v športu in zato kakšno dodatno urico spanja z veseljem črtam, ni pa o vedno enostavno, zato mi je smešno, da mi bo en "lolek" pisal, da kao nimam življenja, ga imam samo zase, .... itd
    Tako da, naj ti nebo žal mojih otrok, ne poznam fotra, ki bi preživel več časa s svojimi tamalimi v  hribih, na pump trackih, outdoor fitnesih/plezalih, na kolesih,.... , tako kvantitativno kot kvalitativno .... , raje se nauči ne soditi drugih po sebi, če ne moreš ti, ne pomeni da ne more nihče .... :)

• 1 |-10+11
    @n3o:
    @obelix:
    @ken:

Tkole :
    Zgornjih je ene 15%

In kaj Vi počnete?

Jaz sem jih na amazon. de (lezyne led zecto drive pair) cca 70€.
    To so luči 'da si viden'. Ni mišljeno da bi sredi noči s tem vozil. Je pa občutna razlika med hofe/lidl lučkami.

Jeseni lahko en gumidefekt pomeni da se boš vračal ob konkretnem mraku, kljub temu da si planiral priti domov ob svetlem. Pa tud v kakšnem gozdu je rpecej temno.

LP

• 3 |-10+13
    @Pinocio:
    @ken:

S tem se popolnoma strinjam tudi sam.Dodal bi še samo in vprašal,zakaj si ljudje kupujejo specialke,potem pa se fijakajo med 20 in 25 km/h.kul

Zakaj pa si eni kupijo X5 pol pa se z njim v službo vozijo? Zakaj si pa eni kupijo Iphona pol pa z njim telefonirajo? Zakaj si eni kupijo 65 colski TV pol pa gledajo kmetijo? Kake imate eni tu gor. Vsak si kupi za svoj denar kaj mu paše in dela s tem kaj mu paše.  

• 0 |-10+10
    Se pravi si kupil na Amazonu skoraj 30€ dražje kot v 11/11.
  • 0 |-10+10
    @ckr.si.:

Prednja luč na kolesu je po mojem mnenju lahko enako močna kot so na motociklu. Zakaj ne?!
    Prav pa je, da je pravilno usmerjena in ne sveti nasproti vozečim previsoko. Moja ima razširjen snop in osvetljuje tudi rob cestišča (tri leče). Nastavim pa jo tako, da po prometnih cestah vozim na najmanjšo svetilnost (1/3).

Te supermočne kitajske luči lahko zaslepijo nasproti vozečega tudi če so usmerjena proti tlem. Snop je povsem okrogel in svetloba sije v vse smeri enako. Jaz sem jih imel usmerjene proti tlem pa so mi šoferji vseeno blendali. Zdaj uporabljam StVZO lučke in imam mir.

Pa še glede komentarjev glede vožnje ponoči: pojdite na sever, v kolesarsko razvite evropske države. Tam se vozijo ob vsakem času, ob vsakeem vremenu, cestarji, trekingarji, civilisti, družinski ljudje, vsi primerno oblečeni in osvetljeni.

• 0 |-10+10
    Malce lahko pomisliš tudi na to kaka je Kultura obnašanja ljudi ,ki so udelezeni TAM v prometu...povdarek mojega posta je bil med vrsticami usmerjen točno tja.. ;)
  • 0 |-10+10

jaz imam za nočne vožnje najraje tole: 
    en.bumm.de/produkte/dynamo-sc heinwerfer/lumotec-iq2-luxos.h tml
    Lepo razsipa svetlobo tudi na obe strani in imaš veliko boljši "prostorski" občutek, kot pa z zelo močnimi lučmi, ki oddajajo le močan, le naprej usmerjen stožec svetlobe. Vožnja je naj utrujajoča za oči, kasneje postaneš utrujen. Poganja pa jo pestno dinamo. In poznam kar precej kolegov, ki imajo podobne zadeve. Uporabno tudi za dnevne vožnje. Poljnjenje raznih "geđetov" tudi za nekatere sopotnike, ki še vedno vztrajajo na power-bankih ipd.. ;)

• 0 |-10+10
    Hiperaktivnost je nevarna.
  • 0 |-10+10

Še en članek o smiselnosti uporabe dnevnih luči na kolesu:

www.bikeradar.com/road/gear/a rticle/daytime-running-lights- 50883/

Če so obvezne na avtomobilih, zakaj ne bi bile dobrodošle še na biciklih...

• 0 |-10+10
  • 0 |-10+10
    @Sinyard:

Še en članek o smiselnosti uporabe dnevnih luči na kolesu:

www.bikeradar.com/road/gear/a rticle/daytime-running-lights - 50883/

Če so obvezne na avtomobilih, zakaj ne bi bile dobrodošle še na biciklih...

Obvezna oprema pri vsaki solo vožnji, tudi v največji pripeki. mežik
    2x Lezyne Strip Drive Pro: 2x
    100-lumen daylight flash 

Ponoči seveda takšno utripanje ni OK, ker je dejansko zaslepljujoče.

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Cestno kolo Scott Addict RC

Cestno kolo Scott Addict RC

Prodam odlično ohranjeno cestno kolo Scott Addict RC, letnik 2013, 1.lastnik, velikost 56 ( L ). Oprema je Shimano Ultegra 10 redna.Več na :www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/ces(...)

Cena: 880,00 EUR
  • Zračnica Continental Race 28 ( 700C ), 80mm ventil

Zračnica Continental Race 28 ( 700C ), 80mm ventil

Prodam 3 nove in zapakirane zračnice Continental, 80mm dolg Presta ventil. Cena posamezne zračnice je 5 €. Možen prevzem v Kočevju oz.po dogovoru ali po pošti.

Cena: 5,00 EUR
  • čelada MAVIC Plasma SLR

čelada MAVIC Plasma SLR

Prodam leto dni rabljeno čelado Mavic Plasma SLR,atraktivnega videza,rumene barve... Velikost čelade je M (54-59) Prodaja se skupaj z original zaščitno vrečo,primerno za hranjenje,original škatl(...)

Cena: Po dogovoru
  • Kolesarski čevlji Scott Road Pro

Kolesarski čevlji Scott Road Pro

Prodam nove kolesarske čevlje znamke Scott, model Road Pro, št. 42, črne barve.    

Cena: 75,00 EUR
  • Zavorne gumice Mavic Exalith (2kom)

Zavorne gumice Mavic Exalith (2kom)

Prodam nove zavorne gumice Mavic Exalith (2 kom). Zraven dam še komplet malo rabljenih Swiss Stop-ovih (identični).

Cena: 20,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Garmin edge 510 ali edge 520

Oglas 300x250

• Prodajam
    Cestno kolo Scott Addict RC
    Prodam odlično ohranjeno cestno kolo Scott Addict RC, letnik 2013, 1.lastnik, velikost 56 ( L ). Oprema je Shimano Ultegra 10 redna.Več na :www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/ces(...)
    Cena: 880,00 EUR
  • Prodajam
    Zračnica Continental Race 28 ( 700C ), 80mm ventil
    Prodam 3 nove in zapakirane zračnice Continental, 80mm dolg Presta ventil. Cena posamezne zračnice je 5 €. Možen prevzem v Kočevju oz.po dogovoru ali po pošti.
    Cena: 5,00 EUR
  • Prodajam
    čelada MAVIC Plasma SLR
    Prodam leto dni rabljeno čelado Mavic Plasma SLR,atraktivnega videza,rumene barve... Velikost čelade je M (54-59) Prodaja se skupaj z original zaščitno vrečo,primerno za hranjenje,original škatl(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros širine 42 cm.   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

Vroče strani

Seznam vseh

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih