--Notification--

logo

Amatersko kolesarstvo... ja pa ja...

Komentarji

• 0 |-10+10

n3o...
    drugo tarčo ciljam...zapečateno

• 1 |-10+11

Dosadni ste s tem, da so vsi boljši na dopingu... 

• 1 |-10+11
    @StaraKost:

A sedaj bi lahko, kar vsi bili zmagovalci, če ne bi bilo, "tega in onega"?
    Večina nikoli ne bi povohala prva mesta tudi, če bi vsi imeli enake pogoje.
    Niso vsi narejeni za športnika-zmagovalca. Dokazujte se na področju na katerem ste nadarjeni.
    Na ostalih področjih pa bodite zadovoljni, tudi s povprečnostjo.

Zdej, če to leti na moj komentar, naj samo omenim, kar sem parkrat že: jaz sem bil uspešen tekmovalec v PSLo in tudi na mtb tekmah. Dovolj, da se mi ni treba zdaj tu gor "preseravat". 
    Če si pa eni pomagajo na tak ali drugačen način, si pa pred tem ne zatiskam oči. To, da ti nekdo pomaga do ciljnega šprinta, je pa taktika in tu ne vidim nič slabega. To, da pa nekateri nekomu (makar iz drugega kluba) za vleko plačajo, pa ni moja stvar, ampak stvar vpletenih. In pa morda tistih, ki potegnejo takratko. zarečeni kruh

• 0 |-10+10

Slučajno je prišlo pod tvoj komentar. Nanašalo se na kompletno debato.

• 0 |-10+10
    @-BLAŽ-:
    @SODROVC:
    @bécane:

Ker je lih sneg, da še jaz pristavim lonček nedolžen Če ti kolo ne daje kruh, zakaj sploh tekme ? 

Nekateri trenirajo in tekmujejo zato, da pomagajo kolegom, ki jim za pomoč na tekmah plačajo. A bi rad, da koga naštejemo? Morda pa bi si prebral temo Maraton Franja, pa taktiko, kako se pomaga kolegu v begu. Al to, kako se koga pršlepa na PSLO do zaključnega šprinta? Ja, za 200, 300 € se da marsikaj zment.

Delam salte od smeha. Mam rad kolesarstvo, samo tale scena je pa.....o ti fak, to je res preseglo vsakršno mejo razuma.

Pi.da, a veš, poznam ga, je moj dober znanec. kul  Pa kaj, mu je pač vseeno, kdo in kaj je prvi, on ve, kdo je boljši. smeh  Če pa pade kakšen soud za to, pa tolk bolš, si loh kej kup`.

• 12 |-11+113

Že nekaj časa berem tole, pa ne morem biti več tiho. Spodaj nekaj točk, pa naj se vsak najde v svoji...

1. Če bi vse tako skrbelo za svoje družine, kot nekatere skrbi za družine drugih, svet ne bi poznal ločitev.

2. Kako se počuti moja partnerica, ker treniram 2h/dnevno se ne tiče nikogar, razen mene in moje partnerice- pogojno bi te to lahko skrbelo, če bi bila moja partnerica npr. tvoja hčer.

3. Kdor ima eksistenčne probleme, ker s svojimi 5k km ne more zmagovati na dirkah in bi zaradi tega rad svojo kategorijo, je bolj potreben psihologa, kot tisti, ki dela 20k km in te dirke zmaguje.

4. Da se vsako leto udeležuješ Franje in potem vsako leto jamraš, da plačuješ previsoko štartnino, ker ti sploh ne potrebuješ merjenja časa, ti zagotovo manja nekaj v glavi (za začetek sposobost branja razpisov). Kot bi šel vsako leto na Metal Camp v Tolmin in zahteval manjšo vstopnino, ker sploh ne poslušaš metala in greš samo malo kampirat v tistem času.

5. Za konec še ena malo bolj resna: Treniram približno isto zadnjih 7,8 let po nekje 5000-7000km letno in opažam, da rezultatsko sem nekje zmeraj na istem nivoju, se je pa povečala razlika do tiste peščice ljudi, ki so pripravljeni v trening vložiti nekaj več (Lovše, Kravos, Sikošek, Bratuš,...). Mislim, da je razlog v tem, da je specialni trening postal bolj dostopen in so razni power metri, ter s tem povezanimi plani treningov in prehrane na voljo vsakemu. Tem fantom dam samo čelado dol- jaz te volje nimam in posledično na dirkah ne bom zmagoval in tudi ne bom zahteval svoje kategorije, ker je pač nekdo pripravljen vložiti več truda od mene in je posledično boljši. Še toliko večji užitek mi je, ko npr. Franjo končam med 20 in sem v isti grupi, kot zgoraj omenjeni, čeprav se zavedam, da to omogoča samo Franja, na Alpah mi tile fantje nabašejo 15, 20 minut :)

• 1 |-10+11

Nekaj komentarje pa je le takih pravih , vedno izstopa  StaraKost , respekt.

• -1 |-11+10
    @leopardTrek:

Že nekaj časa berem tole, pa ne morem biti več tiho. Spodaj nekaj točk, pa naj se vsak najde v svoji...

4. Da se vsako leto udeležuješ Franje in potem vsako leto jamraš, da plačuješ previsoko štartnino, ker ti sploh ne potrebuješ merjenja časa, ti zagotovo manja nekaj v glavi (za začetek sposobost branja razpisov). Kot bi šel vsako leto na Metal Camp v Tolmin in zahteval manjšo vstopnino, ker sploh ne poslušaš metala in greš samo malo kampirat v tistem času.

Ad 4: Si me pa nasmejal, tudi ker se sedaj res počutim z manj vsebine v glavi napram tebi, kateri te težave nima. Če kampiram nekje v bližini, kjer zabijajo preko vseh meja si svoje res posteljem, če pa nabijajo nekje v Stožicah... pa ti s tako polno glavo bodi prepričan, da plačam manj, če sem nekje pod stropom dvorane, kakor tisti, kateri je tik pred odrom.

Samo enako pišem za Franjo... Če ti, kateri si ali si bil med prvih dvajset hočeš merjenje časa, si ga plačaj, mene in še tisoč drugih to ne zanima in jaz te ne mislim podpirati. Ne tebe, ne dvesto podobnih, zato tudi na Franjo več ne hodim. Ko se še tisoč meni podobnih odloči podobno, boš moral kar solidno seči v žep, da boš spet med dvajset izmed dvesto udeležencev, a? Saj se ne bo, ampak ti s tako polno glavo bi hipotetično lahko pomislil tudi na tako možnost!

• 2 |-10+12

Lahko razmišljamo tudi drugače. Na tekmo, kjer se meri čas s čipi gredo tisti, ki želijo uradno meritev in objavo rezultata. Tudi na Ljubljaskem maratonu se plača meritev s čipi, čeprav imajo vsi na roki ure in imajo v sekundo točen čas, pa se noben ne buni.  Ker večina še vedno prihaja, očitno jim je uraden čas in objava imena v listi rezultatov, vseeno pomembna. Takšnih, ki jih čas ne zanima je zelo malo, če je sploh še kdo, razen tebe. 
    Če ti čas ni pomemben, greš na tiste prireditve, kjer čas ni pomemben. Enostavno "ko pasulj".

• 0 |-10+10
    @StaraKost:

Lahko razmišljamo tudi drugače. Na tekmo, kjer se meri čas s čipi gredo tisti, ki želijo uradno meritev in objavo rezultata. Tudi na Ljubljaskem maratonu se plača meritev s čipi, čeprav imajo vsi na roki ure in imajo v sekundo točen čas, pa se noben ne buni.  Ker večina še vedno prihaja, očitno jim je uraden čas in objava imena v listi rezultatov, vseeno pomembna.
    Če ti čas ni pomemben, greš na tiste prireditve, kjer čas ni pomemben. Enostavno "ko pasulj".

Saj... enostavno ko "priprema srbskog pasuljćeta sa rebarcima", kakor pravimo!

Pa ne, da ravno samo zaradi tega več ne hodim na Franjo. Postajam star, vožnja v skupini mi je postala na tem maratonu kar nevarna, nekaj novega tudi ne morem več videti, težko doživeti. In res, seveda me tudi to o štartninah in uslugag organizatorja seveda moti. Kdor hoče... pač plača!

In potem rajši zabiksam, 30 eur od prijave, pa vinjete nimam in kakšnih 30 eur od bencina in 10 za sprotne stroške... za dve, tri dolge ture po Obmurski deželi, širše, po Avstriji, Madžarski, tudi Hrvaški.

Ti pa vseeno nekaj kontriram: vse preveč primerjaš teke in take maratone. Kot bi jaz npr. bentil, ker merijo čas Juriša na Vršič? Tisto je čisto nekaj drugega, ljub temu, da imamo dandanes že vsi raznorazne ure, pa GPS-e v njih in ne vem še kakšna čuda, ni čisto nič narobe, da na tistih slabih 10 km vzpona... organizator pač meri čas, kajti vsi ne štartajo istočasno in še bi se našlo. Na neki 156 km dolgi progi, kjer lahko tekom vožnje marsikaj izgubiš ali pridobiš, če se ti gre za to, pa pač menim... in mnenja ne bom spremenil, neko merjenje časa za veliko večino ni pomembno. Sam nisem nikoli spremljal, kolikšen imam uradni čas. Vedno sem si meril čas sam in to od prehoda štartne črte pa do prehoda ciljne... torej tudi s tistimi počasnimi desetimi, petnajstimi kilometri na začetku. In te čase sem vedno primerjal, sem boljši, kot prejšnje leto, bom morda drugo leto kaj pridobil...

• 1 |-10+11

Torej tekmuješ sam seboj, kar je pravilno. Tudi za to potrebuješ merjenje časa. In če se čas na prireditvi meri, gre tudi ta meritev zraven.

• 0 |-10+10
    @StaraKost:

Torej tekmuješ sam seboj, kar je pravilno. Tudi za to potrebuješ merjenje časa. In če se čas na prireditvi meri, gre tudi ta meritev zraven.

Dobro, ker si ti in tvoje komentarje iskreno spoštujem, več o Franji in neki nepotrebni razliki v višini štartnine ne bom pisal! Ne letos, ne v bodočnosti.

Pač grem ali ne grem, če sem tam, mi čas pač izmerijo, čeprav ga ne bom niti videl oz. upošteval in to je to. Lučko pozabim, itak sem, to moram izdati: ker sem tak repar, torej priučen kolesar, me v začetku niso naučili, da je treba stalno malce piti, pljuckati tekočino, kakor se temu pravi. Tako sem Franjo navadno uspel prevoziti s tremi, štirimi bidoni... Vse prav, tudi pivo ali dve sta padli po kolesarjenju, nato pa muka na povratku domov: praktično na vsaki pumpi sem se moral ustviti zaradi kakšne koka-kole ali pive. Dehidracija. Torej mi tudi dobljena lučka... ne bi nič pomagala, a. kaže jezik

• 0 |-10+10
    @Nikita:
    @StaraKost:

Dobro, ker si ti in tvoje komentarje iskreno spoštujem, več o Franji in neki nepotrebni razliki v višini štartnine ne bom pisal! Ne letos, ne v bodočnosti.

Pač grem ali ne grem, če sem tam, mi čas pač izmerijo, čeprav ga ne bom niti videl oz. upošteval in to je to. Lučko pozabim, itak sem, to moram izdati: ker sem tak repar, torej priučen kolesar, me v začetku niso naučili, da je treba stalno malce piti, pljuckati tekočino, kakor se temu pravi. Tako sem Franjo navadno uspel prevoziti s tremi, štirimi bidoni... Vse prav, tudi pivo ali dve sta padli po kolesarjenju, nato pa muka na povratku domov: praktično na vsaki pumpi sem se moral ustviti zaradi kakšne koka-kole ali pive. Dehidracija. Torej mi tudi dobljena lučka... ne bi nič pomagala, a. kaže jezik

Lahko pa ti zelo prav pride hladilna torba.zarečeni kruh

P.S.
    V termo bidon lahko natočiš karkoli.mežik

• 2 |-10+12
    @leopardTrek:

3. Kdor ima eksistenčne probleme, ker s svojimi 5k km ne more zmagovati na dirkah in bi zaradi tega rad svojo kategorijo, je bolj potreben psihologa, kot tisti, ki dela 20k km in te dirke zmaguje.

5. Za konec še ena malo bolj resna: Treniram približno isto zadnjih 7,8 let po nekje 5000-7000km letno in opažam, da rezultatsko sem nekje zmeraj na istem nivoju, se je pa povečala razlika do tiste peščice ljudi, ki so pripravljeni v trening vložiti nekaj več (Lovše, Kravos, Sikošek, Bratuš,...). Mislim, da je razlog v tem, da je specialni trening postal bolj dostopen in so razni power metri, ter s tem povezanimi plani treningov in prehrane na voljo vsakemu. Tem fantom dam samo čelado dol- jaz te volje nimam in posledično na dirkah ne bom zmagoval in tudi ne bom zahteval svoje kategorije, ker je pač nekdo pripravljen vložiti več truda od mene in je posledično boljši. Še toliko večji užitek mi je, ko npr. Franjo končam med 20 in sem v isti grupi, kot zgoraj omenjeni, čeprav se zavedam, da to omogoča samo Franja, na Alpah mi tile fantje nabašejo 15, 20 minut :)

3;
    Razmišljaj še v drugi smeri. Včasih je bilo na dirkah več kolesarjev kot jih je sedaj, ker enostavno ne pridejo zraven, oz.se pelje na dirki 100m, pol solo fura, pa po možnosti še preden krog nardi ga taprvi prehitijo in se ga izloči..ne gre ne za denar, ne za željo zbiranja pokalov ampak željo po dirkanju na splošno-mogoče bi pa lih ta začetnik ki je izpadel čez 20 let franjo zmagal, če ne bi izgubil volje. Nikoli ne veš. Več kategorij ne nujno pomeni več "zmagovalcev", ampak bolj enakomerna konkurenca. Sej za zmago v kategoriji (če bi jih bilo več) ne rabi bit pokal/medalja..dejansko imaš od vrečke ki jo dobiš na stopničkah več kot pa od pokala...pa četudi je samo papir not-ga imaš lahko vsaj za podkurit :P

Dod: Tukaj na forumu vas je toliko kolesarskih mojstrov, tudi tekmovalnih--kdaj se namesto treninga zapeljete s kakim začetnikom, mladimi, ter jih vpeljete v svet kolesarstva, razložite kolo, pozicijo/tehniko/treniranje/d irke...pa tudi če samo med tistim tazadnim intervalom ali razpeljavo.--Malenkost ki lahko nekomu veliko pomeni

4;
    Se čisto strinjam. Če ne voziš (Franje) na čas se z uro pač ne obremenjuj. Tistih 5€ več kaj te košta zaradi merjenja pa vzami kot opče dobro. Te ne bo pobralo če boš prispeval k temu da se bi vseh 3000 kolesarjev dobro počutilo-tudi tekmovalci.

Jaz sem šel letos prvič po 4letih, napol prisiljen (službeno). Peljal sem se užitkarsko (čeprav bi bil komot med prvih 50), v Kladje žvižgal, podružil, enemu skoraj obupanemu sem še kolo poravil ker mu Di2 ni nič prestavljal, je pa imel v tazadnji tik pred Kladejm. Moram rečt da že dolgo nisem tako užival na kolesu in nimam niti približno pojma v kakšnem času. V cilju sem še poklepetal s kolegi in odpeljal naprej (brez lučke in makaronov).

1/2/5;
    Vsak ima svoj "hobi". Eni v gostilno hodijo, drugi šport, tretji zbirajo znamke...pa vse do drog. Dokler ne slabšaš življena tistih okoli tebe je vse ok. Zna bit pa ta meja tanka. Tudi pri tistih z znamkami :P in je fajn jih malo zbost (forum je idealen za to), se kater mogoče malo zamisli---pa s tem ne ciljam nobenega konkretno.

• 0 |-10+10

v italiji plačaš štartnino in ne dobiš nič niti makaronov ne pa jih pride tud 200 na štart,pač radi dirkajo in se obremenjujejo z vrečkam pa z makaroni,pa tud čas majo vsi enak,pa sm prvih osem napišejo....

• 0 |-10+10

Eh kje so davni časi ko smo kot mulci za hidracijo že na Kladjah užgali kakšno pivo...kaže jezik

• 0 |-10+10
    @BANANI:

Eh kje so davni časi ko smo kot mulci za hidracijo že na Kladjah užgali kakšno pivo...kaže jezik

Zakaj potem pravijo, da z leti postajamo pametnejši?!mežik

• 0 |-10+10
    Pametnejši?
    Sori..tak k se rodiš tak ..končaš..! ;)
    @Banani
    Kaj prou.. je pa vprašanje ;)
  • 3 |-10+13
    @ken: Pametnejši?
    Sori..tak k se rodiš tak ..končaš..! ;)
    @Banani
    Kaj prou.. je pa vprašanje ;)

Pred dolgimi leti me je "nebodigatreba" prevrnil že na Vrhniškem  klancu. Ker sem bil mlad in neumen sem na vsak način hotel nadoknaditi zamujen čas. Na križišču v Straži pa so bile bolečine že neznosne in sem se ustavil ob gostilni. Ravno, ko sem izpraznil steklenico sta prispela prijatelja s katerima sem nepozabno užival do cilja.
    Presenetil sem sam sebe, torej teorija o celoživljenski zaplankanosti ne drži.mežik
     Meni se je posvetilo.smeh

• 0 |-10+10

@Ken

pametnejši....nikakor NE....kvečjemu se to poslabšuje....žal...

pomembna je širina uma!!

• 6 |-10+16

Kdor si s pomočjo plačane lokomotive ali drugih sredstev omogoča višjo uvrstitev na rekreativni prireditvi je zrel za psihiatra.

• 0 |-10+10
    @ckr..
    Ni blo mišljeno tebi ..
    Ampak.
    Da greš še zmer na Franjo..? To mi pa strize.. ;)
  • 0 |-10+10
    @ken: @ckr..
    Ni blo mišljeno tebi ..
    Ampak.
    Da greš še zmer na Franjo..? To mi pa strize.. ;)

Saj bi ti pojasnil, pa ne upam!mežik

• 2 |-10+12
    @fuego:

Kdor si s pomočjo plačane lokomotive ali drugih sredstev omogoča višjo uvrstitev na rekreativni prireditvi je zrel za psihiatra.

Dobre uvstitve prinašajo denarne nagrade sponzorjev. In za denarjem se pehamo skoraj celo življenje. Kdor je dovolj dober na kolesu, naj si ga služi na takšen način. 
    En sotekmovalec je že pred časom povedal, da njemu en podjetnik plačuje štartnino in še kaj doda, on pa mu prinese pokal in še medaljo. Pa se nihče od nas s tem ni obremenjeval. Nam je pa klub vrnil štartnine. In vsi smo pa uživali v dirkanju in v ugotavljanju, kdo in kako nam jo bo zagodel, da bi se najbolje uvrstil na tekmi. Taktike pač... 

• 4 |-10+14
    @bécane:

Ker je lih sneg, da še jaz pristavim lonček nedolžen Če ti kolo ne daje kruh, zakaj sploh tekme ? Nekateri so pripravljeni tvegati zdravje za pumpanje ega presenečen

Nisem v tej sceni, sem soloist - a mamo v SLO kakšno prireditev/maratone, kjer se ne meri čas in tekmuje in je cilj druženje in priti v cilj nezadihan in brez krčev ?

Pa sry za offtopic, šibam na Golovc zdaj, da se mal razgibam.

Češnje! Zakon... brez čipov, pa sendviči in makaroni so za vse ;-)

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • Gonilka FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO

Gonilka FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO

Prodajam gonilko FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO, kompakt (50x34),dolžina gonilke 172,5mm rabljeno 2 meseca, večinoma na trenažerju. Skoraj brez sledi obrabe. Prodaja se izključno zaradi nakupa pow(...)

Cena: 80,00 EUR
  • Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc

Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)

Cena: Po dogovoru
  • Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij

Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)

• Sedež Fizik arione 00

Sedež Fizik arione 00

(slika) (slika) (slika) Prodam NOV sedež fizik arione 00 (replika) s karbonsko školjko, zelo lahek in kvaliteten. Črne barve. www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesarska-oprem a(...)

• kronometer TT tratlon belanca ročke

kronometer TT tratlon belanca ročke

Prodajam zelo malo rabljeno karbonsko (526 gramov) balanco / krmilo namenjeno vožnji na čas (kronometer), triatlonu.Širina belance je 42cm, dolžina podaljškov (lenke) je 33cm (lahko se skrajšajo)(...)

Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• SODROVC je ocenil +1
    DOS 2018
  • Nikita je ocenil +1
    DOS 2018
  • SODROVC je ocenil +1
    slab dan za kolesarje
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• DOS 2018
  • DOS 2018
  • DOS 2018

Oglas 300x250

• Prodajam
    Gonilka FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO
    Prodajam gonilko FSA Gossamer PRO ABS BB386EVO, kompakt (50x34),dolžina gonilke 172,5mm rabljeno 2 meseca, večinoma na trenažerju. Skoraj brez sledi obrabe. Prodaja se izključno zaradi nakupa pow(...)
  • Prodajam
    Canyon endurace CF SLX 8.0 DI2 DIsc
    Prodam skoraj novo kolo Canyon Endurace CF SLX 8.0 DI2 Disc. Kolo velikosti L, rdeče barve. Seveda priložen račun, garancija, embalaža,..Kupcu podarim rezervni nosilec menjalnika, canyon nosilec (...)
  • Prodajam
    Prodam gonilko 172,5 , 50/34 Campagnolo Athena Aluminij
    Prodam gonilko Campagnolo Athena AluminijPower torque system, 11-speed dolžina gonilke 172,5 zobnika compact 50/34 Aluminij Rabljena, zelo dobro ohranjena , prevoženo cca 15.000km. Veriga redno m(...)
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Podarjam
    veriga, 8-redna
    Če komu doma leži kakšna odslužena veriga za 8 prestav (ali pa en del verige), bi se priporočil.   Med čiščenjem verige na trek kolesu sem namreč zgubil dva obročka pri zadnjem členku pred "Missi(...)
  • Kupim
    MERILEC KADENCE za RS800cx
    Kupim merilec kadence W.I.N.D za uro POLAR RS800CX
  • Kupim
    Fajfo 120 mm
    Kupim fajfo 120 mm za krmilo 25 mm premera.
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih