--Notification--

logo

Giant TCR advanced 1 - Težave

Komentarji

• 0 |-10+10

Po dobrih 4-5 mesecih kolesarjenja je je pojavil čuden zvok pri kolesu.

Torej med kolesarjenjem se je pojavil čuden zvok / pokanje. Prvo sem mislil, da je šla gonilka saj se sliši zelo podobno kot bi bili zanič ležaji. Vendar pa se ta zvok neha ko vstanem in malo pošprintam. Ko se usedem nazaj na sedež se zvok ponovi.

Res, da sem bol močne postave.

175cm in 88kg

Ali morda kdo ve v čem bi lahko bila težava??

• 0 |-10+10

Zategni malo objemko pri sedežni opori in sedež oz še bolje, odšraufaj, namaži z mastjo in malo bolj zategni nazaj. 

• 0 |-10+10

Običajno je to sedežna opora ali pa krmilni ležaj, ki ni dovolj stisnjen preglej, če je luft.  

Jaz odkrivam takšno "pokanje" tako, da sem na internetu kupil poceni mali mikrofon , ki ga z lepljenjem prestavljam po kolesu in iščem najvišjo glasnost. Aplikacija mora imeti izključitev avtomatskega prilagajanja ojačitve zvoka (AGC) ali pa mora biti namenjena merjenju glasnosti. 

• 0 |-10+10

Bom prvo pogledal sedež in sedežno oporo

• 0 |-10+10
    @gtrks:

Običajno je to sedežna opora ali pa krmilni ležaj, ki ni dovolj stisnjen preglej, če je luft.  

Jaz odkrivam takšno "pokanje" tako, da sem na internetu kupil poceni mali mikrofon , ki ga z lepljenjem prestavljam po kolesu in iščem najvišjo glasnost. Aplikacija mora imeti izključitev avtomatskega prilagajanja ojačitve zvoka (AGC) ali pa mora biti namenjena merjenju glasnosti. 

To si pa picajzlast do amena!presenečen

• 0 |-10+10

Zdravo!

Meni 1x letno tudi začne pokati. Če stojim, se ne sliši. Na servisu mi za par € podmažejo gonilni ležaj in verjetno tudi ležišče in je potem v redu. Sedaj to delam preventivno ob servisu na začetku sezone tako, da ne pride več do situacije, da bi me jezilo.

Se je pa tudi že zgodilo, da mi je začel škripati sedež (Selle Italia Gel Flow). S Crown sprejem sem pošprical nasadišča obeh vzdolžnih drogov in je ok.

1LpI 

• 0 |-10+10

Sam sem imel podoben primer (pa me je očitno več kot tebe), pa je bila ne dovolj podmazana sedežna opora (kot so že nekateri omenili).

Pa za "joke" - lahko pa stojiš pa šprintaš celo turo nedolžen

• 1 |-10+11

spanerje mal namazi ins tik okvir spaner.. namazi oz pospricaj malo raile od sedeza ki so v stiku z sedezem. objemko sedezne opore, ter na koncu navoj lezajev... nekaterim poka tudi fajfa oz stik fajfa krmilo / vilica

• 0 |-10+10
    @pek123:

spanerje mal namazi ins tik okvir spaner.. namazi oz pospricaj malo raile od sedeza ki so v stiku z sedezem. objemko sedezne opore, ter na koncu navoj lezajev... nekaterim poka tudi fajfa oz stik fajfa krmilo / vilica

pri meni je bila fajfa-vilica.

• 0 |-10+10
    @maticek:
    @gtrks:

To si pa picajzlast do amena!presenečen

Aneda kul, si ne morm pomagat. Mikrofon na ebay stane 1,5€  Sploh se ne mučim več z iskanjem pokanja in škripanja in ugotavljanjem od kje za boga tisto piskanje.

Pol pa odkriješ s to metodo, da maš še ležaje od koles suhe.... To je to, ne pa ceramicspeed pa take budalaščine :) 

• 0 |-10+10

Poročaj kako bo tole z mikrofoni delovalo. Sem malo skeptičen, saj bo namestitev najbolj kritična. Tudi zvok se lepo prenaša po okvirju.

Mislim, da boš hitrejši, če boš podmazal kar vse kar smo našteli.

1LpI

• 0 |-10+10
    @mai2sky:

Poročaj kako bo tole z mikrofoni delovalo. Sem malo skeptičen, saj bo namestitev najbolj kritična. Tudi zvok se lepo prenaša po okvirju.

Mislim, da boš hitrejši, če boš podmazal kar vse kar smo našteli.

1LpI

Se strinjam smeh

• 0 |-10+10

še sanke kjer se stikajo s sedežem namaži

• 0 |-10+10

meni je pred pol leta na novem kolesu pokalo pa sm takoj mislu da je gonilka, je pa pokalo v sistemu za zapet sedezno oporo ter na stiku spaner okvir

• 0 |-10+10

tele aero integrirani zapenjalci za šticno so taka neumnost....

...npr tcr ima dvodelno kajlo ki je znotraj okvirja....in ko popolnoma odšraufaš šrauf....kajla še vedno šticno drži...in da vse skup popusti moraš na rahlo udarit po zadnjem delu zica da kajla popusti...če je sreča, se ne bo nič laka odkrušlo od šticne...bo v najboljšem primeru ostala samo praska....

• 0 |-10+10

malo jo probaj namazat z kako mastjo na rahlo tam kjer se ne dotika sedezne opore

• 0 |-10+10

jz ne bi kr eno mast uporabljal vzel bi namensko karbon paste...

• 0 |-10+10

pa no vsak ki kaj sraufa ima doma namensko mast za kolo.. verjetno ne maze z mastjo za kamjone

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Garmin Vector 2

Garmin Vector 2

-Prodam power meter garmin vector 2, ki meri moč v pedalih. Enostavna namestitev, robustnost in natančnost. Pedala redno servisirana, očiščena in namazana. Zraven priložim vso opremo in dve dodat(...)

Cena: Po dogovoru
  • Fuji Transonic SL

Fuji Transonic SL

Prodam odlično ohranjeno cestno kolo Fuji Transonic, velikosti 58(za višino 182-196cm). Ima skupino Sram Red 22 z Dura Ace zavorami in karbonske obroče Oval. Kolo brez pedal in nosilcev bidona te(...)

Cena: 2.750,00 EUR
  • Specialized allez E5

Specialized allez E5

Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (barve Peter Sagan) Kolo je staro oz. voženo 5 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 presta(...)

Cena: 600,00 EUR
  • Specialized epic ht pro wc mozna menjava za cestno kolo

Specialized epic ht pro wc mozna menjava za cestno kolo

Kolo je bilo kupljeno 12/2016, vozeno na 2 mtb maratonih in na par treningih(cca.600km). Oprema je sram x0 eagle, obroci pa so karbonski roval control in tubless ready. Prodam zaradi nakupa cestn(...)

Cena: 2.200,00 EUR
  • SHIMANO blading kit TL BT03

SHIMANO blading kit TL BT03

Prodam nov zapakiran Shimano prezračevalni set za disk zavore  (SHIMANO blading kit TL BT03)  za 30 eur info 041 887600

Cena: 30,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Iščemo dostavljavce s kolesom!
  • Aero vsestransko cestno kolo
  • Biciklistika

Oglas 300x250

• Prodajam
    Garmin Vector 2
    -Prodam power meter garmin vector 2, ki meri moč v pedalih. Enostavna namestitev, robustnost in natančnost. Pedala redno servisirana, očiščena in namazana. Zraven priložim vso opremo in dve dodat(...)
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Fuji Transonic SL
    Prodam odlično ohranjeno cestno kolo Fuji Transonic, velikosti 58(za višino 182-196cm). Ima skupino Sram Red 22 z Dura Ace zavorami in karbonske obroče Oval. Kolo brez pedal in nosilcev bidona te(...)
    Cena: 2.750,00 EUR
  • Prodajam
    Specialized allez E5
    Prodam cestno kolo Specialized Allez elite E5 (barve Peter Sagan) Kolo je staro oz. voženo 5 mesece in je kot novo (manj kot 800km). Velikost kolesa je 58, oprema,shimano tiagra 2017 (2*10 presta(...)
    Cena: 600,00 EUR
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Podarjam
    Talno tlačilko SKS
    Podarim talno tlačilko SKS, primerno za avto in presta ventil. Potrebno zamenjati glavo. Več info na ZS  
  • Kupim
    kupim 11 redno grupo
    Kupim 11 redno grupo za cestno kolo. Ponudbe na ZS ali 031 311 675.
  • Kupim
    cestno krmilo Syncros
    Kupim alu cestno krmilo Syncros širine 42 cm.   Krmilo naj bo s kolesa Scott Foil letnik 2013 - 2015, z napisi v rdeči, beli ali sivi (črni) barvi.
  • Kupim
    Cannondale starejše, brez vzmetenja
    Zdravo,Moj dobri stari Rog ga razpada :( zato iščem starejše cannondale kolo, brez vzmetenja. Visok sem 182, okvir naj bo primerne velikosti.moj mail: sampejmo@gmail.comLP,M

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih